2009 - 2010 Transfer Sezonu

Onur Karakuzu' Alıntı:
[quote="Eren Bekdemir":3fyeqd9o]şu utah da dün son saniye üçlüğü ile maçı kaazandıran gainesi sene başında bize önermişler...
hatta birde sene ortasında :)[/quote:3fyeqd9o]
Forumdaki geçmiş yazılarımda bende önermiştim Sundiata Gainesi hatta en son 3 4 gün önce önermiştim kendisini ama utahla kontrat yapmış.Salsada yazınca öğrendim kontrat 10 günlükmüş yeniden serbest kalırsa bence düşünülmeli ama artık çok daha zor tabi ki:)
Bu arada öneriyi kim reddetmiş Okan Çevik mi reddetmiş Cem Akdağ mı yoksa ikiside mi merak ettim

Eren Bekdemir' Alıntı:
can abi belkide senin önerdiğini görmüşler sitede haber yapmışlar,reddetme olayı yoktur sanırım.....
Sanmam salsabasketin öyle bişey yapacağını..
Benimde takip ettiğim yegane basketbol blogu kendisi.

Eren Bekdemir' Alıntı:
can abi belkide senin önerdiğini görmüşler sitede haber yapmışlar,reddetme olayı yoktur sanırım.....

Cem Akdağ ile röportaj yapıldı dün Eren kardeşim, güvenebilirsin bilginin doğruluğuna. Dahası 2000'den fazla girilen posttan bahsi geçen tarzdaki haberlerin tamamı da birinci ağızlardan alınan bilgilerle girilen haberlerdir..

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Tufan'ın cezasının değişmesiyle birlikte Ersin Görkem dedikoduları filan da biter artık.O dönünce 2-3 numara pozisyonunda da alternatifli bir kadroya sahip oluruz.

Tek takviye yapılabilecek mevki pota altı şuan ama oraya transfer edilecek muhtemel bir Amerikalı atletik oyuncunun takımı bozabileceğinden korkuyorum.
Tufan 2. devrede 23.hafta oynayacağımız Tofaş veya 24.hafta Daçka maçına yetişiyor sezonun bitmesine 6-7 hafta kala oynayacak ne zaman form tutacak gerçekleşebiliyorsa Ersin'in transferi çok iyi olur.

Transferin biran önce bitmesi lazım bence takım kimyasını sağlamak için biraz daha hızlı olunması lazım ama sadece yapmış olmak için değil takımımıza bir level atlatmasada çok şey katacak birinin alınması şart .

Zaten o nedenle bekleniyordur, şu an sağlanan uyumu bozmayacak biri lazım ki bunu tahmin etmek de hiç kolay değil.

Kadro şu an için de lig ölçüsünde bize yetecek bir kadro, aceleye gerek yok. Bekleyip doğru bir isim yakalanırsa ne ala..

Bencu bu takım play-off a kalır ama play-off da bize bir silah daha lazım die düşnüyorum . Bu yüzden oyuncunun play-off a kadar takıma adepte olması şart .

bana görede hedef bundan sonrsı için play off ve sonrası şampiyonluk olmalıdırki bu yüzdende transfer şart bana göre ama şu an için bu pek düşünülmüyor gibi gözüküyor...

Biz taraftarlar da da sorun işte burada başlıyor..Biraz iyi gelişmeler gördükmü hemen ulaşması zor hedef belirliyoruz ki ulaşamazsak üzülmek için bahanemiz olsun...

futbol takımında da aynı durum söz konusu. Reijkaard ilk geldiği gün, sistemini oturtması lazım bu seneyi kayıp yıl olarak kabul edebiliriz dendi. sabır yeminleri edildi. ne oldu takım bir beraberlik bir yenilgi aldı. karamsar tablolar başladı seyirci stattan çekildi. hedef şampiyonluk ligde ve avrupada. başka her türlü sonuç artık başarısızlık sayılacak..

baskette de öyle. ligde kalmak başarı sayılacakkken. lig başında şampiyonluk kelimesini ağızlara almazken. takım 7 maç kazandı hırslılar dayanışma var hemen hedef playyoff da değil şampiyonluk denmeye başlandı.

olayları bu kadar basite indirgemeyin arkadaşlar. Şampiyonluk öyle kolay bir yol değildir. 10 maçda üstüste kazanabiliriz bu ayrı bir durum ama play offlar başladı mı, lig apayrı bir tada bürünür. takımımızın şu anki oyunundan keyif alalım bu anın tadını çıkaralım. mazoşistler gibi sırf kendimizi üzmek için büyük hedefler koymayalım.

