2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Üç numaraya mutlaka biri alınmalı. Göksenin'le falan geçilemez o bölge. Hollis Thompson ne durumda bilmiyorum ama olsa keşke. Ayrıca pivot bölgesi de sıkıntılı. Ege'nin önünde bir isim daha olmalı. Çok dalga geçtik ama Bora Hun bile olsa 5-10 dakika artık ne kadar oynarsa rahatlatırdı Ayres'i. Üç numarayla beraber altıncı yabancı olarak da 1-2 oynayabilen kısaları yedekleyecek biri olsa, mesela Curtis Jerrells ben kadroya tamam derim bu ekonomik şartlarda.

Webster - Can Korkmaz - Emir Gokalp
Klobucar - Erol Can Cinko - Serkan Aydin
Göksenin Koksal - Caner Erdeniz
Hayes - Ozan Odabaşı - Ayberk Olmaz
Ayres - Ege Arar

Kadro az cok belli gibi, Hayes - Ayres bitmeye yakin ve 4 yabanci yaklasik 1 m dolara geliyor, dusunce hep 5 yabanciydi ama sutor lazim mutlaka, uzun yabanci da bakiyorken 6 yabanci daha uygun bu takima ve kalan paraya 2 yabanci alinabilir normalde.

2 ve 3 numara çok zayıf gözüküyor. Mutlaka oraya şutu iyi skorer birisi alınmalı. Onun haricinde bence fena olmayan bir kadro kuruldu. Dediğim transfer de yapılırsa ilk 8 görebilir bu kadro ayrıca Eurocup'ta da iyi yerlere gelebilir. Ama yardımcı antrenör sayısını fazla buldum 2 tane yeterdi.

Muhakkak 3 numara ve sert kalpli 5 numara bulmaliyiz.
Şu anda ne kadar paramiz kaldı abi kalan 2 yabancı için ?

1.5 demişti başta Tanju abi görünüşe göre 450-500k'lık bir para kalmış. Sert kalıplı 5'den çok 4.5 oynayacak bi adam lazım Hayes 3'e kayacak çünkü. Bir de 2-3 oynayacak bi kısa gerekiyor. Jarell Edie de boştaysa düşünebiliriz bence. 1-2 düşüneceksek ben de uygunsa Jerrells'i isterim.

Üç numaraya mutlaka biri alınmalı. Göksenin'le falan geçilemez o bölge. Hollis Thompson ne durumda bilmiyorum ama olsa keşke. Ayrıca pivot bölgesi de sıkıntılı. Ege'nin önünde bir isim daha olmalı. Çok dalga geçtik ama Bora Hun bile olsa 5-10 dakika artık ne kadar oynarsa rahatlatırdı Ayres'i. Üç numarayla beraber altıncı yabancı olarak da 1-2 oynayabilen kısaları yedekleyecek biri olsa, mesela Curtis Jerrells ben kadroya tamam derim bu ekonomik şartlarda.

Ege den kimsenin umudu kalmadı malesef ama Paçun falan da olmasın yahu kadroda.

2 ve 3 numara çok zayıf gözüküyor. Mutlaka oraya şutu iyi skorer birisi alınmalı. Onun haricinde bence fena olmayan bir kadro kuruldu. Dediğim transfer de yapılırsa ilk 8 görebilir bu kadro ayrıca Eurocup'ta da iyi yerlere gelebilir. Ama yardımcı antrenör sayısını fazla buldum 2 tane yeterdi.
Yerli kadron iyi değilse yabancıları da çok net oturtamıyorsun bence. Yerlilerden hangisi katkı verebilir bilmiyorum açıkçası. Can korkmaz ile Göksenin en yakın isimler olarak görünüyor ama muhtemelen yeterli olmayacaktır.

Klobucar çok içime sinmedi yönlendiricilik açısından önemi olsa da. Bence bu kadronun şutör kadar skorer eksiği de olacaktır. O yüzden de Tony Crocker gibi bir oyuncuyu isterdim mesela ama onu da khimki istiyor sanırım ve yerli kadrosunun sıkıntılı olduğu bir ortamda 6. yabancı bence de gerekli.

