2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Esvet Akbaş' Alıntı:
Basketbolu çok seven biri olarak,ASY.net sayesinde bu forum ile tanıştım ve ilk mesajımı da buraya yazmak kısmet oldu. Aranızda beni tanıyanlarınız olabilir.

İlk mesajımda polemik yaratmak gibi bir amacım yok ancak ortada şöyle bir durum var. Bizim acilen yerli bir 2-3 numaraya ihtiyacımız var. Tufan'ın sakatlığı bunu mecbur kılıyor. Zira yerli oyunculardan 2-3 numarada skorer oynayan çok etkili bir oyuncumuz yok. Takımlar transferlerini yaptıkları için,lig başlamadan yeni transfer zor gözüküyor. Mevcut durumlar göz önünde bulundurulduğunda boşta kalan çok önemli bir oyuncu var: İbrahim Kutluay.

Şimdi bu oyuncunun iyi bir Fenerli olması hem kendisinin bizde oynamak istememesini, hem de taraftarın ona sıcak bakmamasına sebep olabilir. Ancak diyelim ki Kutluay Galatasaray'da oynamayı kabul etti,sizce böyle bir transfer bizim için çok iyi bir transfer olmaz mı? Kariyeri ortada olan böyle bir oyuncuyu yurtdışından almaya kalksak ödeyeceğimiz miktarlar ortada ve yabancı statüsünde oynayacak olması da dezavantaj. Ancak İbrahim'in şu anda karar aşamasında olduğunu TV'de izleyen biri olarak,kendisine böyle bir teklifin yapılması çok mu yanlış ve takım içindeki huzuru bozan bir tercih olur?

Yalnız düşüncemi yorumlarken, takımımızın ihtiyacı,mevcut koşullar ve oyuncunun kariyerinin iyi düşünülmesi gerekir diye düşünüyorum. Nihayetinde İbrahim profosyonel bir oyuncu ve en az 2 sene daha oynamak istiyor. Kendisine de oldukça iyi bakan bir oyuncu. Hem de Emre transferine karşı iyi bir gol atmış oluruz :)

Takımımıza yeni sezonda başarı ve sakatsızlık dileklerimle mesajımı bitiriyorum.

öncelikle şunu söylemek isterim ibrahim Galatasaray'da oynamak istemiyor en azından fbde oynarken böyle şeyler saçmalardı camiayı ateşlemek için gerçi bunları söyleyenleri de gördük
2. olarak 2 numarada Graves 3 numarada Gurovic skorer oyuncular bu bölgelerdeki yerli oyuncuları ben de çok yeterli bulmuyorum bence 1 numaraya bir transfer iyi olur ama bu bölgede görmek isteyeceğim iki Türk oyuncu kerem ve tutku bunların gelmesi de çok zor bu yüzden Stricland ve Cüneyte çok iş düşüyor bu iki oyuncuyla birlikte Murat Kayanın oyunu bu yıl durumumuzu ortaya koyacaktır bu oyuncuların üst düzey formları bize şampiyonluğu getirir ama yerli rotasyonunu genişletmek için laf olsun diye bir transfer değil de şöyle maçlarda 15-20 dakika süre alabilecek yerli bir 2-3 numara gelse çok iyi olur mustafa abi cenk akyol ikilisinden birisi bırakılabilir telekom mutluyu oynatmıyor bu oyuncuyu çok severim ama ercüment sunter fazla şans vermedi onu alabiliriz bize aslında telekomdan bekir yarangüme lazım :D ankaradayım ve telekomun maçlarına sıklıkla giderim gerçekten çok yararlı bit oyuncu savunması iyidir üçlüklerine söz söylenemez(ısınmada 20de 20 attığını saydık bu ısınmada çok önemli değil ama maçlarda da çok iyi atar) top çalar ribant alır asist yapar çok abarttım galiba ama komple bir oyuncu bence alınabilecek en iyi oyuncu ligimizden o mevkide yerli oyuncu olarak
3. olarak şunu belirtmek isterim emrenin fbye gitmesi bizim onlara yanıt vermemizi gerektirmez kendi karakterine uygun bir takıma gitti onu zaten Galatasaraylı olarak görmediğim için bana dokunmadı çoğumuz için de geçerlidir bu sanırım

Fener'e gol atma olayı işin espirisiydi tabiki. Yazdıklarımın hepsini İbrahim'in bizde oynamayı kabul ettiğini var sayarak söylemiştim.

Bekir Yarangüme'yi ben de beğeniyorum ancak Telekom bu oyuncuyu bırakır mı,bilemiyorum.O mevki için yine Cenk'i alabilirsek,iyi bir iş yapmış oluruz. Yalnız mutlaka iyi bir oyuncu alınmalı,yoksa yabancıların hepsini oynatamadığımız için çok sıkıntı çekeriz.

İbrahim Fener beni alsın diye gaz vermek adına Galatasaray'a gidiyorum söylentileri çıkartacak kadar karaktersiz bir insan. Malum ne kadar medyatik biri olduğunu ve hep ön plana çıkmayı sevdiğini hepimiz biliyoruz. Neyse ki bizimkiler bu tuzağa düşmedi de hemen resmi siteden açıklamayı patlattı. Eminim ilgilensek hiç düşünmeden gelirdi Fenerin ona sırt çevirmesinden sonra. Suratına tokadı yiyince ben zaten Galatasaray'da oynamam demeye başladı sanki biz onun için yanıp tutuşuyormuşuz gibi.

