2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cris Kaman ı unutmayın bence oda pota altına hareketlilik getirdi ayrıca hatırlamadığım bir yerden okumuştum Dirk e hocası kamplarda çok serbestlik tanıyormuş giriş çıkış saatleri veya katılım günü konusunda..

Çağlar Özbek' Alıntı:
ya bu arada ismini tam hatirlamiyorum ama bir yerde okumustum bayagi zaman gecti üstünden ... yurt disinda oynayan (galiba Hollanda veya İsvicreydi) şampiyonluk yaşamis bir türk oyuncu vardi .. çok çok yetenekli oldugundan bahsediliyordu .. NCAA de de oynamis sanirim .. ahh bir de adini hatirlasam :D ... o da düsünülebilir Türk olarak ya ...
erkan oğuz mu
önerdik onu forumda
bence en azından yedek olarak bile faydalı olabilir

Murat İNAL' Alıntı:
Alman Milli Takımı Dirk dışında nedir ?
Sıradanlığın önde gidenidir.
Çok haklısın Murat abi.

Ayrıca zamanında Mithat takımımızda bulunmuştu.Hiç unutmam Mitchell'in performansının düşük olduğu maçlarda Mithat oynama şansı bulmuştu ama bunu çok kötü değerlendirmişti.Bu kötü performansınında hiçbir şekilde açıklaması yok diye düşünüyorum...

Burak Ceyhan' Alıntı:
[quote="Murat İNAL":uyxvziqf]Alman Milli Takımı Dirk dışında nedir ?
Sıradanlığın önde gidenidir.
Çok haklısın Murat abi.

Ayrıca zamanında Mithat takımımızda bulunmuştu.Hiç unutmam Mitchell'in performansının düşük olduğu maçlarda Mithat oynama şansı bulmuştu ama bunu çok kötü değerlendirmişti.Bu kötü performansınında hiçbir şekilde açıklaması yok diye düşünüyorum...[/quote:uyxvziqf]

yaa sizde ne kadar Mithat düsmaniymissiniz :) .. ben Mithat'in bize kücük maclarda cok faydali olacagini söyledim sadece rotasyonda filan .. yoksa Efes, FB , BJK , TT ve avrupada pek bir faydasinin olmuyacaginin bende bilincindeyim ..

Mithat'ın yapacağı görevi Cüneyt fazlasıyla yapar. + Murat Kaya guard pozisyonunda oynayabilen bir oyuncu.Küçün maçlarda bu 2 oyuncumuza güvenim sonsuz.Gerek yok Mithat'a falan...

öyle deme ya zaten surada en güvendigimiz Cüneyt Murat ve Hüseyin var türklerde .. kücük maclarda cüneyit veya Murat'a Allah korusunda bir sey olursa .. hic yoktan takimdaki sakatlik riskini azaltir Mithat :p

Çağlar Özbek' Alıntı:
öyle deme ya zaten surada en güvendigimiz Cüneyt Murat ve Hüseyin var türklerde .. kücük maclarda cüneyit veya Murat'a Allah korusunda bir sey olursa .. hic yoktan takimdaki sakatlik riskini azaltirdi Mithat :p ... ama artık geçti ... baska oyunculari tartisalim bence artik :)

durumu bilmiyorum ama tartışılan adam mithat demirelse bnce olabilir her iyi takımın 3 tane guardı var.Mithat kritik zamanlarda almanya milli takımında değişik işler yapıyor iyi şut sokuyor falan.Rotasyonda olsa hiç fena olmaz kanımca.

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
durumu bilmiyorum ama tartışılan adam mithat demirelse bnce olabilir her iyi takımın 3 tane guardı var.Mithat kritik zamanlarda almanya milli takımında değişik işler yapıyor iyi şut sokuyor falan.Rotasyonda olsa hiç fena olmaz kanımca.

Adam Erdemir'e gitmiş zaten. Allah'tan da gitmiş,yoksa bir sezon daha Mithat'ı Galatasaray'da görmeye dayanamam. Şut falan sokuyor denmiş. Daha dün gibi bom boş pozisyonları kaçırdığını anımsıyorum. Tek özelliği hiç bir baskının olmadığı serbest atış çizgisinde iyi yüzdeyle oynaması. Hepsi bu.