Sühan Cem' Alıntı:
Biz taraftarlar da da sorun işte burada başlıyor..Biraz iyi gelişmeler gördükmü hemen ulaşması zor hedef belirliyoruz ki ulaşamazsak üzülmek için bahanemiz olsun...

futbol takımında da aynı durum söz konusu. Reijkaard ilk geldiği gün, sistemini oturtması lazım bu seneyi kayıp yıl olarak kabul edebiliriz dendi. sabır yeminleri edildi. ne oldu takım bir beraberlik bir yenilgi aldı. karamsar tablolar başladı seyirci stattan çekildi. hedef şampiyonluk ligde ve avrupada. başka her türlü sonuç artık başarısızlık sayılacak..

baskette de öyle. ligde kalmak başarı sayılacakkken. lig başında şampiyonluk kelimesini ağızlara almazken. takım 7 maç kazandı hırslılar dayanışma var hemen hedef playyoff da değil şampiyonluk denmeye başlandı.

olayları bu kadar basite indirgemeyin arkadaşlar. Şampiyonluk öyle kolay bir yol değildir. 10 maçda üstüste kazanabiliriz bu ayrı bir durum ama play offlar başladı mı, lig apayrı bir tada bürünür. takımımızın şu anki oyunundan keyif alalım bu anın tadını çıkaralım. mazoşistler gibi sırf kendimizi üzmek için büyük hedefler koymayalım.
Zaten bu halimizle play-off da işimiz zor dioruz eğer iyi bir silahımız daha olsa insan içinden neden olmasın die kendine soruyor. Hem umudumuz olmazsa neyimiz kalır ki şu dünyada ?

GS yazı-tura kupasına da katılsa hedefi şampiyonluktur zaten. ama şampiyonluk umudu ile yaşarsak o anın zevklerinden faydalanamayız. Bu sene için ligde kalmak iyi bir performans, play offa kalmak ise süper bir performansdır. benim için şampiyonlukla eşdeğerdir. Takımın bu derece istekli iştahlı oyunu benim için yeterli. Bu önümüzdeki seneler için şubeye yön verenlere ışık gösterebilir. Ama bu sene şampiyon olursak (farz-ı misal) şube daha kötü günlere gider orası da ayrı konu.

Şampiyon olacağız diye acele işlere kalkışırsak gelecek sezonuda kaybedebiliriz.

Haziran ayında Yiğit Şardan'ın açıklamalarını okumadın mı Mustafa?Küçülmenin bahsi geçerken önce Okan Çevik faciasıyla küme düşürülme durumuna geldik şimdide teknik heyet ve oyuncularımızın kenetlenmesi sayesinde üst üste 6. galibiyetimizi aldık.
Başkanlık kongresinden sonra "Şampiyonluk" hakkında konuşabiliriz ama şu an ki durumda konuşmamız ütopik demeyelimde, fazla hayalcilik olur.

Mustafa Kaya' Alıntı:
Seneye takımdaki iyi oyuncular korunacak olsa ve takıma yeni takviyeler yapılacak olsa sölediklerinizin hepsi doğru ama ..

İşte bu yüzden bu sene şampiyon olmamız bizi bitirir dedim ya. aaa böyle yönetsek oluyormuş denir ve şube 25 sene daha böyle yönetilir. basketçilerimiz amatör ruhla profesyonel işlerini yaparken.. yöneticilerimizde aynısını göstermeli. Hala ordan burdan menegerler getiriyoruz takımın başına. Ama 5 numara ihtiyacı sezon başından beri, benim gibi basketten az anlayan biri tarafından bile görülürken, klüpten görülmedi. -Ne de olsa ligde kalacaz boşuna transfer yapıp para harcamayalım- kafasında sanırım bizim yönetim. Aslında kongre olmasa, baskette son 16 ya kalmakta istemeyeceklerdi şüphesiz. şimdi kazara 8 e kalırsak al yönetimin başına bir sorun daha:)

Tayfun Yurdagül' Alıntı:
Lonny Baxter BJK dan ayrılıyormuş...Düşünülebilir aslında...

Gideceği takım belli.O yüzden olmaz ki Beşiktaş'tan sezon ortasında ayrılan oyuncu şu şartlarda bize gelir mi?Gelse de biz ister miyiz?

Ne diyoruz?

Takım kimyası...

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Tayfun Yurdagül":704d3hbo]Lonny Baxter BJK dan ayrılıyormuş...Düşünülebilir aslında...

Gideceği takım belli.O yüzden olmaz ki Beşiktaş'tan sezon ortasında ayrılan oyuncu şu şartlarda bize gelir mi?Gelse de biz ister miyiz?

Ne diyoruz?

Takım kimyası...[/quote:704d3hbo]

hangi takımla anlaşmış belli mi?