2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bora Yuksel' Alıntı:
Murat Ozyer BJK ile kesin anlaşmıs deniliyor ntvde alt yazıda.. Bu demek oluyor ki GS'ımızın en oınemli rakipleri efes-telekom-fb.. bjk aradan çıkmıştır:)

Bu ne demek oluyor beyim. Biraz sizin için emek harcayana ter dökene saygı lütfen.

A Milli Basketbol Takımı oyuncularından Kerem Tunçeri, Rusya'nın Triumph Lyubertsy takımıyla anlaştı.

Galatasaray altyapısından yetişen 30 yaşındaki Tunçeri, Efes Pilsen, Ülkerspor ve Beşiktaş'tan sonra 2006 yazında Real Madrid'e gitmiş, iki sezon oynadığı İspanyol ekibinde hem lig hem de Uleb Cup şampiyonluğu yaşamıştı.

transfer döneminde adı Efes Pilsen ve Türk Telekom ile anılan 1.90 boyundaki oyun kurucunun Trıumph Lyubertsy ile iki yıl için 2,6 milyon dolarlık sözleşme imzaladığı öğrenildi. daha önce dynamo moskova regıon olarak bilinen Lyubertsy, geçtiğimiz sezon Rusya Ligi'ni dördüncü sırada tamamladı. Uleb Cup'ta mücadele eden Lyubertsy'nin antrenörlüğünü ise eski ünlü Sovyet basketbolcu Stanislav Eremin yapıyor.

kaynak:NTVSPOR

Kerem Tunceri transferinin acıklıga kavusması en azından taraftar icin iyi oldu.(yoneticiler olmayacagının farkındaydı ki zaten adı gecmiyordu.) Onumuzu gorebilecegiz. Pg sart oldu.

Transferi ve rotasyonu etkileyecek onemli haber telekomdan geldi. Dudley'i vatandaslıga gecirmek icin işlemlere baslamıslar. Bu her yonuyle bizi ve aslında butun takımları etkileyecek bir gelismedir.

( Haydi diyelim Mrsic Boşnak. Ulkemize savas esnasında geldi. O sıra ozel bir yasayla vatandaslık hakkı verilmisti. Boliç, Baliç gibi...[hoş onları da fb vatadaslıga gecirmisti ya neyse])

Kerem de gitti! Hayırlı Olsun...

Önceden de dediğim gibi alacağımız yabancılar bizi üst sıralarda tutacak elit isimler olursa ne ala ama ben inanıyorum flaş yabancı oyuncular alınacak yoksa üsttekilerle fark başka türlü kapanmaz tamam çok iyi bir hocamız oldu ama iyi oyuncuların fazlalığıda çok önemli.

çok üzgünüm ama herhalde böyle giderse bizim rakiplerimiz f5-telekom-efes değil pınar karşıyaka falan olacak aslında biz daha iyi bi takımız ama takviye ŞART!!

Ali Demirci' Alıntı:

Önceden de dediğim gibi alacağımız yabancılar bizi üst sıralarda tutacak elit isimler olursa ne ala ama ben inanıyorum flaş yabancı oyuncular alınacak yoksa üsttekilerle fark başka türlü kapanmaz tamam çok iyi bir hocamız oldu ama iyi oyuncuların fazlalığıda çok önemli.

Hocamız oldu mu ? Oyuncularımız olacak mı ? Paramız oldu mu ? Olacak mı ? Sponsorumuz var mı ? Değişecek mi ? Bizim haklarımızı koruyabilecek yöneticiler oldu mu ? Olacak mı ? En son bize Elit olarak gelen oyuncu kim oldu ? Olacak mı ? Sorular uzar gider sanırım.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Ali Demirci":1c9tb0ea]Kerem de gitti! Hayırlı Olsun...

