2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Top8'e kaldığımızda da sponsor bütçenin çok küçük bir kısmını karşılıyordu. İstikrar yok. Bu takım 1 yıl Euroleague, 1 yıl Eurocup oynayacak. Hangi sponsor büyük para bağlasın. Salonu yok nerde oynayacağı belli değil. Sponsor olan firmanın şube içindeki hareket alanı belli değil. Birleşmeler büyük bütçeler getirir, sponsorlarla sadece bir kısmı karşılanıyor. Galatasaray Basketbol'unun bugün de dün de gideceği bir yönü yoktu. Bu yüzden sponsor bulamıyor. Ben kendimi bildim bileli FB ve Euroleague maçları dışında o salon zaten dolmuyor. 2 sene sağolsunlar artık Fb ve el maçları da dolmamaya başladı. Söylediğiniz futbol için geçerli ancak basketbolda sportif başarı olsa bile borç kapatamazsınız çünkü sponsorun bir kazancı yok. Ne doğru düzgün ismini duyurabilir ne başka bi işe yarar.

Geçmiş yönetimler 4-5 milyon borç bırakıyorsa burda M.C'nin suçu yok. Dediğim gibi bu yıl geçiş yılı olacak. Gelecek yıl da zihniyet devam ederse ancak o zaman daha yüksek sesle eleştirilmesi gerekir. Şuan eleştirilmeleri gereken daha ciddi konular Yalçınkaya'nın göreve devam etmesi ve transferler konusunda her iki şubede de pasif kalmaları.

15 milyon euro bütçe koyarsın, sponsor sana 5 milyon verir. 5 milyon koyar, sponsordan da 5 milyon beklersen üzgünüm bu hayalciliktir maalesef.

Türkiye'de kulüp başkanları öyle bir atmosfer yaratıyor ki kulüpleri sanki sadece amatör şubeler zarara sokuyor.O dev borçlar sanki basketbol şubelerinden kaynaklanıyor.

Elbette ödeyemeyeceğimiz bütçeler olmasın ama sportif başarı olmadan nasıl gelir kazanırsın ? Maçlarına 50 kişi geldiğinde kulüp kâra mı geçecek ? GS gibi camialar sportif başarı için vardır.

Mustafa Cengiz istifa diyeceğiz o zaman.Başkanlığa neden aday olursun ? Daha iyi yönetmek için,daha başarılı olmak için.Sponsor bulmak,gelir yükseltmek Mustafa beyin görevi.Ama yapamıyor.Ne farkı var önceki yönetimlerden ?

Olması gereken güçlü sponsor,güçlü kadro ve başarı,elbette böyle olunca salon dolar,gelir artar.Borç yine olur ama en azından başarı olur elimizde.

Sportif başarı olmadan borç kapatamazsın.Çözüm küçülme olamaz.Mesele zarar etme meselesiyse komple Galatasaray'ı kapatalım o zaman.

Yüksek bütçe + Akıllıca kurulan kadrolar + Güçlü sponsorlar = Başarı ve Daha Az Borç

Haklısınız. Ben de büyüyerek kâr elde edilebileceğini düşünüyorum. Mevcut borçlar küçülerek kapanmaz. Ömer Cansever ve Recevik vizyon olarak son derece yetersizler. Sponsorları çekebilecek seviyede değiller maalesef.

Ben şahsen şöyle düşünüyorum; şu an başımızda Oktay Mahmuti olmasaydı buralar yangın yeriydi. Tek umudumuz o... O da bir yere kadar götürecek.

