2015-2016 Transfer Sezonu

Haziranda Dursun Özbek yıldız alacağı diyordu ne oldu da şimdi FFP deniyor? Bilal'e %200 zam, Sabri'ye %100 zam, Jem'e 600 bin euro avanta verirken FFP yok muydu? Kardeşim, bu kadar saf, temiz olmayın. Yönetim beceriksizliğini FFP'yi kullanarak aklıyor. Bonservis veremeyecek takım, boşa maaş alanlardan kurtulup transfer mevsimi başındaki serbest oyunculara yapışır. Hem bunları yapmadı yönetim hem de FFP diye ağlıyor. İnanmayım kardeşim FFP'ye filan.

Yahu kardeşim sen bu saydığın tüm oyuncuların gelirlerini topluyorsun İbra ediyor zaten ffp olmasa da sıkıntı çekeriz bunu anlayamıyoruz. Ben yönetimi savunmuyorum hatta yaptıkları çoğu şeyi yanlış buluyorum ama yapılırsa İbra transferi de bizim için hata olur kaldı ki ibrayı alırsan diğer bölgelere adam almak için paran kalmaz.

Kaldı ki bu kadar hatayı yapan yönetim İbrayı alması hayalcilik olur . Ben genç oyuncuları her zaman takımda görmek istiyorum zaten oturmuş bir kadromuz var 3-4 saglam transferle yolumuza devam etmeliyiz.

Yahu kardeşim sen bu saydığın tüm oyuncuların gelirlerini topluyorsun İbra ediyor zaten ffp olmasa da sıkıntı çekeriz bunu anlayamıyoruz. Ben yönetimi savunmuyorum hatta yaptıkları çoğu şeyi yanlış buluyorum ama yapılırsa İbra transferi de bizim için hata olur kaldı ki ibrayı alırsan diğer bölgelere adam almak için paran kalmaz.

Kaldı ki bu kadar hatayı yapan yönetim İbrayı alması hayalcilik olur . Ben genç oyuncuları her zaman takımda görmek istiyorum zaten oturmuş bir kadromuz var 3-4 saglam transferle yolumuza devam etmeliyiz.

Mustafa, Ibra gelsin diye birşey yazmadım. FFP filan taraftarı uyutmak için söylenen hikaye. FFP'ye uygun davranan yönetim teklif gelen oyuncuları satar, eldeki işe yaramayanları yolları, bonservisi olmayan oyuncuları alırdı yazdım. FFP'yi ve yönetimi iyi değerlendir anlamındaydı bu. Yönetim zaten FFP'yi haziranda söylemedi hem de FFP'ye uygun davranmadı. Şimdi başarısızlığını FFP'ye sığınarak örtmek istiyorlar. Biz tepkimizi gösterelim ki kendilerine çeki düzen versinler.

Enson akşam haberlerinde Trt`yi dinlerken Hamza Efendinin aklı başına gelmiş,Yönetime napalım ne edelim Meloyu takımda tutalım demiş.

Ben 1 sayfa önce bundan bahsettim,Yumurta son noktaya gelince yapmıcaksın bu işi.Melo ayarı adamı almak Bonservisi 7 8m euro,oyuncu yine 3m euro en az niye yeni sözleşme yapılmaz anlamıyorum ,avanak sabri ile yapılıyorda Melo ile niye yapılmaz

Bu nasıl vizyonsuzluk ,Çapsızlık,İş bilmemezlilik

Ya kusura bakmayın da melo için napsin adam kelepçe mi taksın? Melo bizzat kendi ağzıyla "ailem gitmek istiyor bu sebeple ayrilicaz" dedi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi ibra zaten gs nin parasıyla falan gelmez anca sponsor falan olursa ücreti çıkar. İbra zaten gelmez de gelecekse hayır diyen taş olur abi İbra bir forvet veya futbolcudan çok daha fazlası. Getirisi inanılmaz olur.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne oturmuş kadrosu kardeşim? Geçen sene takımın ne rezil futbol oynadığını görmediniz mi? Şampiyonluk örtbas mı etti her şeyi? Sneijder, Muslera, Melo... Hadi Podolski'yi de ekle. Bunlar olmasa kümede kalmaya oynar bu takım. Oturmuş kadroymuş.. Sağ bek yok, stoper yok, Melo'dan başka orta saha yok(o giderse hepten yandık), kanat yok, bitirici forvet yok, yedek kaleci yok..

