2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Hocam galiba 18-19 yasinda genc bir kardesimizsin, aramizda 20 yas fark olabilir, biraz daha sakin olalim <=-P Transfer yasagi kaldirilmadan ben ortada takim felan goremiyorum. Goksenin Koksal disinda oyuncumuz yok suan.

Biraz fazla karamsar olabilirim, Belki de yasi gecgin insanlarin tedirginliginin sebebi gecmis tecrubelerin fazlaligidir. Hemen hemen bircok oyuncuyu takip etmisimdir ama hepsini de bilemem dogal olarak.

Kaldi ki genel bir sevinc var sadece, orada isim Jeff Ayres veya baska biri olmasi degil, Yonetimin subeyi kapatmayacak olmasi ve iyi veya kotu isimleri transfer ediyor olmasinin sevinci. ( Baskan acikladiya subeyi kapatmayacagiz diye )

Olumu gosterip sitmaya razi edenleri ben asla affetmeyecegim.

Tekrar edeyim asiri karamsar oldugum dogrudur, bunu surekli dile getirmekte dogru degil. Sadece asiri beklentiye girmemek en guzeli. Cunku su havada kimi alsak ona sevinecek bir durumdayiz.

2017 - 2018 Kadro yapilanma topigine bakin anlarsiniz ilk baslarda playofflar hava da ucusuyor Eurocup Top 8 ler yari finaller sonlara dogru husran husran. Kaldiki su bahsedilen kadro her ne kadar gecen yil dogru kullanilamamis olsa da basarisiz olan kadrodan cok cok zayif.

Abi öncelikle gayet sakinim, eğer kontrolsüz yazdığımı düşündüysen kusura bakma. En son yazdığına yorum yapacağım sadece. Şu kadro geçen seneki kadroyu yener. Aksini düşünen çok az kişi olacaktır bana göre.

Bu senenin bütcesi gecen seneninkinden daha az degilmi.
Simdi cogu kisi bu senenin kadrosunun gecen sene kurulan kadrodan daha iyi oldugunu söyluyor, demekki hersey HOCA tercihlerinde bitiyor

Ekli dosyayı görüntüle 1028

Tai Webster'ın menajeri Sead Galijasevic'ten gelen bir paylaşım..

Sead'ın keyifler yerinde daha çok oyuncu vereceği için :) Herkes istediği kadar eleştirmekte özgür tabi ama 4 oyuncu 1m dolara gayet iyi yabancı seçimleri oluyor bana göre, her transferde resmi olarak 1 oyuncumuz var denmesini de anlamıyorum sürekli aynı şeyleri tekrar etmenin ne faydası var peki? İnsanlar beyin fırtınası yapıyor eleştiren Mehmet beyin tek argümanı ''küme düşmeye oynarız ortada kadro yok, tek resmi oyuncu Göksenin Köksal''

Onun yerine kurulan kadroyu beğenmeyorsanız onun üzerinden eleştiri yapsanız keşke.

Sead'ın keyifler yerinde daha çok oyuncu vereceği için :) Herkes istediği kadar eleştirmekte özgür tabi ama 4 oyuncu 1m dolara gayet iyi yabancı seçimleri oluyor bana göre, her transferde resmi olarak 1 oyuncumuz var denmesini de anlamıyorum sürekli aynı şeyleri tekrar etmenin ne faydası var peki? İnsanlar beyin fırtınası yapıyor eleştiren Mehmet beyin tek argümanı ''küme düşmeye oynarız ortada kadro yok, tek resmi oyuncu Göksenin Köksal''

Onun yerine kurulan kadroyu beğenmeyorsanız onun üzerinden eleştiri yapsanız keşke.

Cok güzel cevap helal olsun. Sadece imza atmak düser

Diebler muhtemelen Darüşşafaka'ya gidecek.
Bende gelsin isterdim ama bize daha çok kendi şutunu hazırlayacak biri lazım...

Dieblera teklif yapılsa bizi daçkaya tercih edeceğini düşünüyorum taraftarla iyi bir ilişkisi vardı pahalıda değildir 250-300 bin usd arası oynar ve kısa rotasyonunda kendi şutunu yaratandan çok ceza şutlarını sokacak oyuncu şu kadroya daha iyi gidebilir savunmasıda kötü değildir

Aynen öyle :) Şu piyasada 4 oyuncuya 1m usd vermek gerçekten iyi iş bunun hakkını vermek lazım..Aynı zamanda alınan oyuncuları ve oluşan takımı eleştirirken bunu bütçeye göre yapmak lazım ki bence iyi kadro oluşuyor burada önemli olan takım olabilmek.Umarım hoca en kısa sürede bunu sağlar.

Son düzenleme:

Peki Tanju Bey haklisiniz. Transfer yasaginin kalktigi ilk gun genis bir degerlendirme yapacagim =))

Beni Webster disinda heyecanladiran bir oyuncu yok su an icin. Gerci gecen sene Hopson'a heyecanlanmistim durum vahimdi. Jaka Klobucar desen vasat alti takimlarin vasat oyuncusu Jeff Ayres yine 11/12 sira takimlarda dolasmaya musait oyuncu bir tane seviye atlatacak oyuncu yok. Ayrica 4 numaraya dusundugumuz genc oyuncu ya tutarsa transferi Amerika'dan tutup getirecegiz yine. Bilmem farkindamisiniz ama 3 numarada sadece Goksenin'e kaldik. Bence bu sene fazla bir beklenti icerisinde olmamak lazim. 14. bitirelim ligi yeter. Bunun ustu benim icin ekstra olur.

