2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Geçen seneyi nasıl aratacak arkadaş.az insaf ya dursun ve öncesinden gelen borçlar ortada.kulup için denizde bitti gölde para yok uefa cezası kapıda bütçe en ufak şaşma yaşamamalı .eleştirmek için boş yapıyorsunuz yeni yönetim yuksek faizle borçlanıp iki üç transfer yapamaz mi yapar lakin gelecek diye bir şey olmaz.herkes larkin yada delaney i ister ama şartlarida anlayın

Beyler Klobucar hakkında baya kişi kötü yorumlarda bulunmuş ben Jakayı beğeniyorum tam bir takım oyuncusu aynı Micov tarzı onun bir alt modeli oyun görüşü iyi soğukkanlı çizginin gerisinden fena değil bu bütçeyle Micovu alamayacağımaza göre Klobucara okeyim ben. Websterda gelirse güzel hamle olur çok kolay sayı bulabilen güzel bir skorer. Uzun olarak Buva gelirse atletik bir 5 numara daha lazım Ege Buva ikilisi yetersiz kalır bir 5 numara daha lazım o da İBB'den koç Ertuğrul Erdoğanın eski öğrencisi Erick Buckner olursa güzel olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen seneyi nasıl aratacak arkadaş.az insaf ya dursun ve öncesinden gelen borçlar ortada.kulup için denizde bitti gölde para yok uefa cezası kapıda bütçe en ufak şaşma yaşamamalı .eleştirmek için boş yapıyorsunuz yeni yönetim yuksek faizle borçlanıp iki üç transfer yapamaz mi yapar lakin gelecek diye bir şey olmaz.herkes larkin yada delaney i ister ama şartlarida anlayın

Yönetim dediğin sponsor beklemez.
Sponsor bulabilecek kalitede bir yönetim değil.
Ali Koç geldi hemen sponsor buldu.
Eğer yönetime talipseniz bunu yapmalısınız.
Yoksa o koltukta boşuna duruyorsunuz demektir.

Malesef ki çok aciz,beceriksiz ve vizyonsuz bir yönetim var.
Sadece futbol ile ilgileniyorlar.
Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim'e dua etsinler.
Yoksa sonları çok yakın !

Edit: Doruk bilgilendirmen için teşekkür ederim bu arada. Umarım ekonomik getirisi yüksek olan bir sponsor bulabiliriz...

Yok renktaş bunlara göre sezon içinde 10 transfer yapan, transfer yaptığı zaman da borçlanan yönetimler suçlu değil ama ayağını yorganına göre uzatan, bütçeyi aşmayan yönetimler suçlu! Dediğin gibi Mustafa Cengiz de çok rahat yapardı taraftar tepki göstermesin diye borç alıp Arroyo gibi isimleri getirmeyi. Zaten başımıza ne geldiyse günü kurtarmak için geleceğimizi çalan yönetimlerden gelmedi mi?

Edit: Doruk bilgilendirmen için teşekkür ederim bu arada. Umarım ekonomik getirisi yüksek olan bir sponsor bulabiliriz...

Neye göre sonları çok yakın.hangi bilgi var elinde daha russ'un borcu duruyor ödenecek kaç dönem geçti üstünden.biraz insaflı olun bir beşiktaş 'ta aynı durumda trabzon ne olacak belli değil.ali koç gibi 50 milyon koyan başkan daha galatasary in tarihinde yok.dursun gibi kendine borclandirirlar ancak

Yok renktaş bunlara göre sezon içinde 10 transfer yapan, transfer yaptığı zaman da borçlanan yönetimler suçlu değil ama ayağını yorganına göre uzatan, bütçeyi aşmayan yönetimler suçlu! Dediğin gibi Mustafa Cengiz de çok rahat yapardı taraftar tepki göstermesin diye borç alıp Arroyo gibi isimleri getirmeyi. Zaten başımıza ne geldiyse günü kurtarmak için geleceğimizi çalan yönetimlerden gelmedi mi?

Aynen hocam bize öylesi lazım gitsin yüksek faiz kredi çeksin iki tane çilek getirsin kral başkan olur.Yönetim basketbol kendi ayağı üzerinde duracak hale gelsin diye uğraşıyor bunlar ne pesinde

Ali Koç sponsor bulduysa neden hala açıklanmadı?
Kendi yönetim kurulunda olduğu kaç şirket var oysa..

Yasin Bey, ben 10 tane transfer yapmasından mı bahsediyorum? Hangi mesaj da var çilek isteği?

Ben sponsor bulmaları gerektiğini söyledim.

Ufuk Bey, tek dayanak noktaları Fatih Terim'i futbol takımı.
Allah korusun en ufak bir başarısızlıkta ne demek istediğimi anlayacaksınız...

