2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emin Doğanca' Alıntı:
Tecrube bakımından Gaines kuşkusuz daha üstün ama birde işin yetenek kısmına bakalım

Gaines

Savaşcı
Şutu yok
Sadece topladığı hücum ribauntlarıyla skor tabelasını değiştirebiliyor
İyi bir savunmacı
Oyun zekası yok denecek kadar az (yani iyi bir pasör değil demek istedim)
Ribauntcu

Adeleke

Savaşçı
Yüksek posttan şutu çok iyi
İyi bir savunmacı
Skorer
İyi bir pasör (bu forumdan bir arkadaşın dediğine göre)
Çok çok iyi bir ribauntçı
Gaines kadar atlet değil ama ondan daha kalıplı

Yukarıda yazdığım özellikler göz önüne alındığında kesinlikle Adeleke > Gaines
Tecrube olarak Gaines > Adeleke

Her Galatasaraylının görüşü farklıdır . Bazıları yeteneğe , bazıları tecrubeye bakar . Ben ise yeteneğe bakarım ve bunun için Adeleke'yi bu kutsal forma altında görmek istiyorum . Umarım bu transfer sonlanır

arkadaşım geçen sene galatasaray maçlarını izlemedin heralde gaines sadece aldığı ribauntlardan mı sayı yaptı topu alıp post up hareketleriyle attığı sayıları hatırla derim bana göre gaines ve adelekenin bir çok özelliği benzemektedir adeleke çok iyi pasör denmiş ama geçen sene gaines ile aynı asist ortalamasına sahipler yani oyun zekalarıda aynı bana göre ayrıca adeleke gainese göre daha çok top kayıbı yaşayan bir oyuncudur ben geçen seneki smaçlarını özlediğim için gainesin gelmesini isterim

Eurochallenge bizim icin iyi bir kupa yanliz. Gecen sezonun Uleb cup yari finalistiyiz Bu sezon ise Eurochallenge'de top 16'ya kaldik.
Eger ismimizi avrupaya duyurmak istiyor isek hedef bu Sezon Bu kupayi kazanip seneye daha saglam adimlar ile uleb'te oynamak olmali.
Yavas yavas Euroleague takimi olmak icin kucuk adimlari saglam atmamiz lazim kupalari kucumsemeyip hedefi en yuksek noktalara cekmemiz lazim yazimda belirtigim gibi.

Gaines olsun Adeleke olsun ligimizi bilen oyuncular. Ikisinden bir alinacak ise Bu Gaines olmalidir. Nedeni ise Avrupada oynamayi biliyor. Bize Eurochallenge'de Adelekeye nazaran sinif atlatacaktir. Tecrubesi Adelekeye agir basiyor.
Hayirlisi

Peki geçen sene diyorsunuz Efes Pilsen maçını açın bakın bakalım hani şu perdeleri kaldırttığımız maçı diyorum. Gaines resmen efesin uzunlarının arasında ezildi. Bizim bu noktadan sonra alacağımız uzun Kasun'dan Kaya'dan iyi olmalıdır. Adeleke ve Gaines kesinlikle bu takımın oyuncuları değildir. Onlar küçük takımın kocaman büyük oyuncularıdır.

Yanlış anlaşılmasın Gaines'i istemiyorum demedim . Sadece Adeleke gelirse daha yararlı olur dedim ki bu benim görüşüm

Gaines 2.01 boy ile rakip takimin pivotlarina karsi etkisiz kalir. Bizim en az 2,06 nin üzerinde ve kalipli bir oyuncuya ihtiyacimiz var.

PF:Milojevic/Polat

C: Hüseyin/Adeleke/Cemal

seklinde bence güzel bir rotasyon olusur. Polat'i kenara atmayin öyle. dis sut özellige ve savasciligi ile bence önemli katkilar veriyor takima.

Ayrıca elendiğimiz Telekom serisine bakın Gaines neredeydi diye. Yine geçen sene yendiğimiz maçtada yine Hüseyin ve Owens'ın yarısı kadar katkı veremedi. Hatta Fatih kadar katkı veremedi.

Ozkan abi Sims'in gelmesini hepsinden daha çok isterim ama Phoneix'e gitti

OZKAN AKTAS' Alıntı:
Peki geçen sene diyorsunuz Efes Pilsen maçını açın bakın bakalım hani şu perdeleri kaldırttığımız maçı diyorum. Gaines resmen efesin uzunlarının arasında ezildi. Bizim bu noktadan sonra alacağımız uzun Kasun'dan Kaya'dan iyi olmalıdır. Adeleke ve Gaines kesinlikle bu takımın oyuncuları değildir. Onlar küçük takımın kocaman büyük oyuncularıdır.

eminmisin o maçta gainesin efesin uzunları arasında ezildiğine????
gaines o maçtaki istatistikleri:
19 sayı 8/11 iki sayı 3/4 serbest atış
sence ezilmek bu mudur???? ben burada ezilme görmedim ezme gördüm biraz

OZKAN AKTAS' Alıntı:
Ayrıca elendiğimiz Telekom serisine bakın Gaines neredeydi diye. Yine geçen sene yendiğimiz maçtada yine Hüseyin ve Owens'ın yarısı kadar katkı veremedi. Hatta Fatih kadar katkı veremedi.
o efese maçında ezilen oyuncu gaines değil owenstır 10 sayı 1/11 ezilme budur
arkadaşım sen geçen sene doğru maçları izlediğine emin misin???
telekom maçında gaines ilk maçta 21 sayı 9/10 iki sayı 3/4 serbest atış 11 ribaund
3.maçta 21 sayı 7/9 iki sayı 7/10 serbest atış 9 ribaund

bu istatistikler sence katkı vermemiş mi??
fatih kıyaslama bari çünkü o maçları izlemediğini bu kadar belli etme çünkü fatih o maçlarda oynamadı :) :)

Adeleke 2.06 boyunda

Genellikle 5 numara olarak kullanılır ama zaman zaman 4 'e kaydırılabiliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...