1.5 demiÅŸti baÅŸta Tanju abi görünüÅŸe göre 450-500k'lık bir para kalmış. Sert kalıplı 5'den çok 4.5 oynayacak bi adam lazım Hayes 3'e kayacak çünkü. Bir de 2-3 oynayacak bi kısa gerekiyor. Jarell Edie de boÅŸtaysa düÅŸünebiliriz bence. 1-2 düÅŸüneceksek ben de uygunsa Jerrells'i isterim.

450-500 k'ya 2 iyi isim alınabilir ama Jerrells'i almak çok zor.
Gelirse müthiş mutlu olurum.
Kısa rotasyonunu da çok güçlü olur.
Hayes 3'e kayacaksa 100k'ya 4.5 oynayan bir isim alınıp kalan para Jerrells'a verilebilir.
Ama Hayes bence 3 değil 4 düşünülmeli.
3 numaraya hep dediğim gibi şutu iyi olan skorer biri alınmalı.

[video=youtube;BqnMkSAuaAg]https://www.youtube.com/watch?v=BqnMkSAuaAg[/video]
[video=youtube;5OnYHrLmGiw]https://www.youtube.com/watch?v=5OnYHrLmGiw[/video]

G-League'de izleme fırsatım olmadı ama yaz liginde Boston forması giydiği için takip edebildim. Çok iyi şutör.

İyi kadro falan kurulmadı sadece bu bütçeye göre iyi kadro durumu var. Yani "oo Antep güzel riskler aldı, zevkli top oynar ve playoff yapabilir" ayarındayız. Çok da ümitli olmamak lazım.

Yerli kadron iyi değilse yabancıları da çok net oturtamıyorsun bence. Yerlilerden hangisi katkı verebilir bilmiyorum açıkçası. Can korkmaz ile Göksenin en yakın isimler olarak görünüyor ama muhtemelen yeterli olmayacaktır.

Klobucar çok içime sinmedi yönlendiricilik açısından önemi olsa da. Bence bu kadronun şutör kadar skorer eksiği de olacaktır. O yüzden de Tony Crocker gibi bir oyuncuyu isterdim mesela ama onu da khimki istiyor sanırım ve yerli kadrosunun sıkıntılı olduğu bir ortamda 6. yabancı bence de gerekli.

Evet bu yüzden yabancıların iyi olmalı. Ülkede yerli oyuncu kıtlığı var, iyi olanlar da zaten Fb, Efes gibi kulüplerde oynuyor. Ama aldığımız yerliler bence fena değil bu yoklukta. Klobucar yerine aynı paraya daha iyi bir oyuncu bulunabilirdi bence çok acele ettik o transferde. Bir tane McCollum gibi takır takır takır atan bir oyuncuya ihtiyacımız var. Bir de olursa kalıplı bir pivot.

Hoca Klobucar konusunda biraz acele etti bence de fakat anlıyorum bu hamlesini. Hem savunma yapabilen,ball handler bir oyuncuyu bulmanın zor olabileceğini düşünmüştür mevcut piyasada. O yüzden ben kötü bir hamle olarak görmüyorum Klobucar'ı.

Webster-Klobucar-Emir-Can ile 4 tane top yönlendirebilen oyuncumuz var. Hayes Avrupa'da rahatlıkla 4 numara oynar,3 numaradan alacağı süre çok az olacaktır. Savunma yapabilen bir şutör oyuncu şart takıma,fakat böyle bir oyuncuyu bulmak zor,bulsak bile 150-200 bin dolara bu oyuncuyu ikna etmek mümkün değil. Bu yüzden eğer Okben'i kiralayabilseydik,bu hamleyi Ocak ayında yapabilir,150-200 bin dolara çok iyi bir oyuncu getirebilirdik.

[video=youtube;BqnMkSAuaAg]https://www.youtube.com/watch?v=BqnMkSAuaAg[/video]
[video=youtube;5OnYHrLmGiw]https://www.youtube.com/watch?v=5OnYHrLmGiw[/video]

G-League'de izleme fırsatım olmadı ama yaz liginde Boston forması giydiÄŸi için takip edebildim. Çok iyi ÅŸutör.

Şut mekaniğini çok iyi buldum Furkan.
Atletik ve iyi bir şutör.
Umarım teknik ekibin izlediği ve düşündüğü bir isimdir.