3 numaraya A.Gentile fena olmazdı. Hazır piyasası düşmüşken alinabilir bir risk gibi görünuyor. Form tutarsa seviye atlatır

Yine R.Sanders'in de piyasası düştü. Kulübü de yok şu anda. Kimse ile adı geçmiyor.Bizim önerebileceğimiz rakamlara gelir mi emin değilim.

Hem Gentile hem Sanders zaman zaman 4'te de kullanabileceğimiz form tutarsa işin rengini değiştirebilecek adamlar.

3 numaraya A.Gentile fena olmazdı. Hazır piyasası düşmüşken alinabilir bir risk gibi görünuyor. Form tutarsa seviye atlatır

Yine R.Sanders'in de piyasası düştü. Kulübü de yok şu anda. Kimse ile adı geçmiyor.Bizim önerebileceğimiz rakamlara gelir mi emin değilim.

Hem Gentile hem Sanders zaman zaman 4'te de kullanabileceğimiz form tutarsa işin rengini değiştirebilecek adamlar.
Aslında Gentile cidden alınabilecek bi risk hocanın baktığı kaliteli 3 numara umarım kendisidir

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Bey, ben 10 tane transfer yapmasından mı bahsediyorum? Hangi mesaj da var çilek isteği?

Ben sizi hedef göstererek yazmadım Nihat Bey zaten hatta mesajınızı bile okumadım, genelde son mesajdan başlarım okumaya, bazen de rastgele denk gelenin mesajına bakıyorum yani size göndermem olmadı. Ama neyi kastettiğini biliyorum Ufuk Bey'in ve ona binaen yazdım.

Sponsor bulunsun demek kolay. Ama icraate geçirmek zor. Türkiye'nin ekonomik konjonktüründe sponsor bulmak çok zorlaştı. 2014'te bile hatırlayın Türkiye ekonomisi bu kadar kötü değilken, basketbol branşımız bu kadar zayıf ve hedefsiz değilken bile sponsor bulamıyorduk. Şimdi dolar olmuş 5 lira. Bu durumda kim sponsor olmak isteyebilir ki basketbol branşına futbolda bile büyük şirketler yanaşmıyorken. Futbolda aldığın bir ŞL galibiyeti, bir sezonda basketbolda aldığın gelirden daha fazla. Böyle bir durumda kim neden basketbola sponsor olsun? Yani ben kendimi hayal ediyorum zengin olsam yine basketbola sponsor olmazdım. Çünkü maddi, manevi hiçbir getirisi yok.

Futbolda Şampiyonlar Ligi dünyada ayrı bir seviyede, ama Euroleague değil. Oralarda da amatör branş olarak kabul ediliyor ve o kadar da önemsenmiyor. Zaten İngiltere, Almanya gibi ülkelerde basketbola ilgi = sıfır. Doğu bloğu ülkeleri ve Euroleague'nin kurucusu İspanya dışında diğer ülkelerde basketbol gelişmemiş ve önemsenmiyor. Biz de isteriz bütün branşlarda yatırım yapalım, hepsinde yukarıları hedefleyelim ama işin realite kısmından bakmıyoruz ki biz hiç. Hem ülkenin hem kulübün ekonomik şartları ortada. Şu an futbola bile sponsor bulamıyoruz, oyuncu transfer edemiyoruz. Çünkü Uefa'dan men yeme korkusu hala devam ediyoruz, kulübün harcayacak parası varsa bile bu mecbur şekilde futbola olmalı bir amatör branş sevdalısı olarak maalesef bunu diyorum. Çünkü futbol batarsa amatör branşlar hepten batar. Birkaç sene feda demek zorundayız, en azından ülkenin ve kulübün ekonomik şartları biraz düzelene kadar.

Sponsor bulmak okadar kolay degil.
Sponsorluk icin gelen tekliflerin oldugu aciklandi zaten ama kabul edilmiyo cünkü cok az ücret veriyolar.
Sponsor olucak firmalarin cogu kendi basketbol takimlari var zaten (Türkiye icinde)
Mesela Dogus neden Fenerbahceden cekildi ? Bunu bi sorgulamak gerek

Bu yönetim belli konularda haklı bulunabilir tabi ki şartlar dahilinde ama eğer bir spor kulübüne başkan ve yönetim kurulu olarak geliyorsanız bunun bir altyapısını yapmanız lazım..Kulüp batık, para yok demek başkanın veya yönetim kurulunun sığınacağı bir liman olmaması lazım..Sizler o mevkilere bu sorunlara çözüm olmanız nedeni ile geldiniz yoksa ne kalır sizin biz taraftarlardan farkınız!! Bir başkanın ben de bir taraftarım demesi çok yanlış bir sözdür bana göre..Sizler taraftar olabilirsiniz ama o koltuğa oturduğunuz zaman önce sorumluluklarınızı bilmeniz ve onları gerçekleştirmeniz gerekir..