Hocamız oldu mu ? Oyuncularımız olacak mı ? Paramız oldu mu ? Olacak mı ? Sponsorumuz var mı ? Değişecek mi ? Bizim haklarımızı koruyabilecek yöneticiler oldu mu ? Olacak mı ? En son bize Elit olarak gelen oyuncu kim oldu ? Olacak mı ? Sorular uzar gider sanırım.[/quote:1c9tb0ea]

Aglanakcak halimize gülerek :kop imza atıyorum

tamam erman hoca süper bi hoca ama kadro çok kısıtlı rotasyonumuz zayıf acilen hemen bir türk guard(tutku) mesela bide yabancı bir oyuncu (english) mesela önemli oyuncular-tecrübeli oyuncular ilaç olacaktır bu takıma bide kaya tammdır

Bora Yuksel' Alıntı:
Murat Ozyer BJK ile kesin anlaşmıs deniliyor ntvde alt yazıda.. Bu demek oluyor ki GS'ımızın en oınemli rakipleri efes-telekom-fb.. bjk aradan çıkmıştır:)
Görev aldığı süre içerisinde kulübümüzü en iyi şekilde temsil eden kişilere saygı göstermek gerekir. Murat Özyer´i eleştirebilirsiniz ama saygı kuralları çerçevesinde. Kullandığımız cümlelere biraz daha dikkat edelim.

Murat özyerin teklifi kabul etmekten başka şansı yoktu bence ! Oda emir kulu sonucta ÜLKER ne isterse o.

Beni düşündüren Erman kunter konusu ... Dimyata giderken bulgurdan olmayalım :)

en basindan beri yazdim murat ozyer'den galatasaray olarak ozur dilemeliyiz. adami beklettiler , gecen sene gorevdeyken oktay hocaya teklif yaptilar , buna ragmen hoca inanilmaz bir galatasaraylilik durusu gostermis profosyonelliginin disina cikip bunlari medayada dile getirmemis , galatasarayin son ana kadar devam etme konusunda beklemistir. tesekkurler murat ozyer

Elimizdeki iç ve dıs oyunculara baktıgımızda, (Kaya geldigi takdirde)

İç : Huseyin, Kaya (80dk)

Dış: Cuneyt, Murat, Tufan, Erdem (120dk)

Normalde iceriye ve dısarıya 2'ser yabancı dusunuyorduk. Bir 5 bir 4 numara, bir oyun kurucu bir de skorer.

Bu durumda içeri guclu hale gelirken dısarıda zayıf kalacagız. Ozellikle hucum gucunde.

Elimizdeki oyunculara baktıgımda içerideki yerli oyuncularımız daha kaliteli 2/2. Dısarıda ise 1.5-2/4.

Bence 2 uzun 2 kısa alacagımıza, 1 center yanına 3-4 oynayabilecek(owens gibi degil) sutor skorer dısarıda oynayabilecek ribaunda destek verebilecek, gerektiginde 4 e kayabilecek biri (Hosley, Mike Hall , C.Powell gibi biraz ince gelir ama R.Marshall olabilir) ve oyun kurucuyla 2 numara alınması daha mantıklı.

Cıkıs noktası, iceri icin 3 kaliteli oyuncu yeterli olabilir. (kaya huseyin yabancı center) dısta 4-5 saglam oyuncuya ihtiyacınız var: tufan cuneyt pg sg var elimizde. Yalnızca pf oynayan 4. kaliteli uzunun alabilecegi sure ve katkı goz onune alınırsa, 3-4 oynayabilen (aslen sf) birini tercih etmek daha verimli bir tercih olacaktır. Hosley'nin oyun tarzı buna tam ornek olusturacak cinsten.
Edit: C.Powell Azovmash'la anlasmıs.

Ali Demirci' Alıntı:

Kerem Tunceriyi anlamak zor.Kaca,neye gore Rusya yollarını tuttu anlamak zor..ama su varki,TRIUMF Lyubertsy Rusyanın orta sınıf takımlarından..CSKA-Khimki-Dinamo-Kazan grubundan sonra gelen bir takım..Sayet 100.000 dolar fark icin gittiyse Kerem benim tavsiyem Turkiyeye gelmesin bir daha.Kazansın parasını orada..Profesyonellik olsa gerek,hak veriyorum...34-35 yasına kadar bugun TRIUMF yarın Bulgar ligine gider,sonundada Ukrayna ligine ve kariyerini bitirir..GS 500.000 vermis,TRIUMF 600-700 vermisse 100-200 bin fark yuzunden orta sınıf bir rus takımını tercih ediyorsa,Kerem Tunceri kardesime basarılar diler,paranın bol oldugu yerlerde kalmasını dilerim..Nasıl olsa TRIUMP Kobe'yide alsa ne final oynar,ne sampiyon olur..

