2009 - 2010 Transfer Sezonu

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Mesela İlkan için tofaş'a murat kaya+polat kocaoğlu+eren beyaz'ı verirsek kabul edeceklerdir büyük ihtimalle.

Tamam iyi,güzel,hoş..

Peki Tofaş bu oyuncuların maliyetini nasıl karşılayacak.Bunu düşündünmü?Basketbolda bonservis olayı yok farkındaysanız.Yani almak isteseler bu tipte oyuncuları sene başında da alabilirlerdi.Ama bu işler gönül işleriyle olmuyor bütçe denen olay devreye giriyor.

Zaten bu mesajı yazarken onu düşündüm acaba tofaş bu paraları o oyunculara nasıl verecek o yüzden bu transfer'de tek engel bu.Ama bu yazdığım 3 oyuncudan bir tanesini verip üstüne para eklesek bu transfer gerçekleşebilir.

Bence aynı oyuncular + 100-200 bin dolar para = Furkan + Birkan

Skorer 2-3 numara (ki savunması da fena değildir) ve pivot almış oluruz, çok da faydalı olur.

gerçektende Türk oyuncularımızın gösterdiği verim innaılmaz kötü yabancılarımıza gelince aldıkları parayı hak ediyorlar.

Gasol takasından bile daha tecavüzcü takaslar öneriyor bazı arkadaşlar. Siz o takımların başkanı olsanız burada önerdiğiniz takasları kabul eder misiniz?
Ozellikle can altay'ın takası filan çok saçma 100,200 bin dolara vereceğin adamların maaşlarının 3te 1ini karşılayamazsın. O zaman da ödeme yapamaz klüp ve bunun sonu da iflas açıklamaktır. Karşıyakanın polat,caner,murat tarzı adamları alıcağını hiç sanmıyorum. Bence daha mantıklı olmakta fayda var.
Yönetim basketbola yatırım yapcas diyorsa seneye futbolda 5milyon euroluk bir oyuncu alacağına 4 milyonluk bir oyuncu alır. O 1 liraya da ilkan,furkan ve birkan'ı alırsın "benim geleceğim bu çocuklar" dersin. Yanlarına gerekli yabancıları eklersin. Enver ve can'ı takımda tutup engin gibi genç oyuncuları takıma katmaya çalışırsın. Sonra bak bakalım o salon dolmuyor mu ? Böyle bir genç oluşum bize yakışacak olandır. Tabi bunlar sadece basketbolla gerçektem ilgilenen yönetimlerin yapacağı şeyler...

Biz de GSYİAD gbi bir dernek var. galatasaralılıklarını kullanıp agalatasaraylı diğer iş adamalrı ile iş ilişkisi sağlıyor. ama aynı dernek veya mensuplarından biri bu tarz amatör şubeleri finanse edemiyor. çok para demesin bana hiç kimse, Koca GS bayan takımının sponsoru bir otel. Ki bu takım avrupa şampiyonu olmuş bir takım. Eğer klüp bayan takımı yükünü üzerindne atabilse, erkek takımına daha farklı bakabilir. önümüzdeki sene, ligin kalbur üstü bir kaç oyuncusunu kadromuza katmamız lazım. Bu sene bu arkadaşlarla gideceğiz belli oldu...

Sühan Cem' Alıntı:
Biz de GSYİAD gbi bir dernek var. galatasaralılıklarını kullanıp agalatasaraylı diğer iş adamalrı ile iş ilişkisi sağlıyor. ama aynı dernek veya mensuplarından biri bu tarz amatör şubeleri finanse edemiyor. çok para demesin bana hiç kimse, Koca GS bayan takımının sponsoru bir otel. Ki bu takım avrupa şampiyonu olmuş bir takım. Eğer klüp bayan takımı yükünü üzerindne atabilse, erkek takımına daha farklı bakabilir. önümüzdeki sene, ligin kalbur üstü bir kaç oyuncusunu kadromuza katmamız lazım. Bu sene bu arkadaşlarla gideceğiz belli oldu...

2003 sezonunda gerekli desteği verdiler. Hatta ne zaman başvurulsa geri çevirmediler.

