2009 - 2010 Transfer Sezonu

F. Solağın 2006-2007 İstatislikleri :7.07 sayı toplam:205 sayı En yüksek skor :12
(Efes, Selçuk, Daçka ve Ted), Playoff : 5 maç, 4,4 sayı toplam : 22 sayı, En yüksek skor : 7 sayı F.Ülker

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
F. Solağın 2006-2007 İstatislikleri :7.07 sayı toplam:205 sayı En yüksek skor :12
(Efes, Selçuk, Daçka ve Ted), Playoff : 5 maç, 4,4 sayı toplam : 22 sayı, En yüksek skor : 7 sayı F.Ülker
İstatislikleri değilde çabuk faul problemine girebilmesi kötu...

F.Solak Galatasaray'dan teklif aldığını Kulübüyle Türkiye Kupası maçları için İzmir'de olduğunu Türkiye Kupası maçları sonrası Galatasaray'a mı giderim Kepez'de mi kalırım diye açıklama yapmış.

Gelsin Fatih ya Pivotsuz kalmaktan iyidir.. Yetenekleri kısıtlı ama yüreğiyle oynuyor.. Çok seviyorum böyle oyuncuları.. Yani yüreğiyle oynayan oyuncuları seviyorum bir yanlış anlaşılma olmasın :)

yapmayın arakdaşlar gecen sene fatih gittiginde herkes ortalıgı ayaga kaldırıyodu basketbol subesini becerisizlikle suclayıp polata burun kıvırıyodu(bir cogu sene icinde polatın performansını saskınlıkla izleyip olumlu yorum yaptılar).ben basketbol subesini felan sevundugumdan degil ama eldeki en iyi imkan fatih solaksa ve sen gidip kayayı,ermali alamayacaksan ve elindeki husoyu kacırmıssan daha ne yapacaksın emre bayavla furkan aldemirle ne kadar gider sezon yapmayın Allah aşkına eren beyaz ne kadar is yapacakki bizde bu tarz oyuncuların ismi geciyor,fatih tartısılıyor.biraz elestirmeyi bırakıp destek olalım takımıza da bari bu kotu gunlerde takımımız sahipsiz kalmsın.

NOT:GECEN SENE HOSLEY VE TOLLİVER GELSE BİZ ACIK ARA GOTURURUZ DİYENLERİ HATIRLIYORUM.BUNLAR TAKIMIMIZA CAG MI ATLATTILAR DA BEN BİLMİYORUM.(NOKTA)

Baran Mertoğlu' Alıntı:
yapmayın arakdaşlar gecen sene fatih gittiginde herkes ortalıgı ayaga kaldırıyodu basketbol subesini becerisizlikle suclayıp polata burun kıvırıyodu(bir cogu sene icinde polatın performansını saskınlıkla izleyip olumlu yorum yaptılar).ben basketbol subesini felan sevundugumdan degil ama eldeki en iyi imkan fatih solaksa ve sen gidip kayayı,ermali alamayacaksan ve elindeki husoyu kacırmıssan daha ne yapacaksın emre bayavla furkan aldemirle ne kadar gider sezon yapmayın Allah aşkına eren beyaz ne kadar is yapacakki bizde bu tarz oyuncuların ismi geciyor,fatih tartısılıyor.biraz elestirmeyi bırakıp destek olalım takımıza da bari bu kotu gunlerde takımımız sahipsiz kalmsın.

NOT:GECEN SENE HOSLEY VE TOLLİVER GELSE BİZ ACIK ARA GOTURURUZ DİYENLERİ HATIRLIYORUM.BUNLAR TAKIMIMIZA CAG MI ATLATTILAR DA BEN BİLMİYORUM.(NOKTA)
Nokta'dan sonra ben devralayım o zaman Furkan Aldemir ve Emre Bayav'ı zaten sezon götürelim diye yazmadım ama bu oyuncuları kadro'na şimdiden katarsan ve iyi bir oluşum yaparsan 2-3 sezon sonra kupaları müzene götürürsün.

Belki biraz konu dışı olacak, sonuçta yerli oyuncu transferi gündemde ama Darüşşafaka'nın uzunu NBA patentli Jamareo Davidson ve Oyak Renault'un uzunu Gonzaga mezunu Josh Heyvelt bu sene bu lige damga vuracaklar gibi görünüyor... Ve ikisi de oldukça maliyetli oyuncular...
Heyvelt, Oyak Renault'a sadece 72 bin $'a geldi ve bu adamın takımını sırtlayacağından adım gibi eminim...

