2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Ben Falcaosunda değilim. Geçen seneki senaryoyu yaşamaya devam ediyoruz, gram ders almamışlar , ki zaten bu kafada insanlar ders mers de almazlar. Ligin ikinci maçı oynanacak hala takımda forvet yok. Git adam gibi bi forvet al madem olmuyor. Şimdi şurda kaldı bir hafta. Velev ki Falcao olmadı, kimi alacaksın 1 günde? Geçen sene bu yüzden madara olduk yeterince.
Ha fotoğraf mevzusuna gelirsek, ben takmadım ama Türkiye gibi bir ülkede öyle bi şey yaparsan gelecek tepkilere de hazırsın demektir. Herkes ben değil, milyonlarca insan var işi gücü bırakıp Falcao bekleyen. Onlara gidip fotoğraf bu alt tarafı diyemezsin maalesef.

Burda en az suclu Albayrak, Yönetimde ise yarayan Adam yok. Bütün islere Albayrak yetismeye calisiyor....bu onuda negativ etkiliyor.
Yönetim ilk bastan her ise Albayraki yolluyo:
Oyuncularin maasi eksik - Albayrak hallet
Borc lazim - Albayrak hallet.
Su lazim, bu lazim - Albayrak hallet.
Diger Yöneticiler, Sportif AS, profesyonelleri ne ise yariyo?
MUSTAFA CENGIZ BASKAN NE ISE YARIYO `??

İbrahim Seten: “Monaco o fotoğrafın acısını çıkarıyor galiba.”

Nzonzi ve Seri transferinde Şükrü Hanedar işleri sessiz sedasız halletti.
Ama Albayrak, Modeste ve Alan transferlerinde ki başarısızlığını unutturmak için şov yapmaya çalıştı.
Ama malesef sıkıntısını biz çekiyoruz...

Ha bi de unuttum, Cuma akşamı aldığımız ağır mağlubiyet sonrası gelen “Falcao konusunda %99 rahat olun” diye bir açıklama da var malum şahıstan. Şimdi böyle bir ortamda böyle bir cümle kuruyorsan paşa paşa almak zorundasın. Benim için gol atan bir forvet olsun yeterli ama milyonlarca insana bunun hesabını veremezsin. Zorla kaşınıyor, ve her yıl ısrarla bunu yineliyor.

Yine diyorum foto filan hikaye. Eğer Monaco oynadığı 2 maçta da ağır mağlubiyetler almasa bizdeydi. Bence yine Galatasaray da oynayacak ama işkence çekiyoruz.
Abdurrahim'in de bir daha konuşmaması lazım diyeceğim ama ders almıyor. Yarın yine konuşacak :)

Kesinlikle katılmıyorum Kaan bey. Yüzde yüz olmasa da o fotoğrafta çok etkili oldu malesef. Bu taraftar bir Modeste sorunu daha kaldıramaz.
--------------------------------------------------

Falcao transfer süreci bütünüyle kepazelik. Süreci düzgün yönetememeleri oyuncu geldiğinde, ki artık gelmezse yönetimin ayakta durma şansı yok bana kalırsa, sahaya da yansıyacaktır. Bütünüyle berbat iş, sorumluluk da Apo’da gibi gözüküyor buradan.
Kimse anasından Falcao ile doğmadı, Falcao diye de ölmüyor kimse. Ama oyuncuyla foto paylaşıp, Monaco ile kardeş kulüp olduk, işlem %99 tamam diye açıklama yaparsan “falcao nerede” diye de sormak da taraftarın hakkı.
(via@caglartorun)

Galatasaray Sportif A.Ş., profesyonel futbolcumuz Valentine James Ozornwafor’un Union Deportiva Almeria Kulübüne geçici transferi üzerine anlaşmaya varıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından KAP’a yapılan bildirim şu şekilde

Profesyonel Futbolcumuz Valentine James Ozornwafor'un 2019-2020 futbol sezonu sonuna kadar Union Deportiva Almeria Kulübü'ne geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Union Deportiva Almeria Kulübü, Şirketimize 2019-2020 sezonu için net 200.000 Euro geçici transfer ücreti ödeyecek olup 31.05.2020 tarihine kadar net 1.850.000 Euro transfer bedeli ile oyuncuyu satın alma opsiyonuna sahiptir.

Yapılan anlaşmaya göre Union Deportiva Almeria Kulübü satın alma opsiyonunu kullanır ve ileride oyuncunun satışını gerçekleştirirse, satış karının %20'sini Şirketimize ödeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Satın alma opsiyonu az olmuş.
Sonra ki satış karından da %20 pay da az olmuş.
Aslında her sene böyle 1 transfer yapmak güzel iş.
Seneye satın alma opsiyonu gerçekleşirse hiç oynatmadan 1.750 milyon euro kar demek.
Sonra ki satıştan da iyi para gelse çok güzel iş.
Ama kazancı daha iyi olmalı bu kadar az değil.
Avrupa kulüpleri böyle yapıyor.
Mesela City, sadece Enes Ünal'ı kiralayarak 10 küsür milyon euro gelir elde etti.
Bizim de artık bu ekonomik kriz de bu şekilde mücadele etmemiz lazım.