Ama son yıllarda voleybol şubesi üzerinde ve Galatasaray AS üzerinde yoğunlaştılar.

Kimse Tofaş ya da Karşıyaka gibi takımlardan oyuncu beklemesin, şu pozisyonda en büyük rakipleri biziz bizimde en güçlü rakiplerimiz onlar...

Kaldıki büyük camia da oynamak çok başkadır. Önümüzde Murat KAYA örneği buna en güzel ironidir...

Sadece iyi bir Center bu takımı kaya gibi yapmaya yeter hele bi de yerliler uykudan uyanırsa güzel gelişmeler olur.

2003 demişsin saydım böldüm çıakrdım nerden baksan 6 yıl yapıyor. ne bu planlı ekonomi uygulayan bir dernekden mi bahsediyoruz:). 5 yıllık kalkınma planı yapsalar 6. sene gene bu sene yardım etmeleri gerekirdi. uyduruk bir çatı taktılar eski açığa, bitti gitti.

Bunun dışında bu üye kişilerden yokmu herhangi biri Acıbademin araskargonun Fb'ye verdiği destek gibi bir destek verecek holiday ın gibi istanbulda ilk 10 a giremeyecek bir otel sponsorluk yapabiliyor koca holfdingler yapamıyor. mesela murat beyazıt. Şirketi zor duruma düştümü, GS başkanlığı söylentileri yymasını biliyor Fatih terimle kolkola geziyor iki görüntü yapıyor ama klübe gram katkısı yok. o kızdığım ergün gürsoy bile en azından burhan felek'e el attı. Çok çok çok GS'lı abdürrahim albayrak yönetime girmediği için, hiç sponsorlukda düşünmez mesela..Yani detayda biliyorum ama süreci olabildiğince avamlaştırıp anlatıyorum.

Bence bu sayfa kilitlensin bunların transfer filan yapacağı yok.Yine futbola oyuncu arıyorlar sanırım.Üvey evlat da yerini bilecek artık ne yapalım.

asım ÇAKMAK' Alıntı:
Bence bu sayfa kilitlensin bunların transfer filan yapacağı yok.Yine futbola oyuncu arıyorlar sanırım.Üvey evlat da yerini bilecek artık ne yapalım.
Söylediklerine aynen katılıyorum biz burda 160 sayfadır transfer yapıyoruz,hiçbir şeyin olacağı yok boşuna yazıyoruz....

Bence pek kızılacak birşey yok. TBF'den puanların geri verilmesiyle ilgili red gelip gelmeyeceğine tabiiki bağlı olacak. Red gelirse Gasol gelse farketmez. Zaten gelecek olan oyuncuda bunu bekler. Küme düşürüleceği şüphesi olan takıma hangi iyi oyuncu gelirki. Puanlar verilse bile transfer zor olacak.

Galatasaray Cafe Crown'un Seyircisiz Oynama Cezası İndirildi

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Ülker maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak Galatasaray Cafe Crown'a vermiş olduğu 4 maç seyircisiz oynama ve 40 bin TL para cezasını, kulübümüzün itirazı üzerine görüşerek karara bağladı.

Tahkim Kurulu, Galatasaray Spor Kulübü'nün itirazını değerlendirdiği oturumunda, 15 Kasım 2009'da Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker maçında çıkan olaylar sebebi ile Galatasaray Cafe Crown'a, 4 maç yerine 2 maç seyircisiz oynama ve 40 bin TL yerine 20 bin TL para cezası uygulanmasına karar verdi.

Evet Antalya maçında da görüldüğü üzere bize bu sezonu götürecek tek bir oyuncu yeterli.O da tam bir pivot.Yani pota altında savaşacak,rakibe çember altını zindan edecek,ribauntları toplayacak biri.Tabir kaba olacak ama bize bir "ayı" lazım.Yani görünce korkulan türden.Onun dışında bu sezonun amacı düşünüldüğünde başka bir eksik yok.

Haber Türk'e açıklamayapan Tuğrul Demir Sharrod Ford'a teklif yaptıklarını yılbaşına kadar haber beklediklerini Lottomatia Roma takımıda Ford'a teklif yapmış. Olumsuz cevap gelmesi halinde başka oyunculara yönelinecekmiş.