2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Doğru düşünüyorsun da çok katkı beklenecek isimler yok, Caner Topaloğlu kalsa 3 için pek farkı olmazdı en basitinden.

Buva ile görüşme devam ediyor bir şekilde imzalanır bence.

Caner yerine genç bir 3 numara alsak iyi olur diyeceğim de öyle bir isim yok sanırım.
Bakalım o 2 yerli kim olacak?

Umarim Buva da bir sıkıntı olmaz ve onu da kadromuza katariz :)

Son düzenleme:
Geçen seneki hocasıyla sorunluymuş Burakcan ondan kötü referans alınca hoca iptal etmiş işi, Emir'i de iptal edecekti eğer imzalamış olmasa neyse 2 yerli alacağız ama çok katkı verecek isimler yok, maksat idman yapsın kadro tamamlansın.

Hoca Emir Gökalp i mi iptal etmek istemiş? Adam mis gibi genç guard geleceği olan acaba sebep neydi iptal etmek istemesinde?(lütfen cevaplayın)

Son düzenleme:
Webster-Can-Emir
Klobucar-Erol
Sutton-Göksenin
Sears-Ege
Buva-Ayberk

Eksikte olsa sartlara gore iyi bi kadro. Kadroya 5 yabanci alabiliyoruz o yuzden 6. Yabanci ya gerek yok. Su 2 yerli mevzusunu anlamadim ama en az 1 yerli daha gerekiyor kadroya Tolga ile Samet in sözlesme durumu nedir bilen varmi.

Webster-Can-Emir
Klobucar-Erol
Sutton-Göksenin
Sears-Ege
Buva-Ayberk

Eksikte olsa sartlara gore iyi bi kadro. Kadroya 5 yabanci alabiliyoruz o yuzden 6. Yabanci ya gerek yok. Su 2 yerli mevzusunu anlamadim ama en az 1 yerli daha gerekiyor kadroya Tolga ile Samet in sözlesme durumu nedir bilen varmi.
Tolga imkansız gibi Samet'i de düşünmeyiz gibime geliyor

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Göksenin Köksal, Ege Arar, Emir Preldzic, Mehmet Yağmur, Caner Topaloğlu

Ayberk Olmaz, Emir Gökalp, Can Korkmaz, Göksenin Köksal, Ege Arar...

Sizlerin görüşlerine önem veriyorum gelecek vaat ettiğini düşündüğünüz oyuncular var elbette ama maalesef şahsi görüşüm hiçbir şey çıkmaz bu isimlerden... Geçen sene o kadar kötü geçirdiğimiz sezon diyoruz mesela ve Klobucar olumlaması yapıyoruz. Biz ne kadar olumlasakta hiçbir şey çıkacağını sanmam. Hardy'nin(2-3) yerine Klobucar geldi gibi düşünürsek zayıf hamle yani...

Tanju Çiçek'e güvenimiz sonsuz inşallah 3 numarada kalite bir isim gelir.

Klobucar’ı pek beğenmem, ancak Hardy ile nesini kıyasladık anlamadım. Bütçe ortada, Hardy aldığı maaşla topu yere vuramıyordu. Geçen senenin özellikle ilk yarısında hücumu kestiği driplingler ile baya tıkıyordu. Şut atamadığı zaman kendisinden verimsiz topçu sayısı da baya az. Klobucar tarz olarak bambaşka, geçen sene yüzde 23le üçlük atmış. Kendi standartlarının altında ama tabi ki Hardy kadar şutu yok. Bambaşka bi yapı, başka bi fizik. Ben geçen sene de Klobucar’ı Hardy yerine tercih ederdim.

Göksenin Köksal, Ege Arar, Emir Preldzic, Mehmet Yağmur, Caner Topaloğlu

Ayberk Olmaz, Emir Gökalp, Can Korkmaz, Göksenin Köksal, Ege Arar...

Sizlerin görüşlerine önem veriyorum gelecek vaat ettiğini düşündüğünüz oyuncular var elbette ama maalesef şahsi görüşüm hiçbir şey çıkmaz bu isimlerden... Geçen sene o kadar kötü geçirdiğimiz sezon diyoruz mesela ve Klobucar olumlaması yapıyoruz. Biz ne kadar olumlasakta hiçbir şey çıkacağını sanmam. Hardy'nin(2-3) yerine Klobucar geldi gibi düşünürsek zayıf hamle yani...