Ya kusura bakmayın da melo için napsin adam kelepçe mi taksın? Melo bizzat kendi ağzıyla "ailem gitmek istiyor bu sebeple ayrilicaz" dedi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burak yeni sözleşme zam alcak
Selçuk yeni sözleşme zam alcak
Sabri Zam alcak
Utanmasalar Aydını takimda tutcaksın.

Melo sözleşme isteyip zam isteyince yapmazsan Kralı gider,gitmek ister buda Hamzanın vizyonunu çapını belli eder.Oynattığı futbolu gördük Nice maçında ,Taktik takım oyunu gören varsa sölesin?

Mancini gitmis,Ünal Aysal gitmis,Prandelli gitmiş, Sıra birilerine gelince top oynamaya başladılar.

Albayrak gazı verdi,Ali Dürüst ortamı toparladı nimetten faydalanan Hamza oldu görcez bu sene !!!Evladımız Sabriyi,İleriye dönük yıldız adaylarını.

Ne oturmuş kadrosu kardeşim? Geçen sene takımın ne rezil futbol oynadığını görmediniz mi? Şampiyonluk örtbas mı etti her şeyi? Sneijder, Muslera, Melo... Hadi Podolski'yi de ekle. Bunlar olmasa kümede kalmaya oynar bu takım. Oturmuş kadroymuş.. Sağ bek yok, stoper yok, Melo'dan başka orta saha yok(o giderse hepten yandık), kanat yok, bitirici forvet yok, yedek kaleci yok..

Bu takım her şeye rağmen şampiyon oldu mu oldu . Elinde Muslera , Selçuk, Burak , Yasin , Sneijder , Chedjou , Semih , Telles , Melo gibi adamların var mı var. O zaman ben bu takıma oturmuş kadro derim fb gibi yada geçen seneler yaptığımız gibi 10 oyuncu bir den alıp batmak benim mantığıma sığmıyor. Ben kötü oyunu örtbas etmiyorum ama bu takımda şansa bala KUPALAR kazanmadı bunu da küçümseyip durmayın yoksa rakip takım taraftarlarından hiç bir farkınız kalmıyor.

Takımın eksikleri var ve bunlar giderilmesi için herhangi bir şey yapılmıyor hatta elde ki çöp oyuncular tutulmaya devam ediliyor asıl kızılması gereken nokta bu ama bazı olumlu şeyleri de göreceksin arkadaş öyle yok bunu satalım yok şunu verelim 10 oyuncu getirelim demeyle olmuyor işler. Alışma sürece hadi onu geçtim mali yük buna izin vermez zaten. FM oynamıyoruz burada realist olalım..

Mustafa, Ibra gelsin diye birşey yazmadım. FFP filan taraftarı uyutmak için söylenen hikaye. FFP'ye uygun davranan yönetim teklif gelen oyuncuları satar, eldeki işe yaramayanları yolları, bonservisi olmayan oyuncuları alırdı yazdım. FFP'yi ve yönetimi iyi değerlendir anlamındaydı bu. Yönetim zaten FFP'yi haziranda söylemedi hem de FFP'ye uygun davranmadı. Şimdi başarısızlığını FFP'ye sığınarak örtmek istiyorlar. Biz tepkimizi gösterelim ki kendilerine çeki düzen versinler.

Bakın aynı şeyi savunuyoruz ama ffp nin olduğu bir gerçek yönetim kullanır kullanmaz ayrı mevzu ama böyle bir şey net var. Yönetimin yaptığı hatalar zaten bir değil on değil ama eleştiriken de bu mantıkla eleştirelim ibra gelmiyor diye değil.

Abi ibra zaten gs nin parasıyla falan gelmez anca sponsor falan olursa ücreti çıkar. İbra zaten gelmez de gelecekse hayır diyen taş olur abi İbra bir forvet veya futbolcudan çok daha fazlası. Getirisi inanılmaz olur.

Kardeşim İbra tabi ki gelsin büyük reklamımız olur ama ben biliyorum ki İbra gelirse bu yönetim taraftarı kandırmış olur ve diğer mevkilere doğru oyuncuları almaz.Daha formaya reklam bulamamış , Basketbol da büyük sponsor diye reklamı yapılmış sponsorları görmeden İbra ya sponsor bulunması da ayrı bir komedi olur.

