2009 - 2010 Transfer Sezonu

Eren, Ömer Ünver'in üçlük atmaktan başka bir işe yaradığını gördün mü sen?Beşiktaş'dan kadroya giremediği için kovulan adamı biz niye alalım?

Beyler pivot transferi haricindeki bütün transferleri unutun artık.2010 Haziran'ına kadar pivot dışında transfer olmayacak.[Gerçi pivot transferide net değil ya...]

Ünsal Y.' Alıntı:
Niye düşünmüyorsun?

Kariyerinin en sağlıklı yıllarını Türkiye'de geçiren bir isim, kaliteli,istikrarlı,hedeflerin yüksek olduğu bir takıma kim neden gelmek istemesin,eşek değilse yönetim ve kurul yaşanan olaylardan,bunca yılın acısını, ders çıkarıp şampiyonluğa oynayan bir takım kurar. Haislip'in nba ortamından sıkıldığını düşünüyorum,aldığı süreleri de istikrarsız bir şekilde değerlendiriyor. Şampiyonluk,başarı vaadleri, biraz para bu transferi gerçekleştirebilir.

Aynen bende katılıyorum Haislep oynamak isteyecegi bir klübe gitmek isteyecektir artık, onun istedıgı rakama yakın bir rakam verirsek zaten bize güle oynaya gelir, gelmemesi içinde fazlada sorun yok euro cupda son 16 dayız(hazır 16`ya girmis takıma gelicek) ligde öle veya böle play-off oynarız,İdda ediyorum efes cıkmadıgı sürece karsımıza her takımı eleriz ersin vede haislep gelirse.

Yavuklusuna karsı galatasarayda oynamak ona cok daha büyük zevk verecektir haislep için bence kötü bir secenek degiliz...

başka bir başlık altında sormuştum ama bilgi alamadım; Futbolda olduğu gibi, transfer edilecek oyuncunun bundan sonraki avrupa kupası maçlarında oynayabilmesi için bu sezon eski takımında avrupa kupası maçına çıkmamış olması şartı var mı? Örneğin eğer Santiago transfer edilirse avrupa da oynayabilecek mi?

Burak Ceyhan' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":211snghu] Niye düşünmüyorsun?

Kariyerinin en sağlıklı yıllarını Türkiye'de geçiren bir isim, kaliteli,istikrarlı,hedeflerin yüksek olduğu bir takıma kim neden gelmek istemesin,eşek değilse yönetim ve kurul yaşanan olaylardan,bunca yılın acısını, ders çıkarıp şampiyonluğa oynayan bir takım kurar. Haislip'in nba ortamından sıkıldığını düşünüyorum,aldığı süreleri de istikrarsız bir şekilde değerlendiriyor. Şampiyonluk,başarı vaadleri, biraz para bu transferi gerçekleştirebilir.

Eren'in de söylediği gibi lavuklusunu özlemiştir bence. :)[/quote:211snghu]

Burakcım, biraz mantıklı ol güzel abim. Kariyerinin en sağlıklı yıllarını Türkiyede geçirmiş bu adam diyosun, eyvallah. Hangi takımlardA? 2 Euroleague takımında! Bunların en kötüsünün hedefi , Euroleague de top 16. Sonra ne yapmış , Malagaya gitmiş, 2 yılda daha top 16 görmüş. Adamın Avrupaya geldiği 4 sezonda, oynadığı en kötü takım Euroleague de final 16 oynuyor, öyle Zalgris Malgris gibi ilk turu 1-2 galibiyetle bitiren takımlar falan da değil.

Para konusuna bakınca, adamın Avrupada imzaladığı son kontrat 2.4 milyon dolar, yani bu yıl bizim bütçenin %65 i civarı.

Sonuç oalrak Burakcım, bu adam haziran ayında bi gün uyanıp, yeter ya Amerika, azıcık Avrupaya gideyim dediği an kendisine 2 milyon doalr para verecek bir Euroleague final 16 takımı bulması 1 hafta falan sürer. Bu şartlar altında, senin yarın ne oalcağının bir garnatisi olmayan, Euroleague de bile oynamamış , en büyük hedefi ligde şampiyonluk olabilecek , ama son bilmemkaç yılda final bile oynayamamış ( ben çok ufaktım , sen yeni falan doğmuştun aşağı yukarı ) bir takıma gelmesi için hakikaten nasıl bir sebep var? Adama " Biz bu sene şampiyonluğa oynicaz " dediğinde; " Afferin size. De ben zaten gittiğim her takımda oynuyorum ona " demez mi? Der :)

ünsal abi son örneklemen süperdi valla. Şaka maka Haiplip gibi oyuncuları almak için Avrupa kupası geleneği olan ve parası olan bir takım olmalıyız. Bunun yolu basit bir mantıkla şu olabilir: al eurocup'ı seneye oyuncu alırken masada değerli bi kart olsun.

Erdal Avcı' Alıntı:
Eren, Ömer Ünver'in üçlük atmaktan başka bir işe yaradığını gördün mü sen?Beşiktaş'dan kadroya giremediği için kovulan adamı biz niye alalım?

Beyler pivot transferi haricindeki bütün transferleri unutun artık.2010 Haziran'ına kadar pivot dışında transfer olmayacak.[Gerçi pivot transferide net değil ya...]

Yöneticimisin? Hocamısın? bukadar net olmayacak diyorsun onu anlamadım vede bu kadar net fikir yürütuyorsun?

Cihansever ve Cem hocanın, Galatasaray Dergisi'ne verdikleri son röportaja göre söylüyorum bunları.
Ayrıca Mart'ta başkanlık seçimi varkan bu takıma daha da fazla para harcamayacaklarını düşünüyorum.Belki Mart'tan sonra dengeler değişir...

Bende ay sonuna kadar bir pivot transferi yapılacağına emin gibiyim. klüp te bir çok kişi bu transferin olacağından emin. bayan takımında tamikayı neden aldığımızı hala anlamış değilim ama erkek takımında, buna paralel bir transfer olmaz inşallah.

Erkek takımına da Tahkim affından sonra takviye yapılacak. Bir Amerikalı gelecek ama daha kesin değil. Yurt içinden de transfer yapılacak.

Osman Tanburacı dünki yazısının sonunda yer vermiş.

Tufan'ın cezasının değişmesiyle birlikte Ersin Görkem dedikoduları filan da biter artık.O dönünce 2-3 numara pozisyonunda da alternatifli bir kadroya sahip oluruz.

Tek takviye yapılabilecek mevki pota altı şuan ama oraya transfer edilecek muhtemel bir Amerikalı atletik oyuncunun takımı bozabileceğinden korkuyorum.