2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

kolbucar geçen sene biraz durgundu ama bence kötü tercih sayılmaz. hatta bu bütçeyle uygun bir seçim dahi diyebiliriz. kimse pleiss, tyus, micov vs ayarında el oyuncusu beklemesin artık.

Yabancı bütçesini 1,5 m dolar gibi düşünüp önermekte fayda var yabancıları, şimdilik 5 yabancıya göreymiş plan, combo bir guard var piyasada hocanın önceliği, o gelirse Klobucar'ı almayıp bir tane tam oyun kurucu alacakmış. Buva olursa uzun olarak bence baya iyi hamle olur ama fiyatı inşallah fazla gelmez geçen seneden sonra.

kolbucar geçen sene biraz durgundu ama bence kötü tercih sayılmaz. hatta bu bütçeyle uygun bir seçim dahi diyebiliriz. kimse pleiss, tyus, micov vs ayarında el oyuncusu beklemesin artık.

Yazdığım oyuncular içinde Euroleague'de oynayan oyuncu yok, geçen yıl EuroCup'ta oynayan sadece 3 isim var. Onun dışında Klobucar demek ligde kümeye oynamak demek, o derece vasatın altında oyuncu. Ondan daha iyi bir çok 2-3 oynayacak oyuncu sayabilirim, mesela yazdığım DJ Kennedy, Glen Rice JR, DeVaughn Akoon-Purcell vs rahatlıkla Euroleague'de oynayabilecek isimler.

Son düzenleme:
Koça bakıyorum piyasada dolaşan isimlere bakıyorum bütçeye bakıyorum küme düştük bile. Bizim ligimizde bütçesi 2 milyon$ olan bir iki takim vardir o da biziz bu takım 108 yıl aradan sonra küme düşer.

Jaka Klobucar geçmişte forumda ismi yazılan oyunculardandı. Kümede kalmaya oynayacak bir takım için kötü tercih olmaz. Aynı paraya belki daha iyileri bulanbilir ama bunun için laftan daha fazlasını üreten idareciler lazım. O da bizde yok ne yazık ki...

Basketbolda kurallara gore mac esnasinda 1 oyuncu kalsa dahi oyun devam eder. Benim merak ettigim durum, bir takim yani biz 4 oyuncuyla maclara baslayabiliyormuyuz ? 4 oyuncumuz var eger yanlis bilmiyorsam. Mesala parkede 4 oyuncumuz olsa acaba hakem siz niye 1 kisi eksiksiniz diye soruyor mu ?

Yabancı bütçesini 1,5 m dolar gibi düşünüp önermekte fayda var yabancıları, şimdilik 5 yabancıya göreymiş plan, combo bir guard var piyasada hocanın önceliği, o gelirse Klobucar'ı almayıp bir tane tam oyun kurucu alacakmış. Buva olursa uzun olarak bence baya iyi hamle olur ama fiyatı inşallah fazla gelmez geçen seneden sonra.

1.5 milyon dolar bütçe varsa 6 değil 5 yabancı olmalı bence de.
Klobucar çok vasat kalacak ama bir kaç site de ilk oyuncu transferimiz olduğu yazılıyor.
Transfer yapabildiğimize mi sevineyim?
Yoksa Klobucar'ı aldığımıza mı üzüleyim?
Bilemedim...

Tanju Bey bu arada o combo guardı siz biliyor musunuz? Sizi tatmin etti mi o isim?

İnşallah bu isim Aleksa Avramovic'tir. Kesinlikle Klobucar'a tercih ederim, hatta imkanım olsa 2 yıllık kontratı basarım direkt.

4 numara için savunma öncelikse Desean Butler çok iyi hamle olur. Gayet de iyi şutör kendisi. 200bin dolar civarına bitiririz transferi. Ayrıca esnek bir oyuncu. 4 numara fiziğine sahip ama 3 numarada da oynayabiliyor.