2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben de merak ediyorum kaç milyon eksideymiş bu şube de yıllardır kimse kapatamıyor? Yaklaşık kaç milyonmuş bu GS başkanlarının belini büken borç? Merak ettiğimden soruyorum kaç milyonmuş bu kara tablo? Benim hep duyduklarım eski oyunculara olan 200-300 binlik ödenmemiş maaşlar. Bu mudur bizim üzerimizdeki tonlarca yük?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Top8'e kaldığımızda da sponsor bütçenin çok küçük bir kısmını karşılıyordu. İstikrar yok. Bu takım 1 yıl Euroleague, 1 yıl Eurocup oynayacak. Hangi sponsor büyük para bağlasın. Salonu yok nerde oynayacağı belli değil. Sponsor olan firmanın şube içindeki hareket alanı belli değil. Birleşmeler büyük bütçeler getirir, sponsorlarla sadece bir kısmı karşılanıyor. Galatasaray Basketbol'unun bugün de dün de gideceği bir yönü yoktu. Bu yüzden sponsor bulamıyor. Ben kendimi bildim bileli FB ve Euroleague maçları dışında o salon zaten dolmuyor. 2 sene sağolsunlar artık Fb ve el maçları da dolmamaya başladı. Söylediğiniz futbol için geçerli ancak basketbolda sportif başarı olsa bile borç kapatamazsınız çünkü sponsorun bir kazancı yok. Ne doğru düzgün ismini duyurabilir ne başka bi işe yarar.

Geçmiş yönetimler 4-5 milyon borç bırakıyorsa burda M.C'nin suçu yok. Dediğim gibi bu yıl geçiş yılı olacak. Gelecek yıl da zihniyet devam ederse ancak o zaman daha yüksek sesle eleştirilmesi gerekir. Şuan eleştirilmeleri gereken daha ciddi konular Yalçınkaya'nın göreve devam etmesi ve transferler konusunda her iki şubede de pasif kalmaları.

15 milyon euro bütçe koyarsın, sponsor sana 5 milyon verir. 5 milyon koyar, sponsordan da 5 milyon beklersen üzgünüm bu hayalciliktir maalesef.

Yanlış anlamayın sözüm kesinlikle size değil. Yazdığınız her şeye katılıyorum fakat bu sene de "geçiş yılı" gibi bir imajla sezona başlarsak bu takım toparlanamaz. Geçen sene o geçiş yılını yaşadık yeterince bence. Geçiş yılı 1 sene olur. Ertesi sene planlar revize edilir. Eğer koskoca Galatasaray geçmişten kalan 5-6 milyon dolar borçları ödeyemiyorsa sorun vardır. Ben de sizin gibi 5 milyon dolar bütçeyle bir sponsordan 5 milyon dolar beklemeyi hayalci buluyorum.

Yanlış anlamayın sözüm kesinlikle size değil. Yazdığınız her şeye katılıyorum fakat bu sene de "geçiş yılı" gibi bir imajla sezona başlarsak bu takım toparlanamaz. Geçen sene o geçiş yılını yaşadık yeterince bence. Geçiş yılı 1 sene olur. Ertesi sene planlar revize edilir. Eğer koskoca Galatasaray geçmişten kalan 5-6 milyon dolar borçları ödeyemiyorsa sorun vardır. Ben de sizin gibi 5 milyon dolar bütçeyle bir sponsordan 5 milyon dolar beklemeyi hayalci buluyorum.

Benim de çok severek kullandığım bir ifade değil ama bildiğim kadarıyla geçmiş borçlar 2-3 milyon dolar civarında. Ben objektif baktığımda böyle bir anlayışa sponsor olmam yani. Sponsor olmayanı da doğal karşılıyorum. Geçtiğimiz yıl geçiş senesi olacaktı ancak yine geçmiş yönetim yüzünden oyuncu maaşlarında geride kaldık. Bildiğim kadarıyla en son Juskevicius'un da opsiyon hakkını kaybettik. Yönetim Yalçınkaya'dan yana tutumunu sürdürecekse istifa sesleri onlar için de çok uzakta değil ben bir basketbolsever olarak bunu söylemek zorundayım. Zira nasıl bir şube yöneticisi bir takımın transfer yapacağı evreyi bilmez. EC'de transfer hakkımız yok dedikten 1 hafta sonra apar topar Henry Walker'i getirdiler ve 3 gün sonra da koç kovuldu. Şaka gibi iş yapıyor adam.

