2020-2021 Basketbol Süper Ligi

Türkiye Liginin en troll takımlarından birisi Bahçeşehir Koleji olabilir.Dedas'ı kovup yardımcısını koçluğa getirip,ardından Zafer Aktaş'ı kovup bu seferde onun yardımcısını takımın başına getiren,Eric Green'in maç seçtiği,takımda şut atabilen oyuncular varken Burak Can Yıldızlı'ya üçlük hazırlama sevdası içindeler.İsmet hariç diğer yerli oyunculara verilen paralara yazık.

Bahçeşehir-Gaziantep maçını Jaiteh-Thomas Robinson eşleşmesi keyifli oluyor diye izledim ama manasız şeylere tanık oldum.Bahçeşehir'in hiçbir maçı izlenmez.

Bahçeşehir'i aşırı antipatik buluyorum. Herhangi bir kolejde okul basketbol takımında oynayan elemanların gereksiz egosunun bu kulüpte de olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe'nin ardından yenilmeleri beni memnun eden ikinci basketbol camiası olabilirler.

Yeni yılın ilk bombası!!! Fenerbahçe, Bjk erkek basketbol takımının genç oyuncuları Alperen Şengün, Şehmus Hazer, Sadık Emir Kabaca ve alt yapıdan bir oyuncu(Samet Yiğitoğlu) için tam 2 milyon dolara el sıkıştı! Bu oyunculardan Alperen hemen gelecek, diğerleri sezon sonuna kadar Bjk'de kalacak!

Meriç Tunca

Yeni yılın ilk bombası!!! Fenerbahçe, Bjk erkek basketbol takımının genç oyuncuları Alperen Şengün, Şehmus Hazer, Sadık Emir Kabaca ve alt yapıdan bir oyuncu(Samet Yiğitoğlu) için tam 2 milyon dolara el sıkıştı! Bu oyunculardan Alperen hemen gelecek, diğerleri sezon sonuna kadar Bjk'de kalacak!

Meriç Tunca
Mustafa Cengiz'den de Ender Arslan hamlesi bekliyoruz kume dusmeme adına :)

Meriç Tunca

Bjk yalanlamış bu haberi.Belki de sezon sonuna bıraktılar.

Kaybettiğimiz hafta hem Fethiye hem Orman kazandı konuştuğum şeylerden hicap duyuyorum ama Orman-Fethiye-BJK'den 3/3 gelmezse uykular kaçar

Frutti Extra Bursaspor, geçtiğimiz sezon 4 maçta Sixers forması giyen 25 yaşındaki Kanadalı forvet Marial Shayok ile imzaya yakın. (@Carchia)

Frutti Extra Bursaspor, geçtiğimiz sezon 4 maçta Sixers forması giyen 25 yaşındaki Kanadalı forvet Marial Shayok ile imzaya yakın. (@Carchia)

Bugünkü maçta çok iyi işler yaptı. Kaliteli bir transfer olduğunu belli etti. Frutti Extra Bursaspor, Fethiye Belediyesi'ni 89-84 mağlup etti. Bizim önümüzdeki 3 maçı da kazanmaktan başka çaremiz yok...

Beşiktaş, derbide konuk olduğu Fenerbahçe Beko'yu 92-83 mağlup ederek rakibini ligde 21 maç sonra yenmeyi başardı. En son 9 Mayıs 2012'de ligde rakibini yenmişti Siyah-Beyazlılar.

(via@NeoRock06)

James Blackmon 10 da 8 üçlük, 6 da 4 iklik, 4 te 4 serbest atış ile 36 sayı kaydetti.

Haftaya işimiz çok zor...

Bu hafta fenerin beşiktaşa yenilmesi iyi oldu haftaya beşiktaşı yeneriz play offa girmek isteyeceklerini sanmıyorum hatta kimse girmek istemiyor nerede ise 4. Takimin galibiyet sayısı 9 şu an ilginç sezon yaşanıyor şu an

Uzun arayışlarını sürdüren Fenerbahçe Beko, Birleşik Amerikalı pota altı oyuncusu Kyle O’Quinn’i kadrosuna katmaya çok yakın.

Sarı lacivertliler 30 yaşındaki oyuncuyla gerçekleştirdiği görüşmelerde son aşamaya geldi.
(via@TrendBasket)

Uzun oyuncu transferi yapmak isteyen Anadolu Efes'te listenin başında Ekpe Udoh var. Ancak Udoh Avrupa'ya dönmeye sıcak bakmıyor.

Diğer adaylar ise NBA'den Pasecniks ve Gaziantep'ten Mam Jaiteh. (SDNA)

Ekpe dönmek istemiyorsa, Jaiteh iyi tercih. Ligde 15 sayı 10 ribaund ortalamaları var. İçeriyi iyi kapatıyor. Efes'e yardımcı olur epey.