2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Transfer yasagı devam ederken yapılan sözleşmenin bir geçerliği var mı ? Varsa her iki taraf için de bağlayıcı de mı ? Diyelim yasak kalmadı lisans çıkmadı klübün oyuncuya karsı mali yükümlülükleri sabit mi ? Oyuncu lisansımı çıkarmadılar gerekcesi ile sözleşmeyi fesh edebilir mi ?

Bilgisi olan var mı ?

Transfer yasagı devam ederken yapılan sözleşmenin bir geçerliği var mı ? Varsa her iki taraf için de bağlayıcı de mı ? Diyelim yasak kalmadı lisans çıkmadı klübün oyuncuya karsı mali yükümlülükleri sabit mi ? Oyuncu lisansımı çıkarmadılar gerekcesi ile sözleşmeyi fesh edebilir mi ?

Bilgisi olan var mı ?

Kesinlikle kulubun yukumlulugu onde gelir. Cunku sorumlulugu yerine getirmeyen oyuncu degil, Kulup olmus oluyor. Magdur oyuncu catir catir faiziyle paraisni alir. Ama eninde sonunda kaldirilir bu yasak benim anlamadigim olay boyle bir rezillige 8 ay neden dur demedi yonetim. Rakam 50 milyon euro felan da degil. Ocak ayinda 400 bin Usd ile baslamisti ilk bilinen yasak rakamlari.

Hic kimse gecmis yonetim demesin lutfen. Dursun Ozbek geregini yerine getiremedi ve gonderildi, bu yonetimde cozum uretsin Galatasarayi 1 adim daha one tasisin diye geldi. Mazeretleri yok, Dusunsenize bu yonetimdeki beyzadelerin fabrikalarina is yerlerine urun yasagi geldini :) bilmem neylerini satip o yasagi kaldirirlardi. Itibar ne de olsa, Demek ki Kulubun itibari cok onemli degil!

Bilgisi olan var mı ?

Transfer yasağı Fiba ve nezdindeki organizasyonlarda geçerli. Oyuncu sözleşmeyi imzaladıysa lisansın çıkıp çıkmamasının çok önemi yok. Oyuncu sözleşmesinde aksi bir madde yoksa feshedemez. Her iki tarafında birbirlerine sorumlulukları normal bir sözleşme gibidir...

Transfer yasağı Fiba ve nezdindeki organizasyonlarda geçerli. Oyuncu sözleşmeyi imzaladıysa lisansın çıkıp çıkmamasının çok önemi yok. Oyuncu sözleşmesinde aksi bir madde yoksa feshedemez. Her iki tarafında birbirlerine sorumlulukları normal bir sözleşme gibidir...

Su kalin puntolu kisimda ne demek istemis olabilirsin ? Yasagi koyan kim ? Fiba zaten. O halde ne anlatmak istemis olabilirsin inan anlamadim. Lisans cikartamadiktan sonra tursusunu mu kuracaksin bu adamlarin. Azicik izan lutfen.

Ayrica Engin Kurt yilin en gulumseten anlamli mesajini yazmis tebrikler Engin Bey :)

Son düzenleme:
Hicbir yazimda kimsenin ismini kisaltma yapmadim ama su yaziyi okuyunca haksizlik yapiyormusum kendime.

8 aydir transfer yasagini kaldirmayip kulubu itibarsizlastiran ve kur farkindan dolayi zarar ettiren birine Mustafa Cengiz desek ne olur M.C desek ne olur.

Bilmedigim icin soruyorum, gecmis Baskanlarimiz arasinda yonetime gelipte 8 ay boyunca Kulubunun transfer yasagini kaldiramayan birini hatirlayaniniz var mi aranizda ?

Bu arada transfer yasagini kaldirana kadar M.C tabirine devam edecegim. Uyuz oldum cunku.

Seninle muhattap olan yok. Ben senin yazdıklarını alıntılamıyorum. Sende bana cevap yazma lütfen
2 ay boyunca takım transferler yapılana kadar her yazısında takım kuramadık küme düşmenin birinci adayıyız diye yazan sendin. Takım kurulunca bu sefer IBB'nın kadrosu bile bizden iyi demeye başladın. Bu zihniyette biriyle tartışmak benim için vakit kaybı tamamen...
Çok merak ediyorsan bir konusa görüş belirteyim. Transfer yasağının kalmamasını bende eleştiriyorum. Ama sizin gibi asarak keserek değil. Yaşça büyük insanları küçümseyerek, dalga geçerek hiç değil...
Transfer yasağı Nasıl olsa kalkacak, kalkmazsa o zaman asılmayı hallederler o başka...

