2009 - 2010 Transfer Sezonu

Hüseyin, yeryüzünde bu takıma 1 gram bile yaramayacak 4 nuamra varsa yazıyorsun. :) Biz 4 numara gönderelim diyoruz. Takıma iki tane sağ lam bir 5 alalım.Sen hala yok Ümit Sonkol, yok Cevher vs...

Yunus Taylan' Alıntı:
Hüseyin, yeryüzünde bu takıma 1 gram bile yaramayacak 4 nuamra varsa yazıyorsun. :) Biz 4 numara gönderelim diyoruz. Takıma iki tane sağ lam bir 5 alalım.Sen hala yok Ümit Sonkol, yok Cevher vs...

Yok yaw ben önermiyorum burada ismi geçmişti Ümit Sonkol'un.Cevher ise Ferhat abinin iletiye gönderme idi :)

Ya Santiago sanki emekli gibi konuşuyorsunuz,Santiago bu ligde istediği kadar oynar,benim diyen uzunada üstünlüğünü rahatlıkla kabul ettirir...Santiago yaşlı filanda değil ayrıca...

Bize Femerling lazım .Antalya'da maddi sıkıntılar yok muydu ? Femerling<Santiago

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Ya Santiago sanki emekli gibi konuşuyorsunuz,Santiago bu ligde istediği kadar oynar,benim diyen uzunada üstünlüğünü rahatlıkla kabul ettirir...Santiago yaşlı filanda değil ayrıca...
Santiago bizim takım için gerçekten iyi transfer olur yaşı 34 olsada
Diğer Taraftan Esteban Batista da çok süper olur ama onu takımı bırakmaz sanırım şuan fitchin takımı fuenlabrada da 17.4 sayı 9.0 ribaund ortalamalarıyla oynuyor.
Para sıkıntımız olmasaydı bonservisini verip alabilseydik süper olurdu.

Bu takımın bir değil,İki pivot'a ihtiyacı var onun için Fatih solak yeterli filan değildir...Her maçı karşıyaka maçı gibi kazanamazsın,o kadar ribaunt verirsen tokatlar elin adamı...

Can Akan' Alıntı:
Santiago bizim takım için gerçekten iyi transfer olur yaşı 34 olsada
Diğer Taraftan Esteban Batista da çok süper olur ama onu takımı bırakmaz sanırım şuan fitchin takımı fuenlabrada da 17.4 sayı 9.0 ribaund ortalamalarıyla oynuyor.
Para sıkıntımız olmasaydı bonservisini verip alabilseydik süper olurdu.

Batista süperin ötesinde birşey olur ama alabilirmiyiz,pek sanmıyorum...
İşin gerçeği şu beğenilmeyen Santiago bile bazı şartlar olmasa alamayız derdim ama şartlar umutlandırıyor beni...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Bu takımın bir değil,İki pivot'a ihtiyacı var onun için Fatih solak yeterli filan değildir...Her maçı karşıyaka maçı gibi kazanamazsın,o kadar ribaunt verirsen tokatlar elin adamı...

Buna katılmıyorum.2 tane kaliteli uzun alırsak mevcut kadromuzun üstüne 6 tane pota altı oyuncumuz olur.1 tane iyi uzun hem süreyi paylaşmak açısından hem de ribaund açısından bize gerekli katkıyı yapabilir.Rancik ve Wilkinson'ın yanına transfer edilecek tek uzun 25'er dakika ortalamayla gayet verimli bir şekilde paylaşabilirler süreyi.Eren ve Polat da gerektiği zaman girebilmek için kenarda bekler.Baksetbolda atağa kalkacağız diye şu dönemde 2 tane UZUN beklemek yanlış.

Abi Santiago'un dakikalarının ligle alakası yok. ligmizde avrupa kadar sert oluyor çoğu zaman. 20 dakikaları kaldıracağını hiç sanmıyorum. Kaldırsa bile Efes'le 300bin dolara anlaşmıştı, bizden daha azını isteyeceğini sanmıyorum. Onun yerine kendini kanıtlama gayreti içinde olan veya daha canlı birini almak daha mantıklı. sonuçta türk uzunda lazım. Para sorunumuz yoksa iş başka ama.

Bence şu Santiago rüyasından uyanın :p

Efes Pilsen bu yıl 4'lü final oynamak istiyor ve en büyük kozlarından birisi bu oyuncu...

Bize daha kalıplı ve mücadeleci bir oyuncu gerekir.

Size olarak iyi birisini bulacaklarına eminim...

Bizdeki uzunların hiçbirinin 5 rotasyonunda yer bile alamayacağını düşünüyorum...tabiki buda benim düşüncem...Yani orda her maç 40 dakikalık bir boşluk olduğunu düşünüyorum...
Bu arada Ali bey daha kalıplı biri derken... Bildiğim kadarıyla insan olacak alacağımız oyuncu... :)

Santi olayı tahmin ettiğim gibiymiş demek ki.
Alex Gordon'un bu takımda gerçekten yeri yok.
Onu bu takıma getirmek basketbol cahilliğidir diye düşünüyorm.
Fatih Solak ise madem bize güç katacak adamlar arıyoruz bu Fatih olmamalı.

Eren Aydın' Alıntı:
Abi Santiago'un dakikalarının ligle alakası yok. ligmizde avrupa kadar sert oluyor çoğu zaman. 20 dakikaları kaldıracağını hiç sanmıyorum. Kaldırsa bile Efes'le 300bin dolara anlaşmıştı, bizden daha azını isteyeceğini sanmıyorum. Onun yerine kendini kanıtlama gayreti içinde olan veya daha canlı birini almak daha mantıklı. sonuçta türk uzunda lazım. Para sorunumuz yoksa iş başka ama.

Eren ilk önce ligimizin sert olduğunu düşünmüyorum kendi adıma...
Santiago'nun 20 dakikaları rahatlıkla oynayabileceğini düşünüyorum,ayrıyeten belirteyim ben sadece birtane 5 numara ile açığımızı kapatıcağımızada düşünmüyorum,dediğim gibi 5 numarada 40 dakikalık bir boşluk olduğunu düşünüyorum...Yani X+Santiago diyorum...X Fatih'te olabilir,başkasıda olabilir...

Evet abi Santiago+ X olabilir bencede ama çok maliyetli olur. Ligimizde genel çok sert değil ama maç sonları olsun, yüksek bütçeli takımlarla yapacağımız maçlar olsun, bunlar sert geçecektir çoğunlukla. Bana göre Santiago'ya verilecek para daha efektif kullanılabilir. Tabi birde Efes neden bıraksın sorusu var. Bir ihtimal Ermal'in süresini artırmayı düşündükleri içindir veya sadece avrupa liginde oynatarak verim alınamıyordur bu yüzden bırakmak istiyorlardır vs. vs. Eğer biz ilgileniyorsak demekki Efes'in kesin vermeyeceği bir oyuncu değil. Öbür türlü direk ret yerdik.