Tanju Çiçek'e güvenimiz sonsuz inşallah 3 numarada kalite bir isim gelir.

Doruk Bey 100 de 100 katilmakla beraber + kume dusmeyelim yeter kadrosu kuruluyor!

Klobucar’ı pek beğenmem, ancak Hardy ile nesini kıyasladık anlamadım. Bütçe ortada, Hardy aldığı maaşla topu yere vuramıyordu. Geçen senenin özellikle ilk yarısında hücumu kestiği driplingler ile baya tıkıyordu. Şut atamadığı zaman kendisinden verimsiz topçu sayısı da baya az. Klobucar tarz olarak bambaşka, geçen sene yüzde 23le üçlük atmış. Kendi standartlarının altında ama tabi ki Hardy kadar şutu yok. Bambaşka bi yapı, başka bi fizik. Ben geçen sene de Klobucar’ı Hardy yerine tercih ederdim.

Hardy geçen yıl takımda savunma yapan ender oyunculardan biriydi, hem iyi şutör hemde toplada yaratabiliyor, ayrı ligi izlemişsin sanırım, genel itibariyle takımın en iyisiydi, bir çok maçtada çok iyi oynadı. Kloubucar boş şutu potaya yetiştirmekte zorlanan oyuncu. Hucum sahasında oyun görüşü dışında iyi bir özelliği yok, oyun görüşüde üst seviye değil, savunmada zaten yok.

Kloubucar ile Hardy'i kıyaslanmayacak iki oyuncu, Kloubucar'ı almak rezilliktir. Hardy'nin EuroCup istatistikleride ortada: http://www.eurocupbasketball.com/eu...er?pcode=006575&seasoncode=U2015#!careerstats

Son düzenleme:
Kloubucar ligimizde 12/13/14 sıralarda dolaşacak bir takımın oyuncucu inaılmaz yetersiz. Ama ş bütçeyle yapacak bir şey yok. Webster ise tam Banvit tarzı takımların yapacağı cinsten transfer bakalım ne olacak sonumuz.

Hardy geçen yıl takımda savunma yapan ender oyunculardan biriydi, hem iyi şutör hemde toplada yaratabiliyor, ayrı ligi izlemişsin sanırım, genel itibariyle takımın en iyisiydi, bir çok maçtada çok iyi oynadı. Kloubucar boş şutu potaya yetiştirmekte zorlanan oyuncu. Hucum sahasında oyun görüşü dışında iyi bir özelliği yok, oyun görüşüde üst seviye değil) hariç bir tane iyi özelliği yok, savunmada yok.

Kloubucar ile Hardy'i kıyaslanmayacak iki oyuncu, Kloubucar'ı almak rezilliktir.

Şöyle laf sokmak istiyosanız özel mesaj bölümü var ordan yazın ben de cevabımı veririm ama insanları yormaya gerek yok.
Basketbola gelince, hala Klobucar ve Hardy’nin bambaşka tarzlarda oyuncular olduğunu düşünmekle birlikte, Hardy’nin tek özelliği olan şutuna asla laf etmedim, kendisi şutu olan kötü bi skorer gözümde. Deplasmanda kazandırdığı yanlışım yoksa Gran Canaria maçına kadar da pek ortalıkta yoktu. Zaten şutu soktuğu zaman değil, sokamadığı zaman çok verimsiz olduğunu düşünüyorum zira potaya gidemiyor, oyun görüşü yok, potaya gitmeyi geçtim topu yere vuramıyor. Yarı saha çizgisinin hemen önünde maç başı kaç drippling kestiğini saysaydım keşke ama iki maç izleyip görebiliriz. Düşük bütçede öyle bi oyuncu inanılmaz lüks. Ayrıca Klobucar’ın Hardy’den daha iyi savunmacı olduğunu düşünüyorum.
Hardy maç kazandırmadı demedim, özellikle kötü gününde hücumu çok tıkadığını söyledim. Klobucar’ın şutunun sıkıntılı olduğunun farkındayız hepimiz ben de yazdım zaten az önce. Yanına konulacak oyunculara bakılır. Takım alan açmada sıkıntı yaşarsa Klobucar transferi eleştirilir ama şimdiden sadece şutu yok diye eleştirmeye gerek yok diğer vereceği şeyler önemli. Klobucar’ı ben de hiç istemiyorum, ama farklı şeylerden bahsettik. Hardy yerine tercih edeceğimi söyledim.

