2015-2016 Transfer Sezonu

İbra gelir gelmez bu başka bir konu.

Vizyon sahibi olmak başka bir konu.

Melo sezon başı gidicem diyor,Plan yap Sami Khedira elinde bonservisi ile gitti,Sağbek yok Stoper yok,Burak tek forvetimiz,Melo gidiyor boş gözlerle izliyorlar.

Hamza efendide Galatasarayı düşünmek zorundayım diye kendini kandırıyor,Sabriye zam,Jem Karacan kazığı ,Taraftar baskı yapmasa aydın yılmaza sözleşme imzalıcakdı.

Kasetten bilmediği adamı ,Menejer tavsiye ediyor ,Meloya kolaylık göstersinler diye ,Hamza efendide kabul ediyor nasıl profesyonellik nasıl Galatasarayı düsünmek

İnter maçından sonra ben şampiyon olma sözü veremem diyor ! Burada ne işin var kardeş senin ozaman git akhisarın başına menejercilik oyna.

Arkadaşlar İbra Çin de değil Fransa'da kazanıyor net 14 milyon avro. Bana bir anlatın nasıl olacak? Şurada bilen biliyor ben bu yönetimi beğenmiyorum ama bu gidip saçmalamam gerektiğini göstermez.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

İbra yüzünden birşey dendiği yok ki. Bu kadar zaman geçti daha takımda sağ bek, stoper, kanat, forvet, yedek kaleci, orta saha yok.. İbra olayını baştan yalanlamak yerine taraftarı oyalamayı seçtiler.. Eee bedelini de öderler! Öyle "bombalar patlayacak, transferler kampa yetişecek, sponsorlar hazır" diye palavra sallamakla olmuyor.

Ahh şu asılsız iddaalar yokmu canımızı bir hayli sıktı doğrusu Galatasarayın borcu sanıldıgı gibi değil,floryaya yıldız yağacak,sponsorlar hazır,arenanın çatısı kapanacak vs...

Kardeşim neden uzatıyorsun ki çık söyle taraftara bütçemiz eksi de harcama yapamayız yaparsak gelecek yıl avrupa kupalarına katılamayız düşük maliyetli potansiyelli oyunculara yöneleceğiz diyebilirsin herkes anlayış gösterecektir zaten.

Ibrahimovic bittiyse artik bir sağ bek bir stoper orta saha (mümkünse Medel) transferi farz.

Kanat için ise nötr durumdayım. Sinan Gümüş'e o şans verilmeli.

Adamlar enayi değil Medel i takasa sokmuyorlar. Kıytırık isimleri one sürüp alıyorsanız alın diyorlar. Malesef bizim salaklar da razı gelecek gibi. Melo olayında fena kazık yiyicez gibi hissediyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adamlar enayi değil Medel i takasa sokmuyorlar. Kıytırık isimleri one sürüp alıyorsanız alın diyorlar. Malesef bizim salaklar da razı gelecek gibi. Melo olayında fena kazık yiyicez gibi hissediyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Juan Jesus u veriyorlarsa hiç düşünmesinler belli ki Medeli vermiyorlar zaman kaybediyoruz

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1- Şampiyon olunca çıkıp deseydin ki; Mali sıkıntı var yıldız almayacağız. ( Herkes yolunu bilir kimse beklentiye girmezdi)
2- Pazartesi bombalar patlayacak dedin Bilal açıklandı.
3- FFP dedin Sabri'ye yıllık 4.8 Milyon TL verdiniz.
4-Takımın en önemli ismi Sneijder'e hala sözleşme teklif etmediniz.
5- Açık açık o oyuncu bu oyuncu üzülecek diye adam almıyoruz dediniz.
6- Şikeyi aklayan tüp kafa Demirören'i desteklediniz.
7-Güce karşı biat ettiniz.

Şimdi diyorsunuz ki gelin bize destek verin. Has.. ordan.

Inter baskaniyla aksam yemeginde bulusup, 15 dk. icinde Sneijder'i alan baskandan; taraftar ile tuvalette transfer konusan baskana. Fark var!

Ibra gelir, gelmez anlarimda. Ilgimiz bile yokmus madem neden aciklamiyosun ilk gun "kardes ben Ibra'yi gorsem imza isterim ne transferi" diye?

Baskana da inanamiyoruz. Cunku yalan agzinda karargah kurmus. O yuzden hala umudum var. Beklentiye girmiyorum onceden belirttigim gibi parcalinin arkasi Podolski'nin istenmeyen durumda.

3 aydır basketbol takımına kadro kurarken 100 bin dolar fazla harcamamak için fitil olduk. Sneijder'i akşam yemeğinde alan başkanınızın eseri.

