2015-2016 Galatasaray Futbol Takımı

Favre öyle bile denilecek hoca değildir kardeşim,benim en çok istediğim hoca oydu.
Zira bugün kendi ağzıyla parayı değil projeyi seçtiğini açıklamış,seviyorum bu tarz prensipleri olan adamları.Eminim bizim başkanı gördüyse gördüğü anda olmaz demiştir,zira proje filan da bizde hak getire.
Lucescu konusuna gelince de Lucescuyu istemezdim diyemem,Lucescuyu herkes ister ama o da yıllardır oyalıyor her takımı,bence gelmeye hiç niyeti yoktu ve ayrıldığı anda da parayı tercih etti.kendi de haklı bu yaştan sonra Galatasaraya bu kaosun içine gelip niye yorsun,yıpratsın kendini.

Diğer isimlere gelince Markevic bence olmaz,Puel iyi hoca ama bence biz daha yüksek profilli birini tercih etmeliyiz,çünkü Türkiyede başarılı olmak için sadece iyi hoca olmak yetmiyor.O yüzden de ben olsam Sampaoli ya da Bielsadan birini ne yapıp edip getirmeye çalışırdım.
Abi ben de zaten Favreyi istiyordum. O bile Nice içindi aslında farketmemişim.

Bir sezonda düşen 3 takıma 7 puan verip son şampiyon unvanıyla çıktığı yeni sezonda düşen Sivas'tan daha çok gol yemesine rağmen sezon sonunda kupa kaldıran takıma GALATASARAY denir! Şükürler olsun Allah'ta bizim almamızı istedi, yine Fener'e kulbu kaldı. FENER AĞLAMA!!!

Bu sezon da kupa ile bitti. Daha da önemlisi Avrupa'da 1 yıl yokuz. Rakip içinse sadece gülüyorum. Şikecibaşının salladığı parmağı basketsever Poldi gerektiği şekilde halletti.

Şu camiayı sevindirmediğiniz için teşekkürler.Bu kupanın anlamı gerçekten çok büyük.Aziz Yıldırım gel şimdi yarın basket maçında şovunu yap.
Ucunda kupa varsa kupa bizim,sapı rakibin oluyor.Kupa beyi Galatasaray.!

Çileli sezon kupayla bitti. Allaha şükürler olsun.
Yine Winner tarafımızı gösterdik ve gerekeni yaptık.
Ama başımızda o kadar basiretsiz bir yönetim var ki,bu karardan sonra kupayı kazandık bırakmamıza gerek yok ya da kupayı kazandık bizde yeni hoca bulacak çapta yok Riekerink ile devam edelim diyebilecek kapasitedeler.Riekerink belli ki iyi bir insan ama Galatasaraya hoca olmak için bu yeterli değil.Kaldı ki Riekerink prensipli bir adamsa zaten yönetimden böyle bir talep gelse de olmaz benim yerim altyapı ben altyapıya dönmek istiyorum demelidir.Bu yönetim böyle abuk kararlar alabilecek kapasiteye fazlasıyla sahip çünkü.

Yani ezcümle bu durum bişeylerin üstünü örtmemeli,yönetim seçime gitmelidir,kadroya gereken neşter vurulmalı ve bişeyler değişmelidir.Özellikle de yerli hegamonyası kırılmalı ve pişkince 1 yabancı yeter diyebilen bir zihniyetle,onun gibi düşünenlerle ya yollar ayrılmalı ya da bir ayar çekilmelidir ama doğru olan o zihniyetle ve futbolcuya dayalı düzene sebep olan futbolcularla yolları ayırmaktır bence.

Yine Winner tarafımızı gösterdik ve gerekeni yaptık.
Ama başımızda o kadar basiretsiz bir yönetim var ki,bu karardan sonra kupayı kazandık bırakmamıza gerek yok ya da kupayı kazandık bizde yeni hoca bulacak çapta yok Riekerink ile devam edelim diyebilecek kapasitedeler.Riekerink belli ki iyi bir insan ama Galatasaraya hoca olmak için bu yeterli değil.Kaldı ki Riekerink prensipli bir adamsa zaten yönetimden böyle bir tepki gelse de olmaz benim yerim altyapı ben altyapıya dönmek istiyorum demelidir.Bu yönetim böyle abuk kararlar alabilecek kapasiteye fazlasıyla sahip çünkü.

Yani ezcümle bu durum bişeylerin üstünü örtmemeli,yönetim seçime gitmelidir,kadroya gereken neşter vurulmalı ve bişeyler değişmelidir.Özellikle de yerli hegamonyası kırılmalı ve pişkince 1 yabancı yeter diyebilen bir zihniyetle,onun gibi düşünenlerle ya yollar ayrılmalı ya da bir ayar çekilmelidir ama doğru olan o zihniyetle ve futbolcuya dayalı düzene sebep olan futbolcularla yolları ayırmaktır bence.
Haklısın abi açıkçası ben çok korkuyordum 2 yıla çıkacak diye bu kadar rezalet kadro anca bunu yapabilirdi. İnşallah bu yeni bir dönemin başlangıcı olur.

Teknik direktör kim olacak bilmiyorum ama ne yapması gerektiği belli. 50 maç yapıp bu sürenin sonunda ikinci yarı koşmaya takati kalmayan oyuncu grubumuz var. Gelecek kişinin ilk halletmesi gereken sorun bu.