2015-2016 Transfer Sezonu

Bu başlık altında yaz başından itibaren aynı noktalara değindim ama maalesef hala aynı eksiklerimiz mevcut bugün bir kez daha gördük. Telles savunma anlamında hala çok geride ve bunu tolere edebilecek hücum katkısı vermiyor hala. Carole bence yavaş yavaş alacak formayı almalı da. Savunma oyuncularımız özellikle Chedjou hala takım savunmasından bağımsız ve kopuk oynuyor.Savunmayı toparlayacak bir stoper transferi gerekiyor zaten böyle bir takviye de gelecek.

Baskılı oyun oynayabilmenin ve oyunu karşı sahaya yıkmanın birden fazla yolu vardır. Eğer oyunu ileriye taşıyabilecek bir forvetiniz yoksa ( Burak ? ) ki yok ; diğer alternatiflere yönelmeniz gerekir. Eğer topu ileride net tutamıyorsak mutlaka dönen topları kazanarak karşı sahada kalma süremizi artırmamız gerekir. Bu açıdan baktığımızda mutlaka ön libero transferi gerekiyor. İleride topu kaybettiğinde geri koşan , dönen topları toplayan , topsuz oyunda doğru yer tutan bir ön libero sadece savunma değil hücum gücümüz ile de direkt ilgili olacak.

Bugün oynayan orta saha merkeze bakalım : Bilal - Selçuk - Sneijder. Üç oyuncu da denge-pas oyuncusu ve topla üreten oyuncular. Dribling ile öne doğru giden oyuncular değil,aynı zamanda patlayıcı özelliği olan oyuncular değil. Kenarlar ve forvetler ; Burak-Poldi-Yasin. Üç oyuncu da üreten değil noktayı koyan oyuncular belki biraz Yasin. Üreticilik ve sahayı enine genişletmek adına mutlaka sağ açık transferi olmalı. Kenar forvet ( Poldi-Yasin ) değil sağ açık ihtiyaç , tipleme doğru belirlenmeli. Yaz sezonunda Yasin ilk 11'e yazılmaz. Yasin sezon içinde tabi ki çok maç oynayacaktır 11'de ancak mutlaka oyunu enine genişletebilecek birebirde etkili sağ açık alınmalı. Jose böyle bir oyuncu değil.

Yani şuraya geliyorum ; Sabri ve Ibra mevzuları tabi ki gündemde kalabilir , tartışılabilir itirazım yok. Ancak stoper , ön libero ve sağ açık transferleri şu an bence ana meselelerimiz olmalı. Ibra mı ? Harika olur. Sabri yerine daha iyisi mi ? Çok iyi olur. Ancak ana ihtiyaçlar bu iki yoğun gündem arasında kaynamasın özellikle sağ açık bölgesi idare edilmeye , burası da böyle olsuna getirilmeye çok müsait sosyal medya ve kulüpte.

Bu başlık altında yaz başından itibaren aynı noktalara değindim ama maalesef hala aynı eksiklerimiz mevcut bugün bir kez daha gördük. Telles savunma anlamında hala çok geride ve bunu tolere edebilecek hücum katkısı vermiyor hala. Carole bence yavaş yavaş alacak formayı almalı da. Savunma oyuncularımız özellikle Chedjou hala takım savunmasından bağımsız ve kopuk oynuyor.Savunmayı toparlayacak bir stoper transferi gerekiyor zaten böyle bir takviye de gelecek.

Baskılı oyun oynayabilmenin ve oyunu karşı sahaya yıkmanın birden fazla yolu vardır. Eğer oyunu ileriye taşıyabilecek bir forvetiniz yoksa ( Burak ? ) ki yok ; diğer alternatiflere yönelmeniz gerekir. Eğer topu ileride net tutamıyorsak mutlaka dönen topları kazanarak karşı sahada kalma süremizi artırmamız gerekir. Bu açıdan baktığımızda mutlaka ön libero transferi gerekiyor. İleride topu kaybettiğinde geri koşan , dönen topları toplayan , topsuz oyunda doğru yer tutan bir ön libero sadece savunma değil hücum gücümüz ile de direkt ilgili olacak.

