2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Herkes Jaka Klobucar yaziyor ama bu adamin sozlesmesi 2019 yilinda bitiyor. Acaba sozlesme fesih ucretinide mi verecegiz ? Cunku su an su saat bile IBB'nin resmi oyuncusu gozukuyor her yerde.

Bir menajere 50 bin dolar borç varmış ondan oyuncu vermemiş 1 tane mesela, toplamda 22 milyon tl borç var demişti sanırım sayın başkan ama hepsinin bir anda ödenmesi gerekmiyor, menajerlere ödeme yapılsa, borçlar yapılandırılsa hepsi evet der zaten ve oyuncuları verirler.

Haziran ayında bunu üstüne basa basa Mahmut Recevik'e ve Ömer Cansever'e söyledik. Birisinin cevabı çalışıyoruz diğerinin cevabı ben menajerle çalışmıyorum oldu :) Bunlar da maalesef aciziyet seviyesi oldukça yüksek...

Emir Gökalp ve Ozan Odabaşı doğru hamleler, Ertuğrul hoca ve ekibi bu iki genç oyuncuya şans vermeli, bu oyuncularda kendini geliştirebilirse takımımızın geleceği için önemli iş yapmış oluruz. Can Korkmaz ve Erol Can Çinko hamlesininde yerinde olduğunu düşünüyorum (Zaten bu bütçeyle daha iyi yerli alamayız. Ayberk'i izleme şansım olmadı, genç oyuncu sonuçta denemekten zarar gelmez ama gerçekleşirse Caner Erdeniz hamlesi son yıllarda gördüğüm en rezil transferlerden biri, aynı Caner Topaloğlu'nun alınması gibi.

Yabancılardan Tai Webster en mutlu olduğum transferimiz, bizimde listemizde yer alan oyunculardan. Jaka Klobucar hem gereksiz transfer, hemde vasatın altında olan oyunculardan. Jeff Ayres'den daha iyi isimler bulunabilirdi, ben olsam Jeff Adrien'i getirirdim. 4 numara için Jarrod Jones boştayken düşünmemekte bana çok saçma geliyor. Nigel Hayes umarım anlatıldığı gibi iyi çıkar.

Kadromuz şu şekilde olacak gibi:

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp

Jaka Klobucar - Erol Can Çinko

Göksenin Köksal - Caner Erdeniz

Nigel Hayes - Ozan Odabaşı

Jeff Ayres - Ege Arar - Ayberk Olmaz

Son olarak ben şütör kısadan daha çok skorer kısa alınmasının doğru olduğunu düşünüyorum, yani kendi şutunu yaratamayan düzene bağlı şut atacak kısa almak bu yapıda hiç bir faydası olmaz. Şu an hücumda yaratıcılığıyla bireysel olarak skor üretebilecek tek isim Webster, o yüzden oraya skorda bizi taşıyabilecek bir kısa şart. Glen Rice JR, DJ Kennedy ya da DeVaughn Akoon-Purcell hamlesi yapılması bana göre doğru olur.

Su kadroyla tertemiz küme düşme adayiyız.

Bu takıma şut atabilen, skorer forvet eklemesi ile EC'de Top 8, ligde de play-off olur.

Hadi hasbel kader kumede kalmayi basardik diyelim. O da biz hicbirsey yapmadan dusmesi simdiden kesin olan Trabzon Basket var belki 2. bir takim daha havlu atar bu ekonomik kosullarda kumede kalmamiz belki garantilesir. Ama Eurocupta Top 8 yapariz diyebilmek buyuk cesaret ister.

AS Monaco
Crvena Zvezda
Galatasaray
Germani Brescia
Morabanc Andorra
ratiopharm Ulm

Bu grupta sonuncu olmamak mucize gibi birsey. Ilk 4 takim cikiyor keske Eurocupta da Trabzon Basket olaydi grubumuzda belki sonuncu olmamizi engelleyebilirdi.

Hadi hasbel kader kumede kalmayi basardik diyelim. O da biz hicbirsey yapmadan dusmesi simdiden kesin olan Trabzon Basket var belki 2. bir takim daha havlu atar bu ekonomik kosullarda kumede kalmamiz belki garantilesir. Ama Eurocupta Top 8 yapariz diyebilmek buyuk cesaret ister.

AS Monaco
Crvena Zvezda
Galatasaray
Germani Brescia
Morabanc Andorra
ratiopharm Ulm

Bu grupta sonuncu olmamak mucize gibi birsey. Ilk 4 takim cikiyor keske Eurocupta da Trabzon Basket olaydi grubumuzda belki sonuncu olmamizi engelleyebilirdi.

