2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bunu daha önce de yazdım. Taraftardan alınan 3-5 kuruşla şube döndüreceklerse hepsi görevi bıraksın burdan 5 kuruş para almadan çalışacak 5 kişi çıkartırız. Maaş sıkıntısı çektik mi bi kampanya yapar çözeriz işi. Bu iş bu kadar lakayıt yapılacak iş değil kusura bakmasın kimse. YellowFriday, RedSaturday bilmem ne grey diye insanların cebindeki son kuruşa kadar harcamalarını istiyorlarsa önce ortaya harcanabilir bir şey koyacaklar. 3-5 tane t-shirt almakla kimse şube döndüremez. 2011 final serisinde 12 bin kişilik salonun 10 bini yenilmez armada t-shirt'i ile maça gelmişti. Pazarlama budur.

100'lık bir satıştan kulübün karı en iyi ihtimalle 10 lira iken, satış cirosunu kar gibi göstermek taraftarı yanıltıyor. Gerçekte bu tür kampanyalar sadece kulübün pazarlamadan zararını engelliyor.
Zaten adamın cebindeki son paraya talipsin, bari ucuz kombine ver ve kulübe direk para katacak bir organizasyon yap, taraftar da mutlu olsun kulübe katkım oluyor diye. 80'lerde piyango bile düzenlenirdi.
Bize muhasebeci değil yönetici lazım. Bize hergün şu sözü doğruluyorlar adeta: Bizim ülkemizde ilgililer bilgisiz, bilgililer ilgisizdir.

https://mobile.donanimhaber.com/for...tikleri-gelirlerse-ilgili-gercekler--72075661

100'lık bir satıştan kulübün karı en iyi ihtimalle 10 lira iken, satış cirosunu kar gibi göstermek taraftarı yanıltıyor. Gerçekte bu tür kampanyalar sadece kulübün pazarlamadan zararını engelliyor.
Zaten adamın cebindeki son paraya talipsin, bari ucuz kombine ver ve kulübe direk para katacak bir organizasyon yap, taraftar da mutlu olsun kulübe katkım oluyor diye. 80'lerde piyango bile düzenlenirdi.
Bize muhasebeci değil yönetici lazım. Bize hergün şu sözü doğruluyorlar adeta: Bizim ülkemizde ilgililer bilgisiz, bilgililer ilgisizdir.

https://mobile.donanimhaber.com/for...tikleri-gelirlerse-ilgili-gercekler--72075661

Vallahi dolap 1 kere alınıp yüzüne bakılmayan GS t-shirtleriyle dolu. O kadar işe yaramaz şeyler yapıyorlar ki. Yani dönüp kendileri baksa utanmaları lazım. Hepimizde nasıl bir sabır varsa artık alıyoruz bir de.

Bir seferliğine mahsus (şu geçmiş oyuncu ve menajer borçlarını temizlemek için) yine taraftara başvurulabilir Store seferberliği şeklinde. Ancak mutlaka sponsor bularak ince eleyip/sık dokuyup bir yol haritası çıkarmamız gerekiyor. Yönetimin ortaya bir "akıl" koyması gerek.

Eskişehir’in Tofaş’ın yapmadığını koca Galatasaray mı yapacak ? Mesele parasızlık değil ki mesele vizyonsuzluk. Paraya ihtiyacımız olsa yine verelim ama vizyon ihtiyaçlarını gidermeleri gerek evvela. Hadi bugün çıkarıp 2 milyon topladık taraftarlar olarak, seneye yine bu paraya ihtiyaç olayı devam edecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Taraftarın para vermesini filan doğru bulmuyorum ya, beyefendiler biraz zahmet edip sponsor bulsunlar ya da bu paraları harcama yetkisi kendilerinde olduğu için bir zahmet biraz para koysunlar ve krizi ortadan kaldırsınlar. Taraftarın cebindeki üç beş kuruşa göz dikmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Beyefendiler bir zahmet biraz çaba sarfedip sponsor bulsunlar, ortaya bir vizyon koysunlar, doğru bir yönetim modeli oluştursunlar.. Sadece izliyor beyefendiler.. Taraftarlardan bir farkları olsun mümkünse..

Defalarca söyledik bu adamlar seçilmemeli diye. Dursun'un sponsor bulduğu ortamda adamlar sponsor bulamıyor. Siz bakmayın Mustafa Cengiz'in konuşmalarına filan, ben bu arkadaşların Özbek'ten bile kötü yönetebilme potansiyelleri olduğunu düşünüyorum. Umarım beni yanıltırlar ama sanmıyorum. Şu ana kadar ki yaptıklarıyla Mustafa Cengiz için Dursun Özbek'in biraz daha düzgün konuşabileni demiştim. Şu ana kadar özellikle de basketbolda beni haksız çıkaracak bir yaptırımı olmadı.

