2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bu yönetimin yaptığını kimse ayağını yorganına göre uzatmak olarak nitelendiremez bence. Bu yönetimin durumunu anlatan şeyler çapsızlık ve iş bilmezlik.

Kaynak 3 iken 15 harcansın demiyor kimse.. kaynak niye 3..? neden kaynak yaratamıyorlar..? , doğru düzgün ilgilenmiyorlar deniliyor. Bunda da haklı insanlar

Yasin , yanlış anlama da Eto bitmiş trolünü Theodore bitmiş deseydin o zaman algılardık ama sen ayrıntıya girip İtalyan muhabirle konuştum vs vs şeklinde yazıyorsun şimdi ise trol diyorsun :) Yeme bizi :D

Ertuğrul koçun yardımcı kadrosunu çok merak ediyorum. Tolga Başer devam edecek ve 2 kişi daha gelecek sanırım. Umarım yardımcı kadromuz özellikle maç esnasında koça maksimum yardımı yapacak insanlardan oluşur. Ataman dönemi Yağızer hoca bu konuda oldukça iyidi mesela.

Yav renktaş ben kelime kelimesine aynı yazdım ki trol olduğu bilinsin sen o mesajıma tekrar bak bir de videoyu izle dediğimi anlarsın :)

Yağızer hoca bence yardımcı hoca görevi için biçilmiş kaftan. Bu adamdan başantrenör olmuyor cidden yardımcı hoca olarak görmek isterim.

Kimse de demiyorki sponsor bulamayacak kadar vasifsiz insanlarin boyle kurumlarin yonetimine ne diye talip olurlar ? Ben soyleyeyim siz yorulmayin. Kendi paylarina dusen ekonomik, sohret ve bir yerlere yaranma ozentisinden baska bisey degil.

Sponsor bulamiyorum istifami edeyim dedi Baskan. Ne bekliyorsun ki istifa et Baskan. Soz vermistin sponsor bulacagina, soz vermek agizdan istemsizce cikabilecek bir kepazelik degildir.

Sozunde durmayan Mustafa Cengiz istifa! Vasifsiz Mustafa Cengiz istifa! is bilmez Mustafa Cengiz istifa!

Buldugu sponsor zaten kendi Holding icinden, Arcelik diyolar.
Büyük ihtimal Arcelik olur.
Bana görede bu bir Ali Koc sponsor buldu basarisi degildir cünkü adamin kendi sirketi

Emin ol kendi şirketini dahi ikna etmekte zorlanıyor. Bu yüzden daha açıklanmadı.

Bu arada Kloubacar için şutu zayıf diye çöp muamelesi yapılmış. Kloubacarın şutu iyi olsa euroleague de her takımda oynar. Tam bir takım oyuncusu. Savunması penetreleri iyidir. Oyun görüşü de gayet iyi zaten asist ortalamasından belli olur. Ancak şutları taraftarı deli edebilir. Bir maç çok iyi atarken diğer maç 7-0 ile oynayıp bolca air ball izleyebiliriz. Yıldız beklentisi olmasın ama total de gittiği her takıma fayda sağlamıştır...

Yasin Bey, ben 10 tane transfer yapmasından mı bahsediyorum? Hangi mesaj da var çilek isteği?

Ben sponsor bulmaları gerektiğini söyledim.

Ufuk Bey, tek dayanak noktaları Fatih Terim'i futbol takımı.
Allah korusun en ufak bir başarısızlıkta ne demek istediğimi anlayacaksınız...

Senin kadar bizde anlıyoruz arkadaşım başarısızlıkta var hayata.sizde ne kolay buluyorsunuz sponsor helal olsun şubenin başına siz geçin sabanci falan kesin bulursunuz

Bu yönetimin yaptığını kimse ayağını yorganına göre uzatmak olarak nitelendiremez bence. Bu yönetimin durumunu anlatan şeyler çapsızlık ve iş bilmezlik.

Kaynak 3 iken 15 harcansın demiyor kimse.. kaynak niye 3..? neden kaynak yaratamıyorlar..? , doğru düzgün ilgilenmiyorlar deniliyor. Bunda da haklı insanlar

Anlatmak istediğim tam da bu işte.
Sponsor bulmak,kaynak oluşturmak yönetimlerin en önemli görevidir.
Malsef bu konuda gayret,ilgi sıfır.
Tepkim bunaydı...

