2019-2020 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

O zaman konu maddi çözümsüzlük değildir diye düşünüyorum. FMP nin bizden daha iyi maddi şartlar sunabileceğini sanmıyorum.
Bu arada FMP yi pek duymadım. Radnicki adını değiştirip FMP olmuş sanırım.

Galatasaray’da Göksenin Köksal ile henüz anlaşma sağlanamadı. Bu sene gelişimi epeyce gerileyen Göksenin için ayrılık kararı iki taraf için de faydalı olabilir. Koç Erdoğan’ın ilk tercihi de Göksenin’i takımda tutmak değil gibi. (@caglartorun)

1 numara, Webster, Harrison, Mc Kissic, Ebanks, Young, Arapovic, Yiğit, Göksenin, Ayberk, Ege, Caner, Can, Emir gibi bir plan olabilir

Galatasaray’da Göksenin Köksal ile henüz anlaşma sağlanamadı. Bu sene gelişimi epeyce gerileyen Göksenin için ayrılık kararı iki taraf için de faydalı olabilir. Koç Erdoğan’ın ilk tercihi de Göksenin’i takımda tutmak değil gibi. (@caglartorun)

Bugün aldığım en güzel haber.
Darısı Ege'nin başına...

TBF TV'de Türkiye-Sırbistan gençler maçını izliyorum.
Tutku Açık da yardımcı antrenör olarak görev yapıyor.
Göksenin gitti, Ege'yi de yolcu ettikten sonra bu 2 ismin yerine Banvit'li Şehmus Hazer ve Ragıp Berke'yi kadroya katabilsek ne güzel olur.
Belki zor ama olursa muazzam 2 hamle olur...

Son düzenleme:
Göksenin kalırsa 2milyon lira civarına kalıyor, bence de Yiğit'i almışken gitse daha iyiydi ama yönetim camianın evladı, altyapıdan çıkma bir isim diye kalmasından yana, dolayısıyla ayrılacağını düşünmüyorum.

Jekiri bonservis dahil 400 bin dolara gitti Asvel'e, biz daha çok verdik ama EL'yi tercih etti, bu arada Kuzmic önerilmişti, risk almadık geçen seneyi neredeyse boş geçirdiği için, bugün imzalamış Kızılyıldız ile.

Göksenin kalırsa 2milyon lira civarına kalıyor, bence de Yiğit'i almışken gitse daha iyiydi ama yönetim camianın evladı, altyapıdan çıkma bir isim diye kalmasından yana, dolayısıyla ayrılacağını düşünmüyorum.

Jekiri bonservis dahil 400 bin dolara gitti Asvel'e, biz daha çok verdik ama EL'yi tercih etti, bu arada Kuzmic önerilmişti, risk almadık geçen seneyi neredeyse boş geçirdiği için, bugün imzalamış Kızılyıldız ile.

Marei, Kalnietis ve Harrison'un durumları nedir Tanju Bey?
Eyüp Yıldız'ı söylediklerinde gerçeklik payı var mı?

Cameron Payne - Kartal Özmızrak - Can Korkmaz
Aaron Harrison - Yiğit Arslan
Justin Anderson - Caner Erdeniz
Jarrell Brantley - Samet Geyik - Ayberk Olmaz
Zach Auguste - Marko Arapovic - Ege Arar

3-3.3 Milyon Dolar aralığında tutar herhalde bu kadro. Harrison için son bir teklif yapacakmışız.NBA'den teklif gelmezse takımda kalma ihtimali var.

Zach Auguste'ın durumu da Harrison gibi NBA yaz liginden sonra belli olacaktır.Ama 250-270 Bin Dolar'a takımda kalabilir.

Cameron Payne'in NBA kariyeri bitti.En az 1 sezon kıta dışında rehabilite olmaya ihtiyacı var.Şutu zayıf da olsa ligde fark yaratacığını düşündüyorum.

Aynı şekilde Justin Anderson'ın da NBA kariyeri en azından şimdilik bitti.Onun da Avrupa'da yüksek süre ve sorumluluk alarak kendisini bulmaya ihtiyacı olacak.Onun da şutu Payne gibi zayıf ama savunması ve atletizmiyle takıma çok katkı verir.

Brantley'i 2 sayfa önce yazdım.Daha Utah'la kontrat imzalamamış.Avrupa'yı birbirine katacak atletizmi ve yeteneği var.

Kartal ve Samet'i yeterli olmayan yerli katkısından dolayı yazdım.İkiside boşta ve ikiside geçen sezonu çok iyi geçirdi.

Genel kanının aksine Göksenin'in takımda kalmasını istiyorum. Açıkçası haddinden fazla sorumluluk verilmeyen rolü belli bir Göksenin'in de gayet faydalı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.
Savunma yap, ter taraftan hücum ribauntlarına gir, ceza şutu at. Oyun kuruculuğa soyunma, ikili oyun oynama, bire bir üzerinden zorlama. Bitti gitti :)

Son düzenleme:
Göksenin şimdiye kadar ne katkı sağladı da bundan sorna katkı sağlasın. Yerli olmasa takıma almamakta bir gram tereddüt etmeyeceğin adama sırf pasaportundan dolayı para vermek saçma geliyor bana. Gerekirse dar rotasyon oynarım gene de çapsız adamlara haketmedikleri kontratı vermem.

benim anlamadığım bahçeşehir göksenin, can altıntığ ve altan erol gibi pota ile çok işi olmayan sadece savunma yapan adamları dolduruyor ne yapmayı amaçlıyorlar acaba. gerçi kaliteli Türk oyuncu var da onlar mı almıyor derseniz ona da hem fikirim sizinle.

