2009 - 2010 Transfer Sezonu

Sinan Düdük' Alıntı:
ya şöyle bi kadro kurmak çok mu zor???
Oyun Kurucu:Can Akın-Pepe Sanchez-Alican Güney
Şutör Guard:Antonio Graves-Murat Kaya-Evren Büker
Kısa Forvet:Tufan Ersöz-Bekir Yarangüme-Terence Kinsey
Uzun Forvet:Dejan Milojevic-Ermal Kurtoğlu-Polat Kocaoğlu
Pivot:Hüseyin Beşok-Cemal Nalga-yabancı
Zor Değil Kurulamayacak bir kadro'da değil.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Sinan Düdük":10ldhv8p]ya şöyle bi kadro kurmak çok mu zor???
Oyun Kurucu:Can Akın-Pepe Sanchez-Alican Güney
Şutör Guard:Antonio Graves-Murat Kaya-Evren Büker
Kısa Forvet:Tufan Ersöz-Bekir Yarangüme-Terence Kinsey
Uzun Forvet:Dejan Milojevic-Ermal Kurtoğlu-Polat Kocaoğlu
Pivot:Hüseyin Beşok-Cemal Nalga-yabancı
Zor Değil Kurulamayacak bir kadro'da değil.[/quote:10ldhv8p]

'Küçülüyoruz' ya, Kinsey'i bu bütçeyle alamayız.

Ama gerçekten küçülüyorsak tabiki komik bir şekilde kurulamayacak bir kadro yukarıda yazılan.Ama geçen yıl harcadığımız parayla bu kadro rahat kurulurdu.Kahrolmamak elde değil.

Eren Aydın' Alıntı:
Sırf Milo 1 milyon alıyor. Diğer 11ni 4 milyona oynatırım diyen varsa sorun yok :)
Milo'nun 1 Milyon Almasına şaşırdım açıkçası o paranın hakkını veremedi ayrıca o kadar parayı hak eden bir oyuncuda değil.Milo 1 milyon alıyorsa Solomon 4 Milyon alıyordur heralde.

ya küçüldüğümüzü kim söylüyor çarpıtmayalım bazı şeyleri hem geçen senelere göre yerli trasfer üzerinde daha çok duruorlar gibi bu da küçüldüğümüzü göstermior bence ama şöyle bişeyde var 1.sınıf oyuncu almıolar 1.sınıf adayı oyuncu alıolar

Sinan Düdük' Alıntı:
ya küçüldüğümüzü kim söylüyor çarpıtmayalım bazı şeyleri hem geçen senelere göre yerli trasfer üzerinde daha çok duruorlar gibi bu da küçüldüğümüzü göstermior bence ama şöyle bişeyde var 1.sınıf oyuncu almıolar 1.sınıf adayı oyuncu alıolar

Küçülüceğimizi Sayın Yiğit Şardan söyledi.Ben transferlere bakıp küçülüyoruz demedim.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":3ajljcch]Sırf Milo 1 milyon alıyor. Diğer 11ni 4 milyona oynatırım diyen varsa sorun yok :)
Milo'nun 1 Milyon Almasına şaşırdım açıkçası o paranın hakkını veremedi ayrıca o kadar parayı hak eden bir oyuncuda değil.Milo 1 milyon alıyorsa Solomon 4 Milyon alıyordur heralde.[/quote:3ajljcch]

Solomon'u o kadar abartmamak lazım. Ayrıca Milo çok önemli bir oyuncu. Ancak biz yeterince kullanamadık o ayrı konu. Milo oyunun her alanına katkı yapabilen bir oyuncu.

Ne düşünce yahu. Milo'yu biz kullanamadık, adam farkını hissettiriyordu.

Tahminimce ve bazı bildiklerimle oyuncuların fiyatlarını söyleyim:

- Can+Alican: 350.000$- Sanchez:800.000$
- Graves:500.000$-Murat+Evren: 600.000$
- Kinsey:400.000$-Tufan:200.000$-Bekir:375.000$
- Milo:1.MD-Polat:200.000$-Ermal 750.000$
- Hüseyin:750.000$-Cemal:350.000$- Yabancı:250.000$
-Teknik Heyet Masrafları(koç-yrd.ant.-masör-malzemeci,mert uyguç vs.):500.000$

Bunun bir de katılım payı, yol masrafları şusu busu var ciddi para. 8 Milyon Dolar lazım en az. O paraya da zannetmem ki kurulsun bu kadro ama, işte..

acaba biz niye orlando nun modelini örnek almıyoruz hüseyinin etrafına orta seviyeli savasan kazanmaya aç oyuncular bulursak iyi olur orlando dwight howard ın etrafını kurdu o takımı etrafında lewis hidayet pietrus nelsom falan hüseyin in etrafına tufan lewisimiz olabilir hidayet e benzer nir oyuncu bulsak bu hosley olur ama hosley savunma yapmıyor pietrusumuz graves olabiliir ama tabiki benim yazdıklarım hayalden öteye geçmez

semih çiğdem' Alıntı:
ALperen bunları sen nerden biliyorsun.
Bunların bazıları bilinen bazıları da tahmin edilebilen rakamlar.
Milo geçen sene 1 Milyon usd a oynadı yanılmıyorsam Gurovic te 1.1 ya da 1.2 milyon usd a oynadı.Ermal 750.000 usd civarı aldığı biliniyor Hüseyin yine 750.000 alıyor diye biliyorum Cemalin 350.000 usd aldığını duymuştum
Çok zor değil bunları bilmek ya da tahmin etmek

