2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
15 yılı aşkın zamandır Galatasaray Basketbol şubesini takip ediyorum ve hiç bu kadar kötü bir guard seçimi yaptığımızı görmedim hemde şampiyonluklardan bahsedilen bir sezonda. Resmen oyun kurucusuz oynuyoruz Cüneyt'in dışında orada oynayacak adamımız yok üstelik Cüneyt delici bir guard değil bu sebeple en önemli pozisyonda çok fena derecede dezavantajlıyız. Geçtiğimiz 2 sezonda ve bu sezondaki transfer politikası, taktik anlayışı ve psikolojik olarak etrafa saçtığı negatif enerji ile Murat Özyer'den bu durumu görüp bir çözüm bulmasını pekte beklemiyorum sanırım yeni bir guard almadan sezonu bitirmeyi deneyecektir. Guard sorunu ve Murat Özyer gibi hedefsiz bir antrenöre rağmen iyi bir sezon umuyorum ama çok zor gibi geliyor

Strickland le bir an önce yollarımız ayırsak iyi olucak ama öle bir niyetimizde yok galiba ayrıca , Murat ın sakatlıgını geçmesi için daha 3 haftası varmış , yaparsakda 3 hafta sonra yaparız herhalde ama o zamana kadar kaliteli guard kalır mı tam bilemiyorum .

Boşta olan takımın oynatmaya çok yatkın olan 3-4 tane guard var bunlardan bazıları

Will Conroy
Eddie Gill
Mateen Cleaves

Kenan Inan' Alıntı:
Strickland le bir an önce yollarımız ayırsak iyi olucak ama öle bir niyetimizde yok galiba ayrıca , Murat ın sakatlıgını geçmesi için daha 3 haftası varmış , yaparsakda 3 hafta sonra yaparız herhalde ama o zamana kadar kaliteli guard kalır mı tam bilemiyorum .

Boşta olan takımın oynatmaya çok yatkın olan 3-4 tane guard var bunlardan bazıları

Will Conroy
Eddie Gill
Mateen Cleaves

Bence o üç guard dan bizim takıma cuk diye oturacak sadece Mateen Cleaves var.Muteşem dersce de skorer ve asistçi bir oyuncu.Google dan bir videosunu buldum.Showmen bir oyuncu galiba.Taraftrala coşacak türden birisi.İşte videosu.
http://spartans.fandome.com/watch/57462 ... ighlights/
Alınırsa takımımıza çok yara sağlayacaktır.

Guard ihtiyacını yadsımamakla beraber asıl sorun ön alan savunmasında biraz. Tufan'ı arıyoruz bu konuda. Hatta Dee'nin savunmadaki cabuklugunu da. Yanlıs anlasılmasın Dee gelsin demiyorum, sadece bu ozelliginin boslugunu dolduramadıgımızı anlatmaya calısıyorum.

Strickland konusunda anlayamadıgım sey, gozden cıkarıldıysa, gorusmeler baslamıstır, bilgisi olan var mı? Takımda tutulacaksa da iki yabancılı bulundugumuz ya da maçı kopardıgımız anlarda bile sure verilmemesinin sebebi nedir? Hazır olmaması mı sadece? Kerem ya da iceriden bilgi alabilen bir arkadasımız varsa, Strickland hakkında ne dusunuyorlar, niye sure verilmiyor ya da alamıyor, ogrenebilirseniz seviniriz, butun forum olarak sanırım.