Recevik ve Cansever'in daha önce kullandığı yerli oyuncularla mücadele edeceğiz sözlerini, biraz daha yumuşattığını düşünüyorum ama benim için bir insanın ilk düşündüğü şey onun gerçek fikridir. Bundan sonra yapacağı her şey, her adımında bu cümleyi hatırlar niyetlerini sorgularım. Bence iyi bir başlangıç yapmadılar. Bunu telafi etmek ellerindeyken daha kötüye gidiyorlar..

Abi sen çıkıp tek seferde futbol şubenin milyonlarca borcunu ödüyorsan basketbolun 2-3 M gibi komik rakamını da ödeyeceksin! Şuna bak 2-3 M yüzünden dilenci durumuna düşürüyorlar koca Galatasaray Basketbol şubesini.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Borç meselesi gerçekten önemli. Bizim 1911'den tutup, (basketbol şubemizin açıldığı yıl) 2018'e kadar olan borçlarımızın toplamını bilen biri var mıdır?

Vay be durum o kadar vahim mi bizde?

Ben anlamıyorum gerçekten. Amatör branşların zarar ettiğini sokaktaki çocuk bile biliyor. Borcumuz yüzünden transfer yapamıyoruz. Seçilen yönetim 4 ay dir yönetimdiler. Şimdi bazı arkadaşlarimiz yazıyor biraz zaman verelim diye. Ne zamanı bu yönetimin bir yıl haritası şimdiye kadar olması gerekiyor. Çıkarlar derler ki biz erkek kadın basketbol branşını kapatıyoruz veya küme düşmemeye onaracağız. Bu da bir düşünce dir. Veya şu yatırımları yapacagiz; 3 sene genç oyuncularla az bütçe ile oynayıp; yatırımlar bitince ve kemik kadro oluşunca şampiyonluğa oynayacak bir takım olacağız diyebilirler. Şimdi bayanlar da yakın doğu çekildi. Bu adamlarla proje yapılabilir. Adamlara bir proje sunarsın. Anlaşa bilirsin. Anlaşamazsan bile bir çaba göstermiş olursun. Çalışmadan kimse para vermez kimseye. Sen proje sunacaksın firmalara onlar da sana sponsor olacak. Efendim biz galatasaray takımıyız demekle kimse gelmez sana. Bunu anlamiyor yöneticilerimiz.

Ben anlamıyorum gerçekten. Amatör branşların zarar ettiğini sokaktaki çocuk bile biliyor. Borcumuz yüzünden transfer yapamıyoruz. Seçilen yönetim 4 ay dir yönetimdiler. Şimdi bazı arkadaşlarimiz yazıyor biraz zaman verelim diye. Ne zamanı bu yönetimin bir yıl haritası şimdiye kadar olması gerekiyor. Çıkarlar derler ki biz erkek kadın basketbol branşını kapatıyoruz veya küme düşmemeye onaracağız. Bu da bir düşünce dir. Veya şu yatırımları yapacagiz; 3 sene genç oyuncularla az bütçe ile oynayıp; yatırımlar bitince ve kemik kadro oluşunca şampiyonluğa oynayacak bir takım olacağız diyebilirler. Şimdi bayanlar da yakın doğu çekildi. Bu adamlarla proje yapılabilir. Adamlara bir proje sunarsın. Anlaşa bilirsin. Anlaşamazsan bile bir çaba göstermiş olursun. Çalışmadan kimse para vermez kimseye. Sen proje sunacaksın firmalara onlar da sana sponsor olacak. Efendim biz galatasaray takımıyız demekle kimse gelmez sana. Bunu anlamiyor yöneticilerimiz.

Haklısınız. Şu ana kadar herhangi bir iş, oluş, hareket görmedik kendilerinden. Bari bir ses versinler de, yaşadıklarını bilelim.

Marina Maljkovic'e yapılanı aynısı Oktay hoca yapılmak isteniyor. Bakalım hoca ne kadar sabredecek.