Can Akan' Alıntı:
[quote="semih çiğdem":1ybj2nh1]ALperen bunları sen nerden biliyorsun.
Milo geçen sene 1 Milyon usd a oynadı yanılmıyorsam Gurovic te 1.1 ya da 1.2 milyon usd a oynadı.Ermal 750.000 usd civarı aldığı biliniyor Hüseyin yine 750.000 alıyor diye biliyorum Cemalin 350.000 usd aldığını duymuştum
Çok zor değil bunları bilmek ya da tahmin etmek[/quote:1ybj2nh1]
kesinmi bilmiyorum ama Zizicte 1 milyon usdye yakın para alıyordu

Bana göre basketbolun b sinden bile anlamayan,sadece fiziği olduğu için orada tutulan cemal nalga bile bu parayı alıyosa oooo ... valla helal olsun.3 yıldır verdiği katkı ortada.Aynı şekilde murat da öyle.Telekom serisinde o son saniyede kaybettiği top hala aklımda.Bu oyuncular bu kadar para etmez.erdem,alican,gurovic,milo,tolliver,rashid,polat,can akın,bekir tarzı oyuncularla en fazla yarı final oynayabilirz.

Bu senede bu sistem ile en fazla oraya çıkarız.Şubelerin başlarına Profesyonel yöneticiler lazım.

Tugay EREN' Alıntı:
acaba biz niye orlando nun modelini örnek almıyoruz hüseyinin etrafına orta seviyeli savasan kazanmaya aç oyuncular bulursak iyi olur orlando dwight howard ın etrafını kurdu o takımı etrafında lewis hidayet pietrus nelsom falan hüseyin in etrafına tufan lewisimiz olabilir hidayet e benzer nir oyuncu bulsak bu hosley olur ama hosley savunma yapmıyor pietrusumuz graves olabiliir ama tabiki benim yazdıklarım hayalden öteye geçmez
Hosley Hidayet birbirlerinden siyahla beyaz kadar farklı oyun yapılarına sahipler ayrıca kesinlikle bu sene takımda hosley olmamalı tabi bu benim görüşüm.bir yabancı tutacaksak o da Graves olmalı

arkadaşlar 2.3.sınıf yerli alıyoruz diye iddalı olmayacak degiliz yaa...tamam iyi basketbol iyi oyuncularla oynanır ama eger takım olmayı başarır vede lafta kalmaması gereken büyük galatasaray taraftarı her maç salonu doldurursa bakın görün ozaman neler oluyor...herkez ister messınayı obradovıcı papaluokası terrelllı kasunu keremi kayayı ama napalım ki bu sezon ayagımızı yorganımıza göre uzatıcaz...ben alınan iki oyuncununda gayet yerinde alınmış oyuncular oldugunu düşünüyorum....uzun rotasyonuna ermali alırsak vede iyi seçilmiş bi yabancı pivot bulursak bi kaç yerli takviyesi ile ben hala bu ligde galatasarayın finaller oynayacagını inanıyorum...

birde topu aldımı bitirse cemal nalga maçları izlerken o kaçırdığı bos smaçlar adamı çileden çıkarıyor bombos kimse yok etrafınfa topu çember nasıl çarptırmayı beceriyor

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
arkadaşlar 2.3.sınıf yerli alıyoruz diye iddalı olmayacak degiliz yaa...tamam iyi basketbol iyi oyuncularla oynanır ama eger takım olmayı başarır vede lafta kalmaması gereken büyük galatasaray taraftarı her maç salonu doldurursa bakın görün ozaman neler oluyor...herkez ister messınayı obradovıcı papaluokası terrelllı kasunu keremi kayayı ama napalım ki bu sezon ayagımızı yorganımıza göre uzatıcaz...ben alınan iki oyuncununda gayet yerinde alınmış oyuncular oldugunu düşünüyorum....uzun rotasyonuna ermali alırsak vede iyi seçilmiş bi yabancı pivot bulursak bi kaç yerli takviyesi ile ben hala bu ligde galatasarayın finaller oynayacagını inanıyorum...
Ermalın gündemde olduğunu sanmıyorum.Bir Ermalin gelişi bile çok şey değiştirebilir ama dediğim gibi sanmıyorum

Can Akan' Alıntı:
[quote="semih çiğdem":2i4fv9q3]ALperen bunları sen nerden biliyorsun.
Çok zor değil bunları bilmek ya da tahmin etmek[/quote:2i4fv9q3]

Aynen öyle..