kerem tunçeri gittiği rus takımından yıllık 1.300.000 milyon dolara anlaşmış zaten bunu şu anda galatasarayın verilmesi imkansız sadece galatasaray değil türkiyedeki birçok takım bunu veremez hatta hepsi veremez basketbolda ruslarla oyunculara verilen rakamlarla rekabet etmek çok zor bununla baş edebilenler elit takımlar pana gibi mesela o yüzden ben kerem tunçerinin oraya gitmesine pek şaşırmadım senin dediğin gibi arada 100 bin dolar gibi fark olsa kesinlikle rusyaya gitmezdi

Timur abi Azovmash Mariupol , Dijon Thompson ı almıştı üstüne birde Powell mı aldılar ikisi aynı posizyonda oynuyorlar . Powell bu sene 4-5 maçını izledim inanılmaz bencil bir oyucuydu aldıgı her topta hiç kimseye bakmadan içeri yüklenirdi yada orta mesafe şut atıyordu 3 lük fazla kullanmamıştı izledigim maçlarda bence çok yanlış bir transfer olur .

owens ve hite kesinlikle kalmali , kaya disinda muratcan'ida alsak iyi olur (belki hatirlarsiniz muratcan'i erman kunter zamaninda ulkerden kiralamistik ve o sene gosterdigi performansla tekrar ulkerde dakika almaya baslamisti) , bir 4-5 oynayan uzun alip uzun defterini kapatabiliriz bence (huseyin , kaya , fatih , owens , transfer) , kisalarda agirlik vermeliyiz en onemli yer bence guard mevki tombala degil bilinen oyunculara yonelmeliyiz , gerekirse 3 numaraya alicagimiz oyuncuyu siradan bir 2 metre ustunde isin emek kismina bakan maliyeti dusuk oyuncular alalim ama guard mevkine transferin babasini yapalim. gercekci olmak gerekirse yabancilarda tek bir yildiz oyuncuya donup yeni hosleyleride bulmaliyiz. cenk'i tekrar takima kazandirirsak super olur , benim gorusum ataman onu istemez.

tarrell mcintyre - cuneyt erden
murat kaya - cenk akyol - robert hite
tufan ersoz - jimmy baxter
chris owens - jamie arnold
huseyin besok - fatih solak - kaya peker

mcintyre disinda aslinda gercekci bir kadro oldu ama cita yuksekse en kral guard bizde olmali cunku fulkerin saglam kuleleri var insallah nba giderlerde o zman gorurum ben onlari. bu arada erwin dudley icin telekom federasyona basvurmus dudley turk oluyor , dogruyu soylemek gerekirse sevindim is ahlaki ust seviyede bir oyuncu ayriyetten sempatik !!!