Anlatmak istediğim tam da bu işte.
Sponsor bulmak,kaynak oluşturmak yönetimlerin en önemli görevidir.
Malsef bu konuda gayret,ilgi sıfır.
Tepkim bunaydı...

gayret ve ilginin sifir oldugunu neye göre belirliyorsun?
Ocaktan bari sponsorlarla görusuluyor buna emin olabilirsin ama cogu Marka bizim istedigimiz parayi vermiyolar cok düsük ücret teklif ediyorlar

Ocaktan bari sponsorlarla görusuluyor buna emin olabilirsin ama cogu Marka bizim istedigimiz parayi vermiyolar cok düsük ücret teklif ediyorlar

Bir de zaten Mustafa Cengiz kendisi açıkladı biz şirketlerle görüşüyoruz ama size sponsor olursak diğer taraftarların tepkisini çekeriz diye reddettiklerini söyledi. Bu bile sponsor arayışında olduklarını gösteriyor. Ha evet anlaşılan sponsorlar da var ama çok düşük teklif veriyorlar. Ve yönetim sonuna kadar bekliyor bu yüzden daha fazla teklif veren olur mu diye. Bu sezon feda sezonu olduğu için ve Eurocup'ta olduğumuz için kimse yüksek meblağ veren sponsorlar beklemesin. Ha ne olur belki Eurocup şampiyonu olup seneye Euroleague'ye katılırsak o zaman daha iyi sponsorlar gelir. Bu sezon tek hedefimiz Eurocup şampiyonluğu olmalı bu yüzden. Ligde şampiyon olsak bile Euroleague'ye katılacağımızın bir garantisi yok.

Bence başkan olarak seçilen her kişi veya yönetim cebinden kulübün kasasına en az 5 milyon dolar aktarmalı o kadar ismin duyuluyor şirketlerinin reklamını yapıyorsun milyonlar üzerinden. Dursun denilen bir iş adamını Galatasaray sayesinde tüm Türkiye tanıdı hotel vb. saymıyorum bile. Bu nedenle böyle bir şart kesinlikle koyulması gerek bence.

Galatasaray bir markaydı hani ?
O markaya müşteri bulamıyorlarsa kusura bakmasınlar beceremiyorlar.
Futbolda da Fatih Terim'e dua etsinler başarılı olsun diye.
Yoksa Dursun Özbek'ten daha kötü bir son bekliyor olacak onları.

Şirketlerle görüşüyoruz diyen MC,daha önce de bütün branşlarda şampiyonluğa oynayacağız,winner bir kafadayım demişti.
''İnan edin'' MC'nin inanırlığı kalmadı.
İnşAllah futbol takımımız ligt yine şampiyon olur, Avrupada'da iyi işler yapar.
Aksi durumda bu yönetimin tek dayanağı olan futbol ayağından da başarısızlılar gelirse işler çok kötü olacak onlar için...

Sponsor bulamiyorlarsa kendileri sponsor olacaklar o zaman. Galatasaray klubu baskani olarak parayla yapamayacagi reklami yapiyorlar. Azizi fenere baskan olmadan once kac kisi taniyordu, simdi tanimayan mi kaldi. Mustafa Cengiz normalde Ali Koc'tan randevu alamaz ama simdi oturup toplantilar yapacak, anlasmalar yapacak, yeri gelecek atar gider yapacak. Bu koltugun sahibine bir suru faydasi varken bi zahmet de basa gecenler sponsor bulamiyorlarsa, kensileri elini cebine atacak. Oturduklari makam cok cok ozel bir makam. Kolay olmadigi gibi ucuz da olmamali. Simdiye kadar Dursun Ozbek olmamak haricindw bir vasiflarini gormedim acikcasi. Hicbir bransta bir ise yaramadilar.

Sponsor bulamiyorlarsa kendileri sponsor olacaklar o zaman. Galatasaray klubu baskani olarak parayla yapamayacagi reklami yapiyorlar. Azizi fenere baskan olmadan once kac kisi taniyordu, simdi tanimayan mi kaldi. Mustafa Cengiz normalde Ali Koc'tan randevu alamaz ama simdi oturup toplantilar yapacak, anlasmalar yapacak, yeri gelecek atar gider yapacak. Bu koltugun sahibine bir suru faydasi varken bi zahmet de basa gecenler sponsor bulamiyorlarsa, kensileri elini cebine atacak. Oturduklari makam cok cok ozel bir makam. Kolay olmadigi gibi ucuz da olmamali. Simdiye kadar Dursun Ozbek olmamak haricindw bir vasiflarini gormedim acikcasi. Hicbir bransta bir ise yaramadilar.

Budur...

Cok güzel mantik baskanin parasiylami döncek koca külüp. Hayal Dünyasinda yasamayin
Hadi diyelim bu sene para koydu gelecek sene nolucak?
Dursun Özbek 3 sene bu külübe kendi parasindan para koydu, kefaletlere imza atti noldu? Durumumuz cokmu iyi?
Ali Koc 50 Milyon Dolar hibe etti, Ali Koc her sene 50 Milyon dolar hibe edebilirmi?
Ali Koc en zengin adamlardan, ne diyor kendi futbolcularimizi yetistirip satmaliyiz, bunu her bransta yapmaliyiz ancak öyle düzlüge cikariz diyor. Bunu Galatasaray taraftari anlamakta zorluk cekiyor.