Su kalin puntolu kisimda ne demek istemis olabilirsin ? Yasagi koyan kim ? Fiba zaten. O halde ne anlatmak istemis olabilirsin inan anlamadim. Lisans cikartamadiktan sonra tursusunu mu kuracaksin bu adamlarin. Azicik izan lutfen.

Ayrica Engin Kurt yilin en gulumseten anlamli mesajini yazmis tebrikler Engin Bey :)

Ben hukuksal boyutunu yazdım. Gider Fibaya bağlı olmayan bir organizasyonda oynatırsın. Sözleşme geçerlidir. Ancak senin amacın üzüm yemek degilki.
Yeni gelin gibisin. Her söze atlıyorsun. Yeterki yönetime yada karşı görüşe laf sokmak olsun içinde...

Bir daha ben de seni muhatap almam hic merak etme, su an ki gorunumde Trabzonsporu saymazsak 16.ve 17. siranin en buyuk adaylari arasindayiz. Ayrica ne demissem sozumun arkadasindayim. Soz agizdan cikar.

https://www.eurohoops.net/tr/tradem...bol-super-ligi-transfer-dosyasi-2018-2019/15/ Trabzonu hic sayiyorum. Besiktasi onumuzdeki gunlerde degerlendirebiliriz ancak. Cokta burnu havada olmasak iyi olur.

Takimlarin su ana kadar ki belli olan kadrolari bu linkte duruyor. isteyen inceler tahminini yazar. Ben herkesin tahminine saygi duyuyorum. Trabzonu saymiyoruz. 16. 17. sira benim. Sizlerde 1-15 arasinda secebilirsiniz sezon sonu takim durumuyla ilgili.

Anahtar Kelime : Trabzonu saymiyoruz =))

Son düzenleme:
Transfer yasağının kasıtlı olarak kaldırılmaması sadece bir gösterge arkadaşlar. Birisi çıkıp nasıl olsa kaldırılacak ne konuşuyorsunuz gibi bir yaklaşım gösterdiği zaman bu Mustafa Cengiz yönetiminin savunuculuğuna soyunduğunu bizlere net şekilde gösteriyor. Bu yasağın kalkmaması bize Oktay Mahmuti (1.200.000$) ve anlaşılamayan bir sürü kaliteli oyuncuya mal oldu. Daha da türlü yaptırımları olacak. Aslında bu saatten sonra kaldırılsa ne olacak demek lazım.

Kendim dahil herkese fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Galatasaray'lılık tavsiye ederim. Bu tarihin en rezil vaziyetine kasıtlı şekilde getirilen şubeyi savunmak Galatasaray'a fayda getirmez, getirmeyecek.

Anlamazlar abi , Fatih terim var ya hala kimse idrak edemiyor durumun vehametini. Sallıyorum Tudor, X biri falan olsaydı çoktan yangın yeriydi buralar. Ocak ayındaydık, ben dahil birçok kişi “daha yeni geldiler” dedik ama Eylül oldu 1 milim yol alamadığımız gibi -40 milim geri gittik. Doruk beyin de dediği gibi şu saatten sonra yasağı kaldırsan nolur..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Transfer yasağının kasıtlı olarak kaldırılmaması sadece bir gösterge arkadaşlar. Birisi çıkıp nasıl olsa kaldırılacak ne konuşuyorsunuz gibi bir yaklaşım gösterdiği zaman bu Mustafa Cengiz yönetiminin savunuculuğuna soyunduğunu bizlere net şekilde gösteriyor. Bu yasağın kalkmaması bize Oktay Mahmuti (1.200.000$) ve anlaşılamayan bir sürü kaliteli oyuncuya mal oldu. Daha da türlü yaptırımları olacak. Aslında bu saatten sonra kaldırılsa ne olacak demek lazım.

Kendim dahil herkese fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Galatasaray'lılık tavsiye ederim. Bu tarihin en rezil vaziyetine kasıtlı şekilde getirilen şubeyi savunmak Galatasaray'a fayda getirmez, getirmeyecek.

