2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ahmed Salih' Alıntı:
Nikoloz Tskitishvili deseler bir derece inandırıcı olabilir. Ancak Vladimer Boisa olamaz. Küme düşmemeye oynayan Menorca'da süre alamayan adamı "seviye atlatacak" oyuncu diye getirene gülerler.

Olsa olsa menajerlerin tevatürüdür...
Bencede yani Menorca da bile ciddi bir katkısı olmayan bir oyuncu
eğer Koray Hoca bu oyuncuyu karşımıza level atlatacak oyuncu diye getirilirse

Koray Hoca için şunu derim(Ki beni tanıyanlar kendisine ne kadar inandığımı ne kadar desteklediğimi bilir)
Eğer Böyle bişey olursa dudaklarımdan şu cümle dökülür:
Koray Hoca Basketboldan Hakikaten Çok Uzak Kalmış

Boisa olacaksa hiç alınmasın daha iyi olur mevcut yabancılar daha fazla süre alır yada illa oyuncu almak için alacaksak atletik bir ABD'li uzun alalım bari takımda bu tarz bir oyuncu yok . En azından bir rasyoneli olur.

Bu arada Javtokas'ı alacak bütçe varsa alternatif nasıl bu oyuncu oluyor anlamıyorum ki gece gece canım sıkıldı.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Boisa olacaksa hiç alınmasın daha iyi olur mevcut yabancılar daha fazla süre alır yada illa oyuncu almak için alacaksak atletik bir ABD'li uzun alalım bari takımda bu tarz bir oyuncu yok . En azından bir rasyoneli olur.

Bu arada Javtokas'ı alacak bütçe varsa alternatif nasıl bu oyuncu oluyor anlamıyorum ki gece gece canım sıkıldı.
Jankunas demek istediniz herhalde. Javtokas birraz pahali kacar :)

ben sezon basında oldukca iddialı konusan ve odukca hırslı olan ahmet dedehayır ın boyle bir oyuncu alacagına ihtımal bile vermıyorum.(eger murat hoca istemese ms yide almazdı bence...)bence cok daha kalıteli bir oyuncu alınacaktır...

Salih GOZMEN' Alıntı:
Cemal genc oyuncu. oyununu gelistirebilir. Ki sure aldigi zaman Hep oyunun uzerine katiyor. Mesala serbest atislarinda iyiye gidis var.

Erdem ise oyununa birsey katamaz. Yas itibari ile. Savunmada iyi hucum yonu kotu.
3-4 bizim için en iyi seçim hem Jankunas ın serbest atışlarıda çok iyi. Azda olsa üçlüğüde var .

Gurovic ne olacak sorabilir miyim,ya işin açığı yollayalım gitsin demek istemiyorum ama böyle olacaksa,yerine oyuncu alımı düşünülüyorsa yollayalım gitsin. Bu kadar net.

Jankunas demek Gurovic'in ya en azından belirli bir süre iki oynaması,ya da gönderilmesi demek ve de Jankunas adı ciddi manada düşünülmeye başlamışsa Gurovic'in geleceği pek parlak değil kulübümüzde.

Bunun yanında Mert Hoca'ya sorduğumda listedeydi şu an değil demişti,iki seçenek var öyleyse ortada:
Ya Mert Hoca yalan söylüyordu(ki öyle bir hali yoktu ama olabilir tabii) ya da bu şubede birşeyler bir gün içerisinde bile değişebiliyor ve hiç bir planımız yok. Üzülüyorum hal böyle olunca da,bu kadar sıcakkanlı,bu kadar başarıyı isteyen oyuncularımızı görünce de üzülüyorum.

Bunun yanında Montepaschi'li oyun kurucuyu sorduğum vakit Mert Hoca'nın bana verdiği cevap beni çok üzdü:

"Biz daha bu seneye pivot almaya çalışıyoruz bu seneyi halledelim seneye bakarız..."

Yukarıdaki ifadeler bana kalırsa vizyonsuzluğun göstergesidir. Çok iyi bir insan Mert Hoca,bunu gördüm ama,aması da var işte...