Bugün oynayan orta saha merkeze bakalım : Bilal - Selçuk - Sneijder. Üç oyuncu da denge-pas oyuncusu ve topla üreten oyuncular. Dribling ile öne doğru giden oyuncular değil,aynı zamanda patlayıcı özelliği olan oyuncular değil. Kenarlar ve forvetler ; Burak-Poldi-Yasin. Üç oyuncu da üreten değil noktayı koyan oyuncular belki biraz Yasin. Üreticilik ve sahayı enine genişletmek adına mutlaka sağ açık transferi olmalı. Kenar forvet ( Poldi-Yasin ) değil sağ açık ihtiyaç , tipleme doğru belirlenmeli. Yaz sezonunda Yasin ilk 11'e yazılmaz. Yasin sezon içinde tabi ki çok maç oynayacaktır 11'de ancak mutlaka oyunu enine genişletebilecek birebirde etkili sağ açık alınmalı. Jose böyle bir oyuncu değil.

Yani şuraya geliyorum ; Sabri ve Ibra mevzuları tabi ki gündemde kalabilir , tartışılabilir itirazım yok. Ancak stoper , ön libero ve sağ açık transferleri şu an bence ana meselelerimiz olmalı. Ibra mı ? Harika olur. Sabri yerine daha iyisi mi ? Çok iyi olur. Ancak ana ihtiyaçlar bu iki yoğun gündem arasında kaynamasın özellikle sağ açık bölgesi idare edilmeye , burası da böyle olsuna getirilmeye çok müsait sosyal medya ve kulüpte.
Bire bir ayni seyleri düsünüyorum. Ama oyunu acma anlaminda sag bek ve sol bek önemli carole ve telles rekabeti orayi diri tutacaktir. Ama sag bek de elzem bir ihtiyac bence... yasin de sol da oynamayi seviyo ondan sag tarafta henüz huzurlu degil istediklerini yapamiyor. Bence net iyi oyuncu ama sanki bir sag acik alinsa daha iyi olur zaten yasin iyiyse formayi alir. Bence takimda 11 iyi oyuncu yeterli degil 15-16 iyi oyuncumuz olmali...

Çok güzel ifade etmişsin.
Ama bu takımın sağ beke de ihtiyacı var çok acil.
Sabri ile cidden 1 sene hiç geçmez.
Ben Sabri'ye verilen şansın Tarık'a verilmesinden yanayım.
Ayrıca forvete en kötü Niasse transferi lazım.

sağ bek
alternatif bir stoper
ve melo nun yerine biri olmaz sa olmaz.
şurda 8-10 gün var
artık kararlı bir adım atılması gerek
ama dün hamza hoca nın açıklamaları bana pek ışık vermedi

ibrahimovic işi başka bir boyut
tranferi dünya çapında ses getirir, camia ya ayrı bir hava katar, rakiplere gözdağı verir
en önemlisi parayla pulla yapamayacağın reklam ve tanıtımın olur

muslera

Thomas Meunier
- Semih - Chedjou - Telles

Selçuk - Yeni Yabancı

Jose Rodriguez - Sneijder - Podolski

İbrahimovic

bu kadro herkese gözdağı verir, taraftarı, camia yı ateşler
bence ligde ve ayrupa da da çok iş yapar...

Nice'den 4 yedik diye karalar bağlamadım İnter'i yendik diye de bayram etmem. Adı üzerinde hazırlık maçları bunlar.

Öncelikle takımın fizik olarak iyi durumda olduğunu görmek sevindirici. Hamza hocanın da istediği gibi zamanla formunu arttıracak bu da belli oldu ki doğrusu da bu.
Tüm bunların dışında takımın eksiklikleri de göz önüne çıktı. Bu takımda ya Melo kalacak ya da oraya birisi alınacak. Çok yumuşak kalıyoruz. Dün Cedu'yu çok beğendim ama oraya sağlam bir stoper lazım. Bu iki bölge dışında mümkünse bir sağ bek ve forvet.

Yeni oyunculara gelince;
Carole: Çok ama çok beğendim. Bu adamda sağlam bir kumaş var. Bu senenin transferi olabilir.
Bilal: Çok konuşmaya gerek yok. performansı ile kapak takacak. Kadro genişliği ve oyuncuları dinlendirme açısından elimizi çok rahatlatacak. Hatta böyle giderse Selçuk'tan formayı alır. Namı değer Birlo
Jem: İstekli. Sadece bu.. Gereksiz transfer.
Jose Rodriugez: Takıma yeni geldi bir şey demek için erken. Ama topa dokunuşu bir iki hareketi ''benim kumaşım sağlam'' diyor.
Podolski: Daha zamana ihtiyacı var bu belli. Form tutup Sneijder'le o iletişimi kurduklarında çok can yakacaklar. Dün ki yaptığı asist fragman asıl film lig başlayınca.

Tüm bunların dışında Hamza hocaya çok haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yetersiz olduğu yerler ya da transferde yanlışları var. Ama bu açıdan kusursuz kimse yok zaten.

