2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Galatasaray taraftarları, sosyal medyadan başlattığı hashtag kampanyasıyla 22 yaşındaki Birleşik Amerikalı forvet Cameron Oliver'ın transfer edilmesini istedi. Kısa süre içinde #CameronOliver4Galatasaray etiketiyle 500'den fazla tweet atıldı.
(Via @SportandoTR )

Cameron Oliver için kim başlattı bu kampanyayı bilen var mı ? Hangi oluşum ultraslan mı mesela ?

Simdi olasi kume dusme mucadelesinde durumlar nedir ne degildir diye baktim. Direkt olarak rakiplerimiz Trabzonspor ve Afyon Belediye ile bariz sekilde kumede kalma mucadelesi verecegiz gibi duruyor, Diger takimlarin yaptiklari transferlerle lige asilacaklari gozukuyor.

Trabzonspor - 1 kurus dahi para harcamak istemiyorlar, kaldi ki ligden cekilmelerini bekliyorum. Dusuk bir ihtimal degil.

Afyon Belediye - Lige yeni gelmis olsa dahi, cok fazla butcelerinin olmadigi asikar ve kumede kalmayi ualasabilecekleri bir hedef olarak goruyor olabilirler.

Durum bu arkadaslar, Kumede kalma adina yarisacagimiz takimlar bir mucize olmazsa bu 2 takim. Digerlerinin kadrolarina bakinca ruhum daraldi.

IBB
Buyukcekmece
Gaziantep
Bahcesehir
Sakarya
Turk Telekom
Yaptiklari tranferlerle Play-off hedefler gibiler.

Besiktas bizim gibi sessiz durumda, ama para durumlari bizden cok cok daha iyi durumda, gereken hamleler Agustos ayi icerisinde hizlica gelecektir diye dusunuyorum.

Geriye kalan 6 takimi yazmaya hic gerek yok sanirim.

Durumun ciddiyetini anlamayanlar olabilir ama ne yazik ki % 33 kume dusme ihtimalimiz soz konusu. Bunun aksini dusunen hayal dunyasinda yasiyordur bana gore!

Not: Bu % 33 ihtimal bahsettigim 2 takimin yapacaklari hamlelere gore azalip artacaktir. Tabi ki bizim yapacagimiz hamlelerde bu orani degistirecektir.

Sahsi dusuncem Trabzonsor bu yil kume dusmenin 1 numarali adayii, Sonrasi Afyon ve Biz ne yazik ki!

Son düzenleme:
Simdi olasi kume dusme mucadelesinde durumlar nedir ne degildir diye baktim. Direkt olarak rakiplerimiz Trabzonspor, Afyon Belediye ve Usak Belediye ile bariz sekilde kumede kalma mucadelesi verecegiz gibi duruyor, Diger takimlarin yaptiklari transferlerle lige asilacaklari gozukuyor.

Trabzonspor - 1 kurus dahi para harcamak istemiyorlar, kaldi ki ligden cekilmelerini bekliyorum. Dusuk bir ihtimal degil.

Afyon Belediye - Lige yeni gelmis olsa dahi, cok fazla butcelerinin olmadigi asikar ve kumede kalmayi ualasabilecekleri bir hedef olarak goruyor olabilirler.

Usak Belediye - Ne durumda olduklarini cok iyi bilmiyorum. Sanirim borc icinde yuzuyorlar Trabzonspor gibi, Belki bazilari nicin bu cileyi cekiyoruz der gibiler. Ligden cekilmesini bekliyorum.

Durum bu arkadaslar, Kumede kalma adina yarisacagimiz takimlar bir mucize olmazsa bu 3 takim. Digerlerinin kadrolarina bakinca ruhum daraldi.

IBB
Buyukcekmece
Gaziantep
Bahcesehir

Yaptiklari tranferlerle Play-off hedefler gibiler. Geriye kalan 8 takimi yazmaya hic gerek yok sanirim.

Durumun ciddiyetini anlamayanlar olabilir ama ne yazik ki % 25 kume dusme ihtimalimiz soz konusu. Bunun aksini dusunen hayal dunyasinda yasiyordur bana gore!

Not: Bu % 25 ihtimal bahsettigim 3 takimin yapacaklari hamlelere gore azalip artacaktir. Tabi ki bizim yapacagimiz hamlelerde bu orani degistirecektir.

İçkiyi fazla kaçırdın sanırım. Yada çok fazla bilgisayar oyunu oynuyorsun. Belki de Mahmudi gidince depresyona girdin bilemem. Kusura bakma özellikle koyu ile kararttığım yeri aklı başında biri şu durumda yazmaz. Daha kadromuzun yarısı ortada yokken ve takım bir tane dahi maça çıkmamışken, diğer takımlar da salona inmemişken %25 küme düşüyoruz. Amacınız ne bilmiyorum, dost acı söyleri geçelim lütfen. Destek olmayacaksanız köstek olmayın bari...

Kadroya bakarak böyle bi yorum yapmasından ziyade yönetime, bilhassa şubeyi yönetenlere bakarak bunu yazdığını tahmin ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İçkiyi fazla kaçırdın sanırım. Yada çok fazla bilgisayar oyunu oynuyorsun. Belki de Mahmudi gidince depresyona girdin bilemem. Kusura bakma özellikle koyu ile kararttığım yeri aklı başında biri şu durumda yazmaz. Daha kadromuzun yarısı ortada yokken ve takım bir tane dahi maça çıkmamışken, diğer takımlar da salona inmemişken %25 küme düşüyoruz. Amacınız ne bilmiyorum, dost acı söyleri geçelim lütfen. Destek olmayacaksanız köstek olmayın bari...