@Baran Mertoğlu
Kaç kere izledin acaba Furkan'ı(Emre'yi saymıyorum şu an bileğinden operasyon geçirdi).Ben gelecek vadeden oyunlar bölümüne konuyu açmıştım bu se Furkan'ın senesi olucak kuvvetli bir ihtimal.Nasılsa biz tutamıcaz kadromuzda en azından Galatasaraybu aralar devreye girerse alabilir.Kadroda potansiyeli belli Eren olucağına işlenmemiş bir cevher olabilir.

Furkan Aldemir ve Emre Bayav için eren'le aynı patentten olan oyuncular demişsin alakası yok zaten aralarındaki yaş farkına bir bak.

Ben Özellikle Furkan Aldemir'i mutlaka alalım diyorum bariz bir şekilde bu çocuk 2-3 yıl içinde A Milli takım'da yer alacak ve şuan fiyatı çok yüksek rakamlara ulaşmamışken transfer edelim diyorum.Erkek Basketbol Takımı bu kadar kötü yönetiliyor insan'ı kanser ederler daha önce Oğuz Savaş Ülker kapandığında bize gelmesi gündemdeydi onu'da fb'ye kaptırdık bu sefer Furkan Aldemir'i alalım en azından.

Türk basketbolunun geleceğidir Furkan Aldemir Tofaş'tan İlkan Karaman ile birlikte...
Emre Bayav'ın da müthiş bir fundamentali vardır...
Bu basketbolcuları tartışmanın doğru olduğunu düşünmüyorum...

Şube'nin başına geçsem alacağım ilk oyuncu Furkan Aldemir,İkincisi Gökper Gen,Üçüncüsü Emre Bayav,Dördüncüsü İlkan Karaman.Bu genç oyuncuların yanında 3 tane tecrübeli yerli oyuncu ile 4 kaliteli yabancı alırsan bu sezon elde edebileceğimiz sıralamadaki yerimize yine ulaşırdık ama 2-3 yıl sonra şampiyonluktan söz ederdik şimdi bu kadromuz ile sıralamada yine 4.lük ile 8.lik arasında biryer edinebiliriz ama 2-3 yıl sonra'da bu kadro yapısı ile sıralamadaki yerimiz değişmez.Benim en çok garibime giden konu yönetim'in takımda gençleşme yapıyoruz diye milleti kandırması,dalga mı geçiyorlar acaba takımda gençleşmeye gitmek bu şekilde olmaz geleceğin takımını kuruyorum dersen,takımda gençleşmeye gidiyorum dersen yukarıda yazdığım formülü uygularsın çünkü emin olduğum birşey var bu sezon gelen yabancılar önümüzdeki yıl mutlaka gönderilecek,Polat kocaoğlu büyük ihtimal gönderilecek,eren-murat kaya-can akın önümüzdeki yıl takımda kalır mı belli değil bu şekilde yapılanmaya gittim diyemezsin sonuçta kurduğun takımın en az %60'ını önümüzdeki yıl yine değiştireceksin hep birlikte göreceğiz bunu.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Fatih ile Beşiktaş çok uzak ihtimaller. Hem ücreti yüksek hemde Beşiktaş'ın sistemine çok ters bir oyuncu Fatih. Zaten sezon başında da görüşmeler olmuş, daha sonra vazgeçilmişti. Efes Pilsen'in de bu transferi yapacağını sanmıyorum, en güçlü ihtimal yine Galatasaray..

Tahminimi birinci ağızdan doğruladım, Beşiktaş'ın hiçbir şekilde Fatih Solak ile ilgisi yokmuş şu an için. Gündemde olan sadece bir yabancı transferi varmış. Yani Galatasaray Fatih Solak transferinde tek aday olarak görünüyor artık..

Bazı Arkadaşlar İçin Müjdeli bir haberim var

-Fatih Solak Transferi Gerçekleşmiyor sebebi ise tam anlaşma sağlandı derken Fatih'in saçma sapan istekleri transferin gerçekleşmeme sebebi olmuş.
-Emre Bayav'ı önermiştik .Emre Bayav'ın babasıyla görüşülüyormuş eski basketbolcu emre bayav'ın babası inşallah babası ikna edilir ve bu transfer gerçekleşir.
-Bir tane'de yabancı oyuncu ile görüşüyormuşuz devre arasında gelebilirmiş bu oyuncu.
-Furkan Aldemir ise gelmek istemiyormuş.

O haberde konu doğru sayılır aslında. Efes Pilsen, Galatasaray ve Beşiktaş bir yerli uzun peşinde ama bu isim Fatih değil kesinlikle :) İsim yazmaya gerekte yok sanırım; boşta olan, şutör, yerli uzun dememiz yeterli galiba..