O takımların kadrolarını yazsana bir. Bu gruptan rahat çıkar bu kadro.

Son düzenleme:
Bu takım ligde veya eurocup'ta neler yapardan ziyade takım oluşumunu nasıl tamamlamalı daha elzem bir konu..Forumda bahsedilen kadro olacak gibiyse gelecek 3 numaranın net şutunun olması lazım..Skorer guard kısmında da bence bu tarz biri olmalıydı ki oluşan veya oluşmakta olan kadro buna fazlasıyla ihtiyaç duyuyor..

Son düzenleme:
Standings - Welcome to 7DAYS EuroCup

Bu linkten istedigin takimin ismine tiklayip ne ogrenmek istiyorsan ogrenebilirsin. Bu gruptan rahat cikan bir takimin bizim BSL de ilk uce girmemesi sacma olurdu.

Bahsedilen isimler gelirse şu grupta Monaco ve Kızılyıldız (Basketbol kültürlerinden dolayı diyorum, yoksa onlarında ahım şahım kadrosu yok) harici takımlar bizden iyi demek cidden abartı, diğer takımlar son derece vasat kadrolara sahip, beklenilen kadro kurulursa bu gruptan rahat çıkarız. Aynı şekilde ligde playof oynarız.

Standings - Welcome to 7DAYS EuroCup

Bu linkten istedigin takimin ismine tiklayip ne ogrenmek istiyorsan ogrenebilirsin. Bu gruptan rahat cikan bir takimin bizim BSL de ilk uce girmemesi sacma olurdu.

Hahahaha hiç güleceğim yoktu. Bu gruptan sadece Monaco girer bizim ligde ilk 3'e O'da zor bir ihtimal. Bu arada resmi açıklama gelmedi ama gidilen isimler ve anlaşılan isimler gayet iyi, geç kalmamıza rağmen. Oyuncular hakkında bilgi sahibi değilsen en azından ismi geçen oyuncuların youtube' da videoları vardır, izle onları az da olsa yapabildikleri hakkında bilgi sahibi olursun. Şu takımdan iyi takım kurulabilir miydi? Kurulurdu ama bütçemize göre gidilen isimlerde, anlaşılan isimlerde gayet iyi.

Webster - Can- Emir
Klobucar - Erol
Diebler - göksenin- Caner
Hayes - Ozan - Ege
Ayres- c.oliver - Ayberk

4.5 cameron oliver olurdu dieblerda güzel olurdu bu takıma

Hahahaha hiç güleceğim yoktu. Bu gruptan sadece Monaco girer bizim ligde ilk 3'e O'da zor bir ihtimal. Bu arada resmi açıklama gelmedi ama gidilen isimler ve anlaşılan isimler gayet iyi, geç kalmamıza rağmen. Oyuncular hakkında bilgi sahibi değilsen en azından ismi geçen oyuncuların youtube' da videoları vardır, izle onları az da olsa yapabildikleri hakkında bilgi sahibi olursun. Şu takımdan iyi takım kurulabilir miydi? Kurulurdu ama bütçemize göre gidilen isimlerde, anlaşılan isimlerde gayet iyi.

Hocam galiba 18-19 yasinda genc bir kardesimizsin, aramizda 20 yas fark olabilir, biraz daha sakin olalim <=-P Transfer yasagi kaldirilmadan ben ortada takim felan goremiyorum. Goksenin Koksal disinda oyuncumuz yok suan.

Biraz fazla karamsar olabilirim, Belki de yasi gecgin insanlarin tedirginliginin sebebi gecmis tecrubelerin fazlaligidir. Hemen hemen bircok oyuncuyu takip etmisimdir ama hepsini de bilemem dogal olarak.

Kaldi ki genel bir sevinc var sadece, orada isim Jeff Ayres veya baska biri olmasi degil, Yonetimin subeyi kapatmayacak olmasi ve iyi veya kotu isimleri transfer ediyor olmasinin sevinci. ( Baskan acikladiya subeyi kapatmayacagiz diye )

Olumu gosterip sitmaya razi edenleri ben asla affetmeyecegim.

Tekrar edeyim asiri karamsar oldugum dogrudur, bunu surekli dile getirmekte dogru degil. Sadece asiri beklentiye girmemek en guzeli. Cunku su havada kimi alsak ona sevinecek bir durumdayiz.

2017 - 2018 Kadro yapilanma topigine bakin anlarsiniz ilk baslarda playofflar hava da ucusuyor Eurocup Top 8 ler yari finaller sonlara dogru husran husran. Kaldiki su bahsedilen kadro her ne kadar gecen yil dogru kullanilamamis olsa da basarisiz olan kadrodan cok cok zayif.