İşte her şey güzel de..
Malesef yanlış Falcao politikası yüzünden hem şampiyonluk sinerjisi gitti hemde Babel, Nzonzi, Emre ve Seri gibi güzel transferler geri planda kaldı.
Ah Albayrak Ah!!!

Son düzenleme:
Radamel Falcao ile Galatasaray arasındaki görüşmeler sonlandı! Valencia transferde tekrar devreye girdi. (AS)

Haydi geçmiş olsun.
Mevlüt Erdinç haberleri var.
Diagne kalır mı gider mi belli değil?
Sonunda umarım sadece Mevlüt'e kalmayız...

Kaldı son bir kaç gün. Takımda gol atacak oyuncu yok. Velev ki yarın ki maçı da bu sebeple kazanamadık, rakipler de farkı açtı. Önümüzdeki hafta zaten deplasman yanılmıyorsam. Bunun hesabını kim verecek ?

Radamel Falcao ile Galatasaray arasındaki görüşmeler sonlandı! Valencia transferde tekrar devreye girdi. (AS)

Haydi geçmiş olsun.
Mevlüt Erdinç haberleri var.
Diagne kalır mı gider mi belli değil?
Sonunda umarım sadece Mevlüt'e kalmayız...
Bildiğim kadarıyla Valencia Falcao'yu alamıyor 3 ab dışı oyuncu kuralı nedeniyle o limiti dolu Valencianın ve ab dışı yeni oyuncu aldılar.

Diagne gitmez. Ben hiç sanmıyorum ona 5-6 milyon bayılacak bir takım olduğunu. CV'si çok zayıf, sadece bir sezon filan istatistik yapabilmiş ama onda da öyle aman aman top oynamamış, izlendiğinde özel bir ışık vermeyen ve çok genç olmayan bir oyuncu. Muriqi, Fernandao gibi bir oyuncu ama onlardan farkı korkunç bir parayla bize monte olması.

Jahovic veya Selezynov'u alsaydık hem daha iyi katkı alır Diagne'nin kabızlıklarını çekmezdik hem de istediğimiz an elden çıkarırdık. Bu dakikadan sonra Diagne'yi satamadığın müddetçe hep sorun yaratacak, oynatsan da oynatmasan da...

Modeste, Alan, Pato derken gidip transferin son günü kazma Dİagne'ye 13 milyon euro bayılırsan böyle elinde patlar.

Konya maçında ters bir skor olursa, o panikle bir Diagne daha alırsınız.

Ha bir de Denizli maçında 8 numarayı ilk 11'e koyan büyük deha, Konya maçında da koysun bakalım neler oluyor?

Şu vedat’ı alamadığımıza çok pişman olacağız galiba. Adam bu lig için çok ideal duruyor. Bizim diagne gibi sorunlu, gamsız bir adam da değil. Hırsından parçalıyor ortalığı. Hem transfer sürecinde çalım yedik hem de iyi bir oyuncu kaçırdık gibi.

Fenerbahçe kazandı.
Yarın ne yapıp etmeli kazanmalıyız.
Lige hem kadro kalitesi hem de psikolojik üstünlük açısından önde başlayabilecekken Denizlispor yenilgisi ve Falcao belirsizliğiyle çok kötü başladık. Yarın net bir galibiyet alıp, en kısa sürede de Falcao transferini çözerek rüzgarı tersine çevirmeliyiz. Allah korusun tam tersi bir durumda işler karışık hale gelir.

Şu vedat’ı alamadığımıza çok pişman olacağız galiba. Adam bu lig için çok ideal duruyor. Bizim diagne gibi sorunlu, gamsız bir adam da değil. Hırsından parçalıyor ortalığı. Hem transfer sürecinde çalım yedik hem de iyi bir oyuncu kaçırdık gibi.

Adam doğuştan Fenerli.
Şampiyonlar Ligi faktörü ile bizde oynamak istedi. Ama Fb'li Rize başkanı ve teknik direktörünğn baskısı ile onlara gitti. Başkanları bizden 5. 5 isterken onlara 3. 5 e gitti. Ortada çalım yeme gibi bir durum yok yani.
He iyi oyuncu mu çok iyi hemde.
Diagne yerine olsaydı kötü mü olurdu hayır.
Ama yapacak bir şey de yok.

Adam doğuştan Fenerli.
Şampiyonlar Ligi faktörü ile bizde oynamak istedi. Ama Fb'li Rize başkanı ve teknik direktörünğn baskısı ile onlara gitti. Başkanları bizden 5. 5 isterken onlara 3. 5 e gitti. Ortada çalım yeme gibi bir durum yok yani.
He iyi oyuncu mu çok iyi hemde.
Diagne yerine olsaydı kötü mü olurdu hayır.
Ama yapacak bir şey de yok.
Valla oyuncuyu istedik mi istedik. Görüşmeler yaptık mı yaptık. Rize’de bir aslan var dedik mi dedik. Transferi bitirdiğimizden neredeyse emindik. Hatta bir çoğumuz bu nerden çıktı rize’nin oyuncusu falan dedi. Sonra fener geldi bi şekilde halletti dediğin gibi. Bence burada net transfer çalımı var. Biz istedik, onlar da istedi ve sonuçta onlar aldı. Sonuç bu.
Ben yine de ligi rahat götürürüz bundan eminim ama şu vedat bizde olsaydı keşke tam fatih hocanın istediği tipte adam.