Mehmet Demirkol; "Galatasaray Nani ve Podolski ayarında çok önemli 2 oyuncuyla imza aşamasına geldi". Hadi bakalım kimmiş bu adamlar göreceğiz.

3 aydır basketbol takımına kadro kurarken 100 bin dolar fazla harcamamak için fitil olduk. Sneijder'i akşam yemeğinde alan başkanınızın eseri.

Sneijder senin adına öyle bir gol atar masrafını kat be kat çıkarır. Kendinize sorun genel kurulda ahkam kesmek dışında bir halt yapmayanlar bu kulübe ne fayda sağlamış?
Adnan Polat'ı gideceği günlerde bir mali kurulda çıkan fener baskette böyle voleybol da şöyle diyor Adnan Polat çıktı "onlara iki tane zengin adam el verdi biz de veren oldu da engel mi çıkardık" dedi.
Neyse papyonlu hayri kozak gitsin yakın arkadaşının kuruçeşme için ödediği kirayı ötelemeye çalışsın. Kürsüye çıkıp fazla sıkıştırmayın desin.

Aysal öncesi ve sonrası olarak gidelim. Öncesi : Sıradan bir Galatasaray basketbol şubesi. Gidebileceği en iyi yer Ülker, Efes veya güçlü bir kurum takımıyla eşleştiği yer. Sıradan oyuncuların oynadığı. Basketbolda figüran bir Galatasaray.
Sonrası: 2010/2011 2. olmuş, Fener'e yenilmiş. 86-87'den beri ilk kez finale çıkmış. 2011/2012 Euroleague'e katılan bir Galatasaray. Top16'ya kalmış, hatta şampiyon Olympiakos'la top8'e yükselme yarışı yapan Galatasaray. 12/13 eze eze şampiyon olan Galatasaray. 13/14 ligde 2. olan fakat Euroleague'de top16,top18 yapmış bir takım.

Bizim başkanımızın asıl eseri bunlar. Pilavcı abilere çok geldi gönderdiler. Yerine atadıkları diğer pilavcılar ekonomiyi döndüremedi oyuncular kaçtı, ödeme sorunları ayyuka çıktı. 100bin dolar az/çok veremeyen de bu yönetim. Para yok diyorsan, Aysal'da Polat'tan enkaz devralmıştı. O nasıl bulduysa, öyle bulsunlar. Nasıl bulduğu da burda var. Gözlerinin içine baka baka anlatmış. https://www.youtube.com/watch?v=Eu9B0polR4Y

Doğru eleştiri yapmak lazım.

Aysal öncesinde ligde final oynayan ve EL için ön eleme hakkı kazanan bir basketbol şubesi vardı. Evet şampiyon olunduğunda başkandı ama o takımı kuran Ü.Aysal değildi.
Sonrasında da şampiyon takımı kuran, EL de başarıla imza atan takımı kuran adamdır Ünal Aysal. Tabi borçlar yüzünden kaçanlarında mimarı...

Hiç bir insan her şeyi doğru yapamaz. Ünal Aysal'ın da çok büyük doğruları ve hataları oldu. En basiti borçların çok büyük bölümünü TL'ye çevirmesi mükemmel bir icraat. Ama tek adamlığa oynamasıda en büyük hatası.

Doğru eleştiri yapmak lazım.

Aysal öncesinde ligde final oynayan ve EL için ön eleme hakkı kazanan bir basketbol şubesi vardı. Evet şampiyon olunduğunda başkandı ama o takımı kuran Ü.Aysal değildi.
Sonrasında da şampiyon takımı kuran, EL de başarıla imza atan takımı kuran adamdır Ünal Aysal. Tabi borçlar yüzünden kaçanlarında mimarı...

Hiç bir insan her şeyi doğru yapamaz. Ünal Aysal'ın da çok büyük doğruları ve hataları oldu. En basiti borçların çok büyük bölümünü TL'ye çevirmesi mükemmel bir icraat. Ama tek adamlığa oynamasıda en büyük hatası.

2011 mayıs ayında seçildi Aysal. 10/11 deki ligdeki 2.likte başkandı ama Aysal'a başarıyı yıkmak yanlış olmuş. Fakat takım şampiyon olduğunda Aysal başkandı ve takımı kuran Aysal'dı. Doğru eleştirmek lazım.

O zaman 2015 şampiyonu Aysal, takımı kuran o. 4. yıldızı kazanan Aysal takımı kuran o. Kupayı kazanan Aysal takımı kuran o.