Bence şampiyon olacaksak;
1. Bir maç içinde rotasyonda tüm kadronun kullanılması belki zor ama 12 kişilik kadrodaki her oyuncu takıma katkı yapabilecek düzeyde olmalı.
2. İstikrarlı, özverili oynayan, rakiple fark yaratan, savunma yapabilen ve yenilgiyi kabullenmeyen oyunculardan takım kurulmalı.
3. Koçun yanısıra, takımda tecrübeli birkaç oyuncu da olmalı.
4. Her pozisyonda bir skorer bir de savunmacı olmalı.
5. Uzun oyuncu rotasyonunun geniş olması gerekli.
Eldeki oyuncular hakkındaki görüşlerim;
D.Brown: Oyun kurucu parke üstündeki koçtur, bu yüzden tecrübe çok önemlidir. Dee tecrübesiz, dahası Avrupa basketboluna uyum sağlayamadı, hızlı olması oyun kuruculuk sorumluluğu için yeterli bir artı değil. Yerine eski oyuncumuz Malik Dixon gibi tecrübeli ve takımı oynatan bir oyun kurucu almalıyız, McIntyre'ın bütçemize uyacağını sanmıyorum.
C.Erden: Gerekli tecrübeye fazlasıyla sahip. Yedek bir oyun kurucu için 31 yaş hiç sorun değil. Geçen sene sakatlıklar sebebiyle yedek bir oyuncuya göre fazla süre aldı (25 dk.), sezonun ikinci yarısında sakat olmasına rağmen çoğu zaman 2 numaralara karşı Tufan'ın rolünde oynamak zorunda kaldı. Sezon bitiminde ameliyat olan sağlıklı bir Cüneyt'in gelecek sezon daha verimli olacağı şüphesiz.
M.Kaya: Oyun kurucu vasıfları da olan ortalama üstü şutör olan Murat, koçunun önderliğinde sezon sonuna doğru iyi bir savınmacı haline geldi. Sezonu bitiren pozisyonda hatalı görünse de yedek bir şutör gard olarak daha iyi bir Türk oyuncu bulmak zor.
R.Hite: Taraftarları hemen hemen her maçta bir kez çoşturan bir hareket yapan Hite zaman zaman saman alevi gibi parlasa da iyi bir skorer değil, savunmacı hiç değil, ayrıca çok istikrarsız ve istikrarsız oyuncularla hedefe ulaşılamaz. Diğer taraftan bence iki numarada yıllardır şutör gard oynayan Tufan oynamalı gelecek sezon. Aksi halde rakip takımlardaki Shumpert veya White gibi fizikli oyuncular karşısında eziliyoruz.
T.Ersöz: Şutör ve skorer kimliğinin yanında eksik olan savunma yönünü de özverili oyunu ile kapatmaya çalışıyor. Geçen sene sakatlığı sebebiyle oynayamasa da önümüzdeki yıl bunu telafi edecektir.
E.Türetken: Geçen sene süre alamasa da bence mevcut takımdaki tabiri caizse pis işleri yapan, yerden yere atlayan hammal rolündeki tek arka alan oyuncusu, savunması ve kenardan gelip takıma kattığı enerji ve dinamizm ile takımda kalması greken bir oyuncu.
B.Johnsen: Sonradan takıma güç katması için anılan Britton birkaç iyi maç çıkartsa da beklentileri karşılayamadı. Zaman zaman kısa forvet oynayarak uzun bir beşle oynamamızı sağlasa da yeterli katkıyı yapamadı, zaten kalite olarak da pek üst düzey bir oyuncu olarak gözükmedi. Yerine NBA'i takip edenler bilir; Ruben Patterson'u alırsak eskiden AEK'de de oynamış, Avrupa tecrübesi olan müthiş dinamik, enerjik, atlet, savunmacı bir forvet, dış şutu yok ama kaybetmeyi sevmeyen, hırsıyla seyirciyi arkasına alabilecek bir oyuncu.
C.Owens: Bir uzun oyuncu olarak hem içerden hem dışardan etkili. Uzun forvet olarak boyu biraz kısa olsa da hızı ile bunu kapatıyor. Atletikliği, mücadeleci ve hırslı oyunu da cabası. Uzun oyuncularda pek görülmeyen yumuşak bileği de değerini artıran bir diğer faktör. Daha iyisi alınamayacaksa bence takımda kalmalı.
C.Gaines: Tam anlamıyla bir savaşçı, ekmeğini taştan çıkartıyor. İyi bir ribauntçu ve pota altında çok etkili. Diğer taraftan şut tehdidi sıfır olduğundan çembere 2 metreden fazla yaklaşamazsa verimsiz bir oyuncu olacağı için sürekli çember altında oynama isteği onu rakip pivotlarla karşı karşıya bırakıyor ki bu durumda da fiziksel olarak dezavantajlı kalıyor. Owens gibi mücadeleci ve hırslı oyunuyla bu açığını kapatmaya çalışsa da Gaines yanında her zaman Hüseyin gibi dış şutu olan ve pasör bir uzunla beraber oynamak zorunda ki bu önemli bir eksi. Yine de daha iyisi alınamayacaksa takımda kalmalı.
C.Nalga: Genç bir uzun olarak hemen hemen hiç gelişim gösteremedi diyebilirim. Süre alamaması bunun sonucu da olabilir sebebi de olabilir ama sonuçta bu gidişle takımda tutnması zor. KSK ile takas edilerek eski oyuncumuz Valentin Pastal alınabilir.
H.Beşok: Tecrübeli ve liğder bir uzun. Sakatlandığı dönemde takımın büyük düşüş yaşaması onun değerini yeterinde gösteriyor. Hem içerden hem dışardan oynayabilmesi, yumuşak bileği, iyi bir pasör olması...artılarından sadece birkaçı. Artan yaşını düşünürsek yanında oynayacak diğer uzunun iyi bir savunmacı olması gerekli.
F.Solak: Hücumda zaafı büyük olsa da en az Ö.Aşık kadar savunma gücü yüksek bir oyuncu. Geçen sene Erdem gibi süre bulamadı ama bence savunmasıyla muhakkak rotasyon içinde olmalı.
Kaya alınacakmış şube başkanının sözüne göre bu durumda bence kadro;
1: M.Dixon, Cüneyt
2: Tufan, Murat
3: R.Patterson, Erdem
4: Kaya, Owens, V.Pastal
5: Hüseyin, Gaines, Fatih

