2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

"Galatasaray dünya markasıdır.. Sponsor bize gelecek" cümlesini kuran bir anlayış gerçekten sponsor aramış olabilir mi?

Ali Koc: "“Fenerbahçe’yi kapı kapı dolaşıp sponsor arayan değil sponsorların kapısına geldiği bir kulüp yapmak istiyoruz demiştik.”

Al sana Ali Kocun aciklamasi.
Elestirmek icin elestirenin sayisi cok fazla...
Acaba Fenerbahce taraftari ayaga kalkmismidir bu aciklamadan sonra, böyle bir anlayis olurmu diye ha Furkan?

Ali Koc: "“Fenerbahçe’yi kapı kapı dolaşıp sponsor arayan değil sponsorların kapısına geldiği bir kulüp yapmak istiyoruz demiştik.”

Acaba Fenerbahce taraftari ayaga kalkmismidir bu aciklamadan sonra, böyle bir anlayis olurmu diye ha Furkan?

Abi adam hedef koymuş. Diğeri daha gelir gelmez her branş batık olmasına rağmen Galatasaray dünya markasıdır sponsor ayağına gelir demiş. Gözünü seveyim yapma aynı şey olmadığını sen de biliyorsun ya.

sponsorların kapısına geldiği bir kulüp yapmak istiyoruz = şu anda öyle değiliz.

halbuki anlamak o kadar zor olmasa gerek.

sponsorların kapısına geldiği bir kulüp yapmak istiyoruz = şu anda öyle değiliz.

burda önceki yönetime sallama var. ordaki demistik kelimesi cok önemli onu es gecme. bundan sonra bugünden ben ve yönetimim kapi kapi gezmicek diyor, sponsorlar gelicek diyor. Eger cümlesinde demistik kelimesi olmasaydi senin yorumlamana katilirdim ;)

Son düzenleme:
burda önceki yönetime sallama var. ordaki demistik kelimesi cok önemli onu es gecme. bundan sonra bugünden ben ve yönetimim kapi kapi gezmicek diyor, sponsorlar gelicek diyor. Eger cümlesinde demistik kelimesi olmasaydi senin yorumlamana katilirdim ;)

"Formada şortta, çorapta, göğüste ana sponsorluk yok, sırtta da 3 yıl önce almışız ve harcamışız. Çok daha uzun vadeli, kazan-kazan ilişkileri üzerine sponsorluk inşa etmek istiyoruz." "Fenerbahçe'yi kapı kapı dolaşıp sponsor arayan değil sponsorların kapısına geldiği bir kulüp yapmak istiyoruz demiştik."

Burda önceki yönetime bir atıf var. Önceki yönetimin sözü buydu, geldiğimiz durum bu demiş. Anlamak kolay aslında. Ben anladım mesela.

Galatasaray'ın şu an temel sorunu vizyon eksikliğidir. Şu bir gerçekki 3 büyükler artık birer holding. Bunu yönetecek kişi de ya bunun civarında bir holding sahibi ya da çok üst düzey bir uluslararası bir üst yönetici olmalı. Biz otelciyi veya sıradan bir işadamını alıp başkan ve yönetici yapıyoruz, ondan sonrada onlardan vizyon bekliyoruz. Bu olmaz, olamaz. Adamda vizyon olsa zaten kendi şirketini büyütür, kendini geliştiremeyen adamın bizi geliştireceğini beklemek çok fazla iyi niyettir. Ülkemizde zaten Galatasaray Başkanı olabilecek adam sayısı 10'u geçmez ve son başkanlardan Ünal Aysal hariç hiçbiri bu 10 kişi içinde değildi. Selahattin Beyazıt, Ali Uras, Faruk Süren ve Ünal Aysal bu yüzden unutulmaz başkanlardır. Diğerlerinden farkları hem önemli bir işadamı oluşları hem de vizyonlarıdır.

Son düzenleme:
Sponsoru bi kenara attım, şubeyi yönetenlerin nasıl hain olduklarından bile aylardır haberi yok. İş yapmayan, yapmak istemeyen adamları besliyor. Kangreni baştan kesmek lazım ama başkan hazretlerinin kimin ne yaptığından dahi haberi yok ki...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çıkıp böbürlenerek "şube kapatmayacağız" diyen başkanı savunan zihniyete söyleyecek bir şey yok. Valla çok büyük başkanmış, adam şubeyi kapatmıyor yahu daha ne olsun! Helal..