Bu takım her şeye rağmen şampiyon oldu mu oldu . Elinde Muslera , Selçuk, Burak , Yasin , Sneijder , Chedjou , Semih , Telles , Melo gibi adamların var mı var. O zaman ben bu takıma oturmuş kadro derim fb gibi yada geçen seneler yaptığımız gibi 10 oyuncu bir den alıp batmak benim mantığıma sığmıyor. Ben kötü oyunu örtbas etmiyorum ama bu takımda şansa bala KUPALAR kazanmadı bunu da küçümseyip durmayın yoksa rakip takım taraftarlarından hiç bir farkınız kalmıyor.

Takımın eksikleri var ve bunlar giderilmesi için herhangi bir şey yapılmıyor hatta elde ki çöp oyuncular tutulmaya devam ediliyor asıl kızılması gereken nokta bu ama bazı olumlu şeyleri de göreceksin arkadaş öyle yok bunu satalım yok şunu verelim 10 oyuncu getirelim demeyle olmuyor işler. Alışma sürece hadi onu geçtim mali yük buna izin vermez zaten. FM oynamıyoruz burada realist olalım..

Bakın aynı şeyi savunuyoruz ama ffp nin olduğu bir gerçek yönetim kullanır kullanmaz ayrı mevzu ama böyle bir şey net var. Yönetimin yaptığı hatalar zaten bir değil on değil ama eleştiriken de bu mantıkla eleştirelim ibra gelmiyor diye değil.

Kardeşim İbra tabi ki gelsin büyük reklamımız olur ama ben biliyorum ki İbra gelirse bu yönetim taraftarı kandırmış olur ve diğer mevkilere doğru oyuncuları almaz.Daha formaya reklam bulamamış , Basketbol da büyük sponsor diye reklamı yapılmış sponsorları görmeden İbra ya sponsor bulunması da ayrı bir komedi olur.
Ben oturmuş kadromuz var sözüne katılmıyorum. Selçuk muslera sneijder podolski burak biraz da chedjou gerçekten iyi seviyede oyuncular. Melo gitti sayılır zaten. Onun dışında sağ bek stoper ön libero forvet sağ açık sıkıntıları çok net ortada. Geçen sene şampiyon olduysak kabul edelim ki Musleranın olağanüstü performansı vardı tabi ki biz hakettik ama bu gözümüzü kör etmesin. Bu takımın kadrosu bariz yetersiz ayrıca Allah korusun Burak sakatlansa ya da sneijder takim çöker. Geçen seneki şampiyonlar ligi performansımız da ortada ve bu sadece Prandelliye bağlanamaz. Şu gerçeğin de hepimiz farkındayızdır bu sene belki de transfer dahi yapamıcaz bunun için bu sene şampiyon olabilmemiz için eldeki kadro üzerinden bakarsak Podolski ve Yasinim en az 20 gol atması lazım

Bir konunun daha üzerinde durmak gerekirse maalesef Hamza Hoca o kadar iyi niyetli ki kendi sonunu hazırlıyor resmen. Ben uzun süre dayanabileceğini sanmıyorum, futbolcuya dayalı düzen bizi inşallah geçen seneki Fenerbahçe durumuna düşürmez

Takımın geçen sezon futbol oynamadığını gören herkes bu sezon özellikle şl grup maçları sonrası olası felaketi düşünüyor. Yok şampiyon olduk her şeye rağmen diyorsanız o sizin hüsnü kuruntunuz. Biz şampiyon olmadık rakiplerin salaklıkları bizi şampiyon yaptı.

Geçen seneki şampiyonluğa ''rakiplerin salaklığı'' diyen ya anlamıyordur bu işten ya da art niyetlidir. Net kere net.
Evet muhteşem futbol oynamadık, eze eze de gitmedik. Ama akıllı oynayarak ve Hamza hoca sonrası gayet basit doğruları yaparak şampiyon olduk.

O açıdan bakarsak bile rakiplerin salaklık yaparken senin o salaklığı yapmamış olman bile bir başarı.

Bu seneye gelince; şu halimizle diğer 2 rakibinde arkasındayız. 2 rakip de eksiklerini doğru şekilde kapatıyor. Biz ise eksiklerimizi daha da eksilerek kapatmaya çalışıyoruz.

Kadro kalitemizin iyi olduğunu düşünmekle birlikte yapılacak 2-3 doğru takviye ile yine 1 adım öne çıkacağımızı düşünüyorum.