Sanki sponsorlar külübün Baskani Mustafa Cengiz diye sponsor olmuyor. Gercekten komik
Besiktas, Trabzonspor daha diger külüpler neden sponsor bulamiyor arkadaslar? Besiktas Basket Subesinde durum ne acaba?
Türkiyede takima sponsor olabilecek markalarin ismi zaten kendi takimlari var: Banvit, Tofas, Türk Telekom, Türk Hava Yollari voleybolda kendi ismiyle yine takim kurdu
Yurt disindanda sponsorda daha zor Türkiyenin su durumunda.

Son düzenleme:
Böyle bir üsluba cevap vermeyeceğim.
Kusura bakmayın...

Üslupta ne gördün arkadaş.hayali konuşuyorsunuz eurocup taki takıma 5 milyon euro verip sponsor mu olacaklar öyle beklenti mi var.sponsor bulunca parasını beğenmezsiniz parası güzel olsa transferi begenemzsiniz.bu mantığı anlayamıyorum yönetim işi bilmiyor sen evde oturup ahkam kesiyorsun valla ne ala ya

eurocup taki takıma 5 milyon euro verip sponsor mu olacaklar öyle beklenti mi var.

Lafa gelince Galatasaray kulubunun 25-30 milyon taraftari var deriz. Eger bu dogruysa mucadele ettigimiz kulvar hic onemli degil! Kurulus felsefemizin ne oldugunu belirtmeme gerek yok.

Dunyada kalbur ustu liglerden sadece kendi ulkesinde 25-30 milyon taraftari olan 20 spor kulubunu sayamazsiniz! saka yapmiyorum inan edin sayamazsiniz!

Bence başkan olarak seçilen her kişi veya yönetim cebinden kulübün kasasına en az 5 milyon dolar aktarmalı o kadar ismin duyuluyor şirketlerinin reklamını yapıyorsun milyonlar üzerinden. Dursun denilen bir iş adamını Galatasaray sayesinde tüm Türkiye tanıdı hotel vb. saymıyorum bile. Bu nedenle böyle bir şart kesinlikle koyulması gerek bence.

Mustafa Cengiz'in sirketinin adı ne ? Google'a bakmadan söyleyebilir misin ?

Mustafa Cengiz başkan olurken Basketbol AŞ kuracaklarını Ünal Aysal'ın sponsor olacağını söylemişti sonra sanırım Basketbol AŞ den vazgeçildi devletin yardım edeceği söylenince ama işlerin öyle olmadığını söyledi Cengiz acaba tekrar gündeme getirilemez mi Basketbol AŞ?

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun vadeli ve yüksek meblağlı sponsorluk bulmak gerçekten zor iş. Mustafa Cengiz bunu başa geçmeden önce de biliyordu mutlaka, sonuçta o çevreden sayılır. Haydi diyelim ki popülist davrandı büyük sponsor bulduk diye salladı, sonra bulamadı. Para bulmanın tek yolu isim sponsoru değil. Yönetim çözüm bulma yeridir. Sen yönetim olarak taraftar kadar bile çözüm üretemiyor, hatta yaptığın 3-4 projenin çoğunu da taraftardan alıyorsan ciddi bir plansızlık söz konusudur. Haziran'da Mahmuti rest çekmese şubenin akıbeti belli değildi. Temmuz'da taraftar sıkıştırmasa şube yöneticileri ve yönetimde bile bir değişiklik olmayacaktı muhtemelen. Zaten başkanından şube sorumlusuna ve hatta menajerine kadar basketbolla ilgili kimse yok. Şubede en güvenilir kişi yeni gelen koçumuz.

Burası basketbol forumu olduğu için yönetimi olabildiğince sıkıştırmak herkesin görevi diye düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl zaten kemer sıktık, çok fazla para harcamadık. Yetmedi, bu sezon da 3-4 milyona tavdık. Yeter ki ileriye dönük bir plan olsun dedik ama buraya kadar hiçbir olumlu icraatı olmayan yönetim sadece ortalığı bulandırıyor, bazı arkadaşlar da şubede basketboldan bihaber ve her biri ayrı telden çalan bir dünya alakasız adamın olduğu, başkanın benzinlikten yabancı transferine inandığı yerde diğerlerini sebat etmemekle suçluyor.

Sponsor bulmak zor ama sponsor kim olursa olsun utanılacak bir durum da yok açıkçası. Bir milyon versin Hacı Şakir olsun, Sütaş olsun, Tamek olsun. Şu koşullarda kimseyi sorgulayacak halimiz yok. Mustafa Cengiz ne demiş mesela? Formayı elli parçaya bölüp her parçaya kongre üyelerinin şirketlerini yazacak şekilde bir teklif götüreceklermiş kongre üyelerine. Bence çok kötü fikir değil ama Cengiz yönetiminin cebinden vermesiyle bunun arasında ne fark var mesela?