4.5 numaraya da Cameron Oliver gelirse çok iyi toparlamis oluruz...

Dajuan Summers Oktay Mahmuti hocayla 5 numara oynamıştı. Eğer ki piyasada 4-5 oynayabilen biri kalmadıysa ben summers a okey derim en azından ayres i dinlendirir.

Transfer yasaklarının belki toplam tutarı çok fazla değildir tam bilemiyorum, geçmişte de istedikleri anda kaldırabiliyorlardı ancak Galatasaray gibi bir markanın bu şekilde transfer yasaklarıyla adının hiç anılmaması lazım. Diyelim ki yasak geldi daha internette sayfaya düşmeden kaldırtmaları gerekiyor. Olay sadece transfer değil ki prestij de önemli, marka değeri de önemli. Yaklaşık 6 aydır kulübün transfer yasağını kaldırmamış olması skandal, rezillik. Japonlar bu sorumsuzluğun onda biri için harakiri yapıyor, bunların umrunda değil.

Emir Gökalp ve Ozan Odabaşı doğru hamleler, Ertuğrul hoca ve ekibi bu iki genç oyuncuya şans vermeli, bu oyuncularda kendini geliştirebilirse takımımızın geleceği için önemli iş yapmış oluruz. Can Korkmaz ve Erol Can Çinko hamlesininde yerinde olduğunu düşünüyorum (Zaten bu bütçeyle daha iyi yerli alamayız. Ayberk'i izleme şansım olmadı, genç oyuncu sonuçta denemekten zarar gelmez ama gerçekleşirse Caner Erdeniz hamlesi son yıllarda gördüğüm en rezil transferlerden biri, aynı Caner Topaloğlu'nun alınması gibi.

Yabancılardan Tai Webster en mutlu olduğum transferimiz, bizimde listemizde yer alan oyunculardan. Jaka Klobucar hem gereksiz transfer, hemde vasatın altında olan oyunculardan. Jeff Ayres'den daha iyi isimler bulunabilirdi, ben olsam Jeff Adrien'i getirirdim. 4 numara için Jarrod Jones boştayken düşünmemekte bana çok saçma geliyor. Nigel Hayes umarım anlatıldığı gibi iyi çıkar.

Kadromuz şu şekilde olacak gibi:

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp

Jaka Klobucar - Erol Can Çinko

Göksenin Köksal - Caner Erdeniz

Nigel Hayes - Ozan Odabaşı

Jeff Ayres - Ege Arar - Ayberk Olmaz

Son olarak ben şütör kısadan daha çok skorer kısa alınmasının doğru olduğunu düşünüyorum, yani kendi şutunu yaratamayan düzene bağlı şut atacak kısa almak bu yapıda hiç bir faydası olmaz. Şu an hücumda yaratıcılığıyla bireysel olarak skor üretebilecek tek isim Webster, o yüzden oraya skorda bizi taşıyabilecek bir kısa şart. Glen Rice JR, DJ Kennedy ya da DeVaughn Akoon-Purcell hamlesi yapılması bana göre doğru olur.

Son düzenleme:
Transfer yasaklarının belki toplam tutarı çok fazla değildir tam bilemiyorum, geçmişte de istedikleri anda kaldırabiliyorlardı ancak Galatasaray gibi bir markanın bu şekilde transfer yasaklarıyla adının hiç anılmaması lazım. Diyelim ki yasak geldi daha internette sayfaya düşmeden kaldırtmaları gerekiyor. Olay sadece transfer değil ki prestij de önemli, marka değeri de önemli. Yaklaşık 6 aydır kulübün transfer yasağını kaldırmamış olması skandal, rezillik. Japonlar bu sorumsuzluğun onda biri için harakiri yapıyor, bunların umrunda değil.

Bir menajere 50 bin dolar borç varmış ondan oyuncu vermemiş 1 tane mesela, toplamda 22 milyon tl borç var demişti sanırım sayın başkan ama hepsinin bir anda ödenmesi gerekmiyor, menajerlere ödeme yapılsa, borçlar yapılandırılsa hepsi evet der zaten ve oyuncuları verirler.