2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kulağıma gelenlere göre oğuzla tanjeviç arasında sorunlar büyüyormuş, aynı şekilde damir de. zaten yaşlı diye tanjeviç tarafından pek istenmiyor. bunlara gene tanjeviç tarafından istenmeyen adam solomon un geri dönmesini de eklersek fülkerde sezon sonu yerinden oynayacak taş çok demektir.
engin atsür bizim için iyi bir seçim, kerem in bir beni alın demediği kaldı, yabancılardan atkins in yerine birini, birde pota altına bir uzun tamamdır. ama bu kadrodan takım yapmak önemli, koray hocanın durumu ne tam bilmiyorum ama iyi bir koçta şart...
tabii parada. bu dediklerim telekomun sponsorluğu olursa olmayacak şeyler değil. birde pembe gömleklinin çekilme kararını gözden geçirmesi gerek. tamam hataları var ama şubeyi ayakta tutmak için yaptıklarını göz ardı edemeyiz. tek kusurumuz bütün branşlarda aynı hemen hemen.
yemek yapmak için bütün malzemelerimiz en kalitelisinden var ama bi türlü iyi yemek yapacak birini bulamadık (bayan basket hariç)

Oğuz Savaş değerinden çok daha az muamele göre bir oyuncu olmuştur her zaman.. Üstelik ilginç olan Türkiyede son zamanlarda onun gibi pivot özellikleri olan bir oyuncu gelmemiş olmasına rağmen tüm bunların yaşanabiliyor olması.. Bana göre Hüseyin'den sonra topu pota altında %80 civarı sayıyla bitiren ayrıca yüksek yüzdeli şutu olan tek pivottur Oğuz..

Telekom ile sözleşme durumu gerçekleşmezse dahi Oğuz'u alabilme şansımız var.. drafta pek şansının olabileceğini düşünmüyorum ki zaten draft için çok erken yanılmıyorsam Oğuz 89'luydu daha önünde çok ciddi bir zaman var ve bu süre içerisinde Ahmed abinin dediği gibi eksiklerini özelliklede savunma sorununu giderdiği zaman NBA ve Avrupa'da çok ciddi bir oyuncu olabilme potansiyeline sahip olur..

Oğuz Savaş çok ciddi bir yetektir.Üstelik denildiği gibi fb'ye gitmeye en gönülsüz Ülker oyuncusuda kendisiydi.
NBA için ciddi bir handikapı var oda olmayan şut özelliği.Ayrıca hareketleri avrupa basketbolu için muhteşem ama NBAdeki hareketli uzunlar için öngörülebilir.
Kerem ve Oğuz bu takıma gelirse pota altımız Hüseyin'inde katılımı ile cehenneme döner.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Oğuz Savaş çok ciddi bir yetektir.Üstelik denildiği gibi fb'ye gitmeye en gönülsüz Ülker oyuncusuda kendisiydi.
NBA için ciddi bir handikapı var oda olmayan şut özelliği.Ayrıca hareketleri avrupa basketbolu için muhteşem ama NBAdeki hareketli uzunlar için öngörülebilir.
Kerem ve Oğuz bu takıma gelirse pota altımız Hüseyin'inde katılımı ile cehenneme döner.

Oğuz'un mu şut handikapı var??

Oğuz'un şut handikapı yok. Ülker'de olduğu zamanlarda bende Ülker'in altyapısındaydım. Her gün tesislerde bulunur şut idmanları yapardı, toplarını toplardık bizde :) En önemli özelliği çok çalışması ve disiplinli olması. Hangi takımlı olduğunu tabi ki bilmiyorum ve pek önemi yok aslında, profesyonel bir kulüp burası. Yeter ki oyuncunun karakter sorunu olmasın!

Oğuz Savaş'ın bu sezon ki şut yüzdeleri;

2'lik= %55, 3'lük= %38 serbest atış= %79.

Kerem Gönlüm'ün bu sezon ki şut yüzdeleri;

2'lik= %54, 3'lük= %60 serbest atış= %49.

Hiçte fena yüzdeler değil, daha da iyi olacağından şüphem yok.
2 oyuncununda transferi çok iyi olur ama bu çok zor. En azından bu 2 oyuncudan birisi gelse yine de pota altımız çok güçlü hale gelebilir.

Oğuz şutunu kullanan biri değil.Kullandığı maçlarda önemsiz sayılabilecek maçlar.Ben Oğuz'un şutu yok demedim neticede.
Bileği düzgün fakat bir Hüseyin gibi bunu silah olarak kullanamıyor.Bu benim şahsi görüşüm.
Serbest atış yüzdesi gerçekten çok iyi fakat Kerem'in serbest atışları tam felaket olmuş çok şaşırdım.

eger kerem hüseyin oguz vede sırtı dönük oynayabilen iii bir yabancı alırsak önümüzdeki sene herhalde çılgın 3 lük atma sevdamızdan kurtuluruz...tabiki öncelikle bu oyunculara pota altında servis yapabilecek iii bir guard almak şartıyla:)terrell bence gelse hiçte fena olmaz deme arkadaşlar:)

Esvet Akbaş' Alıntı:
Evren Büker'i izliyorum Oyak Renault'a da. Bana iyi bir oyuncu gibi geliyor. Alınma ihtimali olabilir mi?
Hepimizin gönlünden geçen bir isim Evren Büker. Bu sene çok iyi bir çıkış yakaladı.

Biz almaya karar verene kadar, birileri sözleşmeyi çoktan imzalatmış olur gibime geliyor.

Evren Büker'e Facebook'tan O'nun gibi bir oyuncuyu takımda görmekten mutluluk duyacağımızı söylemiştim, işte verdiği cevap ;

(Noktasına, virgülüne dokunmuyorum Onur abi kusura bakma :) )

'' işallh mustafa benım sozlesmem bıtıcek busene bende galatasaraylıyım onumuzdeki sene neden olsın hayırlısı taabıkı ama kısmet ısallh olurr ''

Mustafa Marangoz' Alıntı:
...
(Noktasına, virgülüne dokunmuyorum Onur abi kusura bakma :) )

'' işallh mustafa benım sozlesmem bıtıcek busene bende galatasaraylıyım onumuzdeki sene neden olsın hayırlısı taabıkı ama kısmet ısallh olurr ''
Türkçeye hak ettiği özeni göstermeyen oyuncuya karşıyım. : )

Umarım bu transfer sezon sonunda gerçekleşir.

aslında engin atsürde fena bir oyuncu değil.gerçi sakatlıktan yeni kurtulmuş ev şu an efes pilsende 4.guard konumunda oynama şansı hiç yokmuş.sözleşme fesh etme durumları konuşuluyor.alınsa iyi olur.

Evren Abi'ye çamur attırmam!!! :)

viewtopic.php?f=3&t=6082

Şaka bir yana kendisi ciddi manada kişisel gelişimine de önem gösteren bir insan,bilgisayar yazısı pek hızlı olmadığı için o şekilde yazdığını düşünüyorum. Bunun yanında Yücel Hoca onu tutamayacaklarını bildiğini söylemişti geçen gün,kendisi de sürekli yuvarlak konuşuyor bu konuda;ama Galatasaray'ı sevdiğini(vs.) de belirtmekten hiç geri kalmıyor. Bunun yanında Hakan Köseoğlu topu çok fazla elinde isteyen bir oyuncu,biz de o şekilde oynayamayacak. Evren Abi'ye bakacak olursak Oyak'da bile sisteme uygun hareket ediyor. En büyük eksiği denilen şutunu da ciddi manada geliştirdi. Bize gelir umarım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...