2009 - 2010 Transfer Sezonu

eyüp bey daha iyi bilir ama mehmet yağmurun hala tofaşa imza atmadığını düşünürsek mehmet yağmur veya engin atsür ikilisinden birisi olası duruyor piyasada başka yerli guard kalmadığını düşünürsek

Arkadaşlar ne kadar doğru bilemicem ama konuşulan bişi var oda Cemal'i yeni sezonda Karşıyaka'da oynuyacağı.İlk 5 garantisi verilmiş ve taraflar anlaşılmış.Koç olarak Hakan Demir'le anlaştık son dakka bişi olmazsa oda Tufan'ı isityomuş bilmiyorum Galatasaray oyuncuları geçiyor diye yazma ihtiyacı duydum.

Barış Gürek' Alıntı:
can akın'dan sonra bir yerli guard daha gelebilir...Mert uyguç guard mevkisinde yerlilerle devam edicez demiş bir ajansa...Yani yabancı oyun kurucu transferi yapılmayabilir...

Can Akın ilk röportajında Okan Çevik'in kendisine planlarından bahsettiğini anlatırken yabancı bir oyun kurucuyla süreyi paylaşacağını zaman zaman da 2 numarada kullanılacağını belirtmiş.yani Türk oyun kurucu gelmez artık.Bir Türk daha alıcaz gibi.Muhtemelen pota altı oyuncusu olur.

Bülent Aydın' Alıntı:
Arkadaşlar ne kadar doğru bilemicem ama konuşulan bişi var oda Cemal'i yeni sezonda Karşıyaka'da oynuyacağı.İlk 5 garantisi verilmiş ve taraflar anlaşılmış.Koç olarak Hakan Demir'le anlaştık son dakka bişi olmazsa oda Tufan'ı isityomuş bilmiyorum Galatasaray oyuncuları geçiyor diye yazma ihtiyacı duydum.

Bizim bu oyuncularla devam eden sözleşmemiz yok mu ?

Hüseyinde büyük ihtimalle (inş)kalacağına göre Cemal bu sene de fazla süre bulamayacak.Bu sene Karşıyaka gibi bir takımda kiralık oynaması mantıklı hakikaten.Seneye Hüseyin bırakırsa eğer o zaman takımımızda düşünülebilir diye düşünüyorum.

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Bülent Aydın":28iaeujh]Cemal kiralık ilk 5 garantiside ondandır diye düşünüyorum.

Kiralık olaraksa klüplerde anlaşmış mı o yönde bir duyum var mı ?

Cemal'i bilmem ama Tufan'ı bırakmayız sanırım[/quote:28iaeujh]

Kutay Bey;
İçerden bir dostumuz işin resmiyete kaldığını söyledi Cemal konusunda.
Tufan ise tamamiyle Hakan Demir Tekel'den olan bağlantısı sayesinde olan bir girişim sadece.Olur mu olmaz herhalde saygılar

Bülent Aydın' Alıntı:
Kutay Bey;
İçerden bir dostumuz işin resmiyete kaldığını söyledi Cemal konusunda.
Tufan ise tamamiyle Hakan Demir Tekel'den olan bağlantısı sayesinde olan bir girişim sadece.Olur mu olmaz herhalde saygılar

Teşekkür ederim.

Saygılar benden .

Bazı bloglarda Cengiz Karadağ ile yardımcı koç olarak anlaştığımız yazıyor doğrumudur ? Bilgisi olan var mı ?

Ya zaten teknik ekip yanlış kurulmuş baştan.Mert Uyguç çok yanlış seçim teknik kadro için.Okan Çevik neyse'de.Murat Özyer'i özlüyoruz açıkçası.Ve net bir şekilde söyliyeyim şuan teknik kadro'ya güvenmiyorum.Oysa murat özyer olsaydı güveniyor olacaktım en azından teknik kadro olarak.

Murat Özyer Ne kadar reddetse hakkıdır.Ki biz şuan ki kadro yapımızla Murat Özyer'e yakışmıyoruz Murat Özyer Hedefleri Olan Takımlara Layık Bir Koç.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Murat Özyer Ne kadar reddetse hakkıdır.Ki biz şuan ki kadro yapımızla Murat Özyer'e yakışmıyoruz Murat Özyer Hedefleri Olan Takımlara Layık Bir Koç.
Bayram Karşıyaka'dan bahsettim Galatasaray'ın teklifi söz konusu olamaz.

Karşıya'da hedefleri olarak Murat Özyer'e uymayan bir takım zaten kabul etmemiş kendisi.Şuan onun için en ideal takım Telekom ve iyi bir bütçesi olması halinde beşiktaş cola turka.