Karga aynaya bakinca kendini sahin gorurmus, Sen Galatasaray Basketin geldigi duruma bakinca ne goruyorsun bilemiyorum! Gidin yonetime yalvarinda 4 aydir kaldiramadigi transfer yasagini kaldirtin once !

Afyon Belediyesi
Anadolu Efes
Bahçeşehir Koleji
Banvit
Beşiktaş Sompo Japan
Büyükçekmece Basketbol
Darüşşafaka Basketbol
Fenerbahçe Basketbol
Galatasaray Basketbol
Gaziantep Basketbol
İstanbul BBSK
Pınar Karşıyaka
Sakarya BŞB
Tofaş
Trabzonspor Basketbol
Türk Telekom

Bu sene Basketbol Süper Liginde yer alacak takımlar. Bu takımlar arasında Trabzon Basket, Büyükçekmece, Gaziantep, Afyon ve biz düşmeme yarışı veririz gibi duruyor. Kadrolar tamamlanmadan ve sezon başlamadan bir şey söylemek doğru olmaz ama görünen tablo şimdilik bu.

Abi aslında tam da bu yüzden yazılabiliyor o cümleler. Neredeyse Ağustos ayına geldiğimiz şu günlerde "kadrosunun yarısı ortada olmayan" kaç kulüp var? Dahası kulübün daha bütçesi belli değil, ortada kaldırılmamış bir transfer yasağı var. Şu saatten sonrada 5 Milyon Euro civarı bütçe bekleyen de yoktur herhalde. Maalesef şuan düşme adaylarından biriyiz, görünen bu. Umarım bu saatten sonra işler olumlu gider de o korkuyu yaşamayız.

Afyon Belediyesi
Anadolu Efes
Bahçeşehir Koleji
Banvit
Beşiktaş Sompo Japan
Büyükçekmece Basketbol
Darüşşafaka Basketbol
Fenerbahçe Basketbol
Galatasaray Basketbol
Gaziantep Basketbol
İstanbul BBSK
Pınar Karşıyaka
Sakarya BŞB
Tofaş
Trabzonspor Basketbol
Türk Telekom

Bu sene Basketbol Süper Liginde yer alacak takımlar. Bu takımlar arasında Trabzon Basket, Büyükçekmece, Gaziantep, Afyon ve biz düşmeme yarışı veririz gibi duruyor. Kadrolar tamamlanmadan ve sezon başlamadan bir şey söylemek doğru olmaz ama görünen tablo şimdilik bu.

Trabzon Basket umarım ligten çekilmez.
Afyon ve Trabzonun olması içimi rahatlatıyor.
Bu duruma gülsem mi ağlasam mı anlayamadım!

Abi aslında tam da bu yüzden yazılabiliyor o cümleler. Neredeyse Ağustos ayına geldiğimiz şu günlerde "kadrosunun yarısı ortada olmayan" kaç kulüp var? Dahası kulübün daha bütçesi belli değil, ortada kaldırılmamış bir transfer yasağı var. Şu saatten sonrada 5 Milyon Euro civarı bütçe bekleyen de yoktur herhalde. Maalesef şuan düşme adaylarından biriyiz, görünen bu. Umarım bu saatten sonra işler olumlu gider de o korkuyu yaşamayız.

Ben uzun zamandır Ağustos ayından önce takım kurduğumuzu hatırlamıyorum. Eurocupı aldığımız sezon dahil. Kadrosunun yarısı ve fazlası ortada olmayan 9 kulüp var şu an. İlk sekiz içinde gösterilen ve büyütülen KSK, BJK, Sakarya ve Banvit beni zerre korkutmuyor. Play off için 5 milyon usd bütçeye ihtiyaç yok.
Son olarak da biz Can Topsakal ile eurocupı aldıysak yönetimin sahadaki oyun etkisi sınırlı demektir.
Belki düşeriz geleceği bilemem, ben zerre kadar düşmeye ihtimal vermiyorum onu baştan yazayım. Ancak daha kadro oluşmadan bu kanıya varanlarda, GS taraftarının hali diye kendileriyle dalga geçirtenlerde artık iyi niyet aramıyorum.
As olan Galatasaraydır. Mahmudi değil.

[FONT=&]Afyon Belediyesi[/FONT]
[FONT=&]Anadolu Efes[/FONT]
[FONT=&]Bahçeşehir Koleji[/FONT]
[FONT=&]Banvit[/FONT]
[FONT=&]Beşiktaş Sompo Japan[/FONT]
[FONT=&]Büyükçekmece Basketbol[/FONT]
[FONT=&]Darüşşafaka Basketbol[/FONT]
[FONT=&]Fenerbahçe Basketbol[/FONT]
[FONT=&]Galatasaray Basketbol[/FONT]
[FONT=&]Gaziantep Basketbol[/FONT]
[FONT=&]İstanbul BBSK[/FONT]
[FONT=&]Pınar Karşıyaka[/FONT]
[FONT=&]Sakarya BŞB[/FONT]
[FONT=&]Tofaş[/FONT]
[FONT=&]Trabzonspor Basketbol[/FONT]
[FONT=&]Türk Telekom

Bu sene Basketbol Süper Liginde yer alacak takımlar. Bu takımlar arasında Trabzon Basket, Büyükçekmece, Gaziantep, Afyon ve biz düşmeme yarışı veririz gibi duruyor. Kadrolar tamamlanmadan ve sezon başlamadan bir şey söylemek doğru olmaz ama görünen tablo şimdilik bu. [/FONT]

Yani kadrosu ve koçu belli olmayan BJK'ın bizden üstün olması garanti öyle mi ?