2015-2016 Transfer Sezonu

Şampiyonlar liginde oynayacak takım Telles'i satmamalı. Kalitesi için filan değil, bu sene +50 maç yapacağız. Olcan'ı yada Hakan Balta'yı sol bekte izlemek istemiyorsak, satmamalıyız. Ayrıca bu zamandan sonra takımlar elindeki işe yarayan oyuncuları ya vermez yada misli misli bonservis ister. O yüzden Telles'den gelecek para transfere gitmez, başka işlere gider.

Yüzsüzlükde,içten pazarlıkçı,perde arkasında piş işler yapıp sahneye başkalarını atan insan topluluğudur bu yönetim

Burak Yılmaza ben gitmek istiyorum diye açıklama yap diyip,Kendileri biz satmak istemiyoruz açıklaması yapıp WestHam`a getir 9m euro al git diyor perdeler arkasında.

Telles ve veremediği katkı en az Sabri kadar tartışılmalıdır ama ben hiç böyle bir durum görmüyorum. Hücum katkısı sürekli geri giden , savunmada biraz kıpırdanan ama hala standart üzeri bir savunmacı olmayan bir sol bek Telles şu anda. Teklif varsa satılmalı , maddi kaynak oluşturulmalı . Ama bu oluşturulan maddi kaynak doğru kullanılır mı ? Benim hiç ümidim yok.

Telles satılmamalı şu anda. Şu an 7 veriliyorsa bu sezon batırsa bile 5 eder zaten sene sonu . Bir kere yaptı çünkü piyasasını. Ayrıca parasının doğru kullanılacağını düşünmüyorum ben. Bir de yeri gelmişken ; şu yönetimin azıcık aklı varsa bir tane basın sözcüsü bulmalı. Sessizlikleri ayrı dert , konuşmaları apayrı bi dert bu adamların.

Düşünüyorum düşünüyorum diyorum kendi kendime.
Madem para yok diyor bu yönetim, kiralık topçu da mı kalmadı piyasa da.
Akıl tutulması yaşıyorum gerçekten düşündükçe.

Yine Galatasaray başarıyı cezalandirdi, en büyük sorununudur liseliler bu takımın. Dursun ÖZBEK de palavra var, is bilmezlik var, yalan dolan var, beceriksizlik var... FFP de FFP, yemisim FFP´sini. Sen git kaynak yarat. O zaman bunların aynısını başkan olsam ben de yapabilirim. Transfer yapma, bundan sonraki 3-4 sene Avrupa´dan para gelmezse goreceğim, sanmıyorum da geleceğini. Seneye Sneijder de gider Muslera da gider. Hagi nasıl Rumenleri topladı, Hamza Türk´lerden oluşan bir takım yapar seneye, 10 yıl geriye gitmis oluruz.

Valla psikolojim i etkiledi bu dursun la hamza cuneyt de kusura bakmasın eyvallah gs efsanesidir ama bu yaptığı karaktersizlik tir. Bu adamları seçenede lanet olsun

FFP nedir senin gelirlerin ve giderlerinle ilgili düzenlemeler manzumesi. UEFA özellikle futbolcuların alacak davalarından bıktığı için kulüplere çeki düzen verme yoluna girdi. Almanya zaten çok önceden yapmaya başlamıştı Fransa hemen uygulamaya başladı diğer ülkelerde yavaş yavaş geçiyor. UEFA bir kaç kez başlangıç tarihini (kendi açısından) uzattı. Çünkü çok önemli kulüplerde bu kurallara takılma tehdidiyle karşı karşıya kaldı.
Peki bu durumda ne yaparsın.
1- Eldeki yüksek tutarlı sözleşmeleri düşürmeye ya da bu sözleşmelerden çıkmaya bakarsın.
2- Gelirleri arttırmak için uğraşırsın.
3- Transfer yapmaz ve bunu deklare edersin.

Şimdi bizim yapmamız gereken ne? Öncelikle gelirleri arttırmak.sonra da yüksek sözleşmeli oyuncularla oturup konuşmak. Sneijder ne de olsa onlar bu yüzden ondan olmasın bu talebiniz. Umut, Burak ve Selçuk gibi bizim çocuklara yönelin. Hadi bu da olmadı herkesin futbolcu satabildiği Katar'a neden futbolcu satamıyorsunuz?

