2020-2021 Basketbol Süper Ligi

2014 final serisini GS şampiyon tamamlayacakken hakemler elleriyle Fener'i galip çıkardı diye sahaya çıkmayan Galatasaray'la çok dalga geçip keyif çatmışlardı.
Allah'ın sopasını bu kadar yiyen bir kulüp dünyada görmedim ben. Futbolda, baskette her branşta ilahi adaletin tadına doymadılar, hayatları karardı; ondan bu fotoyu koymuşlar.
Açıklama yapmış şube sorumluları bazı hocalar gibi takımı çekebilirdik çekmedik diye ancak o dönem yaşananları hatırlamıyor galiba. O dönem oyuncular ve koç oynamak istemiş ancak yönetim çıkartmamıştı takımı.

Yahu bunlar zamanında Kaan Kural gibi hayatı basketbol olan, hiçbir takım tutmayan, objektifliğin kitabını yazmış, taraflı tarafsız herkesin sevip saygı duyduğu bir kişiliği bile işlerine gelmeyen doğruları söyledi diye yöneticisiyle twitter’dan tehdit etmiş pislik bir camia. Arsızlık, yüzsüzlük, utanmazlık ne derseniz diyin. Bunların en akıllısı Rambo Okan seviyesinde. Zaten şike yapan her şeyi yapar.6EDB5A8D-10E7-4396-879B-8C13DA999620.jpeg

Benim bu kadar gücüm olsa, başkasına doğru olmayan şeyleri söyletmek yine de hoşuma gitmez. Gerçi doğru olmayan şeyleri söyletmezsen o kadar gücün de olmaz, o da ayrı paradoks denklemi. Malum şahsın videolarda açıkladığı gibi bunlar ''güç zehirlenmesi'' yaşıyorlar. Kaan Kural Eurolig ve lig maçlarını yorumluyordu sanırım 14-15-16 sezonlarında. O zamanlar heyecanlanmıştım. Kadro güzeldi; İsmail Şenol, İhsan Bayülken, Caner Eler'ler falan, e bi de Kaan Kural da geldi daha ne isterim diyordum. Yine milletin lehine olan bir olayı bitirdiler.

Singleton'a ırkçı saldırılar yapılmış sosyal medyadan. Sen Drogba'ya muz gösteren adamı canlı yayına çıkartıp mide sorunum var o yüzden muz elimdeydi diye söyletirsen böyle şerefsizlikler devam eder işte.

Kendi halinde, işinde gücünde bir bira firmasının işlettiği bir müessese kulübüne bile kendi pisliğinizi bulaştırdınız. Pes, hakikaten pes! Fenerbahçe Spor Kulübü, Türk sporu için çok ciddi bir sorundur.

Melih hatalı ama biz çok pisiz herkes temiz değil mi?

Valla 2 maçta 62 sayı fark yiyip hakem konuşabilmek herkese nasip olmaz hocam. Efes'ten de Fener'den de haz etmeyen biri olarak söyleyeyim. Bunu da geçtim hiç kimsenin TV kanalında "Ergin Ataman F4'ü düşünmüyor, FB kompleksi var o yüzden oyuncularını çıkarmadı oyundan" gibi abuk subuk cümleler kurmuyor. Kurmayı geçtim bunun alıcısı bile yok. Bence bi bakmak lazım buna.
Binlerce kişi sahaya dalıp, yine mağdur olmuşluğunuz da var gerçi.

Son düzenleme:
İşin garibi Fener üstünken de underdogken de çirkef bir camia. Bizim 2 katı bütçemizle bizle yarışırken de böylelerdi, bütçe olarak olmasa da oyun ve antrene olarak Efes'in misliyle gerisindeyken de aynı şekildeler. Ergin hoca mesela sütten çıkmış ak kaşık bir adam değil. Ama adam artık takımının kıtanın en iyi takımı olduğuna kendini ve oyuncularına inandırmış, bundan 5 yıl önce olsa herkesten önce sahaya atlayacak adam önemli oyuncularından biri haksız yere atılmasına karşın ''böyle şeyler sporun içinde var'' deyip geçti. Fener ise öyle bir camia ki 7 yıl önce bizden çok daha üstün kadroyla deplasmandan maç alamayarak seriyi 7 maça götürmüş ve Galatasaray'ın aldığı seyircisiz oynama cezasını almamasına ve şike hükümlüsü, Aziz'in yardakçısı hakem serinin 7. maçına atanmasına karşın 7 yıl sonra hala mağdur, hala çirkef. Fener 20 yılda iyi oldu, kötü oldu, başarılı oldu, başarısız oldu, varlık çekti yokluk çekti ama değişmeyen tek şey varsa çirkefliği, ezikliği, arsızlığı hiç değişmedi. Bu istikrarı Diyarbakırlı müteahhitle de korudular, ağzında altın kaşıkla doğmuş Türkiye'nin en zengin 10 jöntürkünden biriyle de. Bu istikrarı korudukları için onları, hala bunları yedikleri için taraftarlarını tebrik etmek gerek.

