2019-2020 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

herkese merhabalar.

ilk hedef harrison, hayes ile devam etmek olmalıydı fakat hayes - zalgiris oldu, sağolsun yöneticilerimiz sezon içerisinde bu gibi konular için hiç efor sarfetmiyor.

gelecek sezon için webster ile devam fikri var teknik ekipte, tabi ki yanına guard alınarak. eğer 7 yabancı olmayacaksak riskli bir karar olur. diğer taraftan devamlılığı, sağlam adımlarla ilerlemeyi hedefleyen teknik kadro için ekibi koruma isteği kadar doğal bir durum olamaz.

harrison ile görüşmeler devam ediyor, uzlaşma sağlanacağını düşünmüyorum bir süre.

transfer dönemindeki en kritik nokta harrison'ın yerini doldurmak olacak gittiği takdirde. bu yılı g-league'de geçiren naz mitrou long'un buralara gelme zamanı geldi, yerine iyi ikame olacağını düşünüyorum birbirinden farklı oyuncular olmakla birlikte. fakat yüksekten uçabilir.

4 numara için de yine önerim şartlarda anlaşılabilirse tyler cavanaugh olur.

herkese merhabalar.

ilk hedef harrison, hayes ile devam etmek olmalıydı fakat hayes - zalgiris oldu, sağolsun yöneticilerimiz sezon içerisinde bu gibi konular için hiç efor sarfetmiyor.

gelecek sezon için webster ile devam fikri var teknik ekipte, tabi ki yanına guard alınarak. eğer 7 yabancı olmayacaksak riskli bir karar olur. diğer taraftan devamlılığı, sağlam adımlarla ilerlemeyi hedefleyen teknik kadro için ekibi koruma isteği kadar doğal bir durum olamaz.

harrison ile görüşmeler devam ediyor, uzlaşma sağlanacağını düşünmüyorum bir süre.

transfer dönemindeki en kritik nokta harrison'ın yerini doldurmak olacak gittiği takdirde. bu yılı g-league'de geçiren naz mitrou long'un buralara gelme zamanı geldi, yerine iyi ikame olacağını düşünüyorum birbirinden farklı oyuncular olmakla birlikte. fakat yüksekten uçabilir.

Oğuzhan merhaba.
Tyler Cavanaugh'u paylaştıktan sonra biraz izledim.
Şutu ve skorerliğini çok beğendim.
Savunması nasıl peki?

herkese merhabalar.

Mitroglou zaten bizde değil mi abi? :)

Metin Türen ne durumda, alabilme imkanı olur mu acaba ? Çok beğeniyordum ben bu oyuncuyu ama bir türlü atılım yapamadı. Halbuki şutu idare eder, oyun aklı da var bence niye gelişme kaydedemedi bilemiyorum. İyi bir alternatif olurdu bizim için.

Metin Türen ne durumda, alabilme imkanı olur mu acaba ? Çok beğeniyordum ben bu oyuncuyu ama bir türlü atılım yapamadı. Halbuki şutu idare eder, oyun aklı da var bence niye gelişme kaydedemedi bilemiyorum. İyi bir alternatif olurdu bizim için.
Telekom bu sene UlebCup takımları arasında değil galiba. Belli olmaz aslında iyi bir teklif ile oradan birileri düşebilir ama uçan kuşa borç kulüp durumunda kim güvenir de gelir, oyuncusunu getirir?

Okben'e hoca geçen sene oynamadın ucuza gel tekrar parlatayım seni demişti, kendisi düşük paraya gelmeyince o iş şimdilik yalan oldu, guard alırız yerli Can'ın yerine tahminen.

Göksenin, Yiğit, Caner, Ege, Ayberk şu an yerlilerimiz.

Okben her fırsatta Galatasaraylı olduğunu söylüyordu ama 1 senedir oynamamış bir oyuncu için yüksek para talebi de manasız. Galatasaray gibi kendisine sorumluluk garantisi verilen bir yerde 1 senedir oynamayan oyuncu hem de Galatasaraylıyım diyorsa biraz fedakarlık yapacak. Umarım Bahçeşehir ya da Türk Telekom gibi takımların daha yüksek para vermelerine kanmaz.

Okben önemli bir transfer Göksenin'in dakikasından çalardı en kötü 😊. Hoca 6 yabancı düşünüyor sanırım. Biri her maç tribüne çıkacak webster sanırım kaldığına göre, 3 uzundan biri kesilir çoğunlukla. Ebanks Arapovic ve XX olması muhtemel. Bu durumda ucuza da oynasa Arapovic e güvenip yola çıkmazdım. Ebanks 5 numarayi yedekleyemez, Arapovic in devamlılığı sorun dinlendirilerek oynatilmak durumunda. 5 numaranın bütün yükü Auguste yada yerine gelecek uzuna kalır. Arapovic yerine sakatlık sorunu olmayan 4/5 oyuncusu daha kullanışlı olur sanki.

Okben düştüğünde kendisini ayağa kaldıracak bir yapı yerine biraz daha fazla para alacağı yeri seçecek muhtemelen. Biz Okben'i çok beğendiğimizden değil, sevdiğimizden ve Galatasaraylı oluşundan takımda görmek istedik ancak hocanın "sonu şampiyonluk olan bir projenin peşindeyiz" fikri Okben'e pek sıcak gelmemiş anlaşılan. Gideceği takımda şimdilik başarılar umarım Okben muhabbeti bu saatten sonra kapanır da bir Kerem Gönlüm hadisesi daha yaşamayız. Kendisine bundan sonraki kariyerinde Galatasaray'dan epey bir uzakta olmak şartıyla başarılar diliyorum. Teklif edilen para da öyle az bir para değil bana kalırsa 1.5 senedir doğru düzgün oynamayan bir oyuncu için.

Ben Göksenin ile de yola devam edilmemesi gerektiğini düşünüyorum ancak hocanın tasarrufu kalması yönünde olacak sanırım.

Ebanks, geçen yıl yaşadığımız 4 numara zaafiyetini kapatacak bir oyuncu ancak doğru değil deniyor.

Onuralp serbest kalmış, çok yetenekli ancak kariyeri çok sorunlu bir oyuncu. Yine de ihtimal varsa denenmesi taraftarıyım.