2015-2016 Transfer Sezonu

Gerçekleşmse bile niyetin olması bile sebebi yeterince açıklıyor
Neyi açıklıyor? İyi bir futbolcuyu takıma katma isteğini mi?

Hani yabancı transferler takılıyormuş ya yerli yabancı bana yaptığımız transferlerin maliyetini söylesene. Bilelim ne FFP'ye ne takılıyor ne takılmıyor?

Aman bana Sabri'nin sözleşmesi diye gelme de konumuz o değil:) O sözleşmeyi verene ben hergün sövüyorum zaten.

Neyi açıklıyor? İyi bir futbolcuyu takıma katma isteğini mi?

Hani yabancı transferler takılıyormuş ya yerli yabancı bana yaptığımız transferlerin maliyetini söylesene. Bilelim ne FFP'ye ne takılıyor ne takılmıyor?

Aman bana Sabri'nin sözleşmesi diye gelme de konumuz o değil:) O sözleşmeyi verene ben hergün sövüyorum zaten.

Bunu diyen ben değilim, hocanız.
Bir sürü yabancı futbolcu serbestken alınmadı. Ne zaman yabancı transferi gerekiyor desek adam çıktı durum bu bilmem ne bilmem ne, niyeyse istediği hiçbir yerlide ekonomik sıkıntı yok. Hepsi kötü topçuydu ya zaten. Ozan için eşşek yüküyle bonservis ödeyelim mesela. Çünkü yerli sevici paşamız öyle diyor. Kadroya almadığı oyuncuyu alsam diğerlerine ayıp olurdu zihniyetinde birinden bahsediyoruz sonuçta.

Bunu diyen ben değilim, hocanız.Bir sürü yabancı futbolcu serbestken alınmadı. Ne zaman yabancı transferi gerekiyor desek adam çıktı durum bu bilmem ne bilmem ne, niyeyse istediği hiçbir yerlide ekonomik sıkıntı yok. Hepsi kötü topçuydu ya zaten. Ozan için eşşek yüküyle bonservis ödeyelim mesela. Çünkü yerli sevici paşamız öyle diyor. Kadroya almadığı oyuncuyu alsam diğerlerine ayıp olurdu zihniyetinde birinden bahsediyoruz sonuçta.
Furkan'cım öncelikle ''hocanız'' değil Galatasaray futfol takımının hocası. Yani ''hacamız'' Yemişim Hamza'sını, Fatih'ini, Lucescusu'nu.. Öyle isimler üzerin ilahlaştırmam ben. Bunu deme bir daha lütfen.

Sorum basit ve hala aynı. Hangi yerli seviciliği ile kimlere nasıl paralar saçtık ki FFP yerlileri engellemezken yabancı oyuncuları engelliyor?

Bir oyuncuyu istemek ile transfer etmek arasındaki farkı bilecek kadar zeki adamsın. Şimdi Ozan'ı istemiş olmak demek (eğer kabul etselerdi) 8M€ önlerine sermiş olmak anlamına mı gelecekti?
Doğmamış çocuğa don biçerek mi yapıyorsunuz eleştirinizi?

Carole konusunda sana katılıyorum. Kadroda olmaması hatalı bir tercih.
Aynı şekilde Hamza hoca hata yapıyor aslınsa. Sorduklarında takımın patronu benim kimseyi ilgilendirmez demesi gerekirdi. Gereksiz kibarlık yapıyor.

@Furkan; kardeşim yukarıda yazmayı unuttum. Demişsin ya ''Kadroya almadığı oyuncuyu alsam diğerlerine ayıp olurdu zihniyetinde birinden bahsediyoruz sonuçta.'2. Bunu hocanın ne dediğini dinlemeden dediğini düşünüyorum. Hocanın dediği ile senin yazdığın alakasız.

