2009 - 2010 Transfer Sezonu

Bence bizim pivottan önce pick&roll'ü iyi oynayan iyi bir şütöre ihtiyacımız var...
İlla yabancı transferi yapılacaksa tercih bu şekilde olmalı gibime geliyor...

Votka redbull diyorum başka birşey demiyorum...Bizim pivot'tan önce (...)ihtiyacımız var diyenin başka bir mazareti olmadığını düşünüyorum...Hakikaten yok artık...

Bu anlamsız ve aşırı tepkinizi yadırgadım kusura bakmayın...
Görüşümü izah etmemde fayda var o zaman...
Öncelikle ben takımımızı Konya'daki Teknosa Türkiye Kupası maçlarında çıplak gözle izledim...
Uzun rotasyonunda o zamanki kadroda sadece Wilkinson yoktu... Takımımız bu maçlar süresince uzunlara baktığımızda gayet iyi bir performans gösterdi... Özellikle Cemal'in gelişimini görmek bizi çok mutlu etti... Bu takıma gelecek olan verimli bir Wilkinson'ın da katılımıyla uzun rotasyonumuzun daha iyi bir grafik çizeceğimizi tahmin ediyorum... Alınacak yabancının Cemal'in sürelerini alması onun performansı eksi yönde ivmelendirecektir... Örnekleri vardı geçen senelerden...
Gelelim pick&roll'ü iyi oynayan iyi bir şutör konusuna... Burada bulunan oyuncularımızı göz önüne aldığımızda (Evren, Caner, Murat) bu oyuncularımızdan Evren'in performansı çok önemli olacak... Caner işin savunma kısmında zaten... Murat'ın da istikrarsızlığı ve savrukluğu aşikar... Tek yükün Evren'in omuzlarına binmesi gibi bir durum sözkonusu olabilir sezon boyunca... D-Wash'ın deliciliği iyi fakat pick&roll fundamentali çok da yüksek değil... Burada pick&roll'ü iyi oynayıp, istikrarlı şut atan bir oyuncu daha faydalı olabilir takıma...
Bu sadece bir görüştür... Lütfen tepkilerimizde daha tutarlı olalım...

Ali Alpar' Alıntı:
yahu siz daha ne transferi istiyorsunuz? bir de özellikle tutturmuşsunuz 5 numara isteriz diye. en son transfer ihtiyacı olan yerimiz 5 numara pozisyonu. orada aslan gibi Cemal Nalga var, hatta yedeği Polat var, anlayacağınız var oğlu var...

Ali Abi,Polat hayatında çember altından kaç defa sayı atmış? :)

Valla bazı gerçekler vardırki gün gibi ortadadır...Bunun aksi iddia edilincede bunun arka planını anlamakta güçlük çektiğimden böyle bir yaklaşım sergiledim...Yoksa herkesin fikri tabiki önemlidir...Ancak'' bizim 5 numaradan önce ''diye başlayan bir cümlenin neresinden yararlanacağım konusunda sıkıntı çektim...Birkere açıklamada yanlış gelecek kişi Cemal'in süresini çalacak demişssiniz...Amaç zaten odur bu kadro yapısıyla Cemal 40 dakika sahada kalmalıdır,böyle birşeyi uygun ve mümkün görüyorsanız diyecek pek bişey yok...Cemal yine ilk beşin pivotu olsun ancak kenardayken onun yerini dolduracak bir adam şartoğlu şarttır...Ne pick nede roll bu gerçeği değiştiremez...Yukarıdaki yorumlardada söyledim Wilkinson Cemal'le rotasyona girecek niteliklerde bir oyuncu değildir...Uygun olan Rancik Wilkinson rotasyonudur...Cemal ile Rotasyona girecek bir adam şarttır yani..Cemal uzaylı filan değil bildiğim kadarıyla...Neyse bunları artık 5 yaşındaki çocuklar bile kabul ediyor fazlaca uzatmaya gerek yok...Gün gibi gerçeklerin açıklanmasıda abes kaçıyor ayrıca...Size gelince tepkim biraz espri ile karışıktı alınmanıza gerek yok,eğer alındıysanızda k.bakmayın...

Ali Alpar' Alıntı:
arkadaşlar,

yahu siz daha ne transferi istiyorsunuz? bir de özellikle tutturmuşsunuz 5 numara isteriz diye. en son transfer ihtiyacı olan yerimiz 5 numara pozisyonu. orada aslan gibi Cemal Nalga var, hatta yedeği Polat var, anlayacağınız var oğlu var...
Ali Abi, yiğidi öldür hakkını yeme. : ) Cemal bu oyununu istikrarlı bir şekilde devam ettirebilir mi bilmiyorum ama sezona iyi başladı.