" TRANSFER STRATEJİMİZ VE İMKANSIZ OLAN ŞAMPİYONLUK "

Biz Galatasaray Olarak Türk Basketbol'unda Son 6-7 Yıldır Hiçbir Zaman Şampiyonluğa Oynayacak Kadro Kurmadık.Bir sürü yönetim geldi ve gitti ama durum değişmedi.Sadece geçen yıl Adnan Polat yönetiminde Şampiyonluğa değil ama Zirve'ye oynayacak bir kadro kurduk.Peki neden biz Şampiyonluğa oynayamıyoruz.Çok basit cevabı.Çok iddalı bir şekilde söylüyorum ki Getirdiğin yabancılar ne kadar kaliteli olursa olsun bir takımı şampiyonluğa götüren Yerli Oyuncuların kalitesidir.Galatasaray'a yıllar boyu hep 2. veya 3.sınıf yerli oyuncular geldi.Son 1-2 Yıl gelen 1.Kalite oyuncular şunlar Cüneyt Erden & Hüseyin Beşok.Bu iki isim artık kariyerlerinin son dönemlerinde geldiler ama herşeye rağmen faydalı oldular ama bu oyunculardan başka 1.sınıf oyuncu yoktu yerli olarak takımda.Hiçbir zaman'da olmadı son yıllarda.Oysa 1.Sınıf Yerliler'e sahip fenerbahçe ülker son 3 yılda 2 şampiyonluk 1 final gördü.Bu yerli kadrosuna sahip olduktan sonra fenerbahçe her yıl finalde olmaya devam edecek bu konuda hiçbir şüphem yok.Efes Pilsen'e gelelim Kaya Peker,Kerem Gönlüm,Kerem Tunçeri,Ender Arslan Yıllardır Milli takımda forma giyen ülkenin en iyi yerli 4 oyuncusuna sahipler sonuç olarak fenerbahçe ülker'i ezerek şampiyon oldular.Galatasaray'ın bu sezon ki transfer gidişatına bakalım evren büker 2.sınıf basketbol'cu şimdiye kadar büyük bir klüpte oynamadı 1.sınıf olup olmayacağı bizdeki performansına göre belli olacak.Can Akın 2.Sınıf yerli basketbolculardan.Ve eldeki diğer yerlilerde 1.sınıf basketbolcu yok,Hüseyin Beşok hariç.Cüneyt'in gittiğini varsayıyorum.

Peki biz nasıl Şampiyon Olabilirdik.Ermal Kurtoğlu birinci sınıf yerli oyunculardandır ve bizim için alınabilecek en uygun yerlilerdendir.Tutku Açık her ne kadar bazı kesimler tarafından beğenilmese'de Yerli oyuncu olarak alınabilecek en iyi oyunculardandı ama biz onu alamayıp can akın'ı alarak hedefimizi belli ettik.Serkan Erdoğan alınabilecek en iyi yerlilerden biridir eğer Şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmak istiyorsak tabi ama nerede hayal.

Biz Birinci Sınıf Yerliler Alamadıktan Sonra Türkiye Basketbol Liginde değil Şampiyonluk,Final bile göremeyeceğiz.Eğer Bu sene Final Yada Şampiyonluktan söz edebilecek olsaydık şimdi evren büker,can akın değil;

Ermal Kurtoğlu
Tutku Açık
Serkan Erdoğan

Yukarıda yazan bu 3 oyuncuyla ilgilenirdik.Şampiyonluk İçin Mutlaka Kaliteli Yerlileri kadronda barındırman gerekiyor.

Fenerbahçe Ülker;Ömer Aşık,Semih Erden,Oğuz Savaş,Mirsad Türkcan,Ömer Onan ( Tam 5 Adet Birinci Sınıf Yerli Oyuncuya Sahipler )
Efes Pilsen;Kaya Peker,Kerem Gönlüm,Kerem Tunçeri,Ender Arslan ( Tam 4 Adet Birinci Sınıf Yerli Oyuncuya Sahipler )
Galatasaray;Hüseyin Beşok ( Ruhsuzlar Ordusu içinde Tek başına savaşan yürekli bir ihtiyar ve bu listede tek başına )

"Hüseyin'i bu listede tek başına bırakanlar utansın diyorum"

Ve ekliyorum Galatasaray Yukarıda İsmi geçen yerli oyunculardan 3-4 tanesini kadrosuna katmadığı sürece Türkiye'de şampiyonluk görmesi hayal.