Mithat lafı dolaşınca forumda ben de dedim Mithat abi mi geldi :)

Her zaman söylüyorum boşken bile potaya bakmayan adamı takımımda görmek istemem. Böyle oyuncular geldikçe bir kişiye bağlı takım oluruz.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Mithat lafı dolaşınca forumda ben de dedim Mithat abi mi geldi :)

Her zaman söylüyorum boşken bile potaya bakmayan adamı takımımda görmek istemem. Böyle oyuncular geldikçe bir kişiye bağlı takım oluruz.
Mithat abi > Mithat demirel :)

Hite takımını buldu!

G.Saray Cafe Crown'da geçen yıl gösterdiği performansla beğeni toplayan Robert Hite NBA hedefine ulaşıyor.

Geçen sezon Galatasaray Cafe Crown'a büyük umutlarla gelen ve zaman zaman çok iyi performans gösteren Robert Hite NBA'e dönüyor. Sarı - Kırmızılı taraftarların özellikle ULEB Cup'taki Beşiktaş Cola Turka maçında sevgilisi haline gelen Hite NBA'de Pheonix Suns takımının kampına katıldı. Bir süredir takım arayışlarını sürdüren Hite Avrupa'dan da teklifler alsa da NBA rüyasını tamamladı ve Pheonix Suns takımıyla anlaştı. Sözleşmenin kampın ardından yapılması bekleniyor. Hite, Beko Baskebol Ligi'nde 9.9 sayı ile forma giymişti.
Bu arada Shaquille O'Neal ile daha önce Miami Heat'te forma giyen Hite böylece eski takım arkadaşıyla da buluşmuş oldu.

Kaynak : basketdergisi.com

Tam olarak konuyla ilgili değil ama bu sene ligde kaç yabancı sahada olabilecek? Yanlış hatırlamıyorsam, 3 Amerikalı bir Avrupa Birliği Vatandaşı ,toplamda 4 oyuncu aynı anda oynayabilecek diye biliyorum. Yanılıyor muyum acaba?

Esvet Akbaş' Alıntı:
Tam olarak konuyla ilgili değil ama bu sene ligde kaç yabancı sahada olabilecek? Yanlış hatırlamıyorsam, 3 Amerikalı bir Avrupa Birliği Vatandaşı ,toplamda 4 oyuncu aynı anda oynayabilecek diye biliyorum. Yanılıyor muyum acaba?
Sahada 3 yabancı, benchte 2 yabancı bulundurabiliyoruz. Bu 5 yabancıdan 1 inin Avrupalı olması zorunlu ama sahada 3 yabancıdan 3 üde Amerikalı olabiliyor diye biliyorum, yedekteki 2liden birinin Avrupalı olması halinde.

Ayrıca seneye 5 yabancıdan en az 2 sinin Avrupalı olması gerekecek ligde. Avrupa'daki karşılaşmalarda zaten hiçbir sınır yok.

Benim bildiğim kadarıyla böyle. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Görmüş olabilirsiniz ama buraya taşımakta fayda var yinede...

Mims Türk statüsünde oynayabilir
Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, yeni transfer ABD'li Dennis Mims'i Türk statüsünde oynatmak için girişimde bulunacak.

Mims'in, daha önce Türkiye'de 3 yıl forma giydiği için Türk statüsünde oynama hakkına sahip olduğu ve kulübün bu konuda çalışma yaptığı açıklandı.

Beşiktaş Cola Turka Şube Direktörü Hasan Bozkurter, son 3 yıldır Türkiye'de sırasıyla TED Ankara Kolejliler, Ormanspor ve Yeşilyurt formaları giyen Dennis Mims'i Türk statüsünde oynatacaklarını, bunun için gerekli girişimleri yapacaklarını söyledi.

Bozkurter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1980 doğumlu ve 2.06 metre boyundaki oyuncunun eşinin de Türk olduğunu belirterek, ''Mims'i Türk yapacağız. Kendisi 3 yıldır Türkiye'de ve vatandaşlık hakkını kazanmış durumda'' dedi.

Mims'in Türk statüsüne geçmesiyle bir yabancı oyuncu daha alabilecek duruma geleceklerini kaydeden Hasan Bozkurter, ''Mims'in Türk statüsüne geçmesiyle bu hakkımız oluyor. Bunun için ABD'den bir oyuncu daha transfer edeceğiz'' diye konuştu.

17.09.2008
Kaynak : AA

Serhat Cetin FB Ülker kadrosunda yer bulamayacak galiba. bize gelebilir. ayni sekilde ben hala Cenk konusunda israrciyim. Efes de yapamaz Cenk. Oynayacagi tek takim biziz. Allah askina: Bizden baska hangi takima adam gibi oynadi Cenk?? Milli takim dahil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...