Bize takımı iyi yönlendirecek gerektiğinde skora katkı yapabilecek atmaktan çok attırmayı göz önünde bulunduran bir guard gerekli ki M.S in sene başında getirilme amacıda bu olmalı.
Ben bu saatten sonra takıma gelecek yabancının uyum süreci yaşacağından dolayı anlattığım kriterlere uyan yerli guard getirilmesinin daha yararlı olacağı kanısındayım ki şu anda hem kolayca transferini gerçekleştirebileceğimiz hemde takımı oynatabilecek guard olarak P.Karşıyakadan Hakan Köseoğlunun tam bizim dertlerimize derman olacağı kanısındayımki böylece M.S de takımda kalmış olur gereketiğinde rotasyonda takıma genişlik ve katkı sağlayacaktır.
Ayrıca takım savunmasının sertleşmesi açısındanda Mustafa Abi ki büyük ihtimalle takımdan ayrılacak transferi bize uygun olacaktır.

M.S olmadı.Artık beklemenin anlamı yok.Beni tanıyanlar ne kadar sabırlı olduğumu bilir.Ama olmayınca olmuyor.
M.S büyük takımın işçisi olamadı.Murat Kaya'da bu konumda yıldız olarak geldi ama o asker olmayı başardı.Hucumda atmadı savunma yaparak kapattı açığını ama MS savunmada da çok rahat geçiliyor.

Bir an önce tecrübeli bir oyun kurucuya ihtiyacımız var.

Sabır derken taslar catlamasın bir sezon daha kötü gecerse hesabını artık versin .Sezon bası bizim rakıbımız olmayan takımlarla oynadık kimse kendini avutmasın bunları yendık diyede millet bir sampiyonluk havasına girmis aman dikkat gecen seneki gibi olmasın daha kendimize rakip olanlar oynamadık oynayalım öle yorum yapalım !!!

Misafir' Alıntı:
Sabır derken taslar catlamasın bir sezon daha kötü gecerse hesabını artık versin .Sezon bası bizim rakıbımız olmayan takımlarla oynadık kimse kendini avutmasın bunları yendık diyede millet bir sampiyonluk havasına girmis aman dikkat gecen seneki gibi olmasın daha kendimize rakip olanlar oynamadık oynayalım öle yorum yapalım !!!

Oturum acmamısım yazı bana ait 8)

Misafir' Alıntı:
Sen başlamışsın ama şimdiden inceden yorum yapmaya.
Klavye başında mağlubiyet bekleyen anti Özyer'ci arkadaşlara kabul ederlerse bir tavsiyem olacak Mitat abiyi kendinize örnek alın yazdıklarını okuyun ( son dönemde :) ) onun gibi bi muhalefet tarzı bemimseyen benden demesi.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Alpaslan Eraslan":33pfkz4y]o ancak elimizde patlar ;) ;) ;)
Sezon başında Cemal Nalga için de denmedik laf bırakılmamıştı tıpkı A. Graves´te olduğu gibi.

M. Strickland beklenen patlamayı yapamayabilir ama formamızı giyen oyuncular hakkında alay eder gibi yorum yapmak hoş değil.[/quote:33pfkz4y]

Cevap olsun diye değil bilgi açısından yazıyorum!!!bazı oyuncular küçük takımların büyük oyuncusu ,büyük takımlarında sıradan oyuncuları olur Cemal ve marshall bu tarz oyuncular.Graves bu tanımdan biraz farklı bir tip oyuncu hücum seti oynayan takımlar için bulunmaz kaftan savunma seti oynayan takımlar içinse yumuşak karnı olur.

Ama basketbol var olduğu sürece değişmeyecek tek kural sahada guardın kadar konuşursun.

GERÇEĞİDİR!!!!!

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Misafir' Alıntı:
Sen başlamışsın ama şimdiden inceden yorum yapmaya.
Klavye başında mağlubiyet bekleyen anti Özyer'ci arkadaşlara kabul ederlerse bir tavsiyem olacak Mitat abiyi kendinize örnek alın yazdıklarını okuyun ( son dönemde :) ) onun gibi bi muhalefet tarzı bemimseyen benden demesi.

