2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yunus idi hızır idiye döndü bu iş..kim gelecekse gelsin artık şu kadro sıkıntısını gördükçe tamer oyguç basketbola dönsün onun gelmesine bile razıyım...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Alison Sudol":29kb45mz]Kepez bu kez Barış Güney'i almış :?

Barıs Guney'de bir sene icinde binbir takım degistiren gruptan.Bu gruba Bora Sancar,Reha Oz,Polat Kaya,Hakan Koseolunu sayabiliriz![/quote:29kb45mz]
Kardeşi abisine benzemesin de ne yaptığı beni ilgilendirmez :)

Gaines veya Adeleke'den biri olacaksa bende Adeleke'nin olmasını tercih ederdim. Adeleke hem yedekliği dert etmeyecek, hem kısa sürede uyum sağlayacak, hem de aldığı sürelerde max. verim verebilecek bir oyuncudur. Ama iş biran önce netleşse iyi olur...

Gaines gelirse cok sacma bir rotasyon olur. bence Milojevic smaclari haric Gaines den daha iyi. oyun zekasi yüksek ve daha iyi bitiriyor pozisyonlari. Adeleke bence iyi bir secim olur. hem kalipli hem de cok iyi skorer.

gainess gelirse kahrolurum...madem buadama ihtiyacımız vardı ki bana görede öyle kesinlikle kadroda tutulmalıydı ozaman nie gönderdiniz diye sormazlar mı adama? gelsin 3 ay oynasın sene sonunda güle güle ...seneye ihtiyacımız olursa ligin ortasında tekrar alırız...

Osman Aydın' Alıntı:
[quote="Recep Sarımeşe":2d08ob7f]Eyüp abi 2.07 demiş ama bu abi 2.03 :shock:

Eyüp Abi nin verdiği istatistiklerle benim verdiğim lilk linkteki istatistiklere bak.Tıpa tıp aynısı.
:p[/quote:2d08ob7f]

Şu an Eyüp abi ile konuştum bahsettiği oyuncu A.M.G değilmiş.

engin atsür şuan oynanan banvit maçında bile süre almamış.sezon başında bize gelmemişti ve efes'i tercih etmişti kendine göre haklı yönleri olabilir.fakat ilk yarı bitti ne avrupa da nede ligte süre alamadı.genç bir oyuncu olarak neden halen durur efes te anlamıyorum.alınabilecek bir oyuncu ama olay oyuncunun kendisinde bitiyor.

Volkan Çoban' Alıntı:
engin atsür şuan oynanan banvit maçında bile süre almamış.sezon başında bize gelmemişti ve efes'i tercih etmişti kendine göre haklı yönleri olabilir.fakat ilk yarı bitti ne avrupa da nede ligte süre alamadı.genç bir oyuncu olarak neden halen durur efes te anlamıyorum.alınabilecek bir oyuncu ama olay oyuncunun kendisinde bitiyor.
Engin atsur ayak bilegindeki ciddi sakatlıktan dolayi ABD'de ameliyat oldu .

En az 2 ay daha yok .

Charles Gaines genel kitle tarafından geçen sezon takımda en fazla beğenilen oyuncu değil miydi?..

Charles Gaines ile Dejan Milojevic arasındaki iki benzerlik kanımca boyları ve ribauntlardaki etkinlikleri... Başka hiçbir özellikleri benzeşmiyor.

Gaines atletik, iyi sıçrıyor, agresif, yıpratıcı, şutu yok, pasör yönü zayıf, mücadeleci...

Milojevic atletik değil, fundamentali iyi, güçlü, saha görüşü iyi, pasör yönü iyi, top kontrolü iyi.

Gaines ile Adeleke arasındaki temel farklar ise kanaatimce şunlar: Gaines daha atletik, daha hareketli, daha sert, büyük maçlarda daha etkili -ACB, Euroleague, ULEB Cup tecrübesi var-; Adeleke ribauntlarda daha agresif, pozisyonları bitirme yüzdesi daha iyi, Eurocup'ta sadece üç maç oynayabildi fakat, oynadığı maçlarda iyi bir performans gösterdi.

Gaines'in savunması Adeleke'den daha iyi. -Geçen sezon savunmada görülmeyen işleri çok iyi yapıyordu- Adeleke'nin faul sorunu yaşama sıkıntısı var.

Gaines'in geçen sezon birçok defa 5 numara oynadığını ve bu pozisyonda da başarılı olduğunu düşünürsek, önceliği Charles Gaines'e vermelerini olağan karşılıyorum. Gaines'in daha faydalı olabileceğini sanıyorum. Tabii Adeleke'de mücadeleci yapısıyla önemli katkılar verebilir.

Dilerim hayırlısı kim ise o olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...