Aysal'ın Selçuk ve Burakın sözleşmelerinde yaptığı iyileştirmeyi anlamamak hala mümkün değil gerçekten. 8 yabancı olsaydı gene de yapılan zam yanlıştı. Onlardan da çok çekicez ileride. Seneye bruma telles ve musleranın da ayrılacağını gözönüne alırsak bence burdan alacağımız 25 milyon euro civarı bir para bizi baya rahatlatır. Umarım şu FFP sorununu seneye yapacağımız satışlarla yaşamayız. Gerçi transferlerin ocaktan başlaması lazım. FFP sıkıntısı olsa dahi ocaktan itibaren bonservissiz oyuncu peşine düşmeliyiz. Bu sene yaptığımız en büyük hata bir planımızın olmamasıydı bence. Yönetim kalırsa daha makul işler yapar inşallah. Bu sene limitlerini doldurdular

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aysal'ın Selçuk ve Burakın sözleşmelerinde yaptığı iyileştirmeyi anlamamak hala mümkün değil gerçekten. 8 yabancı olsaydı gene de yapılan zam yanlıştı. Onlardan da çok çekicez ileride. Seneye bruma telles ve musleranın da ayrılacağını gözönüne alırsak bence burdan alacağımız 25 milyon euro civarı bir para bizi baya rahatlatır. Umarım şu FFP sorununu seneye yapacağımız satışlarla yaşamayız. Gerçi transferlerin ocaktan başlaması lazım. FFP sıkıntısı olsa dahi ocaktan itibaren bonservissiz oyuncu peşine düşmeliyiz. Bu sene yaptığımız en büyük hata bir planımızın olmamasıydı bence. Yönetim kalırsa daha makul işler yapar inşallah. Bu sene limitlerini doldurdular

Burak ve Selçuk Sneijder'in sözleşmesini kıskandılar ve de yabancı kuralının daha da kısıtlanacağı iddiaları vardı. O da ne olursa olsun en iyi oyuncularının hem moralini yükseltmek hem de kontratla geleceği garanti altına almak istedi. Lakin fener'in cezası bitince bu yasakların kalkacağını hesaplayamadı.

Burak ve Selçuk Sneijder'in sözleşmesini kıskandılar ve de yabancı kuralının daha da kısıtlanacağı iddiaları vardı. O da ne olursa olsun en iyi oyuncularının hem moralini yükseltmek hem de kontratla geleceği garanti altına almak istedi. Lakin fener'in cezası bitince bu yasakların kalkacağını hesaplayamadı.
5 yıllık sözleşme yapıldı ve inanılmaz ücretler konuldu sözleşmeye. Adamlar zaten 29 yaşında. Kim ne derse desin Aysal büyük hata yaptı orda

5 yıllık sözleşme yapıldı ve inanılmaz ücretler konuldu sözleşmeye. Adamlar zaten 29 yaşında. Kim ne derse desin Aysal büyük hata yaptı orda

Emre Köprücü, sözleşmelerin uzun olduğuna katılıyorum fakat atladığınız önemli bir nokta var. Aysal, bu sözleşmeleri belirlenen günün kuruna göre TL'ye çevirip oyunculara veren maddeyi eklemiş sözleşmeye. Yani kur kaybından oluşacak ekonomik zararı minimuma çekmek için bu kontratlar uzatılmış diyebiliriz. Ayrıca sözleşmeleri o günün koşullarında (yüksek maaş alan yabancılar ve yabancı sınırı) incelememiz lazım.
Burak Yılmaz sözleşmeyi imzaladı - Spor Haberleri

Emre Köprücü, sözleşmelerin uzun olduğuna katılıyorum fakat atladığınız önemli bir nokta var. Aysal, bu sözleşmeleri belirlenen günün kuruna göre TL'ye çevirip oyunculara veren maddeyi eklemiş sözleşmeye. Yani kur kaybından oluşacak ekonomik zararı minimuma çekmek için bu kontratlar uzatılmış diyebiliriz. Ayrıca sözleşmeleri o günün koşullarında (yüksek maaş alan yabancılar ve yabancı sınırı) incelememiz lazım.
Burak Yılmaz sözleşmeyi imzaladı - Spor Haberleri
O detayı biliyorum zaten benim karşı olduğum 2 nokta var burda. Buraka da Selçuka da sözleşme yenileme teklifi verilebilir ona eyvallah ama bir oyuncunun 33 34 yaşında bu kadar yüksek ücret alması bizim başımıza iş aşacak diyorum. Eğer oyuncular 25 26 yaşında olsa ve koşullar bu kadar kapsamlı iyileştirilmese Aysalın yaptığını yabancı kuralına bağlayabilirdim. Neyse ki o devre arası transfer dönemi kadar büyük bir hata hatta soygun falan değil bir açıklaması olabilir.

Oyuncularımız maalesef inanılmaz rakamlar kazanıyorlar bunun bir şekilde çözülmesi gerektiğini söylüyorum ben. Düşünün ki fenerbahçe bu kadar önemli paralar vermesine rağmen bizi yıllık ücretlerde kıl payı geçti. Hoca denge diyor ya işte o dengeyi bozan en önemli unsurlardan biri bu yıllık ücretler