Hoca kadroya almadığı adamlardan bahsediyor ve sadece Carole üzerine odaklanmanın KADROYA GİREMEYEN DİĞER oyunculara haksızlık olacağını söylüyor.

Bu takıma direkt 11 oyuncusu olacak 5 yabancı şart!

1- Savunma yönü kuvvetli, hücuma da katkı verebilen sağ bek.
2- Ujfa tarzı basit hata yapmayan, tecrübeli, ayağı düzgün stoper.
3- Selçuk'un yerine oynayacak Melo tarzı kesici, mücadeleci orta saha, Bilal'in yanına.
4- Birebirde etkili, ŞL kalitesinde golcü kanat.
5- Burak'ı kesecek, bitiriciliği ve tekniği iyi olan, ileride top tutabilen bir forvet..

1-Ozan Tufan
2-Vidic( Inter'de mutsuzmuş. Melo takasında olsa keşke)
3-Carrick( Zor ama Gaal pek düşünmüyor. Oda mutsuz.)
4-?
5-Chicarito

Dün Bulent Timurlenk yazmış "Galatasaray icin hem kupa kazandığı hem de eksiklerini gördüğü bir maç oldu".
Aynen böyle oldu. Bu takıma hava toplarında iyi bir stoper, defansig yönü güçlü bir orta saha, sağ bek farz. Mümkünse 1 de forvet.

Bir de Ozan Tufan alınsın. Büyük topçu.

Dün Bulent Timurlenk yazmış "Galatasaray icin hem kupa kazandığı hem de eksiklerini gördüğü bir maç oldu".
Aynen böyle oldu. Bu takıma hava toplarında iyi bir stoper, defansig yönü güçlü bir orta saha, sağ bek farz. Mümkünse 1 de forvet.

Bir de Ozan Tufan alınsın. Büyük topçu.

Ozan Tufan muhteşem bir yetenek.
Arda Turan'dan sonra Avrupa'da oynayacak yetenekte 1-2 oyuncumuzdan birisi.
Fenerbahçe ya da Beşiktaş'a kaptırmayız inşAllah.
Ben Emre Taşdemir'i de çok beğendim.
Oda inanılmaz bir yetenek.

Eksikliklere gelince herkes farkında ama teknik ekip ve yönetim farkında mi önemli olan bu.
Ve malesef böyle bir farkındalık içinde olduklarını sanmıyorum.

Herkes aynı şeyi söylüyor eksiğimiz var transfer lazım falan filan.Hocada görüyodur onu eksiğimiz olduğunu transfere ihtiyaç olduğunuda söylüyor.Ayın 15 inde FFP ile görüşme var sanırım o tarihten sonra somut adımlar atılır.

Barcelona hesaplarından biri Alex Song gelecek sene Barcelona'da olmayacak ve hiçbir somut teklif yok şu ana kadar yazmış. Melo'nun yerine ondan daha iyisi hem de kiralık sadece yıllık maaş ile.
Ayrıca Juve'de Mauricio Isla'yı rahatlıkla kiralayabiliriz. Eboue'den ilk seneler aldığımız katkıyı alabiliriz hatta fazlası bile olabilir. Copa America'yı takip edenler hatırlayacaktır iyi performansını. Hem bonservis vermeyiz hem de iki şampiyonlar ligi seviyesinde oyuncuyu kadromuza sadece maaş vererek katabiliriz.

Ozan Tufan'a gerek yok. Klasik apaçi Türk futbolcu tiplemesi gerek tavırlarıyla, gerekse tweetleriyle. Mesela Enes Ünal, City'deki ilk röportajını İngilizce veriyor. Aynı süreçte Ozan'ın bir meslektaşının eşi hakkında uygunsuz tweet attığı ortaya çıkıyor. Bu kafa yapısı ile kendisine yapılacak yatırımın karşılığını verebileceğini düşünmüyorum.

Bu transfer mevsimi özelinde, takımdaki çöpleri temizlememiz benim için yeterli olur.