Herkes temiz değil elbette. Ama en ağır pislikleri o kulüpten gördü bu toplum. Huyundan mıdır suyundan mıdır; Roger Federer'i Fenerbahçe transfer etse, 2 ay sonra Federer'i tanıyamazsınız. Bilimle mantıkla falan açıklanamaz bu.

İşin garibi Fener üstünken de underdogken de çirkef bir camia. Bizim 2 katı bütçemizle bizle yarışırken de böylelerdi, bütçe olarak olmasa da oyun ve antrene olarak Efes'in misliyle gerisindeyken de aynı şekildeler. Ergin hoca mesela sütten çıkmış ak kaşık bir adam değil. Ama adam artık takımının kıtanın en iyi takımı olduğuna kendini ve oyuncularına inandırmış, bundan 5 yıl önce olsa herkesten önce sahaya atlayacak adam önemli oyuncularından biri haksız yere atılmasına karşın ''böyle şeyler sporun içinde var'' deyip geçti. Fener ise öyle bir camia ki 7 yıl önce bizden çok daha üstün kadroyla deplasmandan maç alamayarak seriyi 7 maça götürmüş ve Galatasaray'ın aldığı seyircisiz oynama cezasını almamasına ve şike hükümlüsü, Aziz'in yardakçısı hakem serinin 7. maçına atanmasına karşın 7 yıl sonra hala mağdur, hala çirkef. Fener 20 yılda iyi oldu, kötü oldu, başarılı oldu, başarısız oldu, varlık çekti yokluk çekti ama değişmeyen tek şey varsa çirkefliği, ezikliği, arsızlığı hiç değişmedi. Bu istikrarı Diyarbakırlı müteahhitle de korudular, ağzında altın kaşıkla doğmuş Türkiye'nin en zengin 10 jöntürkünden biriyle de. Bu istikrarı korudukları için onları, hala bunları yedikleri için taraftarlarını tebrik etmek gerek.
Bence artık şike hükümlüsü yazmayın. O davadan berat etti herkes ve şike suçlamaları yapanlar alet olanlar yüzlerce hatta binlerce yıl cezalar aldılar.

Bence artık şike hükümlüsü yazmayın. O davadan berat etti herkes ve şike suçlamaları yapanlar alet olanlar yüzlerce hatta binlerce yıl cezalar aldılar.

Zamanında Cas davası namusumuzdur diyenler bu kumpası dünya mahkemelerine taşırlar ve orda da beraat ederlerse yazmayız. Türk adaletine inancı kaybedeli yıllar oldu, hergün de şüphede ne kadar haklı olduğumuz çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor.

Zamanında Cas davası namusumuzdur diyenler bu kumpası dünya mahkemelerine taşırlar ve orda da beraat ederlerse yazmayız. Türk adaletine inancı kaybedeli yıllar oldu, hergün de şüphede ne kadar haklı olduğumuz çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor.
Ama aynı mantıkla suçlu bulun da Türk adaleti..
Bir de suçlu bulunduğu bir başka dünya mahkemesi yok ki beraat etsinler..

Ama aynı mantıkla suçlu bulun da Türk adaleti..
Bir de suçlu bulunduğu bir başka dünya mahkemesi yok ki beraat etsinler..

Uefa tarafından suçlu bulundu ve men cezası aldı. Cas'a götürmeye kalktılar, Türk mahkemelerinde aklanmalarına karşın nedense sonunu getirmediler. Getirirler ve aklanırlarsa özrümüzü diler yolumuza devam ederiz Juventus'ta olduğu gibi. Onu yapamadıkları sürece benim gözümde en kötü şike şüphelisidirler.

Uefa tarafından suçlu bulundu ve men cezası aldı. Cas'a götürmeye kalktılar, Türk mahkemelerinde aklanmalarına karşın nedense sonunu getirmediler. Getirirler ve aklanırlarsa özrümüzü diler yolumuza devam ederiz Juventus'ta olduğu gibi. Onu yapamadıkları sürece benim gözümde en kötü şike şüphelisidirler.
Evet ama Uefa suçlu bulmadı. Arkadaşlar o kadar zekiler ki, siz kendi içinizde suçlu bulduğunuz için biz men ediyoruz diyorlar ve üstlerine hiçbir sorumluluk almıyorlar, bütün sorumluluğu yerel federasyona atıyorlar.
Ama gene de siz bilirsiniz :)

Evet ama Uefa suçlu bulmadı. Arkadaşlar o kadar zekiler ki, siz kendi içinizde suçlu bulduğunuz için biz men ediyoruz diyorlar ve üstlerine hiçbir sorumluluk almıyorlar, bütün sorumluluğu yerel federasyona atıyorlar.
Ama gene de siz bilirsiniz :)

O yüzden mi 7 yıldır Cas'a gidilmeyip dönemin federasyon başkanı Fenerbahçe'nin gelecek erkek basket sponsoru olarak getirildi. Gerçi kendisi de Fenerbahçe'yi kurtardığını iddaa ediyor ama siz daha iyi bilirsiniz tabi. İnancı sorgularız ama değiştirmeye gücümüz yetmez.