2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yesukan onar yazdığına göre onda beğenip de mesela emir gökalp de beğenmediğin ne gerçekten merak ettim . Hayır yesukanı gayet iyi tanır ve oyununu da bilirim de bu kadar hayranlık uyandıracak ne yapmış benim bilmediğim cidden ondan soruyorum.

Siz yeterli buluyorsanız şu yerli rotasyonunu diyecek bir şeyim yok sizin fikriniz.

Yeterli bulmuyorum. Sadece Galatasarayın değil bu ligdeki takımların hiçbir yerli rotasyonunu yeterli bulmuyorum çünkü yukarıdaki sayılan her hangi bir oyuncunun takımının bir iki ve üç numaralı opsiyonu değil olamaz hatta takımına seviye atlatacak kişiler de değiller. (Wilbekin hariç) Artık armudun sapı üzümün çöpü davası bitsin.

Yeterli bulmuyorum . Sadece Galatasarayın değil bu ligdeki takımların hiçbir yerli rotasyonunu yeterli bulmuyorum çünkü yukarıdaki sayılan her hangi bir oyuncunun takımının bir iki ve üç numaralı opsiyonu değil olamaz hatta takımına seviye atlatacak kişiler de değiller. . (Wilbekin hariç) . Artık armudun sapı üzümün çöpü davası bitsin

Yerli oyuncu zaten büyük sıkıntı bunda hem fikiriz. Ama bizim oluşturduğumuz rotasyon beni ürkütüyor. Bu seneki gibi korkulu rüya görmek istemiyorum çünkü.

Can Korkmaz, Emir Gökalp, Serkan Aydın, Erol Can Çinko, Göksenin Köksal, Ayberk Olmaz, Ege Arar rotasyonu TBL'den Süper Lig'e bile çıkamayacak bir Türk rotasyonudur.

Hatta bu arkadaşlar basketbolcu mudur, ondan bile şüpheliyim?

Ertuğrul Erdoğan hayırlı olsun. Coachun, elinden gelenin en iyisini -maksimum disiplini sağlayarak- yapacağına inanıyorum. Oktay hocaya da bu vesileyle bir kez daha teşekkür edeyim, keşke daha güzel ayrılmayı becerebilseydi yönetimimiz...

Yeni transferlerimizden Erol Can Çinko ve Can Korkmaz'ın neler verebileceğini az çok kestirebiliyoruz... Erol Can işin daha çok savunma ve enerji kısmında takıma katkı sağlayacaktır. Can ise dar yerli guard piyasasının en iyi isimlerinden. Yalnız şut seçimlerinde biraz daha dikkatli olması gerek, özgüven iyi ama doğru şutu seçebilmek de mühim.

Emir ve Ayberk'in gelişimlerini merak ediyorum. Özellikle Ayberk'in şutunun olması artı puan ama çok zayıf, güçlenmesi gerek. Kolları çok ince.

Yabancı transferleri belirleyici olacak.

Tai Webster biz nasıl alıyoruz ya hala aklım hayalim almıyor. Şu vizyonsuz yönetim varken akıllara gelmesi, bizi tercih etmesi filan küçük çaplı bir mucize kesinlikle. Neyse sezonu bizim için anlamlı kılabilecek bir oyuncu Webster, bu açıdan çok mutluyum.

Bu da laf mi simdi canim =D Bu mesaji attigina pisman olacaksin soylemedi deme :)

Doğuş Balbay

Sertaç Şanlı

Semih Erden

Kartal Özmızrak

Scott Jordan Wilbekin (Yerli Statusunde)

Melih Mahmutoğlu

Metin Türen

J.Metecan Birsen

Barış Ermiş

Daha da yazabilirim! 15 - 20 Milyon Euro butce dedin di mi :D

Eğer 15 milyon Eur bu adamlara harcanaksa ağlarım ben Türk basketbolunun haline...
14 milyon Eur'a 5 süper yabancı al. Yerlileri bugünkü takımdan ve toplam maliyeti 1 milyon Eur'yu geçmeyecek şekilde oluştur. Oluşturduğun takımla senin yukarıda bahsettigin süper!! yerlilerle kuracağın takımdan hem ligi hem avrupayı daha üst sırada bitirirsin...

Eğer 15 milyon Eur bu adamlara harcanaksa ağlarım ben Türk basketbolunun haline...
14 milyon Eur'a 5 süper yabancı al. Yerlileri bugünkü takımdan ve toplam maliyeti 1 milyon Eur'yu geçmeyecek şekilde oluştur. Oluşturduğun takımla senin yukarıda bahsettigin süper!! yerlilerle kuracağın takımdan hem ligi hem avrupayı daha üst sırada bitirirsin...

Hocam, once konunun sapmamasi acisindan netlestirmemiz gerekenleri belirteyim. Bir arkadas cikti dedi ki 15-20 m Euro olsa piyasada yerli oyuncu mu varki, benim mesajim bir takim kurulmasi yonunde degil tamamiyle o arkadasa yerli oyunculari sec begen buyur dedim. Wlbekinin yerli statusunde oldugunu bile bilmiyor belki de.

Hocam, once konunun sapmamasi acisindan netlestirmemiz gerekenleri belirteyim. Bir arkadas cikti dedi ki 15-20 m Euro olsa piyasada yerli oyuncu mu varki, benim mesajim bir takim kurulmasi yonunde degil tamamiyle o arkadasa yerli oyunculari sec begen buyur dedim. Wlbekinin yerli statusunde oldugunu bile bilmiyor belki de.

Demek istedigini anladım. O yüzden bende cümleye ağlarım Türk basketbolunun haline diye başladım. Wilbekin hariç hiçbiri fark yaratacak oyuncular değil. Oda 15 milyonun 2,5'u zaten. Belki kalanlardan Melih...