Yanlış anlaşılmasın seviyorum Mustafa başkanı ama onun da artık belli görevlerini yerine getirmesi lazım..Bunlar basketboldaki transfer yasağının kalkması ve takıma katkı verecek oyuncuların transfer edilmesi vb..Bunlar bir spor kulübü başkanının asli görevidir!! Amatör şubelerin gelir getirmemesi onların bu şekilde yönetilmesini gerektirmiyor!! Aslında her şey açık ve seçik ortada ve yapılması gerekenler de belli..Keşke ilk göreve gelindiğinde işi bilen profesyoneller ile çalışılsaydı..

Basketbol için konuşursak Naci Cansun ismini söylerim..Bildiğiniz üzere Ozan Korkutun listesindeydi ve bende bu yüzden seçilmesini istemiştim ama olmadı..Bu ayıp bir durum değil aranıp Naci beyden şube ile ilgilenmesini istenebilirdi!! Naci Cansun gelseydi şubenin eksiklerini en kısa zamanda tespit edip gerekli hamleleri daha çabuk yapabilirdi..Erkek basketbol için 5m usd, Kadın basketbol için 3m usd yeterli olurdu..Bu rakamlar için devasal sponsorlar bulunması da gerekmiyor!!

Voleybol şubesinin de başında Ali Yüce kalabilirdi..Bu isimler bu işleri bilen isimler..Halbuki başkan açısından da bakıldığında kendi görev sorumluluklarını da çok rahatlatırdı.Ama zor olan yolu seçti Mustafa başkan!! Hayırlısı olsun bu saatten sonra bu yönetim kurulu ile çok fazla devam edemez diye düşünüyorum..Sebebi Albayrak dışında işi bilmemeleri..Ne ekonomi açısından ne de sportif faaliyetler açısından yeterli bilgi birikimine sahip kişiler değiller ne yazık ki..

Bundan max. 2 ay evvel Theodore Galatasaray'da İtalyan arkadaşımla konuştum diyen sen değil miydin? Karıştırdım mı?

Ayağını yorganına göre uzatan yönetim olağanüstü mali genel kurula gidiyor. Kredi çekeceğiz onay istiyoruz demek için yüksek ihtimal.

Hepimiz GS'lıyız kendi aramızda tartışmak boşa, süreci yaşayıp görürüz.

3M dolar yüzünden kaç defa yüzümüz eğilecek bu sene oturur izleriz. Ayağımızı rakiplerin insafına göre uzatırız artık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bundan max. 2 ay evvel Theodore Galatasaray'da İtalyan arkadaşımla konuştum diyen sen değil miydin? Karıştırdım mı?

Ayağını yorganına göre uzatan yönetim olağanüstü mali genel kurula gidiyor. Kredi çekeceğiz onay istiyoruz demek için yüksek ihtimal.

Hepimiz GS'lıyız kendi aramızda tartışmak boşa, süreci yaşayıp görürüz.

Eto bitmiş trolünü bilmiyorsunuz heralde ben ona gönderme yaptım çünkü günlerdir konuşuluyordu ve gelmiyordu internet jargonudur bilmemen ayıp olmuş :)

Mali genel kurulun olması demek kredi çekmek anlamına gelmiyor. Zaten kredi çekmenin faizi inanılmaz artmış durumda ve zaten borçların çoğu faizken böyle bir şeyi deneyeceklerini sanmıyorum. Büyük ihtimalle gelecek sezonların bütçesini ayarlayacaklar veya o gün mali anlamda bazı projeler açıklanabilir.

Katılıyorum.

Eto bitmiş trolünü bilmiyorsunuz heralde ben ona gönderme yaptım çünkü günlerdir konuşuluyordu ve gelmiyordu internet jargonudur bilmemen ayıp olmuş :)

Mali genel kurulun olması demek kredi çekmek anlamına gelmiyor. Zaten kredi çekmenin faizi inanılmaz artmış durumda ve zaten borçların çoğu faizken böyle bir şeyi deneyeceklerini sanmıyorum. Büyük ihtimalle gelecek sezonların bütçesini ayarlayacaklar veya o gün mali anlamda bazı projeler açıklanabilir.

Katılıyorum.

Yasin , yanlış anlama da Eto bitmiş trolünü Theodore bitmiş deseydin o zaman algılardık ama sen ayrıntıya girip İtalyan muhabirle konuştum vs vs şeklinde yazıyorsun şimdi ise trol diyorsun :) Yeme bizi :D

Ertuğrul koçun yardımcı kadrosunu çok merak ediyorum. Tolga Başer devam edecek ve 2 kişi daha gelecek sanırım. Umarım yardımcı kadromuz özellikle maç esnasında koça maksimum yardımı yapacak insanlardan oluşur. Ataman dönemi Yağızer hoca bu konuda oldukça iyidi mesela.