2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Süfyan'a kariyeri boyunca bonservis ödeyen ilk takım biz olduk. Aklı olan hiç bir takım bu adamı almaz belki Suudi arabistan veya katar vs. bir yerlere satabilirsek satarız.

Valencia ve West Ham'da 6 sezondur 30 maç civarı oynayan bir oyuncuya 4m civarı bonservis vermek bence alınabilir bir riskti. Benim de beklentimi karşılamadı ama katkı sağladı.

Hadi Feghouli neyse de Belhanda ile Maiconu görünce hep aklıma Dursun geliyor.. Bu ikisine verilen 16m Euro + yıllık kontratları.. Kimler kimler alınırdı o paralara..

Hadi Feghouli neyse de Belhanda ile Maiconu görünce hep aklıma Dursun geliyor.. Bu ikisine verilen 16m Euro + yıllık kontratları.. Kimler kimler alınırdı o paralara..

Belhanda konusunda katılmıyorum. Bizdeki performansından bende memnun değilim ama bize gelmeden önce üst düzey seviyede futbol oynuyordu. Öyle kariyeri düşüşte bir adam değildi. Öyle bir 10 numarayı ucuza almak hele günümüz piyasasında pek mümkün değil.

Belhanda konusunda katılmıyorum. Bizdeki performansından bende memnun değilim ama bize gelmeden önce üst düzey seviyede futbol oynuyordu. Öyle kariyeri düşüşte bir adam değildi. Öyle bir 10 numarayı ucuza almak hele günümüz piyasasında pek mümkün değil.

Üst düzey seviyede futbol mu oynuyordu ? Kendi kulübü adamı 2 sene kiraladı.. Sence üst seviye futbol oynuyor olsaydı schalke transfer opsiyonunu kullanmaz mıydı?
Nice transferine zaten hiç girmiyorum.. PSG yi çıkar.. Fransa liginin bizim ligimizden daha kaliteli bir lig olduğunu düşünmüyorum.. Nice bile almadı adamı ve en ilginç olan ne biliyor musun ? Sözleşmesinin bitimine 1 yıl kala bizim 8,75 artı bonuslarla 10 milyon Euro vermemiz..
Avrupa’da hiçbir kulüp, sözleşmesi gelecek yıl biten bu belhandaya, bu paraları vermezdi.. Ayrıca kötü futbolcu kesinlikle değil ama kendine ve yeteneklerine yazık eden bir futbolcu..

Üst düzey seviyede futbol mu oynuyordu ? Kendi kulübü adamı 2 sene kiraladı.. Sence üst seviye futbol oynuyor olsaydı schalke transfer opsiyonunu kullanmaz mıydı?
Nice transferine zaten hiç girmiyorum.. PSG yi çıkar.. Fransa liginin bizim ligimizden daha kaliteli bir lig olduğunu düşünmüyorum.. Nice bile almadı adamı ve en ilginç olan ne biliyor musun ? Sözleşmesinin bitimine 1 yıl kala bizim 8,75 artı bonuslarla 10 milyon Euro vermemiz..
Avrupa’da hiçbir kulüp, sözleşmesi gelecek yıl biten bu belhandaya, bu paraları vermezdi.. Ayrıca kötü futbolcu kesinlikle değil ama kendine ve yeteneklerine yazık eden bir futbolcu..

Fransa Ligi bizden iyi değil mi :D ? Yahu kendinizi dev aynasında görmeyin. Nice yerine Sneijder'i aldı sonra devre arasında Katar'a kovaladılar herifi. Üst düzey oynamak her sene 20 gol 10 asist yapmak değil, o liglerde olmak demektir.

Sizin ben Milan gibi kulübün ta gelmişini... Mal gibi yaşlı oyuncuları 30-40 milyon euroya alıyorlar sonra da diyorlar ki bize niye men cezası geliyor? Lan şerefsizler biz tarihimizde ne zaman bir oyuncuya +20 m bonservis bedeli ödemişiz? Zaten bunları 20 sene önceki maçlardan ve Rijkaard bizdeyken sezon ortası istemelerinden beri nefret ediyordum bu olay da tüy dikti inşallah sadece men değil küme düşme cezasını da alırsınız allahın spagettileri.

UEFA ile defalarca görüşme yapıldı.
Şampiyonlar Ligi katılım hakkı resmen gönderildi.
Bu akşam çıkan konu, UEFA'nın kendi içindeki rutin işleyiş.
Dolayısıyla herhangi bir paniğe gerek yok.
Konuyla alakalı resmi açıklama da yapılacak.
Evren Göz

Mustafa Cengiz: "Herhangi bir sıkıntı yok. Kimse endişe etmesin. UEFA'nın kendi içindeki rutin kontrolü. Biz anlaşmamızı yaptık imzamızı attık. Hiçbir sıkıntı yok." (TRT Spor)

Rahat olun. Sıkıntı yok :)

Son düzenleme:
Galatasaray Sportif AŞ, Ryan Donk'un sözleşmesinin yenilenmesi konusunda futbolcu ile resmi görüşmelere başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Galatasaray Sportif AŞ, profesyonel futbolcu Muğdat Çelik'in transferi konusunda görüşmelere başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Hayırlı olsun...