Bu sezon Gaziantep Basketbol'un ligde kalmasını sağlayan maçlarda kritik basketlere imzasını atan Erol Can Çinko, Galatasaray'ın teklifini kabul etti. Taraftar arasında sözleşmenin hafta içinde imzalanması bekleniyor.

Arkadaşlar, şube yöneticimiz Ömer Cansever'den bizzat aldığım bilgilerin bazılarını yazıyorum;

- Erkek basketbolda bütçemiz 3 milyon dolar. (Oyuncu bütçesi) edit*

-Ömer Yalçınkaya'dan çok memnunmuş ve şunu üstüne basa basa söylüyor Yalçınkaya'nın etkisi çok düşük hele ki transferlerde diyor. (Bu konuda kendisini ikna edemedim) Bu konuda Mahmut Recevik ile ihtilafa düşmüşler. Recevik yolları ayırmaktan yana.

- Maalesef isim vermem mümkün değil ama 1-2 yerli oyuncuyla anlaşma aşamasına gelinmiş.

- Sponsorluk için Ünal Aysal'a gidilecek. Ocak ayında 10 milyon dolar sponsorluk sözü vermiş fakat şu ana kadar bu söz tutulmamış.(şahsen tutulacağını sanmam)

- Koç'un 2 gün evvel verdiği demeçleri sorduğumda inanmayın iletişim halindeyiz dedi... (Haberi yapan siteyi yalanladı neredeyse :) )

- Ömer Cansever bana 1 ay müsade edin daha sonrasında bir açıklama yapacağım diyor. Uefa'dan gelecek cezaya göre bütçe artabilir diye de ekledi.

Doruk turkceyi israrla kotu kullandigim icin 5gun ceza vermisler sanki bizim koyde oksfort vardida ben gitmedim gibi. Simdi cevap yazabiliyorum bu mesaja. 1-2 yerli oyuncu dedigin tombaladan ceker gibi oyuncu secilip anlasilmaz diyecektim cinkoya atifta bulunmak icin. Isimler aciklandiginda ya kahrinizdan aglarsiniz yada espiri sanip gulersiniz diyecektim. Sonhafta bisekilde dackayi deplasmanda yenip dusmekten kurtulan yani normal sartlarda dusmesi gereken antepte 5 sayi 1 ribant 1 asist ortalamayla oynayan adamla neisimiz olur. Kocun demeclerine inanmayin nedemek bide iletisimdeyiz demis. Iletisimsizligin enbuyuk gostergesi bu 2 cumlesi zaten.

Bunlar onemli degilde asil omer isi onemli. Omerin etkisi cokdusukse neisi var orda. Subenin genel manecerinin etkisi cokdusuk olurmu hic. Olumsuz etkisinin cokyuksek oldugunu hepimiz okuyoruz burda yazilanlardan. Bida konusursan soyle topsakalin gidis surecini iyice bi incelesin. Kimlere guvendi kimlere guvenmedi kimlerin etkisiyle hangi hatalari yapti kendi yaptigi hatalarda kimler aman ben kotu olmiyim diye kendisini uyarmayip bu sonucu hazirladi bi hatirlasin.

Ayni seyleri kendiside yasar boyle giderse benden soylemesi. Burda bisuru sey yaziyorum daha sosyal medyaya bile dusmeden yazilmis seyler cogu ve hepside dogru cikiyo ben demistim diyorum. Ya omer omeri gonderir yada omer yapacaklari ve yapmayacaklariyla omerin gitmesine sebep olur. Ben demistim dedirtmesin yine bana. Konusursan soyle kendi ayagina sikmasin.

Doruk turkceyi israrla kotu kullandigim icin 5gun ceza vermisler sanki bizim koyde oksfort vardida ben gitmedim gibi. Simdi cevap yazabiliyorum bu mesaja. 1-2 yerli oyuncu dedigin tombaladan ceker gibi oyuncu secilip anlasilmaz diyecektim cinkoya atifta bulunmak icin. Isimler aciklandiginda ya kahrinizdan aglarsiniz yada espiri sanip gulersiniz diyecektim. Sonhafta bisekilde dackayi deplasmanda yenip dusmekten kurtulan yani normal sartlarda dusmesi gereken antepte 5 sayi 1 ribant 1 asist ortalamayla oynayan adamla neisimiz olur. Kocun demeclerine inanmayin nedemek bide iletisimdeyiz demis. Iletisimsizligin enbuyuk gostergesi bu 2 cumlesi zaten.