Ah samil ah siz neden bu kadar takıntılısınız onu anlamıs degılım oratada bir sey yokken bir cosuyosunuz bir esiyosunuz gören bir basarı yaptık sanır sene sonu yıne üzülüyoruz bu senede digerlerinden farklı olucak gibi durmuyo olursa zaten ne ala

Kimi yendikde bu havalara girdiniz bana sölesene he banvit ,dacka ise rakipler daha cevap bile yazmam ezebere yazmak olsun diye yazmısın kötü oynuyoruz iyi oynuyoruz diye tek kelime etmedim ama ms ile olmuyo veya evet cemal bu aralar iyi ama bana hep iyi gideciginin garantisini verebılırmısın ,turk oyuncu kıtlıgın var yabancı oyun kuruncundan faydalanamıyosun sabır derken bunu dedım.

Bunu derkende eger bişiler zamanında yapılmazsa sene sonu üzülürüz demek istedım ama nedense siz hep murat hocaya takmısınız a desek murat hoca b desek murat hoca sizin korkunuz murat hoca giderse diye demekki!!! Murat hocanın (m)sini demeden konuyu murat hocaya baglıyosanız fazla söze gerek yok 8)

Simdi burdan bir abime sesleniyorum o kendını biliyo surda sene sonu üzülmeyelım dedım gördünmu abi ne oldu hemen saldırı modu üstümüze 8)

Allah aşkına hem fırsat kolluyosunuz hocanın üstüne gelmek için hemde ne desek murat hocaya bağlıyorsunuz diyosunuz sen inanıyomusun bu dediklerine. Beni takıntım murat hocaya değil galatasaray basketbol takımının hocasına, bi başkasıda olsa biz gene sahip çıkardık emin ol ( bize yakıştıkça tabii), başarılar gelip geçicide asalet çok önemli, o asilliğin de hocamızda fazlasıyla olduğunu düşünmekteyim.
Kimi yendik diyosun bandırmada maç izledinmi oradaki atmosferi biiyomusun ki efese 105 sayı atarak kazanmış bir takımı küçümsüyorsun. biz öyle yada böyle sırp liderini yendik daha ne olsun anlamadımki ne yapalım illede ilk 4 hafta efesi telekomu fb yi bjk yimi yenelim iyi yolda olduğumuza inanmak için.

Takımda bi oyun kurucu sıkıntısı var bunu kabul ediyorum eğer saygıdeğer yöneticilerimiz bu soruu çözerse ben şampiyonluğa sonuna kadar inanıyorum murat hocanın değil takımımızın hocasının ve aslanlarının yanındayım(z).

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Allah aşkına hem fırsat kolluyosunuz hocanın üstüne gelmek için hemde ne desek murat hocaya bağlıyorsunuz diyosunuz sen inanıyomusun bu dediklerine. Beni takıntım murat hocaya değil galatasaray basketbol takımının hocasına, bi başkasıda olsa biz gene sahip çıkardık emin ol ( bize yakıştıkça tabii), başarılar gelip geçicide asalet çok önemli, o asilliğin de hocamızda fazlasıyla olduğunu düşünmekteyim.
Kimi yendik diyosun bandırmada maç izledinmi oradaki atmosferi biiyomusun ki efese 105 sayı atarak kazanmış bir takımı küçümsüyorsun. biz öyle yada böyle sırp liderini yendik daha ne olsun anlamadımki ne yapalım illede ilk 4 hafta efesi telekomu fb yi bjk yimi yenelim iyi yolda olduğumuza inanmak için.

Takımda bi oyun kurucu sıkıntısı var bunu kabul ediyorum eğer saygıdeğer yöneticilerimiz bu soruu çözerse ben şampiyonluğa sonuna kadar inanıyorum murat hocanın değil takımımızın hocasının ve aslanlarının yanındayım(z).

Tribüne oynama samil ben sezon uzun bu kadro ile olursak bir yere gelemeyiz dedim!!!Sen hala murat hocada kalmısın. Efes banvite yenilir sene sonu sampiyon olur adamlar sezonluk hedef koydular bizim gibi mac mac degil banviti abartma istersen hersene gidip yeniyoruz yenemesekde rakibimiz degil!!