3-3.3 Milyon Dolar aralığında tutar herhalde bu kadro. Harrison için son bir teklif yapacakmışız.NBA'den teklif gelmezse takımda kalma ihtimali var.

Zach Auguste'ın durumu da Harrison gibi NBA yaz liginden sonra belli olacaktır.Ama 250-270 Bin Dolar'a takımda kalabilir.

Cameron Payne'in NBA kariyeri bitti.En az 1 sezon kıta dışında rehabilite olmaya ihtiyacı var.Şutu zayıf da olsa ligde fark yaratacığını düşündüyorum.

Aynı şekilde Justin Anderson'ın da NBA kariyeri en azından şimdilik bitti.Onun da Avrupa'da yüksek süre ve sorumluluk alarak kendisini bulmaya ihtiyacı olacak.Onun da şutu Payne gibi zayıf ama savunması ve atletizmiyle takıma çok katkı verir.

Brantley'i 2 sayfa önce yazdım.Daha Utah'la kontrat imzalamamış.Avrupa'yı birbirine katacak atletizmi ve yeteneği var.

Kartal ve Samet'i yeterli olmayan yerli katkısından dolayı yazdım.İkiside boşta ve ikiside geçen sezonu çok iyi geçirdi.

Erdal yabancı tercihlerin çok iyi.
Yalnız hem Payne'nin hem de Anderson solak. 2 solak fazla değil mi sence😄
Hemde dediğin gibi şutları zayıfken.

Brantley'i olur da getirmeyi becerebilirsek Hayes'den çok daha fazla katkı alır ve daha çok severiz.

Umarım teknik ekip yazılarını okuyordur 😊

Muhteşem bir kadro planlaması (y)

Okben bizi değil de Kızılyıldız baskanının sahip olduğu ikinci takım olan FMP Zeleznik'i tercih etmis. Zaten problemli olan bir sube için risk içeriyordu bu transfer.

Göksenin'in ise fedakarlık yapması gerektiğini düsünüyorum, 2 trilyon onun rolü için hayli yüksek bir ücret. Yapacağı fedakarlık yabancı transferinde elimizi kuvvetlendirecek ve daha iyi isimler almamıza imkan sağlayacaktır. Eğer buna yanasmazsa önerilerim Bursaspor'dan Can Özcan ya da Mamak Belediye'den Erkan Yılmaz. Sponsorunu kaybeden Bandırma (Banvit)'ten ise genç oyunculara yönelebiliriz.

Erdal yabancı tercihlerin çok iyi.
Yalnız hem Payne'nin hem de Anderson solak. 2 solak fazla değil mi sence😄
Hemde dediğin gibi şutları zayıfken.

Brantley'i olur da getirmeyi becerebilirsek Hayes'den çok daha fazla katkı alır ve daha çok severiz.

Umarım teknik ekip yazılarını okuyordur 😊

Sağol Nihat.

Bu kadroda Harrison-Yiğit-Kartal gibi üst düzey şutörler var.Brantley'de ortalama şutör sayılır.Ayrıca, Payne ve Anderson sezon içinde alacakları süre ve sorumluluğun etkisiyle şutlarını geliştirebilirler.Ondan şut zaafı çok da gözüme batmıyor.

1-2 Öneri daha getireyim.Miami Heat'den kesilirse Yante Maten'de fark yaratır ligde.Özellikle gücü ve atletizmiyle.

Harrison NBA'e giderse Kendrick Nunn ya da Tyler Dorsey gibi garanti kontrat bulması zor kişilere de gidebiliriz.

Sacremento Kings yedek oyun kurucusu Frank Mason'ı göndermiş.NBA'de kalmazsa bizim yeni Shane Larkin'imiz olabilir.

Sağol Nihat.

Bu kadroda Harrison-Yiğit-Kartal gibi üst düzey şutörler var.Brantley'de ortalama şutör sayılır.Ayrıca, Payne ve Anderson sezon içinde alacakları süre ve sorumluluğun etkisiyle şutlarını geliştirebilirler.Ondan şut zaafı çok da gözüme batmıyor.

1-2 Öneri daha getireyim.Miami Heat'den kesilirse Yante Maten'de fark yaratır ligde.Özellikle gücü ve atletizmiyle.

Harrison NBA'e giderse Kendrick Nunn ya da Tyler Dorsey gibi garanti kontrat bulması zor kişilere de gidebiliriz.

Sacremento Kings yedek oyun kurucusu Frank Mason'ı göndermiş.NBA'de kalmazsa bizim yeni Shane Larkin'imiz olabilir.

K. Nunn, F. Mason ve Yante Maten konusunda katılıyorum. Üç oyuncu da buralarda iyi iş çıkarır.