Dieblera teklif yapılsa bizi daçkaya tercih edeceğini düşünüyorum taraftarla iyi bir ilişkisi vardı pahalıda değildir 250-300 bin usd arası oynar ve kısa rotasyonunda kendi şutunu yaratandan çok ceza şutlarını sokacak oyuncu şu kadroya daha iyi gidebilir savunmasıda kötü değildir

Diebler’ın 5 yabancılı bi ligde aşşırı lüks olduğunu düşünüyorum. Topu yere vuramıyor, sadece hazırlanan şutu atacak diye bi yabancı hakkını bırakamazsın bence şu bütçede. Zaten biz bi yıl boyunca Diebler’a şut falan da hazırlayamadık. 6 yabancılı ligde, tempolu bi oyunda belki gidilebilir ama ben ona bile okey değilim. Ama kısaca 5 yabancılı ligde Diebler asla olmamalı. Göksenin varlığında 3.5’a gitmek bence çok mantıklı

Ben geçen sancılı süreçten sonra iyi niyetli bir çalışma görüyorum. Bize getirilse 400 bin usd verebileceğimiz Sant Roos olayı bile bir özet. Kimse oyuncusunu vermek istemiyor. Ödemelerin aksamadığı, keyif verici bir takım bizi gelecek yıl bir adım daha ileri atacak. 10 senedir dişimizden tırnağımızdan arttırarak geldiğimiz noktada özbek ve cengiz sayesinde başa döndük evet tavanı sınırlı bir takım olduk ama ben Eddie-Hayes-White üçlüsünden ikisini alabilsek kağıt üzerinde iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Burda en büyük iş Ertuğrul Hoca’ya ve staffa destek olmak bence

Muhtemelen IBB ve ligden cekilmezse TS duser.Ayrica birkac takim istisna olsada yabanci sayisi bese dusmesine karsin ekonomik kriz nedeni ile takimlarin dolar bazinda butceleri epey dustugu icin gecen sezonlara kiyasla dusuk yillik ucretli oyuncu sayisi fazla Istisnai bir scouting basarisi olmazsa daha zayif bir lig olacak gibi .

Muhtemelen IBB ve ligden cekilmezse TS duser.Ayrica birkac takim istisna olsada yabanci sayisi bese dusmesine karsin ekonomik kriz nedeni ile takimlarin dolar bazinda butceleri epey dustugu icin gecen sezonlara kiyasla dusuk yillik ucretli oyuncu sayisi fazla Istisnai bir scouting basarisi olmazsa daha zayif bir lig olacak gibi .

Kutay Bey, IBB disinda diger butun soylediklerinize 100 de 100 katiliyorum.

IBB ye gelecek olursak;

Oyun kurucu Tu Holloway Mehmet Yağmur
Şutör guard Mert Çevik Furkan Ayça
Kısa forvet Luka Babic Mert Gizir Kamer Bayraktar
Uzun forvet Damian Kulig İlker Tunalı Bekir Karlı
Pivot Shevon Thompson Ramazan Tekin

Koç Hakan Yavuz

Bir yabanci daha alacaklar muhtemelen, su an bizim konusulan kadromuzdan geride oldugunu dusunmuyorum + Damian Kulig bizde olsa cok sevinirdim.

IBB 4 yabanci ile mucadele edecek en azindan sezona oyle baslayacak.Luka Babic de muhtemelen kocun tercihi degildir anladisan menejerlik sirketinin kadroya koydugu oyuncu.Back-up yerli uzunlar ikinci ligde dahi rotasyon oyuncusu idiler ki ikinci ligde oynadiklari takimlar da iddali takimlar degilldi.Daha da onemlisi IBB yonetiminin dahi ligde kalmakla ilgili bir derdi yok.gibi gozukuyor.Hadi IBB ligde kaldi diyelim Cekmecenin Haynes ve Eldrige disindaki yabanci tercihleri epey soru isareti.Antep'de Carter Cine gidecek deniyor yerine konusalan oyuncu pek.ayni ayarda degil oyle birsey olursa Antep'de epey zayif kalabilir vs

Kutay Bey, IBB disinda diger butun soylediklerinize 100 de 100 katiliyorum.

IBB ye gelecek olursak;

Oyun kurucu Tu Holloway Mehmet Yağmur
Şutör guard Mert Çevik Furkan Ayça
Kısa forvet Luka Babic Mert Gizir Kamer Bayraktar
Uzun forvet Damian Kulig İlker Tunalı Bekir Karlı
Pivot Shevon Thompson Ramazan Tekin

Koç Hakan Yavuz

Bir yabanci daha alacaklar muhtemelen, su an bizim konusulan kadromuzdan geride oldugunu dusunmuyorum + Damian Kulig bizde olsa cok sevinirdim.

Şu kadro direk düşer

Jeff Ayres Sead'ın oyuncusu mu?