Aysal öncesi para bolluğu varmış her branşta başarılıymış gibi bir algı yaratıldı. Ne yazık ki Adnan Polat'ın söylediği gibi sadece su topunda iyiydik orda da Fener yoktu. Öncesi ve sonrası tahlili yapmak lazım. Dolar ve euronun artışını da göz önünde bulundurup, üstteki linki izleyince Zapata ve Culio'dan Muslera ve Sneijder'a geçen yada Tutku Açık ve Andriç'ten, Arroyo ve Ndong'a giden yolda kulübün borçlarının artmadığını anlattığını göreceksiniz. Asıl enkazı alan Ünal Aysal iken enkaz edebiyatı yapmadı şampiyonlar liginde oynayan takım alıp enkaz edebiyatı yapan pilavcıları övmemi beklemeyin benden.

Hatası ve doğruları olmuştur. Hatasız kul olmaz zaten. Ama doğruları benim için çok ağır basmakta bu yüzden transferlerin "müspet ivme" kazandığı zamanı özledim.

Evet haklısın Burak. 14 Mayısta seçilen ve 18 mayısta mazbatasını alan Ünal Aysal sayesinde Finale çıktı takım. O tarihten önce sürüyorduk.

Ünal Aysal'ın sevapları çok daha fazladır. Ama bu büyük günahlar işlediği gerçeğini değiştirmiyor.

Evet haklısın Burak. 14 Mayısta seçilen ve 18 mayısta mazbatasını alan Ünal Aysal sayesinde Finale çıktı takım. O tarihten önce sürüyorduk.

Ünal Aysal'ın sevapları çok daha fazladır. Ama bu büyük günahlar işlediği gerçeğini değiştirmiyor.

Kaan Abi, "2011 mayıs ayında seçildi Aysal. 10/11 deki ligdeki 2.likte başkandı ama Aysal'a başarıyı yıkmak yanlış olmuş." yazarak çok net o hatayı yaptığımı gösterdim bence. O sezondan önce sürünüyorduk yazdım. Yani daha önceki sezonlar için.

Kesinlikle ukalalık filan yapmak istemiyorum. Öncesi ve sonrası olarak baktığımızda aşırı fark var. Fanatik Fenerli aileden gelen bir Galatasaraylı olarak bu dediğimi çok rahat anlatamıyorum ama 2011/2012 öncesinde evde Fener maçı izlemedim herhangi bir branşta. Her zaman bir bahane buldum. Şimdi de evdeki Fenerli aile bireylerim bahane buluyor, dışarı çıkıyolar maç izlemek için. Sesi sonuna kadar açıyorum Arena'da Sneijder demesi için spikerin. Bu anlatılamaz bir durum. Bu durumu benim ve tüm Galatasaraylılar açından bu kadar iyi seviyeye çeken adama "tu, kaka" mı diyeyim? Kritik, ölümcül hatalar yaptığına katılıyorum ama durum bu haldeyken nasıl hata yaptığının önemi olmuyor. Sizin de söylediğiniz gibi doğruları çooook fazla.

Aysal geldiğinde 500 milyon euro bütçesi vardı ya takımın, süper durumdaydık tüm branşlarda. Hepsini Aysal batırdı. Hataları var elbette fakat gerçekten fazla geldi bu camiaya.

@burak, kardeşim kusura bakma yanlış anlamışım.

Ünal aysal'ın en büyük hatasını yaptığı seçim olarak görüyorum. Tek adamlığa oynamayı istedi ama o kadar vasıfsız bir yönetim oluşturdu ki bu ağırlığın altında ezildi.
Bu kazandırdığı başarıların üstünü örtmez.

Dursun Özbek'e de o açıdan bakmaya çalışıyorum. Bu adam geldiğinden beri şu hatayı yapıyor. ''boş konuşuyor''. Yoksa basketbol şubesi, yine erkek voleybolda ki atılım, Murat Özyer ve Bahri Havadır gibilerini şutlaması olumlu işler.
İnşallah gittiğinde bu olumlu işleri daha fazla olur.

Vizyonsuz isimsiz batmış takımı alıp,Drogba, Wesley,Muslera,Ebue,Ufa,Melo,Elmander gibi bir çok yıldızı takıma kazandırmış

Bunları kimse öpücükle yapamaz ,para harcandı karşılığında parada kazanıldı.Aysal döneminde borç ahım şahım artmadı zaten var olan yüksek borç devam etti,sadece dünya yıldızları geldi.

Aysal`ın hataları Ali Dürüst gibi bir adımı yönetimden kaçırması,Bülent tulun gibi gereksizi danışmanı yapması.Ufacık eleştride kaçması ama kaçarken bence ileriye dönuk oynadı çok zeki adam yine gelcek başkan olcak .