Teknik heyette ki yapılanma da koç Ertuğrul Erdoğan 700bin TL senelik, yardımcı Yağızer Uluğ'a da aylık 20 binTL şeklinde anlaşma yapmışız.

Teknik heyette ki yapılanma da koç Ertuğrul Erdoğan 700bin TL senelik, yardımcı Yağızer Uluğ'a da aylık 20 binTL şeklinde anlaşma yapmışız.

Anlaşmaların TL olarak yapılması oldukça akıllıca. USD'ye vurunca bugünkü fiyatlarla 145.000 USD'ye gelirki oldukça makul bir tutar.
Dünkü 300.000 USD haberinden sonra benim de sinirim bozulmuştu. Ancak belli oluyor ki Oktay Mahmudi'nin ayrılışı sindiremeyen bazı yorumcu mudur duyumcu mudur artık bilemem, bilerek ve isteyerek taraftarı galeyana getirmeye çalışıyor.
Özellikle TL olarak anlaşılması büyük iş. Kusura bakmayın ama 800.000 USD nerede 700.000 TL nerede.

Takımın başına Ertuğrul Erdoğan'ı getiren Galatasaray Basketbol, yabancı transferi için çalışmalarına başladı. Eurohoops'un haberine göre İstanbul ekibi, oyun kurucu pozisyonu için Tai Webster'ın peşinde.

24 yaşında, 1.93 boyundaki Yeni Zelandalı oyun kurucu geçtiğimiz sezonu Alman ekibi Skyliners Frankfurt'ta geçirdi. BBL'de 28 dakika ortalama ile 37 maçta görev yapan Webster, 14.9 sayı, 3.6 ribaund, 3.8 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Genç oyuncu, geçtiğimiz yaz NBA Yaz Ligi'nde Charlotte Hornets ve Golden State Warriors formaları giymişti. Bu yaz ise Miami Heat forması ile Yaz Ligi'nde boy gösteren Webster, 3 sayı, 1.3 ribaund, 1.3 asist ortalamaları ile ligi tamamladı.

(via@sportando)

Anlaşmaların TL olarak yapılması oldukça akıllıca. USD'ye vurunca bugünkü fiyatlarla 145.000 USD'ye gelirki oldukça makul bir tutar.
Dünkü 300.000 USD haberinden sonra benim de sinirim bozulmuştu. Ancak belli oluyor ki Oktay Mahmudi'nin ayrılışı sindiremeyen bazı yorumcu mudur duyumcu mudur artık bilemem, bilerek ve isteyerek taraftarı galeyana getirmeye çalışıyor.
Özellikle TL olarak anlaşılması büyük iş. Kusura bakmayın ama 800.000 USD nerede 700.000 TL nerede.

Oktay Mahmuti nerede Ertuğrul Erdoğan nerede :) 800.000+400.000 doları da ödeyeceğiz ayrıca... Büyük iş dediğimiz şey ligden düşmemeye oynatılacak ve bununla övünülecek bir GS... Bunu mu istiyoruz gerçekten?

Gecen yil Ergin Hoca gonderildiginde ve takimin basina Erman Kunter getirildiginde, yorumum hala duruyor, "Eger herhangi bir kulvarda ceyrek final oynarsak bir daha yazmam demistim" Kutay Camci Bey bunu cok iyi bilir cunku iddaami onun sozleri uzerine yari finalden ceyrek finale indirmistim.

Madem bazilari asla anlamayacak, eger onlem alinmazsa bu takimin kume dusmemesi mucize olur, ve gorunen o ki bu takim 100 de 100 milyon ihtimal kume dusurulecek! Subeyi kapatmaya pacasi yemeyen Baskan ve ekibi, taraftar tepkisini azaltmak icin makul yoldan kume dusurmeyi planladirlar bence.

Simdi insan sozu veriyorum size, Galatasaray Basket 100 de 100 kume dusecektir. Eger olurda ins tersini gorursek bir daha asla yazmayacagim. Soz oglu soz!