Önder ; İbrahim gelmez abi; şu anki yapılanma sonrası için ciddi planları var; 1 yıl üst düzeyde oynamak için; o kadar nimeti elinin tersiyle itmez.

arkadaşlar burası hiç yeri değil biliyorum ama bu sayfaya girenler çok daha fazla oldugundan buraya yazıyorum ... işin ucunda GALATASARAY-FB rekabeti var .. SPORX'in anketinde bir kac gün önce eziyorduk FB yi ancak FBliler forumlarda filan bayagi calismislar oylari artirmak icin ve cogu anket basa bas hatta bazilarinda bizi geçmişler bile :roll: ..herkes girip bu anketi doldurursa hatta en az 10-15 sefer doldurursa iyi olur ya ;)

http://www.sporx.com/test/dortbuyukler

Mithat Demirel Erdemir le anlaşmış. Bence bize soğukkanlılık gerektiği zamanlarda çok katkı sağlayabilecek biriydi. Yedek olarak her zaman iyi bir yedek olduğunu düşünüyorum. Erdemir de başarılar Mithat'a..

Fahri Elmas' Alıntı:
Mithat Demirel Erdemir le anlaşmış. Bence bize soğukkanlılık gerektiği zamanlarda çok katkı sağlayabilecek biriydi. Yedek olarak her zaman iyi bir yedek olduğunu düşünüyorum. Erdemir de başarılar Mithat'a..
bencede bize yedek olarak faydalı olabilirdi

Aman,bana Mithat Demirel demeyin. Bize gelmediğine çok sevindim. Bu adam nasıl oldu da Alman Milli takımında oynadı,hala anlayabilmiş değilim. Sorumluluk almaktan bu kadar kaçan,korkak bir oyuncunun bizde işi olmamalı. Bizde oynadığı zaman ne yaptığı ortada iken nasıl olur da hala bu adamı isteyebiliyorsunuz,anlayamıyorum.

Esvet Akbaş' Alıntı:
Aman,bana Mithat Demirel demeyin. Bize gelmediğine çok sevindim. Bu adam nasıl oldu da Alman Milli takımında oynadı,hala anlayabilmiş değilim. Sorumluluk almaktan bu kadar kaçan,korkak bir oyuncunun bizde işi olmamalı. Bizde oynadığı zaman ne yaptığı ortada iken nasıl olur da hala bu adamı isteyebiliyorsunuz,anlayamıyorum.

Ben bizde kötü oynadığını düşünmüyorum. Hatta yeteri kadar faydalanılamamıştır. Önemli olan Mithat dan ne beklendiği .. Herhalde 20 sayı 10 asist beklemiyorsunuz. Mithat top kontrolü , oyuna bakışı ve tecrübesi üst düzey bir oyuncudur. Ha yırtıcı veya çok skorer değildir ama ceza atışlarında ve serbest atışlarda da iyidir. Ayrıca çok iyi bi pasördür. Neyse zaten takımını bulmuş hayırlı olsun.

Ben Mithat'ın faydalı olacağı görüşüne pek katılmıyorum. Mithat üst seviyelerde oynayacak bir oyuncu değil benim gözümde. Bizde oynadığı zamanlarda bizim hedeflerimiz ile şuanki hedeflerimizi arasında fark var. Aradaki beklenti farkı büyük. Ben Mithat yerine genç Teoman'ı görmeyi tercih ederim...

Mithat'ın oynayabileceği en iyi takım Erdemir gibi takımlardır.
Eğer Galatasaray'ın hedefinin şampiyonluklar olduğunu söylüyorsak,bunu Mithat gibi oyuncularla yapamayız. Ben de,ona verilecek şansın gençlerimize verilmesinden yanayım.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Ben Mithat'ın faydalı olacağı görüşüne pek katılmıyorum. Mithat üst seviyelerde oynayacak bir oyuncu değil benim gözümde. Bizde oynadığı zamanlarda bizim hedeflerimiz ile şuanki hedeflerimizi arasında fark var. Aradaki beklenti farkı büyük. Ben Mithat yerine genç Teoman'ı görmeyi tercih ederim...
Uğur gerçekten çok haklısın çünkü genç Teoman çok gelecek vaadeden bir oyuncu . Ama Mithat geleceği yerlere gelmiş ve artık kariyerinin bitiş zamanına girmiş gibi .

Mithat Galatasaray'da oynuyabilecek düzeyde bir oyuncu degil diyorsunuz da adam Alman Milli takiminda oynuyor ya .. Alman milli Takimida o kadar siradan bir takim degil bilirsiniz ... ama Mithat bize gelse cogu kücük maclarda bayagi is yapar .. hic yoktan rotasyonu rahatlatir ...büyük maclara ise as kadro daha hazir girer ... :)

Alman milli takimi sanirim son Avrupa sampiyonasinda bizden daha basarili olmustu :p tabi yanlis hatirlamiyorsam .. bu arada Dirk de bir takima bedel... katiliyorum almanya onunla var ama hic yoktan basarilarida var ...

Almanya Milli takımı iki şeyle açıklanabilir.

1-Dirk Nowitzki
2-Disiplin

Olay budur.

haha .. orasida dogru tabi ama .. bende zaten Mithat hakkinda rotasyonu doldurmasi amaciyla iyi bir görüs yazdim .. kücük maclarda cok iyi isler cikarir .. büyük maclari diger aslarimiz götürür zaten :) ...

ya bu arada ismini tam hatirlamiyorum ama bir yerde okumustum bayagi zaman gecti üstünden ... yurt disinda oynayan (galiba Hollanda veya İsvicreydi) şampiyonluk yaşamis bir türk oyuncu vardi .. çok çok yetenekli oldugundan bahsediliyordu .. NCAA de de oynamis sanirim .. ahh bir de adini hatirlasam :D ... o da düsünülebilir Türk olarak ya ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...