2010 Dünya Kupası Elemeleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Maradona'ya da kızamıyorum ama böyle bir takım olmaz ama ya. Datolo niye oynuyor mesela? Onu çıkarıp Agüero'yu alsın. Gerçi birşey değişmez. Sanırım Arjantin buraya kadarmış.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Maradona'ya da kızamıyorum ama böyle bir takım olmaz ama ya. Datolo niye oynuyor mesela? Onu çıkarıp Agüero'yu alsın. Gerçi birşey değişmez. Sanırım Arjantin buraya kadarmış.

Kerem Abi Datolo bu yüzden oynuyormuş. :p

Arjantin Şamil abinin söylediği gibi daha ilk dakikadan şuursuzca saldırdı.Hiç organize değillerdi.Daha kontrollü başlamak gerekirdi.

Baros ve Keita?dan Goller

Milli takımlarında mücadele eden futbolcularımızdan Milan Baros ve Abdul Kader Keita dün gece oynanan karşılaşmalarda ağları havalandırdılar.

Afrika Elemeleri 5. Grup'ta Fildişi Sahili?nin Burkina Faso'yu 5-0 mağlup ettiği karşılaşmada Fildişi Sahili?nin 1. ve 5. golünü Abdul Kader Keita kaydetti. Bu sonucun ardından Fildişi Sahili grupta 4'te 4 yaparak 12 puanla liderlik koltuğundaki yerini korudu.

Dünya Kupası Avrupa eleme 3. grup maçında ise Çek Cumhuriyeti deplasmanda Slovakya ile 2-2 berabere kaldı. Bu karşılaşmanın 54. dakikasında Jan Koller?in yerine oyuna dahil olan Milan Baros takımına 84. dakika beraberliği getiren golü attı.

Bu beraberliğin ardından Slovakya puanını 16'ya yükselterek gruptaki liderliğini sürdürürken 9 puanda kalan Çek Cumhuriyeti'nin 2010 yılında Güney Afrika'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'na katılma şansını zora soktu.

Elano Blumer'in ilk 11'de başlayıp, 68 dakika sahada kaldığı karşılaşmada Brezilya, deplasmanda Arjantin'i 3-1 mağlup etti.

Avustralya?nın Güney Kore?ye 3-1 mağlup olduğu karşılaşmada sakatlığı bulunan Harry Kewell kadroda yer almadı.

Böyle Arjantin'e yazıklar olsun diyorum. Utanmasalar her duran toptan gol yiyecekler. Hadi tamam Elano kullanıyor, iyi de kullanıyor. Ama abicim bu nasıl iş ya. Hücum desen evlere şenlik. Son zamanlarda Ferguson'a laf atmaktan başka hiçbir icraatı olmayan Tevez ortalıklarda dolanıyor, uzun süre Maradona'nın Napoli kontenjanından oynadığını düşündüğüm Datolo kendini Messi zannetmeye başlamış. İş sadece Messi'ye kaldı. Messi de bir geçiyor, iki geçiyor, üç geçiyor karşısına yine adam çıkıyor.

Brezilya, Kerem Abi'nin dediği gibi iyice İtalya'ya kaymaya başlamış. İyi savunma ileride duran top, kontradan gol bulmak. Elano da fiziki açıdan daha iyi göründü. Takım savunmasında rolünü aksatmadı ve defansa baya yardım etti. Basit oynadı. Kullandığı duran toların çoğunda etkiliydi.

Brezilya'nın Arjantin'i bozuk para gibi harcaması gerekiyor dedik aynısı oldu. Arjantin maç boyu faul yapmaktan başka birşey yapmadı ki hakem de yanlarında olunca işin dozunu kaçırdılar.

Maradona'nın futbolu bırakıp kokain,esrar işine girdiği takdirde daha başarılı olacağından eminim. :)

Bu maç da gösterdi ki Güney Amerika'nın kralı Brezilya'dır. Arjantin bağımlı Maradona'dan, turşusu çıkmış Veron'dan medet umuyorsa Dünya Kupası'nda yeri yok demektir...

Brezilya ise Arjantin'in aksine genç oyuncuları ile ileriye dönük bir kadro oluşturuyor. Elemelerde birbirlerine uyum sağlayacak oyuncular Dünya Kupasına hazır bir biçimde gideceğe benziyor. Elano da inşallah o kadro içinde yerini alacak...

Bu arada parantez açılması gereken oyuncu Kaka'dır harika bi oyuncu, gerçi Kaka'nın oyunculuk özelliklerini konuşmak pek mantıklı bi hareket olmaz Madrid'in Harry Kewell'ı :) .

Bu arada Madridden bi arkadaşım bana Kaka forması göndermiş kendisine teşekkürü borç bilirim.

Çek Cumhuriyeti-San Marino maçında Baros gol attı.Şu anda 30,dk.Maç devam ediyor.Beşiktaş maçı yaklaşınca Baros form durumunu yükseltiyor.Neden acaba...

Baros'un 4 gol atmasına fenerliler yine kulp takıyor insan'ı çıldırtırlar.Yok 4 gol atmış zaten 3.sünü penaltıdan atmış gerçekten bu takım taraftarlarının ruh hastası olduğuna inanmaya başladım.

Brezilya 4-2 kazandı .

Acaba Elano nasıl oynadı :roll:

Maradona'yı çok severim ama her geçen gün kızmaya başladım. Arjantin'in finallere gidememesi ne demektir ya. Maradona istifa etmezse federasyon da gönderemez sanırım. Yazık olacak ya.

Arjantine yazık oldu hem o tarftarın hem de o takımın olmaması neredeyse Türkiyenin olmaması kadar üzdü beni yazık oldu Maradonanın kişisel hırslarına, saçmmalıklarına kurban oldu Arjantin.
Bi kere Monumental de sen dünya kupası kaldırmışsın yıllardır milli maçları o stadda oynuyosun bütün oyuncular alışmış Monumentalde oynamaya adam sırf River Plate'in stadı diye maçı Rosario ya aldırdı Dingük Maradona.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...