Yenilsekde büyütülücek bir konu degil sen hala murat hocadasın hala mac mac bakıyosun ben sezonun tamamına bakıyorum bu kadro bütün sezonu cıkartamaz basarılı olucaksak

Burda nerde murat hocaya elestiri nerde teknik taktige elestiri acı bir gercegim sölüyorum sen burda tribünlere oynuyosun .

Hepimiz inanLım Destegimizi Esirgemeyelim ama bende katılıyorum bi dee brown gibi adama ihtiyac var oyun kucularımız hiç iyi degil .!

Galatasaray Cafe Crown, Euro Cup 2. ön eleme ilk maçında Buducnost'u 5 yabancısının attığı 73 sayıyla yenerken rövanş için avantajlı skor bulamadı..

FIBA Euro Cup ikinci ön eleme turu ilk maçında Galatasaray Cafe Crown, Karadağ'ın KK Buducnost takımını 85-83 mağlup etti. Galatasaray; Gurovic, Zizic ve Milojevic ile maça iyi başlarken konuk ekip, Nico ve Gordic ile karşılık verdi ve 4. dakika 11-11 berabere geçildi. Ev sahibi ekip, Graves ve Zizic ile pota altından, Gurovic ile de dış atışlardan sayılar üreterek ilk periyodu 24-22 önde kapadı. İkinci periyotta Galatasaray, Milojevic ve Zizic ile skor üretti. Karadağ ekibi Dasic ve Simonovic ile basketler buldu.

ASLAN'DA EKONOMİK KRİZ
Galatasaray devreyi 46-40 önde tamamladı. 3. bölümde Buducnost, Misanovic ve Dasic'in sayılarıyla 7-0'lık bir seri yakaladı ve 27. dakikada skoru 60-60 yaptı. Kalan dakikalarda etkili oynayan temsilcimiz, son periyoda 66-62 önde girdi. Ev sahibi, bu bölümde Milojevic ve Graves ile etkili olurken bir ara geriye düştüğü mücadeleden 85-83 galip ayrıldı. Maçı Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat da izledi. Bu arada Galatasaray'da ekonomik kriz olduğu, Ziziç dışında hiçbir oyuncunun ücretinin ödenmediği öğrenildi.

Kaynak :Sabah

Doğru mudur ?Değildir umarım

Kutay Çamcı' Alıntı:
Galatasaray Cafe Crown, Euro Cup 2. ön eleme ilk maçında Buducnost'u 5 yabancısının attığı 73 sayıyla yenerken rövanş için avantajlı skor bulamadı..

FIBA Euro Cup ikinci ön eleme turu ilk maçında Galatasaray Cafe Crown, Karadağ'ın KK Buducnost takımını 85-83 mağlup etti. Galatasaray; Gurovic, Zizic ve Milojevic ile maça iyi başlarken konuk ekip, Nico ve Gordic ile karşılık verdi ve 4. dakika 11-11 berabere geçildi. Ev sahibi ekip, Graves ve Zizic ile pota altından, Gurovic ile de dış atışlardan sayılar üreterek ilk periyodu 24-22 önde kapadı. İkinci periyotta Galatasaray, Milojevic ve Zizic ile skor üretti. Karadağ ekibi Dasic ve Simonovic ile basketler buldu.

ASLAN'DA EKONOMİK KRİZ
Galatasaray devreyi 46-40 önde tamamladı. 3. bölümde Buducnost, Misanovic ve Dasic'in sayılarıyla 7-0'lık bir seri yakaladı ve 27. dakikada skoru 60-60 yaptı. Kalan dakikalarda etkili oynayan temsilcimiz, son periyoda 66-62 önde girdi. Ev sahibi, bu bölümde Milojevic ve Graves ile etkili olurken bir ara geriye düştüğü mücadeleden 85-83 galip ayrıldı. Maçı Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat da izledi. Bu arada Galatasaray'da ekonomik kriz olduğu, Ziziç dışında hiçbir oyuncunun ücretinin ödenmediği öğrenildi.