Kaldırılmaması herkes gibi beni de rahatsız ediyor. Ama bir nakit akış oluşturulmuş. Ona göre haraket ediyorlar. Bana göre de bir an önce kalksa iyi olur ama bundan taviz vermek istemiyor yönetim..
Kısa bir soru. Oktay Mahmudi parasını zamanında alsaydı, transfer yasağı var bem gidiyorum dermiydi?
Soru iki transfer yasağı var ben gelmiyorum deyip kaçırılan kaliteli oyuncular kimdi ? Merakımdan sordum...
En rezil vaziyetine bu şube bu sene geldi diyenler rezalet görmemişler. 15-20 yıl önce daha büyük rezilliklerde varda o kadar geriye gitmeyelim. 4 yıl önce paralarını alamadıkları için gidenler nedeniyle 6 oyuncu ile play off maçı oynadığımız ne çabuk unutuldu ?

Kaldırılmaması herkes gibi beni de rahatsız ediyor. Ama bir nakit akış oluşturulmuş. Ona göre haraket ediyorlar. Bana göre de bir an önce kalksa iyi olur ama bundan taviz vermek istemiyor yönetim..
Kısa bir soru. Oktay Mahmudi parasını zamanında alsaydı, transfer yasağı var bem gidiyorum dermiydi?
Soru iki transfer yasağı var ben gelmiyorum deyip kaçırılan kaliteli oyuncular kimdi ? Merakımdan sordum...
En rezil vaziyetine bu şube bu sene geldi diyenler rezalet görmemişler. 15-20 yıl önce daha büyük rezilliklerde varda o kadar geriye gitmeyelim. 4 yıl önce paralarını alamadıkları için gidenler nedeniyle 6 oyuncu ile play off maçı oynadığımız ne çabuk unutuldu ?

Yanlış bilgi söylediğiniz şey. Nakit akışı oluşturulduğu yok. Ben 2 hafta öncesine kadar temas halindeydim şubeyi yönetenlerle :) Ocak ayından beri hem ben hem Semih defalarca anlattık, yardımcı olmak istedik.Tek amaçları var o da küçülmek. Sinsice buraya kadar getirdiler. Sosyal medyada vaveyla kopmasa bu kadroda hayaldi. Mahmut bey bana aynen şöyle demişti son konuşmamızda biz çöplere(oyuncular) maaş ödedik ve takımı ligde tuttuk. Mahmuti falan hikaye :) Bunların zihniyeti bu , bundan daha beter hatta. Yüz tane böyle şey yazarım buraya hepsi bire bir yaşanmış örnekler...

Mahmuti konusuna gelirsek de siz bir Mahmuti düşmanısınız. Bu konuda size ne söylesek boş çünkü sabitlenme var Mahmuti'nin içten pazarlıklı ve kötü niyetli biri olduğuna kendinizi sabitlemişsiniz. Adamın maaşıyla konunun ilgisi yok. Adam geldiği günden beri her talebi olumsuz sonuçlanmış, sezon içi hamle istemiş yapılmamış, sezon bitmiş hamle istemiş yok, transfer yasağı hala duruyor vs vs. Koçun dediği gibi maaş konusu en son konuşulacak şeydi. Her şey ortada her şey... Bunlar taraftar olmasa bir dakikada amatör branşları kapatırlar. En ufak bilgi birikimleri yok ve bilen insanlara da aldırış etmeyip burunlarının dikine devam ediyorlar.

İlk defa duydum.
Hayır diğer 3 oyuncu açıklandı Hayes ve Arapovic niye açıklanmıyor gerçekten ilginç ?
Nasıl bi şube yönetimi! var akıl alır gibi değil !!

hayes-arapovic-webster-klobucar-auguste-can-emir gökalp-caner-serkan aydın-erol şekeroğlu-serhat tüzinoğlu herhalde idman kadrosu da ver medyaya arapovic i hayes i bi de 3 numara patlat ordan şu taraftarı mutlu et ama diyoruz ya vizyon taraftar sevgisi iş bilmezlik hepsi bir arada.

hayes-arapovic-webster-klobucar-auguste-can-emir gökalp-caner-serkan aydın-erol şekeroğlu-serhat tüzinoğlu herhalde idman kadrosu da ver medyaya arapovic i hayes i bi de 3 numara patlat ordan şu taraftarı mutlu et ama diyoruz ya vizyon taraftar sevgisi iş bilmezlik hepsi bir arada.

Göksenin, Ayberk ve Ege Milli Takım da onlar yok.
Şube ÖY'nin çiftliği haline gelmiş.
En azından erkek şubede takım toplanmış ve antreman yapıyor.
Kadın şube de ise ne koç belli ne de transfer var !
Yazıklar olsun is bilmez, beceriksiz, vizyonsuz MC yönetimine ve şube ekibine !!!