Taraftara ürün aldırma işine maalesef ben de olumsuz bakıyorum çünkü beklenen sonuç alınamayacaktır ...

Sponsor bulmamız lazım fakat Can'ın dediği gibi potansiyel hiç yok. GM desen etkisi yok ve "sözde" yetkisi yok :)

Geçenlerde fenerium'da bir ürün çıktı beyaz bir atlet sözde üstünde de fenerbahçe logosu var lakin görmek için şaşı bak şaşır oyunundaki gibi bakmak lazımdı. Fenerbahçeli arkadaşlar isyan ediyorlardı 50 tl'ymiş galiba.
Ne yazık ki kulüpler taraftarları sadece sağılacak inek, yolunacak kaz gibi görüyor.

Çözümünüz geçmiş borçları ödeyip geleceği kurtarmak olabilir lakin bunu Galatasaray'ın basketbol operasyonuna düşük bütçeler ayırmakla olmaz. Doğrudur Dursun yönetimi Odeabank'ın gelecek sezon vereceği parayı bile kullanmış ve bu elini kolunu bağlıyor lakin gidip sponsor bulmak adına hareket etmemeyi açıklamaz. Basketbol camiası küçük bir camia ve biraz kulak verdinmi öyle "biz aradık lakin bulamadık" martavallarını çöpe atacak şeyleri hemen öğreniriz.

Geçenlerde fenerium'da bir ürün çıktı beyaz bir atlet sözde üstünde de fenerbahçe logosu var lakin görmek için şaşı bak şaşır oyunundaki gibi bakmak lazımdı. Fenerbahçeli arkadaşlar isyan ediyorlardı 50 tl'ymiş galiba.
Ne yazık ki kulüpler taraftarları sadece sağılacak inek, yolunacak kaz gibi görüyor.

Çözümünüz geçmiş borçları ödeyip geleceği kurtarmak olabilir lakin bunu Galatasaray'ın basketbol operasyonuna düşük bütçeler ayırmakla olmaz. Doğrudur Dursun yönetimi Odeabank'ın gelecek sezon vereceği parayı bile kullanmış ve bu elini kolunu bağlıyor lakin gidip sponsor bulmak adına hareket etmemeyi açıklamaz. Basketbol camiası küçük bir camia ve biraz kulak verdinmi öyle "biz aradık lakin bulamadık" martavallarını çöpe atacak şeyleri hemen öğreniriz.

Geçen sene euroleague şampiyonluğu sonrası birşey almak istedim ama o kadar dandik, o kadar bana hitap etmeyen ürünler yapmışlar ki.. Çok mu zor üzerinde Bogdanovic in, Antic in, Datomenin resimleri, siluetleri olan güzel bir lacivert ve sarı tonlarında tişörtler falan yapmak ? Sonuçta pamaız cebimizde kaldı, güzel bir yemek yemiş olduk.

50 kişilik şubeyi 3 yönetici idare edemiyor diye tartışıyoruz. Aynı yöneticilerden, ürün üretip Türkiye'nin her yerinde satmalarını bekliyoruz. Mağazacılık gibi ciddi bir işi, bu kadar ciddiyetsiz adamlardan beklemek, her türlü yolsuzluğa kapı açmaktır. Mağazacılık işinden kulüp(ler) derhal çıkmalı. Ya tüm kulüpler birleşerek (en mantıklısı bu, Kiğılı 10 yıl önce önermişti diye hatırlıyorum) ya da biz kendimiz bir firma ile anlaşarak belli bir ücret karşılığı bu hakkı belli bir süre devretmeli.

Bir seferliğine mahsus (şu geçmiş oyuncu ve menajer borçlarını temizlemek için) yine taraftara başvurulabilir Store seferberliği şeklinde. Ancak mutlaka sponsor bularak ince eleyip/sık dokuyup bir yol haritası çıkarmamız gerekiyor. Yönetimin ortaya bir "akıl" koyması gerek.

Basketbol için yapıyoruz diye kampanya başlasa inanın 500 bin TL'den fazla satış olmaz. Burası Türkiye ve bazı gerçekler hiç değişmiyor.

Basketbol malzeme sponsorluğu için And1 markası ile temas halindeymişiz. Hazır ürünleri konuşuyorken bu konuya benim gibi önem veren birçok arkadaşımın olduğunu düşünerek Under Armour markasıyla anlaşmayı çok isterim.

Basketbol malzeme sponsorluğu için And1 markası ile temas halindeymişiz. Hazır ürünleri konuşuyorken bu konuya benim gibi önem veren birçok arkadaşımın olduğunu düşünerek Under Armour markasıyla anlaşmayı çok isterim.

And1 ne ya? İlk defa duyduğuma göre rezil bir marka. Basket şubesine de anca böyle bir marka yakışırdı ! Nike, Adidas, Reebok, Under Armour halt yemiş And1 markasının yanında...

And1 ne ya? İlk defa duyduğuma göre rezil bir marka. Basket şubesine de anca böyle bir marka yakışırdı ! Nike, Adidas, Reebok, Under Armour halt yemiş And1 markasının yanında...
2 sene önce Efes'e sponsor olmuşlardı. Sadece basketbol ürünleri üzerinde çalışan bir ABD şirketi... Bilinmeyen bir marka değil.

efes.jpg

And1 Türkiye pazarında aktif değildi. Ürünlerinin hepsi basketbol ile ilgili. Rezil bir marka değil, Amerikada baya ünlüdür.

Son düzenleme:
2 sene önce Efes'e sponsor olmuşlardı. Sadece basketbol ürünleri üzerinde çalışan bir ABD şirketi... Bilinmeyen bir marka değil.

efes.jpg

Onu bilmiyordum ama şubeyi büyütmek istiyorsak büyük düşünmeliyiz. Futbolda Macron'la anlaşsak kim evet der? Çok mu zor adam gibi sponsorlar bulmak. Bu vizyon varken forma sponsorumuz da Köfteci Ramiz olur herhalde.

And1, Amerika'da basketbol ürünleri konusunda rakipsizdir. Galatasaray' ın eski altyapı oyuncularıyla muhabbeti olanlar bilir. Bizim Amerikalılar ülkelerine tatillerine gittiklerinde ilk sipariş edilen And1 ayakkabı ve sweat shirt tü. Keşke And1 ile anlaşmamız doğru olsa.

Her baş sıkıştığında taraftara yönelme olacaksa işimiz var demektir. O koltukta oturan yöneticilerin orada oturma amacı ne olacak o zaman? Bu son grey weekend olayında bile istenilen düzeye ulaşılamadı. Bir üçüncüsünde artık taraftar da yeter b*kunu çıkardınız der ve sonuna kadar da haklı olur. Bizimki de can yani.

And1 benim orta okul ve lise dönemimde, basketbol ile ilgilenenler için bayağı sükseli ve havalı bir markaydı. Benim gözümdeki değeri bayağı yukarıdadır o yüzden. Sırf havası değil kalitesi de yukarıdaydı. Şu an ki Hummel'dan bence kat kat daha kaliteli bir sponsordur.

And1 harika olur. Apaçi modasının taşıyıcısı Hummel'den bir kurtulsak diyordum ki anlaşılabilecek belki en iyi firma geldi gündeme. Şubeye yakışmayacak kalitede bir hareket olmuş. Zamanında Reebok'tan Iverson modeli filan alır ama aslında hep And1'a kurulurduk.

Asics, Mizuno gibi markalar, yani Japonlar basketbol olayına girmedikçe anlaşılabilecek en iyi marka bence And1.

Bunu daha önce de yazdım. Taraftardan alınan 3-5 kuruşla şube döndüreceklerse hepsi görevi bıraksın burdan 5 kuruş para almadan çalışacak 5 kişi çıkartırız. Maaş sıkıntısı çektik mi bi kampanya yapar çözeriz işi. Bu iş bu kadar lakayıt yapılacak iş değil kusura bakmasın kimse. YellowFriday, RedSaturday bilmem ne grey diye insanların cebindeki son kuruşa kadar harcamalarını istiyorlarsa önce ortaya harcanabilir bir şey koyacaklar. 3-5 tane t-shirt almakla kimse şube döndüremez. 2011 final serisinde 12 bin kişilik salonun 10 bini yenilmez armada t-shirt'i ile maça gelmişti. Pazarlama budur.

O kadar haklısınız ki... Sözde kenetlenme numarasıyla taraftarı para olarak görüyorlar.

And1 baya ekol bir marka Hummel gibi formada emanet gibi duran şekli ve kalitesizliğe göre iyi gelir ama ben en çok Adidas'ı isterdim ya. Nike zaten hayal. Futbolda olduğu gibi basketbolda da elit kulüplere sponsor oluyorlar. Keşke Adidas olsa da gidip bir forma da bu sene basketboldan alsam.