2009 - 2010 Transfer Sezonu

Biraz sakin olun arkadaşlar...

Ramazan ayında sinir katsayıları bir anda tavan yapıyor. Nefsinizin yanında sinirlerinize de hakim olmanız gerekir.

fazla foruma yorum yapan birisi değilimdir okumayı tercih ederim.sıkı takipcisiyimdir forumun fakat affınıza sığınaraktan çok laf ebeliği yapılıyor burada (bu başlıkta)
başlık 2009-2010 Transfer Sezonu yazıyor. 59. syafadan bakıyorum 61-62 olmuş sanırım transfer dedikodusu var girip okuyayım diyorum , bi bakıyorum liseli -lisesiz muhbtti bi bakıyorum çocuklar gibi 15 sene- 25 sene muhbtti - şimdide takım kadrosunu geçmişteki kadrolarla kıyaslamaya başlıyorsunz. Bırak Abilerim - Kardeşlerim bu didişmeyi. GS formasını giyen her oyuncu Aslandır bizim için.
Lütfen!

Rancik'in bende gönderilmesi taraftarıyım nedense slovak ve sloven oyuncular bana hep soğuk gelir,wilkinson'ada ısınamadım ama washington ve jasaitis transferleri benim için yerinde transferler.Rancik ve Wilkinson yerine 1 tane c.gaines tarzı oyuncu alsak bir tanede 2.10 boylarında bir pivot alsak iyi olacak sezon öncesi.

Can Akın 1.90 Guard
Darius Washington 1.88 Guard
Murat Kaya 1.93 ( 1-2 Numaralı Pozisyonlar )
Evren Büker 1.94 (1-2 Numaralı Pozisyonlar )
Tufan Ersöz 1.96 (2-3 Numaralı Pozisyonlar )
Caner Topaloğlu 1.98 ( 2-3 Numaralı Pozisyonlar )
Simas Jasaitis 2.02 ( 3 Numara )
Mike Wilkinson 2.04 ( 4 Numara )
Polat Kocaoğlu 2.05 ( 4 Numara )
Radoslav Rancik 2.06 ( 4-5 Numaralı Pozisyonlar )
Cemal Nalga 2.08 ( 5 Numara )
Eren Beyaz 2.08 ( 5 Numara )

Alican ve Teoman'ı yazmadım kullandığımız oyuncuları yazdım sonuçta kolej takımı değiliz.Oyun kurucu pozisyonunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.2 Numara'da skorer bir oyuncumuz yok ama kaliteli yerlilerimiz var tabi burada oyunun sıkıştığı dakikalarda devreye girecek skorer bir yabancıya ihtiyaç olacaktır birinci eksiğimiz bu.3 Numara'da jasaitis ve caner var ikiside umut veren oyuncular sıkıntı yaşamayız bu pozisyon'da.4 Numara'da Polat ve Wilkinson var burada sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum Wilkinson bana göre son derece yetersiz.Polat geçen yıl bu mevkide 2.adamdı ikinci sıkıntımız 4 numarada.Ve 5 Numara'da Rancik'in yeterli olduğunu düşünmüyorum Cemal ve Eren'le koca sezon gitmez Cemal 2. Eren 3.Adam pozisyonunda oynar bu pozisyon'da.Bu durumda 1.Adam çok önemli oda rancik olamaz bence.Daha vakit varken Rancik ve Wilkinson'a yol verelim yerlerine kaliteli 2 Amerikalı bulalım.Bütçe falan hikaye bulan buluyor hepiniz basketbol'u yakından takip eden kişilersiniz mersin belediyedeki lofton'u geçen yıl hepimiz izledik bütçe önemli ama yetersiz bütçe kalitesiz yabancı anlamına gelmiyor.Keşke bir HALDUN ÜSTÜNEL'de basketbol'da olsaydı.

