2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bence Gaines tarzi bir oyuncu almak sacma olur. Milo zaten böyle bir oyuncu. Bize Hüseyin'i yedekleyecek, veya durumunda göre aratmayacak bir oyuncu lazim. Ama belli özelliklere sahip olmali: en az 2,08 boyunda, atletik, sutör, iyi reboundcu, müdafasi iyi olmali.

Arkadaşlar merhaba,
Dün katıldığım bir toplantıda Sn,Yiğit Sardan'ın kardeşi ile tanışma fırsatı buldum.İlk sorum Pivot transferi oldu.Cevabı ziziç kalitesinde aç parantez karakter sorunu olmayan bir kaç oyuncu ile ilgileniyoruz dedi.2.yarıya kadroya katılacağını belirtti.Ama isim vermedi.Konuşma sonunda ki sözü de ne güzelde oluyor feneve de koyması oldu.

Fatih bu özellikler de bir oyuncu sezonun nerdeyse ortasına gelmişken nerden bulacaz , bence gelicek oyuncunun şutunun olmasına gerek yok çok dışarılarda gezinmesin çünkü Hüseyinde dışarılara çok çıkıyor Polat ta hep dışarıda onun için yeni gelicek oyuncu bence daha çok içeriden oynamasında fayda var ama bence gelicek oyuncudaki en önemli özelligi ribauntçu ve atletik olması lazım pota altımız daki oyuncların Cemal dışında hiç biri atletik degil .

Euroleague'de tarihinde ilk kez elenen Lacivert - Beyazlılarda bazı oyuncularla yollar ayrılacak.

Real Madrid'e deplasmanda kaybederek elenen Efes Pilsen'de operasyon için düğmeye basıldı. Avrupa'da bazı oyuncuların beklenileni verememesi üzerine Ergin Ataman'ın yarın yönetim ile biraraya gelip bir değerlendirme yapacağı öğrenildi. Büyük maçlarda katkı yapamayan isimlerle yolların ayrılacağı belirtilirken bu isimler arasında şutör guard Charles Smith'in olması bekleniyor... efes ten bize 1-2 tane oyuncu düşmez mi :)

yunustaylan' Alıntı:
Euroleague'de tarihinde ilk kez elenen Lacivert - Beyazlılarda bazı oyuncularla yollar ayrılacak.

Real Madrid'e deplasmanda kaybederek elenen Efes Pilsen'de operasyon için düğmeye basıldı. Avrupa'da bazı oyuncuların beklenileni verememesi üzerine Ergin Ataman'ın yarın yönetim ile biraraya gelip bir değerlendirme yapacağı öğrenildi. Büyük maçlarda katkı yapamayan isimlerle yolların ayrılacağı belirtilirken bu isimler arasında şutör guard Charles Smith'in olması bekleniyor... efes ten bize 1-2 tane oyuncu düşmez mi :)
Sinan Güler, Cenk Akyol gelirse çok güzel ama Charles Smith kalsın almayalım :) Mario Kasun gelsin ya da :p

Hammonds Daçka'ya geri döner, yabancılardan da Shumpert ve Kakiouzis ile yollar ayrılabilir. Galatasaray'ın işine yarayacak yabancı yok Efes'te ama yerlilerden yine kiralık falan olabilir tabi..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Hammonds Daçka'ya geri döner, yabancılardan da Shumpert ve Kakiouzis ile yollar ayrılabilir. Galatasaray'ın işine yarayacak yabancı yok Efes'te ama yerlilerden yine kiralık falan olabilir tabi..

Shumpert iş yapabilir bizde.Gerçi ihtiyac yok ama ben hep onun oyun stilini beğenirim.
Bence bu kadar boş transferleri yapan hoca kovulmalı öncelikli olarak.

Burak Barut' Alıntı:
Shumpert iş yapabilir bizde.Gerçi ihtiyac yok ama ben hep onun oyun stilini beğenirim.

Shumpert etkili bir oyuncu ama Efes'te süresi azaldı ve ritm bulamadı. Geçen sezon da sonradan açılmıştı, oynayarak performansı yükselen bir isim. Galatasaray'a geldiğinde de Milojevic iyileşirse ve bir pivot daha alınırsa bir yabancı tribünde olacak zaten. O yüzden pivot harici bir yabancı alınacağını sanmıyorum Galatasaray'a artık..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Burak Barut":2qt28k81]

Shumpert etkili bir oyuncu ama Efes'te süresi azaldı ve ritm bulamadı. Geçen sezon da sonradan açılmıştı, oynayarak performansı yükselen bir isim. Galatasaray'a geldiğinde de Milojevic iyileşirse ve bir pivot daha alınırsa bir yabancı tribünde olacak zaten. O yüzden pivot harici bir yabancı alınacağını sanmıyorum Galatasaray'a artık..[/quote:2qt28k81]
Ferhat 3+2 değil mi yabancılarda olay?Tribünde oturacak adamımız yok sanki... Atkins, Guroviç, Milo, Graves...

PG: Cücü, Atkins,

SG: Graves, Murat

SF: Gurovic, Erdem

PF: Dejan, Polat

C: Hüseyin, Transfer, Cemal

Transfer oturursa ben inanilmaz umutluyum. cok dengeli ve bence eksiksiz bir kadromuz var. her türlü oyuncu tipi mevcut: penetreci guard, eli düzgün guard, skorer bir 2 numara, sutör ve uzun bir 3 numara, kuvvetli ve savunmaci bir 3 numara; iki tane savasci, sutör, hizli ve oyun zekasi yüksek 4 numara, eli yumusak ve sutör bir pivot; atletik, sert ve caydirici bir pivot ve transfer: atletik, uzun ve iyi bir bitirici.

gecen seneyi hatirlayalim: penetre eden guard yoktu, skorer bir guard yoktu (Hite ve istikrar), sutör bir 3 numara yoktu, 4 numaralarin oyun zekasi kisitliydi ve Hüseyin pivot pozisyonunda yalniz kaliyordu. Özellikle bu sene uzunlarin topu sürekli disari cikarmalari ve disardan sut isabetleri (Hüseyin ve Polat) oyunumza inanilmaz bir etki yapiyor. rakipler savunamiyor bunu.

Efes Pilsen'in hangi yerlilerle yollarını ayıracağını merak ediyorum :)

Engin Atsür, Ender Arslan, Kaya Peker, Kerem Gönlüm, Mustafa Abi, Sinan Güler, Cenk Akyol... Efes bu oyunculardan hangisiyle yollarını ayırırsa ayırsın işimize yarar diye düşünüyorum.

Efesten Drobjnak'ı alalım.....:)

Sadece şaka.....
Ama Efes eğer Sinan Güler veya Cenk Akyol ikilisinden biriyle yollarını ayırmaya kalkarsa bence bu adamları kaçırmayalım...

Sinan Güler'i aşırı beğenmiyorum.Şutu istikrarsız oyuncular pek tuttuğum söylenemez ama gelmesine de hiç itirazım olmaz.
Cenk mi Sinan mı deseniz ?
Karar vermekte oldukça zorlanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...