Biz en iyisi Telekom maçlarına gidelim. Çevremizdekilere Hüseyin Beşok´u göstererek; şu adam var ya bir zamanlar bizde oynuyordu diyerek kendimizi avutalım. : )

Cemal'i kazanmak istiyorsak onu yedeği olmadan oynatmak olmaz. Eren Beyaz'ıda bench için düşündüğümüze göre uzun rotasyonuna ek gelmesi lazım.

Onur Yavuz' Alıntı:
Ali Abi, yiğidi öldür hakkını yeme. : ) Cemal bu oyununu istikrarlı bir şekilde devam ettirebilir mi bilmiyorum ama sezona iyi başladı.

Biz en iyisi Telekom maçlarına gidelim. Çevremizdekilere Hüseyin Beşok´u göstererek; şu adam var ya bir zamanlar bizde oynuyordu diyerek kendimizi avutalım. : )

Onurum,

Cemal'den Galatasaray'a 5 numara olacaksa vah benim Galatasaray'ıma vah !!! hani bir laf vardır "küçük takımların büyük oyuncusu" diye, yahu bu tip adamlar küçük takımların büyük pivotları bile olamaz. forumda basketbol bilgisine güvendiğim bazı kardeşlerimin de hala Cemal ile ilgili ümitleri olmasına ise hakikaten şaşırıyorum.

Hüseyin konusunda ise sana katılıyorum. onu bu forma altında izlemek gerçekten de bir keyifti. arada Telekom maçlarına gitmekte fayda var yani :)

Eren Aydın' Alıntı:
Cemal'i kazanmak istiyorsak onu yedeği olmadan oynatmak olmaz.

Cemal'i kazanmak istemek Galatasaray'ı bitirmek demektir, bırakın kazanmayalım.hem zaten kazanma şansımız yok. ama diyorsanız ki battı balık yan gider, o zaman diyecek birşey yok tabii ki...

herkese selamlar...

Maceo Baston serbest birakildi ve alinirsa super bir transfer olur. Kabul ediyorum tam bir 5 değil ama bence rahatlikla takıma seviye atlatır ve cok maliyetli olacağını da sanmıyorum

Deniz Baskın' Alıntı:
Maceo Baston serbest birakildi ve alinirsa super bir transfer olur. Kabul ediyorum tam bir 5 değil ama bence rahatlikla takıma seviye atlatır ve cok maliyetli olacağını da sanmıyorum
Çok güzel bir tespit dün itibariyle serbest kalmış kesinlikle katılıyorum avrupa basketbolunda bir döneme damga vurmuş Maccabi'nin efsane SARAS'lı A.Parker'lı N.Vujcic'li kadrosunun en önemli parçalarından biriydi. Başarısız 4 yıllık NBA denemesinden sonra artık Avrupaya dönme zamanı gelmişti yüksek olasılık iyi takımlar kapışacaktır(başta Maccabi ile beraber ispanyol takımlarının özellikle CAJA LABORAL ve UNICAJA'nın ilgi göstereceğini düşünüyorum).
Bu arada dün itibariyle serbest kalan diğer iyi oyunculardan Melvin Ely, Goran Suton ve Courtney Sims ilgilenilebilecek dikkat çeken diğer uzunlar.
Eski dostlardan Charles Gaines, Anthony Tolliver'da işsiz kalanlardan, Stromile Swift ve Mickael Gelabale ise yine işsiz kalan tanıdık isimler.
Elimizi çabuk tutmalıyız.

Ely oyle ya da boyle nba'de kalir ama sims veya baston bize katkinin kralını sağlar.Tolliver veya gaines'e ise su kadroda bence gerek yok.

Doruk Gölbaşı' Alıntı:
C.Gaines'i alabilirsek bence müthiş bir iş başarırız. Madem mücadeleci, yırtıcı bir oyun oynamak istiyoruz alalım Gaines'i...
haklısın gaines iyi bir oyuncu 1-2 tane süper smaç vurur hem seyirciyi hemde takımı havaya sokar.ama bize tam 5 numara lazım sims gibi bir adam lazım.

Bence Gaines den daha çok saf bir 5 numaraya ihtiyacımız var gibime geliyor bu boşluğu Fatih'l doldurmaya çalışıp skorer bi 1-2 oynayabilen yabancı alsak daha verimli olur gibime geliyor

Hiç boşuna konuşmayalım.Transferin olacağını da sanmıyorum.Üstelik Cemal sezona iyi başladı ve bende kendini bayağı geliştirmiş izlenimini bıraktı.Cemal & Rancik & Wilkinson + Polat & Eren ile bitireceğiz sanırım ilk yarıyı.