2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
neden hala yabancı transferinde ısrar edilyor anlamadım. bizim yerli oyunculara ihtiyacımız var. yabancılarımız zaten kaliteli. kaliteli yerli sporcularla performansları artar.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":1elo09dl]Bu arada diğer alternatif konusunda biraz ipucu versen Eyüp.
Kerem'den al haberi :)[/quote:1elo09dl]

Bir gelişme mi var :) ? İsteyenin bir yüzü kara nede olsa ?

Kerem senden alabilir miyiz ipucu ?

Bu arada videolarını izledim de Javtokas epey atletikmiş bir beyaz için .

Paulius Jankunas şu an Zalgiris'in saha içi lideri. Takım kaptanı... 2008 Pekin Olimpiyatları'nda kadroda yoktu fakat, Litvanya Milli Takımı'nda da oynamışlığı var. Bir ara NBA'in takibindeydi...

Ribauntlarda etkili, oyun zekâsı yüksek, soğukkanlı, pota altında sağlam durabilen, sert, dış şutu olan bir oyuncu. Atletik özellikleri vasat. Çok büyük bir yetenek mi, hayır! Ancak lider vasıflı iyi bir takım oyuncusu diyebiliriz.

Jankunas faydalı olur mu? Uyum sağlaması halinde tabii ki olur. Nihayetinde Zalgiris gibi köklü bir kulüpte saha içi lider olma vasfına erişmiş, Litvanya Milli Takımın'da oynayan bir oyuncudan bahsediyoruz.

Jankunas için belli bir bonservis ücreti de ödenmesi gerekebilir. Zira 2009-2010 sezonu sonuna kadar mukavelesi devam ediyordu... Bonservis ücreti ödenecekse, 1.5 yıllık anlaşmaya tereddüt edilmesi enteresan... Zira Jankunas kendisini ispatlamış, Avrupa'da bilinen bir oyuncu. Böyle bir oyuncu alınacaksa uzun vadeli düşünmek lazım. Bir sonraki sene yanına Mantas Kalnietis, yahut Jonas Maciulis gibi genç ve potansiyelli bir Litvanyalı daha gelirse, gelecekte Euroleague'de oynamak için iyi bir kadronun temelleri atılmış olur.

1,5 sene olmamasının nedenleri şunlar olabilir;

Seneye koçumuz kim olacak?
- ...

Seneye sponsorumuz hangi firma olacak?
- ...

Seneye basketbol şu sorumlumuz kim olacak?
- ...

Not: Kaynak ben değilim sadece bilgi sahibiyim. Eyüp abi MSN'den herkes soruyor. Yaktın beni :)

Kerem
Sen yanmazsan!
Biz yanmazsak!

Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa????

Yaz şu gürcü elemanın bilgilerini:)

Gürcü?

Zaza Pachulia hiç demiyorum..

Bu sene Ümit Millilerde ribaund kralı ve şuan Panathinaikos'da oynayan bir Gürcü var 19 yaşında Giorgi Shermadini..

Başka Gürcüler olsada en çok ön plana çıkanlar bunlar sanırım..

Semih Tuna' Alıntı:
Gürcü?

Bu sene Ümit Millilerde ribaund kralı ve şuan Panathinaikos'da oynayan bir Gürcü var 19 yaşında Giorgi Shermadini..

Geçmişte Siena forması giymiş bu eleman:)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Semih Tuna":2tb7zsd7]Gürcü?

Geçmişte Siena forması giymiş bu eleman:)[/quote:2tb7zsd7]
Eyup abi insanı iyice merak ettiriyorsun ya :) saygılar

Eyüp abi sen yaz dedin ya yazarım.

Öncelikle gelmezse karışmam. Sonra söylediniz gelmedi diye muhabbet yapmayın :)

Fener'den fark yemişiz, futbolda kötüyüz biraz transferle oyalanalım bari de insanların deşarj olmak için seçtiği yol değişsin. Yoksa istemediğimiz yazıları görmeye devam edeceğiz.

Benim bildiğim isim Vladimer Boisa. Vatandaş ViveMenorca'da oynuyor. Son 2 yılki performansı iç açıcı değil. Daha önce Rusya'da Primorje, Yunanistan'da Aris, İtalya'da Siena ve Slovenya'da Olimpija takımlarında oynamış. 7 yıllık bir EL ve 1 yıllık ULEB kariyeri var. Olimpija dışında istatistikleri pek olumlu değil.

205-209 arasında değişik sitelerde değişen boyu var. 1981'li 4-5 oynuyor. Dış şutu da var.

Benden bu kadar. Kesin gelir diyemem. Kulüpten değil bu bilgi.

Nikoloz Tskitishvili deseler bir derece inandırıcı olabilir. Ancak Vladimer Boisa olamaz. Küme düşmemeye oynayan Menorca'da katkı yapamayan adamı "seviye atlatacak" oyuncu diye getirene gülerler.

Olsa olsa menajerlerin tevatürüdür...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...