UEFA kriterleri,maddi durumumuz,bulundugumuz şartlar ortada fakat bunlara ragmen gidip Mugdat gibi oyuncuları transfer etmemiz gerekmiyor.Cevap aranan soru çok basit.Mugdat 2.ligde fark yaratabilir mi? Benim cevabım net kesinlikle hayır.Gereksiz bir transfer klüpten boşa çıkan paralar.

Bir türlü akıllanmıyoruz. 3 yıl için 9 milyon TL. Muğdat ile çöpe atılmıştır. Adamın ederi 1 milyonun altında. Lafa gelince feda, icraata gelince çuvalla. Ne gerek var böyle bir transfere. Emre Akbaba haricinde anadolu kulüplerindeki hiçbir futbolcu bizde oynayamaz.

Muğdat mevzusu şu; 32 Yaşındaki Yasin 2 senelik sözleşme istiyor. 1.8 Milyon €’dan. Türk parasıyla 10 Trilyon yıllık. Bunun yarı fiyatından daha az tutara 28 yaşındaki Muğdat ile görüşülüyor. Yedeğe Shaqiri’yi alamazsın UEFA ile bu görüşmeler varken.

Muğdat için söylenen rakamlar 600-700 bin € civarı. Yasin’in istediği para 1.8 Milyon €. Arada TL farkı olarak 6.7 Milyon TL kar ve 4 yaş gençleşme var. KAP gelince detayı görürüz.
hayırlı olsun Muğdat. Formanın hakkını veremezsen ve bize yakışan hareketleri sergilemezsen o dönem tepki koyarız. Allah utandırmasın.

Yasin'i uzatmazsak, Muğdat'ı almak zorunda değiliz. İkisi de Şampiyonlar Ligi oynayacak GS'ın topçusu değildir. Bunu anlamak için transfer edip, parayı çöpe atmaya gerek yok. Ayrıca transferde Fatih Terim'in yalnız bırakılması bir hatadır. Değerli hocamızın en büyük sorunu da hep bu olmuştur. Kendi başına olduğunda futbolcu transferi seçimleri çoğunlukla hatalı olmuştur maalesef. Bu tip oyuncuları çok gördük.

Son düzenleme:
Fatih Terim yalniz degil artik - Scout ekibiyle cok iyi beraber calisiyor Fatih Terim ve onlarin görüsüne cok büyük deger veriyor.
Ayrica yanindaki Levent Sahin Hocada cok degerli bi profesyonel. Ümit Davaladanda, Hasan Sasdan daha bir üst konumda-
Levent Sahin Hocanin görüslerinede cok deger veriyor Fatih Hoca

Selçuk ile de yolları ayırsak keşke. Aldığı parayı performansa kıyaslarsak takımın en kötüsü... Neyseki bu sene sözleşmesi bitiyor.

Fatih Terim yalniz degil artik - Scout ekibiyle cok iyi beraber calisiyor Fatih Terim ve onlarin görüsüne cok büyük deger veriyor.
Ayrica yanindaki Levent Sahin Hocada cok degerli bi profesyonel. Ümit Davaladanda, Hasan Sasdan daha bir üst konumda-
Levent Sahin Hocanin görüslerinede cok deger veriyor Fatih Hoca

Fatih Terim'in teknik ekibi her zaman kaliteli olmuştur. Kastım yönetime. Defalarca söylediler, hocamız ne derse o olur diye. Bu iş böyle yapılmaz.

Ben hem Donk hem de Muğdat'ın sözleşmelerini merak ediyorum. Donk'a hep şüpheyle yaklaşıyorum çünkü adam hep sözleşme sezonunda performans gösterdi. Elbette avro ile yapılacak sözleşme ama bu en fazla 750 bin civarı olmalı. Ha bulabiliyorsa daha fazla vereni yolu açık olsun.
Muğdat'a gelince Yasin'in biraz daha üstünde performans gösterebilir diye düşünüyorum ama onda da sözleşme önemli. Akhisar'da 500-600 bin tl alıyorken biz en fazla 1,5 milyon tl veririz (marka maaş farkı) eğer avro falan yapılırsa sözleşme o zaman problem büyük.
Türk futbolcular kızmasın boşuna yabancı futbolcu elbette avro alacak adam gidip ülkesinde yaşayacak.

Sadece Türkiye Kupası'nda oynayacak ve ligte de oyuna uzatma dakikalarında girecek biri için 3.7 milyon TL bence de çok.
Yasin ve Selçuk' tan kurtulabiliriz umarım bir şekilde.

Muğdat'ın sözleşmesine dün trt'de yıllık 2 milyon lira deniyordu. Eğer böyleyse bizim takımdaki diğer oyuncuların maaşına göre çok komik bir sayı bu. Yasin'e o paraları verip yedekte tutacağıma çok daha düşüğüne Muğdat'ı bu paralara alırım.