2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Kimsenin geçmişine yatırım yapmayalım diyoruz da en çok geçmişine yatırım yapılan kişi de ironik şekilde Fatih Hoca. Tudor olsaydı mesela yerinde 7-8 hafta sonunda görevine son verilirdi.

Burada Arda'yı savunuyormuşum gibi anlaşılmasın ama adam-lafın gelişi söyledim- kulüpte iyi top oynadı, para kazandırarak gitti ve kulüple değil kulübü tüpçüye kaçarak terk eden kişiyle kavga etti. Biri başarısız olup kebapçı basarak Milli Takım'dan kovuldu, lobisini kullanarak kulübe döndü; diğeri de siyasi desteği yettiğince Barca'da oynadı ve yine siyaseten Başakşehir'e geldi. Arda'yı karakteri ve Giovani Dos Santos gibi kıskanarak pas atmayarak küstürdüğü oyuncuları kulüpten uzaklaştırmasından, yeniçerilik yapmasından dolayı sevmem. Fatih Hoca da yabancı olayında geri yapmamasıyla ve tazminatını bağışlamasıyla beğenimi kazanmıştı, umarım bu konuda tornistan basmaz.

Hakan Arslan, Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'ın bize geleceğini düşünmüyorum.
Sivas'ın fb sempatiği başkanı Rizespor'un başkanı gibi bize yar etmez.
O yüzden fazla hayal kurmayalım...

Bize gelir ya da gelmezler bilmem ama Vedat Muric ile aynı durumda olan futbolcular değiller. Başkanları değil baskı yapmak futbolculara yan bakamaz şu an. Sivas şampiyonluk ve Avrupa potasındayken bu oyuncularla ters düşmek en çok kendisine zarar verir.
O yüzden rahat rahat hayal kurabilirsin.

Arda turan ile ilgili fikrim net. Kesinlikle gelmesin.

Tüm bunlardan ayr adamın hakkını da yemeyelim. Barcelona'ya transferinde siyasi hiç bir katkı yok. Bunu diyen zamanın Atletico'sunu ve o takımın en iyi 3 futbolcusundan birisi olan Arda Turan'ı izlememiştir. o transfer o çocuğun çok net hakkıydı aldı.

Bize gelir ya da gelmezler bilmem ama Vedat Muric ile aynı durumda olan futbolcular değiller. Başkanları değil baskı yapmak futbolculara yan bakamaz şu an. Sivas şampiyonluk ve Avrupa potasındayken bu oyuncularla ters düşmek en çok kendisine zarar verir.
O yüzden rahat rahat hayal kurabilirsin.

Futbolcularının gönlünü hoş tutmanın da bir sınırı var. Ne yani, şampiyonluk potasında sorun yaşamamak için en önemli oyuncularını satıp şampiyonluğa oynamaya devam mı edecekler?

Futbolcularının gönlünü hoş tutmanın da bir sınırı var. Ne yani, şampiyonluk potasında sorun yaşamamak için en önemli oyuncularını satıp şampiyonluğa oynamaya devam mı edecekler?

Ben oyuncuları satacaklar demedim ki zaten. Çok yanlış anlamışsın. :) Tam tersi devre arasında bir hareket olmaz.

Muric'e yapılan baskıyı yapamazlar diyorum. Şu saatten sonra ipler tamamen oyuncuların elinde. Dediğim bu.

Monaco yönetimi, Henry Onyekuru için Galatasaray’ın kiralama teklifini kabul etti. Satın alma opsiyonu olmayacak. (@ManuLonjon)

Jesse Sekidika, artık Galatasaray’da! Sarı-kırmızılıların Eskişehirsporlu futbolcu ile her konuda anlaştığı, futbolcunun kampa katılacağı öğrenildi.
(@SuleymanRodop)

Marcelo Saracchi, 3 Ocak’ta İstanbul’da olacak. (@ManuLonjon)

Son düzenleme:
Rüzgarın kuzeni Onyekuruyu tekrar izleyecek olmak büyük keyif verecek ancak keşke satın alınabilseydi.

Jesse Sekidika denilen çocuğun rakamları iyi, 8 gol ve 2 asist; Fener'e kaptırmamalı.

Sol bek de herhalde Nagatomo'dan daha kötü çıkmaz; milyonlar verilerek alınmış ama risk adamı işte..

İnşeAllah doğru kadro seçimi ve transferleri ile doğru oyuna dönülür.

Sabırsızlanıyorum...

