2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Metin Oktay yaşasa onu bile şunlarla çalışmaya ikna edeceğimizi düşünmüyorum. “Akıl sağlığım daha önemli” derdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeni coachumuz Ertugrul Erdogan olmuş.Küme düşme yolunda yüremeyi bıraktık artık koşuyoruz.Piyasada alınabilecek başka coach yokmuş gibi kariyerinde hiçbir başarısı bulunmayan bir ismi alıp takımın başına geçirdik.Ben şöyle bakıyorum basit ama benim için geçerli bir degerlendirme kriteri bizim geçen seneki İbb gibi kaliteli kadro kurabilecegimize inanmıyorum ve kendisi geçen sene bu kadroyla küme düşmeme savaşı verdi ve sezonu 11.tamamlamayı başarırdı.

Galatasaray'da yeni koç Ertuğrul Erdoğan olmak üzere. Koç Erdoğan şu an kulüp binasında.

Galatasaray'da işler anlık değişir ve halen resmi imzalar atılmış değil. Bunu hatırlatayım.

Ertuğrul Erdoğan'ın yardımcılığını Yağızer Uluğ'un yapması bekleniyor. İki isimle de henüz resmi sözleşme imzalanmadı.

(via@caglartorun)

Kızmayın ama Furkan ve Göksenin'e Fenerbahçe'ye gelmezseniz milli takım kadrosuna biraz zor girersiniz diyen bu arkadaş değil miydi?

Galatasaray, başantrenörlük görevi için Ertuğrul Erdoğan ile yıllık 350 Bin $'a 1+1 yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağladı.

Ertuğrul Erdoğan benim beğendigim birisi değil, bana kalsa getirmezdim zaten ama bu yönetimin görüştüğü isimler daha kötü durumdaydı. Hocaya sabır diliyorum, işi zor, umarım başarılı olur.

Bu arada Oktay Mahmuti'nin maaşı çok diyenleri bekliyorum, çok savundukları yönetimleri Ertuğrul Erdoğan'a yıllık 350 bin dolar maaş vermiş, Ertuğrul hocanın 350 aldığı ortamda Oktay hoca 1 milyondan aşağı almaz zaten. Tek yaptıklarının Galatasaray'ın parasını düşünmek olduğunu söyleyen yönetimimiz kontratlı hocanın ayrılması için elinden geleni yaptı. Şimdi Oktay hocaya 1.5 yıllık alacağın olan 1.2 milyon dolar ve Ertuğrul hocaya 350 bin dolar ödeme yapacak, muazzam kârlı iş oldu :)

Son düzenleme:
Galatasaray, başantrenörlük görevi için Ertuğrul Erdoğan ile yıllık 350 Bin $'a 1+1 yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağladı.

Ertuğrul Erdoğan benim beğendigim birisi değil, bana kalsa getirmezdim zaten ama bu yönetimin görüştüğü isimler daha kötü durumdaydı. Hocaya sabır diliyorum, işi zor, umarım başarılı olur.

Bu arada Oktay Mahmuti'nin maaşı çok diyenleri bekliyorum, çok savundukları yönetimleri Ertuğrul Erdoğan'a yıllık 350 bin dolar maaş vermiş, Ertuğrul hocanın 350 aldığı ortamda Oktay hoca 1 milyondan aşağı almaz zaten. Tek yaptıklarının Galatasaray'ın parasını düşünmek olduğunu söyleyen yönetimimiz kontratlı hocanın ayrılması için elinden geleni yaptı. Şimdi Oktay hocaya 1.5 yıllık alacağın olan 1.2 milyon doları ve Ertuğrul hocaya 350 bin dolar ödeme yapacak, muazzam kârlı iş oldu :)

Yağızer hoca da yardımcısı olursa 150 bin dolar da ona verir bu yönetim.
Basketboldan anlamayan zavallı bir yönetim var...

Bu arada Oktay Mahmuti'nin maaşı çok diyenleri bekliyorum, çok savundukları yönetimleri Ertuğrul Erdoğan'a yıllık 350 bin dolar maaş vermiş, Ertuğrul hocanın 350 aldığı ortamda Oktay hoca 1 milyondan aşağı almaz zaten. Tek yaptıklarının Galatasaray'ın parasını düşünmek olduğunu söyleyen yönetimimiz kontratlı hocanın ayrılması için elinden geleni yaptı. Şimdi Oktay hocaya 1.5 yıllık alacağın olan 1.2 milyon dolar ve Ertuğrul hocaya 350 bin dolar ödeme yapacak, muazzam kârlı iş oldu :)

Sozlesmesinde hangi takimli oldugu belirtilmis mi ? Ayrica 7 ayda sadece 1 maas aylik verilecegi de eklenmis mi ? hatta hatta sozlesme yapilan ucretten, sonradan indirim hakkimizi da okunamayacak sekilde uzun uzun yazmismiyiz ? bunlar varsa tamam yoksa kabul etmemiz soz konusu dahi olamaz!

Ne denebilir ki .. Siz zaten yazmışsınız herşeyi.. 350K maaş.. Artık transferlere geçelim de Allah kahretsin başka birşey istemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sozlesmesinde hangi takimli oldugu belirtilmis mi ? Ayrica 7 ayda sadece 1 maas aylik verilecegi de eklenmis mi ? hatta hatta sozlesme yapilan ucretten, sonradan indirim hakkimizi da okunamayacak sekilde uzun uzun yazmismiyiz ? bunlar varsa tamam yoksa kabul etmemiz soz konusu dahi olamaz!

Birde böyle bir durum var, Oktay hocayı "Galatasaray'lı değilim dedi" diye taraftarın önüne atmaya çalışan yönetim zihniyeti Fenerbahçe'li hocayı getiriyor :) Mesela benim için hangi takımlı olduğu önemli değil, ben yaptığı işlerle değerlendiririm, ama sen Oktay hoca Galatasaray'lı değilim dedi diue popülizm yapıyorsan gittiğin hocada Galatasaray'lı olmalı.

Piyasada ki koç tercihleri içinden en iyisi ile anlaştığımızı düşünüyorum. Yağızer Uluğ yardımcısı olmak için imzayı attı diye biliyoruz. Bu hamleyi yapan Özgür Savaş Özüdoğru koçun Ankara'lı olması hasebiyle koçun kulübümüze gelmesinde katkısı olduğunu duydum. Özgür beye yarın Yönetim Kurulu toplantısında şubeyi tamamen alması için ricacı olduk umarım sonuç alırız.

2 hafta içinde kadroyu şekillendirecek hamleleri süratle yapmalıyız. İnşallah kümede kalmayı başarabilecek bir düzen kurulur.

Edit: Bu arada koça ödenecek ücret 350 bin dolarsa özellikle Cansever'in suratını bir görmek isterim. İyi bir insan elbette fakat ısrarla bizim söylemlerimize kulak asmadı şimdi verdiği paraya bakın :) Dik kafalılık hayatın her döneminde sorun çıkartıyor bizler genç olarak bu hataya çok düşüyoruz ama Cansever gibi bu konuma gelmiş bir insanın bunları yapmaması lazımdı.

Son düzenleme:
Ben Tanjevic yapti diye biliyorum. Hatta Tanjevic Goksenin'e Fb'ye git euroleague de oyna. Galatasaray'da basketbolunu gelistiremezsin demisti.

İbb'de tanıdığı isimlerden Buva, Klobucar ve Ayberk'i getirmek istiyor hoca ilk olarak ki özellikle 2 yabancıyı da çok isterim piyasada pek adam kalmamışken. Klobucar kesin olur, Buva'ya para yetmeyebilir, Ayberk de bonservisle olabilir.

Yerli uzun olarak da Burak Can Yıldızlı gelir, Bora Hun Paçun'a bugüne kadar bir istek veya ilgi olmadı.