Geçen seneki şampiyonluğa ''rakiplerin salaklığı'' diyen ya anlamıyordur bu işten ya da art niyetlidir. Net kere net.
Evet muhteşem futbol oynamadık, eze eze de gitmedik. Ama akıllı oynayarak ve Hamza hoca sonrası gayet basit doğruları yaparak şampiyon olduk.

O açıdan bakarsak bile rakiplerin salaklık yaparken senin o salaklığı yapmamış olman bile bir başarı.

Bu seneye gelince; şu halimizle diğer 2 rakibinde arkasındayız. 2 rakip de eksiklerini doğru şekilde kapatıyor. Biz ise eksiklerimizi daha da eksilerek kapatmaya çalışıyoruz.

Kadro kalitemizin iyi olduğunu düşünmekle birlikte yapılacak 2-3 doğru takviye ile yine 1 adım öne çıkacağımızı düşünüyorum.
5 6 tane üst seviye oyuncu var gerisi vasat ve altı kadro çok dengesiz ve yaşlı sadece bu sene için değil gelecek de çok aydınlık gözükmüyor. Şampiyonlar liginde gruba bağlı olarak tabi dördüncülük bekliyorum bu kadroyla.

Herkes Fenerbahçe diyor ama Beşiktaş bence çok daha iyi kadro kurdu.
Şenol Güneş gibi kurt bir hoca ile şu anda bence ligin en büyük favorisi Beşiktaş'tır.
Şenol Hoca birlikteliği sağlar ve takımı iyi kurgularsa Beşiktaş Avrupa'da da büyük başarılar elde edebilir.

Fenerbahçe kaliteli isimler kadrosuna kattı.
Ama hazırlık maçları ve Shaktar maçında gördük ki bir orta saha birde kanat oyuncusu eksikliği yaşıyorlar.
Ayrıca Diego ve Sowa da yer bulacak gibi değiller.
Bu onlar için büyük handikap.
Belki de en büyük dezavantajları stoperlerinin çok ağır olmasi.
Bu sene bundan çok fazla acı çekecekler.

Bize gelecek olursak hâlâ çok eksiğimız.
Sağ bek,stoper,ön libero,sağ açık ve forvette hâlâ çok kötüyüz.
Daha kötü olan ise teknik ekip ve yönetim bunu ya görmüyorlar ya da görmezden geliyorlar.

Sağ bek stoper sağ açık forvet ön libero yedek kaleci lazım. Sadece stoper ve forvet almak yetmez. En başta sağ bek ön libero stoper alınmalı zaten ki ben bu yönetimin kimseyi alabileceğine inanmıyorum

Sağ bek stoper sağ açık forvet ön libero yedek kaleci lazım. Sadece stoper ve forvet almak yetmez. En başta sağ bek ön libero stoper alınmalı zaten ki ben bu yönetimin kimseyi alabileceğine inanmıyorum

İllaki hamle yapılacaktır. Çok tepki aldılar haklı olarak. İnşallah saçma hamleler gelmez.

Kadro için çok karamsar değilim. Stoper+orta saha+kanat forvet (ah bir de sağ bek) bölgelerine yapılacak doğru hamlelerle ile çok iyi bir kadroya sahip olacağımızı düşünüyorum.

-----------------Muslera------------------
Sabri-Cedu(semih)-Transfer-Telles
---------Selçuk-------Transfer----------
--------------Sneijder--------------------
Transfer-----------------------Podolski
----------------Burak----------------------

Gayet yeterli bir kadro bence.

Şampiyonlar ligi için kura bu sene çok önemli. Şimdiden konuşmak için erken.

Tabi mevcut kadro ile gideceksek ne lig ne Avrupa için kafa yormaya gerek yok.

Şu akıllı oyun ne? Her maç rakibe net 5 gol pozisyonu vermek mi? Kadron yaşlandı asıl önemlisi kadronun önemli isimleri umursamamaya başladı. Selçuk her sene düşüyor. Millet nasıl beceriyorsa katar'a çin'e adam satmayı bizde satmalıyız.

Basketbol içinde aynısını dedim. Bir boşluk döneminde şampiyon olduk bu bizi yanıltmasın doğru yapılanmalıyız diye. Lakin hem kadro hem de ekonomik olarak yanlış yapılanma yüzünden geçen sezon yaşadığımız rezillikler oldu. 85 puanla şampiyon olan takım ertesi sezon 56 puan topladı.