Kaynak :Sabah

Sanmıyorum öle bir sey varsa ülkerle olan sponsorluk nedendir ???Sorgulanmasız lazım!!!

Kutay Çamcı' Alıntı:
Bu arada Galatasaray'da ekonomik kriz olduğu, Ziziç dışında hiçbir oyuncunun ücretinin ödenmediği öğrenildi.

Kaynak: Sabah

Maalesef doğru olabilir. Zira Futbol Takımı'nda da bazı ödeme sorunları var imiş. Muhtemelen sponsor ödemelerini başka bir alanda kullanıp, oyunculara yapılacak ödemeleri bir süre askıya almış olabilirler.

Böyle bir sorun varsa dilerim tez çözülür...

Paramız bulunmaktadır ancak kur darkı olduğundan dolayı Ülker paramızı yatırmamış.Paramız bulunmakta Ülker'den alınan paralar oraya aktarılacaktır.Ülker dolar sabitlensin ondan sonra verelim diyormuş.Sorun yok korkmaya gerek yok.

Futboldaki sorun tamamen Şampiyonlar Ligi'ne gidemediğimiz için nakit akışında sorun bulunmaktadır korkacak birşey yok.

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Şamil Turançiftçi":1pxijno9]Allah aşkına hem fırsat kolluyosunuz hocanın üstüne gelmek için hemde ne desek murat hocaya bağlıyorsunuz diyosunuz sen inanıyomusun bu dediklerine. Beni takıntım murat hocaya değil galatasaray basketbol takımının hocasına, bi başkasıda olsa biz gene sahip çıkardık emin ol ( bize yakıştıkça tabii), başarılar gelip geçicide asalet çok önemli, o asilliğin de hocamızda fazlasıyla olduğunu düşünmekteyim.

Tribüne oynama samil ben sezon uzun bu kadro ile olursak bir yere gelemeyiz dedim!!!Sen hala murat hocada kalmısın. Efes banvite yenilir sene sonu sampiyon olur adamlar sezonluk hedef koydular bizim gibi mac mac degil banviti abartma istersen hersene gidip yeniyoruz yenemesekde rakibimiz degil!!

Yenilsekde büyütülücek bir konu degil sen hala murat hocadasın hala mac mac bakıyosun ben sezonun tamamına bakıyorum bu kadro bütün sezonu cıkartamaz basarılı olucaksak

Burda nerde murat hocaya elestiri nerde teknik taktige elestiri acı bir gercegim sölüyorum sen burda tribünlere oynuyosun .[/quote:1pxijno9]

Volkancım sende ne dediğini ve benim ne demek istediğimi biliyosun kendini kandırma ben tribünlere oynamam bi kere böyle bişeye ihtiyacım yok. Ayrıca tribünlere oynamak ne demekse onuda anlamadım ben para kazanmıyorum hiçkimseden hiç bişeyden zerre çıkarım yok Sadece armanın peşine düşmüş sıradan bir taraftarım kime şirin gözükeyimki sen altta kalmamak adına tartışmada en son mesaj yazmak adına iyice ne dediğini bilmez oldun.

Samil okumadan yorum yapıyosun murat hocaya takıma elestiri yok tetıkde beklıyosun yazıyosun.Yazdıklarını bir istersen takıma yada hoca yönelik teknık taktık bir elestiri yok ama sen o tarafa cekme ihtiyacı duydun dar bir kadromuz var onu dedım konuyu murat hocaya getirdin.Bizim murat hocaya burda yazmamızı istıyosanız yazarızda sinekden yag cekmeyin nolur 8)!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...