2009 - 2010 Transfer Sezonu

Bu arada İnanç Koç neden düşünülmüyor bence bu takımda gerekli katkıyı verebilecek yerli oyunculardan

fatih solağı alsak güzel olur aslında gecen sene cemal nalga uğruna murat özyer gönderdi onu bence gecen sene olsaydı en azından çoğu maçı kaybetmezdik çünkü onun o pota altını karartabilen bir oyuncu gecen seneki fb maçını uzatmada kaybettiğimizde fatih müthiş oynamıstı 5-6 mı blok yaptı bir tanesi ömer asığa o maçıda sansla yenmişlerdi yani fatih solak hüseyinle birlikte iyi bir ikili olusturur

Can Akan' Alıntı:
Bu arada İnanç Koç neden düşünülmüyor bence bu takımda gerekli katkıyı verebilecek yerli oyunculardan

Benim de aklıma geldi İnanç ama bilmiyorum. Taraftarla kavgası göz önüne alınmamıştır bence, muhtemelen sözleşmesi devam ediyordur. Piyasada adı hiç geçmiyor çünkü.

İnanç Koç mu :shock:

Şu mersinde taraftarlarımıza el kol hareketi yapan küfürlü laflar söyleyen tam bir anti Gs olan İnanç Koç mu aman Allah yazdıysa bozsun iyiki düşünülmüyor

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Can Akan":eek:n3t31he]Bu arada İnanç Koç neden düşünülmüyor bence bu takımda gerekli katkıyı verebilecek yerli oyunculardan

Benim de aklıma geldi İnanç ama bilmiyorum. Taraftarla kavgası göz önüne alınmamıştır bence, muhtemelen sözleşmesi devam ediyordur. Piyasada adı hiç geçmiyor çünkü.[/quote:eek:n3t31he]
Bir kaç yerde okumuştum sözleşmesi bitmiş sanırım bornovayla görüşmüş istediği rakamı vermemişler

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
bence erkandan daha kaliteli bi oyuncu olan yunus tercih edilse kontratı devam ediyor olabilir ama sonuçta madem transfer yapılacak daha faydalısı dururken...

Bergutay Abi bütçe ile alakalı. Kontratının en az yarısı kadar da oyuncunun bonservisine para veremeyiz. Zaten piyasası arttı, Erkan'dan daha yüksektir maliyeti tahminim. Ayrıca Orhun Ene'nin bırakıp bırakmayacağı meselesi de var tabii..

Zaten Yunus S. Guard değil mi ? Biz kısa forvet aramıyoru muyuz ?

Bir de bizim Engin ile ilgili bir girişimimiz var mı ?

Geniş Bir Uzun Oyuncu Rotasyonu Oluşturmamız Gerekiyor.

Elimizdekiler
Hüseyin Beşok 5
Cemal Nalga 5
YABANCI* 5
Polat Kocaoğlu 4
YABANCI * 4
YERLİ * 4

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Bergutay Kızılkaya":180yno2d]tamam bütçe ile alakalıda göz var nizam var ben erkanın faydalı olmayacagını düşünüyorum erkanı alacaklarına hiç almasınlar daha iyi...

Bence gayet de faydalı olacak. :)[/quote:180yno2d]

Olacak derken iş bitti mi yani :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Erkan başarılı Beşiktaş takımının bir parçası idi.

Sevgili Alperen,

Erkan'ın başarılı olduğu yıl takımın başında Ergin Ataman vardı. Erkan'ı parlatan Ataman'ın coaching faktörüydü. Erkan Veyseloğlu, bu sene Banvit'te ne yaptı, ne kadar verimli oldu?.. Ataman dönemindeki Erkan ile alakası var mıydı?

Ergin Ataman'ın eline herhangi bir takımda 5 milyon dolar versinler, takımını şampiyonluğa oynatır. Geçen sezon yaptığı gibi... Zira Ataman "winner" koç. Modern basketbolu biliyor, hırslı ve her zaman başarıya aç.

Ancak Okan Çevik gibi koçların elinde bu tür oyuncular hep gölgede kalır, bu tür koçlar oyuncularından verim alamazlar, onları bir sistem üzerinde kullanamazlar. "Gir oyuna at üçlüğü, al ribaundu" diyerek bir oyuncu gelişmez.

Basketbol şubesinin basketbolla alakalı olmadığı transfer politikası ve koç seçiminin uyuşmazlığından belli. Genç oyuncular alıyorlar ama, onları eğitecek, basketbolun inceliklerini öğretecek ve sistem üzerinde kullanacak bir koç getirmek yerine, günü kurtarmaya çalışan, oyuncuların oyununa birşeyler katmaktan bihaber koçları tercih ediyorlar. Neden? Çünkü liseli!

Madem illa Türk koç getireceksiniz, getirin Ekrem Memnun veya Ahmet Kandemir ikilisinden birini; verin ellerine 5 milyon dolar, bakalım neler oluyor!..

Okan Çevik gibi koçlarla 20 milyon dolarlık kadro da kurulsa beyhude!