Son düzenleme:
Aslında şubeyi kapatmak istiyorlar. Ama taraftar ve özellikle galatasaray lisesi mezunu olmayan kongre üyelerinin baskısı ile geri adım attılar. Mesela fatih altaylı diyor ki galatasaray lisesi sahaya çıksın, isterse takım küme düşsün; Sonun da ölüm yok ki gibi sözler söylemiş. Bu yönetimi koşulsuz desteklerden arkadaşlar yönetim hakkında konuşmalarımıza bu forumda tepki gösteriyorlar. Sanki onların dokunmazligi var miş gibi. Hepsi diyor ki dursun başkan, ünal başkan, adnan başkan kulübü batırdı. Peki kongre üyesi olarak sizler ne yaptınız. Demek ki sizler de onlarla birlikte oldunuz. Geçmişe dayanarak 3 yıl kalamazsınız. Ayrıca ocak ayında başkanlık yapıp her şeyi biliniyor du. Bunu bilip aday olun du. Artık başkaların sırtından geçinmek yerine icraat yapmayı denemeleri gerekiyor. Zaten dursun başkan yüzünden başkan oldular.

Surda bikere anlasalim ona göre yorumlarimizi yapalim.

Galatasaray Külübünde herhangi bir subeyi kapatma yetkisi Genel kuruldadir. Yani eger bir Baskan subeyi kapatmak istiyorsa Genel Kurula gitmesi gerekir ve Genel Kurulu üyelerin oylarina basvurmasi gerekir.

Cuma günkü basın toplantısında önümüzdeki hafta içi transferleri bitirmeyi düşünüyoruz dediler.Bakalım merakla bekliyorum.Her ne kadar webster ve klobucar ile anlaşıldı dense de ben bu şubedeki hiçbir şeye güvenmiyorum.Neyse umarım cumaya kadar kadro netleşir ve tatmin olacağımız isimler ile anlaşılır...

Surda bikere anlasalim ona göre yorumlarimizi yapalim.

Galatasaray Külübünde herhangi bir subeyi kapatma yetkisi Genel kuruldadir. Yani eger bir Baskan subeyi kapatmak istiyorsa Genel Kurula gitmesi gerekir ve Genel Kurulu üyelerin oylarina basvurmasi gerekir.

Kapatmak faaliyetleri durdurmak olarak değil, düşünce olarak oluyor görüldüğü üzere. Geçmişten gelen başarıların üstüne, Canaydın'ın kötü yönetiminden sonra 10 senedir bir kültür inşaa etmeye çalışıyor insanlar. Galatasaray Basketbol'unun bütçesi 1 milyon dolar da olsa o mücadeleyi gördüğünde salona gidecek yığınla insan var. İnsanların kavgasını verdiği şey bu. Israr ettiğimiz şey bu. Her transfer dönemi burda tartışıyoruz birbirimizle ama hepimiz bu şubeyi çok sevdiğimizden merak etmeyin. Şubeyi kapatmaya zaten kimsenin cesareti yetmez, kafada bitirmelerine de biz izin vermeyeceğiz.

Galatasaray taraftarları, sosyal medyadan başlattığı hashtag kampanyasıyla 22 yaşındaki Birleşik Amerikalı forvet Cameron Oliver'ın transfer edilmesini istedi. Kısa süre içinde #CameronOliver4Galatasaray etiketiyle 500'den fazla tweet atıldı.
(Via @SportandoTR )

Galatasaray taraftarları, sosyal medyadan başlattığı hashtag kampanyasıyla 22 yaşındaki Birleşik Amerikalı forvet Cameron Oliver'ın transfer edilmesini istedi. Kısa süre içinde #CameronOliver4Galatasaray etiketiyle 500'den fazla tweet atıldı.
(Via @SportandoTR )

Bu tarz isler nedense bana hep hos gelmemistir. Sebebine gelince; simdi iyi ya da kotu bir Hoca geldi takimin basina ve hocanin oyun planinda dusuncesinde belki yoktur boyle bir oyuncu.

Eger ille de bir oyuncu yazsaydim hastage bu kesinlikle Michael Dixon Jr olurdu. Hala bosta diye biliyorum. Michael Dixon buraya umutlar havaya!