Çifte kupa gibi Inter galibiyeti de bizi yanıltmasın ilk yarı 3-4 tane karşı karşıya kaçırdı Inter. Bu takım savunmasıyla, şampiyonlar ligine boşuna katılmayalım.
Ched ve Bilal en iyilerdi.
Bilal'e kimse kötü oyuncu demedi. Aldığı %200 zam saçma.
Madem bonservis veremiyoruz, takımlarında istenmeyen oyuncuları kiralama formulünü düşünebiliriz. Sağ beke Juve'den Isla ve Melo'nun boşluğuna Barça'dan Alex Song takımlarının düşünmediği isimler. İkisi de çok kaliteli. Rahatlıkla kiralayabiliriz.
Podolski ve Sneijder daha hazır değil. İkisinin de futbol aklı var, uyum olursa o kanattan çok ekmek yeriz.
Takım savunmasını rahatlatmak için sağ açıka, orta sahayı kapatacak bir isim kullanılabiliriz. Isla gibi 3-5-2 de komple o kanadı kullanan bir bek ile orta saha özelliği olan bir oyuncu o kanadı götürebilir.
Veya FT'nin ikinci sezonundaki 4-3-1-2 oynanabilir. Şampiyonlar ligi özeli için söylüyorum, lütfen geçen sene gibi olmasın.
Son olarak, Meunier'e karşıyım. Çünkü 5 eylüle kadar diz sakatlığı var olarak gözüküyor transfermarkt'ta. Hazır hale gelmesi ve uyumu sağlaması uzun vakit alır. Bize daha hazır bir oyuncu lazım sanki.

Bursaspor eski Barcelona'li kanat oyuncusu Cuenca'yı transfer etmiş.
Ligte bence yılın transferi.
Muazzam bir oyuncu almışlar.
Helal olsun.
Bizde gidelim Jem Paul ile oynayalım.

İnter i yenmemiz kimsenin gözünü boyamamış anlaşılan inşallsh hoca da bunun farkındadır. Sağ bek stoper ön libero takviyeleri elzem ama alabilir miyiz ben pek inanmıyorum açıkçası. Carole'ü ben de beğendim telles'ten formayı kapacak gibi ama peşin konuşmamak lazım. Bilal zaten bildiğimiz gibi diğer transferler için konuşmak için erken Poldinin kalitesi belli zaten. Ama ben jem paul transferini hala çözemedim çözen anlatsın. Keşke elimizde daha iyi imkanlar olsa da bir santrafor ve kanat oyuncusu da alabilsek ama dediğim gibi ben bırakın İbrayı transfer yapacağımıza dahi inanmıyorum artık. Başkanın İbra tutumu da utanç verici açıkçası bugün Habeertürke verdiği röportaj ve dün maç sonu röportajı inanılmaz gerçekten. Kardeşim ilgilenmiyoryz diyosan neden hemen yalanlamadın ilgileniyorsan neden iki farklı yerde iki farklı tavır takındın?

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sinan gümüş'ü unutmuşum dün çok sevindirdi hepimizi takımda hazır yeterli bir kanat alternatifi yokken kullanılır ve belli bir süre alırsa inşallah iyi olacak

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağ kanat,yedek kaleci,ujfa tarzında savunmayı derleyip toplayacak 1 stoper,santrafor,sağ bek ve gidecek Melonun yerine aynı tarzda bir oyuncu mutlak suretle gerekli rahat 4-5 transfere ihtiyac var.

Teknik direktörün yaptığı açıklamalar müthiş. Bu adama Akhisar da fazla. Taraftar falan umrunda değil. Bir cahil kibrine kapılmış gidiyor. Kendini peygamber ilan eder yakında. Yönetim desen bundan berbat.

Carole iyi topçu, Sinan Gümüş en iyi forvetimiz bence, Bilal Xelçuk'un yerine çok rahat oynar.. Yerli çetesi ise her zamanki gibi hepsi birbirinden rezalet..

Teknik direktörün yaptığı açıklamalar müthiş. Bu adama Akhisar da fazla. Taraftar falan umrunda değil. Bir cahil kibrine kapılmış gidiyor. Kendini peygamber ilan eder yakında. Yönetim desen bundan berbat.

Carole iyi topçu, Sinan Gümüş en iyi forvetimiz bence, Bilal Xelçuk'un yerine çok rahat oynar.. Yerli çetesi ise her zamanki gibi hepsi birbirinden rezalet..

Ve Boğaç abi sahalara döner :)