(via@tanjucicek)

Transfer sezonunun başında yazdığım isimlerden hâlâ boşta olan oyuncular var, o oyunculardan şöyle bir kadro güzel olurdu:

Codi Miller Mclntyre - Can Korkmaz

Gary Neal - Erol Can Çinko - Emir Gökalp

DJ Kennedy - Dominique Sutton - Göksenin Köksal

Jarrod Jones - Burak Can Yıldızlı

Ivan Buva - Ege Arar

Bu isimlere alternatif olarak Adonis Thomas, Jeffrey Crocket, Davon Jefferson, Jeff Adrien, Henry Sims, Gasper Vidmar, Mike Dixon, Darrius Johnson-Odom, Kevin Punter, Gabe York, Tai Webster, Josh Adams, DJ Strawberry, Glen Rice JR, DeVaughn Akoon-Purcell, Jason Rich, Dallas Moore, Diante Garrett, Manny Harris, Darrin Govens, Lamar Patterson, Marcus Landry, Malcolm Hill, Dyshawn Pierre gibi oyuncularda düşünülebilir.

Son düzenleme:
Transfer sezonunun başında yazdığım isimlerden hâlâ boşta olan oyuncular var, o oyunculardan şöyle bir kadro güzel olurdu:

Codi Miller Mclntyre - Can Korkmaz

Garry Neal - Erol Can Çinko - Emir Gökalp

DJ Kennedy - Dominique Sutton - Göksenin Köksal

Jarrod Jones - Burak Can Yıldızlı

Ivan Buva - Ege Arar

Bu isimlere alternatif olarak Adonis Thomas, Jeffrey Crocket, Davon Jefferson, Jeff Adrien, Henry Sims, Gasper Vidmar, Mike Dixon, Darrius Johnson-Odom, Kevin Punter, Gabe York, Tai Webster, Josh Adams, DJ Strawberry, Glen Rice JR, DeVaughn Akoon-Purcell, Jason Rich, Dallas Moore, Diante Garrett, Manny Harris, Darrin Govens, Lamar Patterson, Marcus Landry, Malcolm Hill, Dyshawn Pierre gibi oyuncularda düşünülebilir.

Aykut kadron ve önerdiğin isimler çok iyi.
Ama 2 milyon dolar bütçemiz olacağı söyleniyor.
Bütçemiz yetecek mi bu isimlere ?
Birde 5 numara da atletizm ve potaaltında savunma sıkıntısı çekeriz gibi sanki.
Ama genel olarak heyecan verici bir kadro gibi geldi bana.
Ama bu bütçe ile zor gibi.

Aykut kadron ve önerdiğin isimler çok iyi.
Ama 2 milyon dolar bütçemiz olacağı söyleniyor.
Bütçemiz yetecek mi bu isimlere ?
Birde 5 numara da atletizm ve potaaltında savunma sıkıntısı çekeriz gibi sanki.
Ama genel olarak heyecan verici bir kadro gibi geldi bana.
Ama bu bütçe ile zor gibi.

Burada yazdığım oyuncuların en yüksek kontrat alanı 500 bin dolar ancak alır zaten transfer oldukları takımları görünce aa bizde alabilirmişiz diyecek herkes. Mesela daha önce yazdığım isimlerden John Roberson Enisey gibi sıradan takıma gitti. Gary Neal'ı Reggio Emilia istiyor, onların bütçesi bizden farklı değildir.

Burada yazdığım oyuncuların en yüksek kontrat alanı 500 bin dolar ancak alır zaten transfer oldukları takımları görünce aa bizde alabilirmişiz diyecek herkes. Mesela daha önce yazdığım isimlerden John Roberson Enisey gibi sıradan takıma gitti. Gary Neal'ı Reggio Emilia istiyor, onların bütçesi bizden farklı değildir.

Garry Meal gelirse müthiş bir skorer kazanmış oluruz.
Bakalım Ertuğrul ve Yağızer hocanın oyuncu tercihleri nasıl olacak ?