Alperen Kaplan' Alıntı:
Gurovic ne olacak sorabilir miyim,ya işin açığı yollayalım gitsin demek istemiyorum ama böyle olacaksa,yerine oyuncu alımı düşünülüyorsa yollayalım gitsin. Bu kadar net.

Jankunas demek Gurovic'in ya en azından belirli bir süre iki oynaması,ya da gönderilmesi demek ve de Jankunas adı ciddi manada düşünülmeye başlamışsa Gurovic'in geleceği pek parlak değil kulübümüzde.

Bunun yanında Mert Hoca'ya sorduğumda listedeydi şu an değil demişti,iki seçenek var öyleyse ortada:
Ya Mert Hoca yalan söylüyordu(ki öyle bir hali yoktu ama olabilir tabii) ya da bu şubede birşeyler bir gün içerisinde bile değişebiliyor ve hiç bir planımız yok. Üzülüyorum hal böyle olunca da,bu kadar sıcakkanlı,bu kadar başarıyı isteyen oyuncularımızı görünce de üzülüyorum.

Bunun yanında Montepaschi'li oyun kurucuyu sorduğum vakit Mert Hoca'nın bana verdiği cevap beni çok üzdü:

"Biz daha bu seneye pivot almaya çalışıyoruz bu seneyi halledelim seneye bakarız..."

Yukarıdaki ifadeler bana kalırsa vizyonsuzluğun göstergesidir. Çok iyi bir insan Mert Hoca,bunu gördüm ama,aması da var işte...

Alperen peki Mert hoca şu an listedeki oyuncularla ilgili ipucu verdi mi ?

Bana bir isim var dedi,birşey söylemedi ama dün bir yerlerden birşeyler duymuştum,söylememem istenmişti onun için yalansız bir kelime oyunuyla işi halettim... :) Mert Hoca söylemedi dedim... :)

O isim de gece geç saatlerde ulaşmış buraya...

Alperen Kaplan' Alıntı:
Bana bir isim var dedi,birşey söylemedi ama dün bir yerlerden birşeyler duymuştum,söylememem istenmişti onun için yalansız bir kelime oyunuyla işi halettim... :) Mert Hoca söylemedi dedim... :)

O isim de gece geç saatlerde ulaşmış buraya...

Boisa yani !! :(

Eğer Jankunas gelecekse ve 1.5 yıllık sözleşme yapılmaması için gelmiyorsa yazık olur. Jankunas sonuçta bu riske değecek bir oyuncu. Belli bir kalitesi olan, genç ancak tecrübesi de olan bir oyuncu. Nihayetinde Litvanya ekolünden yetişmiş bir oyuncu. Tek handikapı Kutay Abi'nin dediği gibi Litvanya dışına hiç çıkmış olmaması olabilir. Jankunas'ın gelişi ile hem Erdem'i uzun süre kullanmaktan kurtulabiliriz hem uzun rotasyonumuzda kullanabileceğimiz bir oyuncu ekleyebiliriz. Cemal ve Hüseyin'i 5 numarada, Milo'yu 4-5'te, Polat'ı 4'te ve Jankunas'ı hatta zaman zaman Ergin Ataman'ın acil eylem planında Shumpert'e yaptığı gibi Gurovic'i 4 numaraya çekebiliriz. Bence de Hüseyin'in yerine direkt oynayacak oyuncu yerine bu tarz bir transfer daha mantıklı olabilir...
Ama diğer isim umarım olmaz. Hem bize gerekli katkıyı sağlamaz hem de rotasyon düzenimizi bozar.

Paulius Jankunas Gurovic'e alternatif olamaz. Zira ortalama bir 3 numaraya göre ayakları yavaş olduğu gibi, dışarıda oynayan bir oyuncuda olması gereken penetre özelliği de yoktur... Jankunas dışarıdan şut atabiliyor olsada, tamamen bir pota altı oyuncusudur. Zalgiris'de ekseriyetle 4, nadiren 5 oynuyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...