2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak Barut' Alıntı:
Sinan Güler'i aşırı beğenmiyorum.Şutu istikrarsız oyuncular pek tuttuğum söylenemez ama gelmesine de hiç itirazım olmaz.
Cenk mi Sinan mı deseniz ?
Karar vermekte oldukça zorlanırım.

Geçen sene ULEB'teki Cenk'i kim tercih etmez ki ?

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Burak Barut":165uu6up]Sinan Güler'i aşırı beğenmiyorum.Şutu istikrarsız oyuncular pek tuttuğum söylenemez ama gelmesine de hiç itirazım olmaz.
Cenk mi Sinan mı deseniz ?
Karar vermekte oldukça zorlanırım.

Geçen sene ULEB'teki Cenk'i kim tercih etmez ki ?[/quote:165uu6up]

Cenk'i hafta sonu Antalya maçında seyrettim.Ne attıysa soktu.Ayrıca iyi bir savunması da var.Ben de Cenk'i Sinan'a tercih ederim...

Cenk'i bırakacaklarını sanmam. Belki Ender-Engin ikilisinden birini, muhtemelen Engin'i, Sinan Guler'i de kolay kolay bırakmazlar ya bir ihtimal, Drobnjak ayrılsa da bizim için kısa vadeli cozum olur. Asıl hedefimiz orta ve uzun vadede kaliteli yerli oyuncu sayısını artırmak olur, sanırım.

Drobnjak, Hammonds belki bir oyuncu daha ayrılacak gibi geliyor, keske işimize yarayacak bir oyuncu duşse ama yerli transferi kapanmadı mı? Kiralama acık sanırım...

Berk Tuna' Alıntı:
Efes Pilsen'in hangi yerlilerle yollarını ayıracağını merak ediyorum :)

Engin Atsür, Ender Arslan, Kaya Peker, Kerem Gönlüm, Mustafa Abi, Sinan Güler, Cenk Akyol... Efes bu oyunculardan hangisiyle yollarını ayırırsa ayırsın işimize yarar diye düşünüyorum.

Bu isimlerden Sinan Guler ve Kerem Gonlum isimize yarayabilir...Kenarda agzi bozuk kufurbaz Kaya Peker,Simarik Cenk Akyol,Orta sahadan ucluk sallama rekortmeni Ender Arslan,Basketbolu kafaca bitirmis Mustafa Abi ve Benettonun kendisine hic bir gelisme katamadigi 2.bir Hakan Demirel Engin Atsur isimize asla yaramaz!

Bize Kerem Gonlum,Sinan Guler,Tutku Acik gibi savasan tecrubeli oyuncular lazim.

Çok aşikarki Kaya'yı bırakırlar Kerem'i bırakmazlar.Orada kısa rotasyonu çok bol olduğu için en gerçekçi hedekler Sinan Güler veya Cenk Akyol.Ayrıca Cenk Akyol şımarıklığını hiç görmedim geçen sene aslanlar gibi oynadı bizde...

Sinan,Cenk ve Kerem Gönlüm kesinlikle takip edilmeli olası bir ayrılıkta o saat işi bitirmaliyiz.
Ama bu 3 oyuncuyuda vereceklerini zannetmiyorum orası ayrı mesele.

Ne Cenk Akyol'a ne de Sinan Güler'e takımımızın ihtiyacı var. Ben 2 ve 3 pozisyonlarda eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum.

Bu takımın ihtiyacı olduğu isim Kaya Peker dir. Kaya Peker 4 de oynar 5 de... Hüseyin Beşok yorulunca, hocamız Cemal'i değerlendirir baktı Cemal form da değil, Kaya Peker ile Milo'yu oynatır. Kaya Peker'i olur da transfer edersek rotasyon çok genişler. Hiçbir pozisyonda eksiklik çekeceğimizi düşünmüyorum.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Ne Cenk Akyol'a ne de Sinan Güler'e takımımızın ihtiyacı var. Ben 2 ve 3 pozisyonlarda eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum.

Bu takımın ihtiyacı olduğu isim Kaya Peker dir. Kaya Peker 4 de oynar 5 de... Hüseyin Beşok yorulunca, hocamız Cemal'i değerlendirir baktı Cemal form da değil, Kaya Peker ile Milo'yu oynatır. Kaya Peker'i olur da transfer edersek rotasyon çok genişler. Hiçbir pozisyonda eksiklik çekeceğimizi düşünmüyorum.
Son yıllarda Kaya'nın yürekten oynadığı kaç maç var? Her maçtan önce para vermemiz lazım anca öyle oynar o.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Beşiktaş'ta gayet başarılı bir sezon geçirmiş ben mi yanlış hatırlıyorum?
Burak senin rahat hatırlaman lazım.Beşiktaş'da ne zaman para bitti o zaman Kaya gitti.Bize karşı 3 maç oynadılar üç maçtada Kaya sahada yoktu.Ama iki Efes maçı yaptılar ikisinde de Kaya aslan, kaplan kesildi.İstatistiksel olarak iyi olabilir ama Beşiktaş'ın çoğu önemli maçında Kaya sahnede yoktu..

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":p0f4az0o]Beşiktaş'ta gayet başarılı bir sezon geçirmiş ben mi yanlış hatırlıyorum?
Burak senin rahat hatırlaman lazım.Beşiktaş'da ne zaman para bitti o zaman Kaya gitti.Bize karşı 3 maç oynadılar üç maçtada Kaya sahada yoktu.Ama iki Efes maçı yaptılar ikisinde de Kaya aslan, kaplan kesildi.İstatistiksel olarak iyi olabilir ama Beşiktaş'ın çoğu önemli maçında Kaya sahnede yoktu..[/quote:p0f4az0o]
Kaya bize karsi hic bir zaman iyi oynayamaz. Psikolojik baskı yüzüden :).Ama bizde nasıl oynar onu bilemem :)

Abi öyle diyorsun da bjk'nin en önemli anlarında kaya peker sahnede yoksa bu kaya'nın değil bjk'nin sorunu. Bizim de takımımız bir dönem maddi sıkıntılar yaşadı ama hiçbir oyuncumuz maç anında sahaya çıkıp oynamamazlık yapmadı. Bence ikna etmek takımın elinde olan birşey bu. Bir de Kaya'nın sorunu sadece maddi değildir,hiçbir Türk oyuncusu paramı alamadım diye kendini naza çekecek değildir.Vardır elbet başka sorunları takımla ilgili... Hele Kaya gibi Efes Pilsen'de şampiyonluklar yaşamış, milli takımda yer almış tecrübeli bir oyuncunun bu tür sebeplerden dolayı bunları mana edip sahaya çıkmadığını sanmıyorum.

Burak Ceyhan' Alıntı:

Kaya fazla karaktersiz bir oyuncu Zizic'ten sonra bir tane daha çekemem vallah.
Ayrıca Cenk ve özellikle Sinan ile yapılabilecek uzun vadeli bir sözleşme bizim geleceğimizi sağlama alır.

Efes'i paylaşma durumlarına girilmiş hemen :) Önemli isimleri kolay kolay bırakmazlar, o yüzden pek beklentiniz olmasın Efes'ten. ABD'li atletik bir pivot yeterli şu şartlarda Galatasaray için..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...