Bunlar onemli degilde asil omer isi onemli. Omerin etkisi cokdusukse neisi var orda. Subenin genel manecerinin etkisi cokdusuk olurmu hic. Olumsuz etkisinin cokyuksek oldugunu hepimiz okuyoruz burda yazilanlardan. Bida konusursan soyle topsakalin gidis surecini iyice bi incelesin. Kimlere guvendi kimlere guvenmedi kimlerin etkisiyle hangi hatalari yapti kendi yaptigi hatalarda kimler aman ben kotu olmiyim diye kendisini uyarmayip bu sonucu hazirladi bi hatirlasin.

Ayni seyleri kendiside yasar boyle giderse benden soylemesi. Burda bisuru sey yaziyorum daha sosyal medyaya bile dusmeden yazilmis seyler cogu ve hepside dogru cikiyo ben demistim diyorum. Ya omer omeri gonderir yada omer yapacaklari ve yapmayacaklariyla omerin gitmesine sebep olur. Ben demistim dedirtmesin yine bana. Konusursan soyle kendi ayagina sikmasin.

Şu kadar söyleyeyim; Can Topsakal'ın da hiç suçu yok suç Dursun Özbek'in hatta ben onu Eurocup kadınlar finaline bile davet ettim dedi :) Maalesef durumun vehameti bu cümlesinden anlaşılıyor zaten...

Şu kadar söyleyeyim; Can Topsakal'ın da hiç suçu yok suç Dursun Özbek'in hatta ben onu Eurocup kadınlar finaline bile davet ettim dedi :) Maalesef durumun vehameti bu cümlesinden anlaşılıyor zaten...
Kardesim dursun topsakal dedigin adamlar onune gelen kagda imzayi atar bide buyuk kararlari verir ama sube icdengelerle yurutulur. Senin teknik kadrosu ikiye bolunmus bi kanadiyla oyuncularin bi kismi arasinda sorun olan idari kadrosunun bi kisminin kisisel iliskilerine gore taraf tuttugu bi takimin var. Paramparca bi gurup insan. Adı takim olamaz bu yapinin. Bu guruptan bisey olurmu? He yurocup sampiyonu olur diyceksin bende g.t gibi kalcam ama o basari bidaha tekrarlanamaz bu yapilanmayla. Baktilar ceyrekfinal yarifinale gelmisken 2 haftalik herseyi unutup oyuncularin kenetlenme hikayesinden baska bisey degil o yurocup sampiyonlugu.

Genel manejer bu ortamdan beslenmemeli bu ortamin olusmamasi icin onlem almali alamadiysada duzeltmeli. Hazir sikinti var kocu bezdirelim efeyi takimin basina getireyim nevriyeyle beraber isilinda parasi cok geldi biz istedigi paralara cikamiyoruz hatta sucuda ona atip indirim yapmadi diyelim altyapiyla devam edelim. Hem isildan kurtulunca isler kotu gittiginde gsbasket falan aciklamalarla subedeki kotu gidise dikkat cekmez. Tam istedigim gibi kucuk olsun benim olsun zihniyetiyle subeyi yonetirim beklenti dusuk olunca basarisizlik olmaz bende isime devam ederim mantiginda bi genel manejer olursa buisin sonu yoneticiye dokunur. Onagore tedbirini simdiden alsin.

Son düzenleme:
Efes'in prensip anlaşmasına vardığı Buğrahan Tuncer'e kanca atmışız. Belki onlar alıp biz kiralarız. Gerçekleşirse bizim için süper haber. Öte yandan odaklanılan konu sponsorluk an itibariyle.