Şöyle laf sokmak istiyosanız özel mesaj bölümü var ordan yazın ben de cevabımı veririm ama insanları yormaya gerek yok.
Basketbola gelince, hala Klobucar ve Hardy’nin bambaşka tarzlarda oyuncular olduğunu düşünmekle birlikte, Hardy’nin tek özelliği olan şutuna asla laf etmedim, kendisi şutu olan kötü bi skorer gözümde. Deplasmanda kazandırdığı yanlışım yoksa Gran Canaria maçına kadar da pek ortalıkta yoktu. Zaten şutu soktuğu zaman değil, sokamadığı zaman çok verimsiz olduğunu düşünüyorum zira potaya gidemiyor, oyun görüşü yok, potaya gitmeyi geçtim topu yere vuramıyor. Yarı saha çizgisinin hemen önünde maç başı kaç drippling kestiğini saysaydım keşke ama iki maç izleyip görebiliriz. Düşük bütçede öyle bi oyuncu inanılmaz lüks. Ayrıca Klobucar’ın Hardy’den daha iyi savunmacı olduğunu düşünüyorum.
Hardy maç kazandırmadı demedim, özellikle kötü gününde hücumu çok tıkadığını söyledim. Klobucar’ın şutunun sıkıntılı olduğunun farkındayız hepimiz ben de yazdım zaten az önce. Yanına konulacak oyunculara bakılır. Takım alan açmada sıkıntı yaşarsa Klobucar transferi eleştirilir ama şimdiden sadece şutu yok diye eleştirmeye gerek yok diğer vereceği şeyler önemli. Klobucar’ı ben de hiç istemiyorum, ama farklı şeylerden bahsettik. Hardy yerine tercih edeceğimi söyledim.

Kendisi öyledir laf sokmayi veya cabalamayi cok sever bende bunu anladagimdan beri mentionlarina cevap vermiyorum zaten, sanada tavsiye ederim :)

Buva alacaksak Jarrod Jones yerine Justin Sears tercih sebebi. Klobucar-Sutton kanatları şut için problem yaratır bunun için Juskevicius'u eklesek bu sever uzun rotasyonu bi tık eksik kalabilir ama Sears zaman zaman 5, Sutton da 4 oynayabilir. Webster,Klobucar,Sutton, Sears, Buva, Adas herkesi tatmin eder bence.

Sears'ın dizi gitmiş ya direkt Ludwigsburg medya direktörü söyledi. Uzun süre oynayamayacak diyor. Rookie olarak Cameron Oliver yeni gözdem bu aralar. Daha uygun bize.

Abi mecburen 6 tane yerli alacaksın zaten. Bunu niye abartıyorsun bu kadar. Hoca da söylemiş zaten yabancı oyuncular en geç haftaya biter diye. Eleştiri yapıyoruz ama doğruyu yapalım bari.

Can Korkmaz, Emir Gökalp, Serkan Aydın, Erol Can Çinko, Göksenin Köksal, Ayberk Olmaz, Ege Arar simdilik 7 yerli ve 1 yerli daha ile sozlesme imzalanacagini dusunuyorum. Edecek 8, sonrasi ver elini Altinordu =D

Umarim bu arkadaslar yeterli katkiyi verirler. + olarak uzun yillar sonra ilkkez taraftar destegi olmaksizin yarisacagiz. Ya da cok cok azalmis oldugunu gorecegiz salonda.

İkinci ligden ve alt sıralardaki takımlardan yerli oyuncu toplayarak gerçekten iyi bir kadro oluşturulduğunu sananlar var mı aramızda? Alacağımız yabancılar ligi kaldırabilecek durumda olmazsa direk küme düşeriz farkında değilsiniz galiba.

Diyelim ki Galatasaray’ın bütçesi 10 -15 hatta 20 milyon euro. Bana Alınacak yerli basketbolcuları sayabilir misiniz ?

Bu da laf mi simdi canim =D Bu mesaji attigina pisman olacaksin soylemedi deme :)

Doğuş Balbay

Sertaç Şanlı

Semih Erden

Kartal Özmızrak

Scott Jordan Wilbekin (Yerli Statusunde)

Melih Mahmutoğlu

Metin Türen

J.Metecan Birsen

Barış Ermiş

Daha da yazabilirim! 15 - 20 Milyon Euro butce dedin di mi :D