HEDEF; ULEB'te şampiyon olup ertesi sene Euroleague'de oynamak ki FB Ülker ile başka düşük ligde oynayarak denge kuramayız. Bu doğrultuda 5. yabancı sezon içinde sakatlık durumuna göre veya takımın aksayan yönüne göre alınmalı.

Ayrıca bakıyorum ki mesajlarda genelde Tufan kısa forvet olarak görünüyor ama Tufan aslında şutör gard yani bildiğimiz 2 numara. Karşı takım Ömer Onan - James White ikilisi ile oynarken biz 3 numarada Tufan, iki numarada da Hite gibi ondan daha kısa bir oyuncu ile oynayarak zaten dezavantajlı başlamış oluyoruz. Tufan'ı 3 oynatmak Murat Özyer'in kısa ve hareketli takımının bir parçasıydı ama kısa 5 uzunlara karşı bu açığı gidermek için her zaman daha fazla mücadele etmek zorunda kalır ki neden maça dezavantajlı başlayalım.

Potada G.Saray-Türk Telekom işbirliği!
2011?e kadar Ülker?in sponsor olduğu Cimbom, geçen sezonun finalisti Türk Telekom ile birleşmek için görüşmelerini sürdürüyor

BASKETBOLDA sürpriz gelişme, G.Saray Kulübü Basketbol Şubesi ile Türk Telekom arasında birleşme görüşmeleri yapılıyor. Ülker?in sponsor olduğu ve iki sezondur G.Saray Cafe Crown ismiyle Beko Basketbol Ligi?nde mücadele edip önemli başarılara imza atan sarı-kırmızılılar, geçen sezonun finalisti Türk Telekom?un yetkilileri ile masaya oturdu. Yapılan ilk görüşmelerde Türk Telekom birleşme konusuna sıcak bakmazken, son günlerde durumun olumlu yönde ilerlediği öğrenildi. Birleşme ile ilgili olarak iki taraf da çalışmalarını sürdürürken, projenin yeni sezonda gerçekleşmemesi halinde, bir sonraki sezon çözümleneceği konuşuluyor.

Bilindiği gibi 2011 sezonuna kadar Ülker ile sponsorluk sözleşmesi bulunan G.Saray Cafe Crown, bu tarihten önce Türk Telekom?la olası bir birleşme durumunda tazminat ödeyecek. G.Saray ve Telekom yetkililerinin tazminat konusunda da görüştüğü ifade edildi. Bu arada G.Saray Cafe Crown antrenör konusunda Erman Kurter ile prensipte anlaştı. Ayrıca Beşiktaş?la sözleşmesi biten Kaya Peker için de girişimler sürüyor.

Kaynak: gazetevatan.com

(INSALLAH) gerceklesirse sezonun en bomba transferi olur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...