Sonuç olarak ben şunu söylüyorum bu kadro çok kötü bir kadro değil sadece 4 ve 5 numaralı pozisyonlarda 2 kaliteli yabancı oyuncuya ihtiyaç var diyelim ki sezon'a bu kadroyla başladık uzun oyuncular konusunda çok sıkıntı yaşarız.Sakatlık olayınıda varsayarsak diyelim ki uzun oyuncular'dan biri sakatlandı işte o zaman işimiz çok zor.Pota altında ligde iddası olan takımların çoğu bizi ezer keşke bu kadro'da hüseyin beşok yer alsaydı çok mu zordu sanki onu kadro'da tutmak.

Wilkinson 4 numarada size göre son derece yetersiz derken bu değerlendirmeyi neye dayanarak yaptınız ? İzlediğiniz maçlarına mı ? kariyerine mi ?

Daha Rancik ile Wilkinson tek antremana tek maça çıkmamış,gönderilsin diyenler var.Bu düşüncenizi mantıklı buluyormusunuz gerçekten?Bu denilen şeyi ancak futbolda Sivas yapar.Bu oyuncular en az devre arasına kadar büyük ihtimalle de sezon sonuna kadar bizle birlikteler.

Play-Off hayal diyen arkadaşa da: Sen yenisin galiba...

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Daha Rancik ile Wilkinson tek antremana tek maça çıkmamış,gönderilsin diyenler var.Bu düşüncenizi mantıklı buluyormusunuz gerçekten?Bu denilen şeyi ancak futbolda Sivas yapar.Bu oyuncular en az devre arasına kadar büyük ihtimalle de sezon sonuna kadar bizle birlikteler.

Rancik özelinde konuşursam mantıklı bulmuyorum ama yazıyorum işte ileti sayım artsın diye :)

Rancik'in kötü bir oyuncu olduğunu düşündüğüm için değil ihtiyacamız olan tipte bir oyuncu almak için eğer 5. yabancı için yeterli bütçe yoksa ve eğer mümkünse (ki kontratlı oyuncu oldukça zor) seçeneklerden biri olabilir.

Takımda 5 numarada oynayabilecek bir oyuncuya ihtiyaç olduğu çok açık bütçe var ise ne ala ama bütçe yoksa başka alternatifleri düşünmek gerekiyor bence.

Rancik muhtemelen sezon başında Avrupalı oyuncu olduğu için alındı ama genel olarak transfer politikamız denk geleni almak olduğu için tüm oyuncular Avrupalı statüsünde oldu artık bu açıdan bir zorunluluğumuz yok yani.

Ayrıca çok değil sadece 2 sezon önce Brian Greene'yi sezon başlamadan Avery'i birkaç resmi maçtan sonra gönderen Sivasspor değil Galatasaray'dı .

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":10x4eygg]Daha Rancik ile Wilkinson tek antremana tek maça çıkmamış,gönderilsin diyenler var.Bu düşüncenizi mantıklı buluyormusunuz gerçekten?Bu denilen şeyi ancak futbolda Sivas yapar.Bu oyuncular en az devre arasına kadar büyük ihtimalle de sezon sonuna kadar bizle birlikteler.

Rancik özelinde konuşursam mantıklı bulmuyorum ama yazıyorum işte ileti sayım artsın diye :)

Rancik'in kötü bir oyuncu olduğunu düşündüğüm için değil ihtiyacamız olan tipte bir oyuncu almak için eğer 5. yabancı için yeterli bütçe yoksa ve eğer mümkünse (ki kontratlı oyuncu oldukça zor) seçeneklerden biri olabilir.

Takımda 5 numarada oynayabilecek bir oyuncuya ihtiyaç olduğu çok açık bütçe var ise ne ala ama bütçe yoksa başka alternatifleri düşünmek gerekiyor bence.

Rancik muhtemelen sezon başında Avrupalı oyuncu olduğu için alındı ama genel olarak transfer politikamız denk geleni almak olduğu için tüm oyuncular Avrupalı statüsünde oldu artık bu açıdan bir zorunluluğumuz yok yani.