Godin haberleri dolaşıyor pek ihtimal vermesem de gelse süper olur. Hem Ujfa etkisi yaratır hemde şu Marcao denen dengesizi olduğundan daha iyi gösterir 7-8 e satıp belki kurturuluruz.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Arda Turan gündemimizde yok." (DHA)

İnşAllah gerçekten gündemde yoktur ve gündeme hiç gelmez...

Onyekuru ve Saracchhi KAP geldi.
Hayırlı olur inşAllah🙏
Sağ beke Linnes gelecek.
Bekler yenilendi.
Belhanda ve Babel’i inşAllah bir şekilde satabiliriz🙏

Sarachi fmde sevdiğim bir adamdı sevindim gelmesine. Onyekuru ise pek beğenmesemde iyi bitirici ve takım o kadar hareketsiz ki illa katkı sağlayacaktır ama yinede fazla beklentiye girmemek lazım sonuçta altı aydır top oynamıyor.

👉 Sol kanat Henry Onyekuru yaş 23
👉 Sol bek Saracchi yaş 21
👉 Sağ kanat Jesse Sekidika yaş 23
👉 Sağ bek Martin Linnes yaş 28

Kanatlarımızın yaş ortalaması 23 oldu.
33'ten 23'e düşmesi iyi oldu.

Stopere Godin ismi geçiyor. İnter'de bu sene sürekli oynadı. Zor ama olursa Ujfalusi etkisi yapar. Muslera ve Saracchhi ile de hemşeri iyi uyum yakalarlar. Ama dediğim gibi zor. Olursa muazzam olur.

Belhanda ve Babel’i satmayı becerebilelim en sevineceğim şey olur. Abartmıyorum Messi gelse bu kadar sevindirmez hatta.
Bu 2'liyi sattıktan sonra iyi bir 10 numara ve birde yedek golcü alabilirsek iyi olur. Ama sanırım yedek golcü Diagne olacak.

Bana kalsa iyi bir teklif gelse Feghouli'yi bile satarım. Ama kalırsa son 2 senede olduğu gibi yine ikinci yarı açılır ve Allahın izniyle üst üste Alacağımız 3.şampiyonluğun yine baş mimarlarından olur.

Birde tabi Falcao meselesi var. İnşAllah 2.yarıda istediğimiz ve arzu ettiğimiz o harika golcüyü ve bizi şampiyon yapacak gollerini görürüz. 🙏

Fatih Terim, Sarrachi ve Onyekuru dışında 5 transfer daha istedi. Yönetim onayladı. (Sporcope)

✍🏻1 Sağ bek
✍🏻1 Stoper
✍🏻1 Orta saha
✍🏻1 Forvet
✍🏻Listede olan 1 yerli genç oyuncu

Sağ beke ne gerek var yahu?
Linnes ve Şener olacak zaten. Mariano'yu inşAllah bir şekilde gönderebiliriz.
Orta saha umarım Belhanda sonrası 10 numaradır. Çünkü orta sahamız gayet iyi bence. Seri Lemina Taylan Ömer Donk ve hocanın göz ağrısı Selçuk. Oraya daha fazla isim gitmez. Olursa 10 numara olmalı orta saha transferi.

Muslera
Linnes Godin(X) Marcao Saracchi
Seri Lemina Taylan
Feg Falcao Onyekuru

Okan
Şener Ahmet Emin Emre
Donk Ömer
Sekidika Emre Adem
Diagne

Nzonzi ve Emre Mor geri yollanmalı.
Naga gitti. Mariano, Jimmy ve Selçuk'ta gitmeli.
Belhanda ve Babel bir şekilde satılmalı.

Mariano ve Nagatomo, son antrenmanlarına çıktılar. Galatasaray formasıyla son saatlerini yaşıyorlar. (@ManuLonjon)

Bu adam bizim muhabirlerden daha iyi iş yapıyor.

Newcastle ve Ajax, Ryan Babel için Galatasaray ile görüşüyor. (@ManuLonjon)

Galatasaray, Jesse Sekidika ile 3.5 yıllığına anlaşmaya vardı.
(@AliNaciKucuk)

Jesse Sekidika, Eskişehirspor ile olan sözleşmesini feshetti ve Galatasaray'a imza attı. Galatasaray, Sekidika için bonservis bedeli ödemeyecek.
(@HaberGlobal)

Jeison Murillo, Galatasaray'a 'Evet' dedi.

Galatasaray Sampdoria ile de anlaşılırsa, 6 ay için hem oyuncuya hem de İtalyan ekibine 1'er milyon Euro ödeyecek. (Caracol TV)

Son düzenleme: