2019-2020 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Okben önemli bir transfer Göksenin'in dakikasından çalardı en kötü 😊. Hoca 6 yabancı düşünüyor sanırım. Biri her maç tribüne çıkacak webster sanırım kaldığına göre, 3 uzundan biri kesilir çoğunlukla. Ebanks Arapovic ve XX olması muhtemel. Bu durumda ucuza da oynasa Arapovic e güvenip yola çıkmazdım. Ebanks 5 numarayi yedekleyemez, Arapovic in devamlılığı sorun dinlendirilerek oynatilmak durumunda. 5 numaranın bütün yükü Auguste yada yerine gelecek uzuna kalır. Arapovic yerine sakatlık sorunu olmayan 4/5 oyuncusu daha kullanışlı olur sanki.

En az 6 yabanci olacak diye duzelteyim :) 7 olma ihtimali yuksek su an icin.

Kaan Kural: Sezon içindeki mali problemlerden dolayı bazı oyuncular ayrılmak istemiş, İtalya liginden teklif gelmiş. Başta Zach Auguste olmak üzere başka bir yabancı oyuncu daha takımdan ayrılmak istememişler. (Basketbol Saati / Tivibuspor)

Kaan Kural: Gösterdikleri gelişimden, bu takımın onlara verdiklerinden o kadar mutlu olmuşlar ki bunca şeye rağmen takımdan ayrılmak istememişler.

Kaan Kural: Sezon içindeki mali problemlerden dolayı bazı oyuncular ayrılmak istemiş, İtalya liginden teklif gelmiş. Başta Zach Auguste olmak üzere başka bir yabancı oyuncu daha takımdan ayrılmak istememişler. (Basketbol Saati / Tivibuspor)

Cumleyi tam anlamadim. Zaten Turk dili ve Edebiyatiyla aram iyi degil. Bu cumle az kalsin 3 gramlik beynimi yakiyordu :)

Sezon içinde bazı yabancılar ödeme sorunları sebebiyle ayrılmak isterken Zach ve bir yabancı böyle bir talepte bulunmamış. Diğer yabancı muhtemelen Arapovic’tir.

Eksikleri kadar artıları da olan bir oyuncu Zach. Umarım kalır. 4 numarada iş yapar. Hayes tarzı 3/4 alınacaksa. Arapovic çok özverili ve oldukça düşük maaşla oynadı. Sanirim sorun çıkarmayan karakteri ile 6. yada 7. yabancı olarak tutulacak.

📌🖊️ Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız iç transfer çalışmaları kapsamında oyuncularımız Marko Arapovic, Can Korkmaz, Caner Erdeniz ve Ayberk Olmaz'ın sözleşmelerindeki opsiyon hakkını kullandı.

#FightAsOne 🤜🤛

🔗 https://t.co/6f15PP4Tc1

6 Play-off maçında toplam 2 dakika oynayan ve sezon boyunca sadece deplasmandaki Banvit maçında varlığını hatırladığımız Ayberk Olmaz'la neden sözleşme imzalandı anlayan beri gelsin.İlkan Karaman - Samet Geyik ikilisi hala boştayken gereksiz bir sözleşme uzatma oldu.Caner'in bile sözleşme uzatılmasına mantık bulabiliyorum Ayberk'le neden sözleşme uzatıldı 1 neden bile bulamıyorum.

Kevin Pangos , Barcelona'dan gönderilmiş.Euroleague inadı yoksa yoklanabilir.Tam takımı taşıyacak oyun kurucu.

Ponitka serbest kalmış.
Bizimkilerin haberi var mıdır acaba?

Lokomotiv Kuban, yeni sezon kadrosundaki yapılanmalar ışığında 2 önemli isimle yollarını ayırdığını açıkladı.

Ülkemizde oynamış olan 2 potansiyelli isim, eski Sakaryalı Moustapha Fall ile eski Karşıyakalı Mateusz Ponitka artık serbest kalmış durumdalar.

Bize yolları düşse keşke.

Yine şişkin ve işlevsiz/rolü kısıtlı yada yetersiz oyuncularla rotasyonu kurmak ne kadar doğru zaman gösterecek. Bu kadar oyuncuya nasıl süre verilebilecek, işler sıkıştığında süre ve sorumluluk verilmekten kaçınılan oyuncularla uzatmayı anlayamadım.

Geçen sezon Erol Can, Caner ve Emir ne kadar süre alabildi? Hoca rotasyonu oturtabileceğine inanıyor sanırım hayırlısı olsun.

6 Play-off maçında toplam 2 dakika oynayan ve sezon boyunca sadece deplasmandaki Banvit maçında varlığını hatırladığımız Ayberk Olmaz'la neden sözleşme imzalandı anlayan beri gelsin.İlkan Karaman - Samet Geyik ikilisi hala boştayken gereksiz bir sözleşme uzatma oldu.Caner'in bile sözleşme uzatılmasına mantık bulabiliyorum Ayberk'le neden sözleşme uzatıldı 1 neden bile bulamıyorum.

Kevin Pangos , Barcelona'dan gönderilmiş.Euroleague inadı yoksa yoklanabilir.Tam takımı taşıyacak oyun kurucu.

euroleage seviyesinde rahat kontrat bulur, barcada yıllık 1,5 m dolar alıyordu