Ayrıca çok değil sadece 2 sezon önce Brian Greene'yi sezon başlamadan Avery'i birkaç resmi maçtan sonra gönderen Sivasspor değil Galatasaray'dı .[/quote:10x4eygg]

5 numara görüşünüze katılıyorum ama transfer yapılmayacak diye açıklama geldi.Zaten küçülmeye giden(!) bir takımız,Avrupa'da kariyeri belli olan bir oyuncuyu gönderip yerine bir oyuncu almak imkansız şuan.Bahsettiğiniz 2 sene önceki olaya gelirsek de...Bahsettiğiniz şey denenmek için fazla izlenilmeden alınan ne faydası olacağı belli olmayan Amerikalı oyuncular için sıkça yapılır ama arada 2 büyük fark var.1.si daha Rancik antremana bile çıkmadı.2.si Rancik'le o oyuncuları kıyaslamak mümkün değil.

Bu takıma eğer iyi bir 5 numara takviyesi yapılsaydı,geçen seneden çok daha güçlü olurduk buna eminim.Hatta Wilkinson transferine de hep karşıydım.Yanlış anlaşılmasın,kötü bir oyuncu olduğundan değil,ihtiyaç duyduğumuz özelliklerde bir oyuncu olmamasından.

Bizim takım ancak Nedim DAL ı alır bu kafayla giderse bu kadar 4 numara alındı owens gaines gibi savaşçı adamlar olsa yine bişey demeyecegimde bu nedir ya?

RAncik'i kıyaslamadım zaten kimse ile

"Siz böyle birşeyi Rancik gibi bir oyuncu için ancak Sivas yapar dememişsiniz" ancak Sivas yapar demiştiniz biz daha iki sezon önce yapmıştık. Kaldı ki Greene'nin kontratı deneme kontratı idi ama Avery'nin ki değildi demek ki pekala bizde yapıyoruz.

Yazdıklarım zaten ihtiyacımız olan tipte bir oyuncu bulunduğunda ve bütçe yeterli değilse akla gelebilcek bir seçenekti (Küçülmeye giden ! bir takımz ya bütçe yetersizse diye).Rancik antremana çıkmamış olabilir ama zaten bilinen! bir oyuncu olduğu için oyun karakteri belli bizim eksikliğini hissettiğimiz oyuncu tipi de belli.Kariyeri belli Rancik antremanda tanınacak bir oyuncu değildir herhalde.

Takımın 5 numara takviyesine ihtiyacı olduğu açık olduğuna göre bunun nasıl olabileceği ile ilgili fikir yürütme girişimleri belki mantıklı bulunabilir !

Ekleme: "Şu an için" yapılmayacak dendi ve herkes eksikliğin ne olduğu konusunda hemfikir ve hemen herkes de bunun biran önce yapılması gerektiği konusunda hemfikir daha önce de dediğim gibi kimseyi göndermeden yapılabilecekse hiç sorun değil ama bir şekilde yapılmalı.

basketbolda şampiyon olabilmemiz için veya euroligte oynayabilcek bi kadro kurmak için haldun üstünelin basketbolada el atması lazım transfer nasıl payılır o biliyo caner topaloğluyla,can akınla,cemalle,polatla,rancikle bilmemneyle bu iş olmaz fenerle,efesle başa çıkamayız şu kadar basit fenerin pota altında 5 tane 2:10 luk adam var biz gidip 2:02 lik wilkonsonu alıyoz bu kadar olur yani çok hata yapıldı bu sene oyuncu seciminde çokkk inş yanılırım.....

Tüm yabancılar Milli onlarıda beğenmez hale geldik.. :)
Lavrinoviç kardeşler gelse biraz olsun tebessüm edermisiniz acaba yada Kleiza..adamlar bir antremana çıksınlar yahu..ondan sonra asarsınız

Barış Herseki sanırım sube istemiyor bu konuda eyüp abiiye de bi mesaj attım site icinde yonetime yakın olan kişiler acaba birilerinin kulagına cıtkatsa nasıl olur???????

Transferi kapatmışız, belki sezon ortası 5. yabancı gelecekmiş.

Kutay dostum!

Çok fazla yorum veya soru sorma fırsatım olmuyor, şimdilik 5 numara alınmayacağını öğrenebildim, oyun planımız kısalar üzerine kurulu olacakmış sadece bunları öğrenebildim.
Barış Hersek ile ilgimiz yokmuş.